Šta je novo?

Nvidia mining

Dve potpuno iste karte znaci isti proizvodjac isti model i isto sa hynix-om mogu da se drugacije overklokuju svaka Nvidia karta je jedinstvena pustite to sto su drugi pisali dok vi ne uzmete kartu u ruke necete nikad znati sta karta stvarno moze.

Vama je zapao ocigledno jako dobar primerak i ako stabilno radi 2 dana ne bi ja tu nista dirao vidi ako stavis vent na 50-55 posto temperatura graficke bi se povecala do 60 stepeni mislim sto je potpuno ok.

A ventovi na 72 posto mogu da rade mesecima tako ali duze ce trajati kad se stave 50-55 posto a kad ti se pokvare ventovi reklamacija traje odredjeno vreme i gubite dane za dzabe mislim kako hocete vasa je karta.

Onda kada dodje leto i velike temperature ti klokovi morace malo da se smanje to ce biti sasvim druga situacija za karte ali daleko je leto jos....Hocu da kazem da ne bi bilo pametno drzati karticu leti na tim klokovima....

Obicno iskusniji mineri tako rade jer cuvaju karte :).

Normalno je da varira svakome varira i meni isto core uvek varira pomalo.
 
Poslednja izmena:
Meni ovako vec danima. Hynix mem.

Sent from my TA-1053 using Tapatalk



Pozdrav svima, testiram jednu 1060-tku za druga sa hinixom, pa me interesuje kako ocenjujete oc sa linka ?

https://postimg.org/image/8az3euyn9/


Hvala na ovom, nadam se da ću ovu druga 1060 Hynix moći da oc-ujem malo više. Kod prve kartice sve počne da blokira ako pređem +500 memory clock. Jel to do grafičke ili može da bude problem i sa napajanjem?
Imam LC6600 V2.2 600W (http://www.lc-power.com/en/product/netzteile/super-silent/lc6600-v22/) na 2x1060.
 
^ do kartica je.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
@Fallout3
Hvala na pomoći i savetima, kartica je kod mene do sutra uvece pa ide kod vlasnika.

@conscript
Moj ti je savet da probaš kao i ja, prvo karticu zaključaš na max bust (ako ne znaš kako, kad uđeš u MSI AB ctrl+f, onda klikneš na "najviši takt" u grafiku i stisneš L a zatim i apply u osnonom prozoru) pa da guraš prvo memoriju, ja sam do +300 išao po +50 a nakon toga po 25. Do 800 išlo, preko puca pa sam malo vratim i ostavio na +775, za jezgro sam od početka išao po +25 i došao do +200. Preko 200 nisam probao jer nisam video razlike u odnosu na +175/180 a vrlo mala u odnosu na +150. Zatim sam smanjivao power limit, sa 95 razlika mizerna (2-3 sol-a) sa 90 je već razlika bila 5-10%. Da je moja kartica i da podešavam za sebe sračunao bih koliko troši na 100 w/sol, koliko na 95, pa na 90 i ostavio na najboljem odnosu. Pošto kartica nije moja i druga samo interesuje da ga citiram "koliko može da se nasvira", njemu dajem rezultate pa sam nek izabere šta mu se čini najbolje (naravno isti savet dajem i njemu). Moje napajanje je EVGA SuperNova 750, to tvoje ne znam koliko je efikasno ali koliko vidim napravljeno od strane GW i nema ni 80+ sertifikat. Tebi bih kao i što sam drugu preporučio da ako želite ozbiljno da uđete u minig kupite napajanje sa minimum gold sertifikatom, mada je to danas koliko sam video teže nego grafičku da kupiš...
 
Na drugoj temi mi je savetovano da zaključam voltažu na 850 mV, ako bih obeležio najviši takt, voltaža bi bila 1125 mV. Jel to bezbedno?
 
^ Koja je svrha tog zaključavanja uopšte, ukratko ako može da se objasni. Nisam sto posto siguran da sam razumeo pomoću gugla.


Ne znam gde grešim, ali ispada da kod mene memory clock ima neznatan uticaj na hashrate:

Stock: https://s18.postimg.org/nvpnw2fmh/STOCK.png

Memory: https://s18.postimg.org/65nzb0ubt/memory.png

Core: https://s18.postimg.org/6v6rnd009/CORE.png

Memory+Core: https://s18.postimg.org/7kpjzqnp5/CORE_MEMORY.png


Kolika je optimalna temperatura za mining? Da li da "delinkujem" power limit i temp limit, pa da podesim temp na nekih 60 C?


Memorija je mogla još verovatno, ali nisam imao strpljenja, pošto ne znam da li ima svrhe uopšte.




