Šta je novo?

Nvidia mining

"Zarada" u EUR i zarada u ETH nije isto. Ljudi su zalepljeni za trenutne cene i ne gledaju dalje u buducnost. Jedini problem u ovom trenutku je sto dosta ETH-a treba da se uzme od izrudarenog reward-a da bi se platila struja (za one nesrecne koji je placaju). Kada ETH bude bio 4K USD za ~1.5-2 godine onda uzmi pa izracunaj koliko je taj rig sto je kopao "50 EUR" mesecno zapravo mogao da ti zaradi.

Nista, jer ja da amortizujem opremu 2 god za 50e mesecno ne zelim, a tek kad ode u minus sto bi kopao i davao EPSu vise kad mogu da poiskljucujem i da kupujem za pare koje bih dao za struju, i to vise nego da