EDIT: evo još malo sam pojačao memoriju: https://postimg.org/image/kddnzzjyt/ Na drugoj karti sam smanjio power limit jer joj je previsoka temperatura, zbog toga je tako mali hashrate


Ne smem više da isprobavam, pošto su mi kartice zbijene u kućištu. Sutra mi stiže rajzer.
 
Poslednja izmena:
Trebalo bi da memorija direktno utice na hash rate. Nisam iskusan al mislim da je tako.
Meni je temp do 65-7°
I ispod
 
Poslednja izmena:
@conscript
Koliko ja vidim ti imaš problem sa temperaturama, bila je na nekim forumima da im hash opada sa temperaturom preko 70 ako se dobro sećam.
Koje modele 1060 imaš ? Grafu sam vratio drugu tako da ne mogu da probam ništa novo, najveći stabilan hash je bio +200 jezgro i +600 memorija , stabilnih 320+ sola, temperatira ispod 65 konstantno.
U pitanju je bio Palit JetSteam 6GB sa hinixom (stavio sam ss na predhodnoj strani). Ako već nisi probaj da otvoriš kućište sa obe strane da ima strujanje vazduha, ja sam testirao u NZXT S340.
 
Citao sam dobar deo teme od pocetka, ali se ne secam da je bilo nesto na temu OC Gigabyte P106-100 kartica za kopanje ETH i Zcash?
Koje su preporucene vrednosti po vama?
Drizm PL 70-90%
Core -100
Memoty +600
Venovi su oko 50-65% zavisi dal otvaram prozor.
Temp od 50-67C
Rigovi su 6xP106
1000W EVGA
Asrock H81 Pro BTC
 

Prilozi

  • p106.png
    p106.png
    438.2 KB · Pregleda: 127
@Ximi

Ova na ss-ovima je ASUS Еxpedition 6GB sa hiniksom. Druga je takođe hiniks, Palit JetSteam sa jednim kulerom, ne znam da li je i ta što si ti testirao bila takva.
 
Pozdrav,ako moze savet oko Asus Dual 1070 O8G(micron)
PL 75
TL 75
CC 175
MC 600
Fan 55%
Temp od 53-59c
Karte bacaju od 425-440sols/s.Jel ovo ok?Ne bih da ih przim do maksimuma,ako nesto nije podeseno kako treba,bio bih vam zahvalan na pomoci.Zcash je u pitanju.
 
Ximi-Nema na cemu :)

marko_ns-Nema preporucenih vrednosti svaka karta je drugacija kad overklokujes previse pukne ti drajver i sam ti kaze da si preterao.Za eth povecavas samo memory clock,a za Zec-a core i memory clock,power limit kada smanjis kod Eth-a ne utice mnogo na hash,ali kod Zec-a svako smanjenje power limit-a utice odmah na hash.

conscript-Ne znam iskreno koliko cip moze da izdrzi stepeni ali sam citao da neki kazu da je bezbedno na kartama i 90 stepeni,svakako mi je malo cudno sto ti se gtx 1060 toliko greje jer je gtx 1060 poznata kao hladna karta u odnosu na gtx 1070,gtx 1070ti i ostale gore.Ne znam da li su ti karte pod garancijom ako nisu svakako bi otvorio karte i zamenio pastu na cipu....Nikad nisam video da se nekome gtx 1060 toliko greje kolika ti je temperatura u sobi?

acirbod-Ok je i temperatura i sve sam si ostavio pl na 75 naravno i da broj sol-a opada ali naravno time ti trose grafe manje struje....Naravno ti ostavi tako da ti radi 24h i ako nema nestabilnosti to je to.Naravno uvek mozes da probas da povecas i memory i core ali s obzirom da si vec smanjio power limit ne verujem da bi time nesto dobio jer si vec dosta nasvirao i core i memory.
 
Poslednja izmena:
@Fallout 3

Temperatura u sobi je normalna 20-22. Problem je u tome što su obe karte u kućištu, par centimetara jedna od druge. Plus ova donja ima samo 1 kuler i stoji na 1 cm od donjeg dela kućišta. Nadam se da će se to rešiti kad jednu izvučem napolje, i kad ih premestim u hladniju prostoriju.
Pitanje je bilo nevezano za moj problem, zanima me na koliko stepeni je poželjno staviti granicu.

Još nešto - CUDA Toolkit, potrebno ili ne?
 
Poslednja izmena:
Kako se zove onaj program za snimanje ekrana,roze ikonica?stao mi mozak...
Jel ne treba da se dira Core Voltage?
 
Light shot.Ne treba da se dira Core voltage jer imas power limit vec i njega mozes da koristis za smanjenje potrosnje struje.

Sad je sve jasnije posto su karte u kucistu jedna do druge da imas rig verovatno bi temperatura bila manja 10-15 stepeni minimum.

Evo ovde kazu da throttle karte pocinje na 94 stepena za gtx 1060 karte ali iscitaj temu https://forums.evga.com/Gaming-with-1060-temp-is-85-c-dangerous-m2569298.aspx

Posto u njoj ima svakakvih misljenja i stavi fan na 60 posto da smanjis malo zagrevanje dok ne napravis neki rig.Mislim ja bih tako uradio.
 
Poslednja izmena:
1. Ukljucen ti je P2 state, (smanjuje memoriju za 200 kad radi cuda), pravi overcock ovde ti je u stvari +410 a ne +610. Moras da iskljucis da smanjuje klock za 200 kad radi cuda i da udje u P0 state. Skini Nvidia profile inspector, i iskljuci p2 state pod cuda.

2. Vidim da je devfee ukljucen tu gubis 2%, samo dodaj za ewfb u bat file "--fee 0".

3. Te brzine su jako male, skini DSTM i vozi. Da li postoji neki razlog za ogranicavanje na 75% PL ? Struja u Srbiji je dzaba, a sa obzirom da imas 3 karte sigurno ne vozis po crvenoj tarifi. Ja bi to stavio na 90-100 ako ti je lepo hladjena soba i ne prelazi 65c. za ETH jos i mogu da razumem.

Meni sve 1070 daju preko 500 sola i 1070ti 550 na 100PL/250gpu/+500mem P0 i dstm.

10701.pngcuda.png
 
Poslednja izmena:
Pazarih 10kom Asuski EX-GTX1050TI-O4G,jel se neko susretao sa ovim modelom? Valja li cemu? :)
 
Sve to valja,kako stvari stoje. Prosecnu platu ces imati u Srbiji...i ima tendenciju da ce biti iznad proseka... Ako si u temi...

Sent from my TA-1053 using Tapatalk
 
Hvala drugari :) ma u prici sam vec duze vreme,ali sa "crvenim timom" (7970/290x/380x),nisam se sa zeleinima jos petljao sto se kopanija tice,pa rekoh da upitam da ovaj model mozda nema neku manu,posto nisam bas pratio zelenu scenu sto se mininga tice....
 
:) Za Zcl povecavas core i memory za vise hash-a,power limit spustas po potrebi da bi smanjio potrosnju struje ali smanjenjem potrosnjem struje i klokovi se moraju smanjiti tako da ce onda karta manje da daje....

Mada ne vidim sa druge strane sto bi nesto mnogo dirao power limit na gtx 1050ti jer ta karta ionako jako malo trosi struje.

Za neoscrypt nisam bas upucen nisam nesto kopao taj algoritam ali koliko gledam na netu tu mozes spustiti power limit dosta a da ne opadne mnogo hash i povecavas samo memory clock a ne core bar tako pise na netu.

Nema nijedna manu :) kod Nvidije je sve prosto videces i sam podesis jedanput i ne diras nista.
 
Poslednja izmena:
Extra,jos jedno pitanjce...da li jedan Corsair HX 750 80+ Platinum moze drzati 5 kartica? Naravno,nikakvo izivljavanje sa klokovima nece biti,sve konzervativno i da traje na duze staze :)
 
Moze sto da ne tdp ti je 75w za 1 kartu puta 5 to je 375w a to je pola od 750w znaci ako dodamo procesor koje je predpostavljam dual core?I ostale nebitne potrosace ne bi racunar trosio vise od 410w....

Na to napajanje realno mozes da stavis i 6-7 kartica i da im radis sta hoces da ih overklokujes i opet bi napajanje bilo i vise nego dovoljno.

Pa vidi ne moras da ih nategnes do kraja samog ali bila bi steta da ih ne overklokujes malo obicno niko ne rudari sa fabrickim klokovima ali kako hoces :).
 
Ok ok,videcemo jos za klokove,cim sklopim rig pisem :) hvala na brzim odgovorima :)
 
Uh...sad tek videh da karte nemaju konektor za napajanje :/....kako se ponasaju ako vuku samo preko pcie slota tj extendera struju? Vidim da im je tdp 75w,ali opet me malo plasi da srknu malo vise preko slota.....
 
hmmm....videcemo....kontam da ce biti ok
 
Kupis risere koji imaju 6pin prikljucak.

Sent from my NEM-L21 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno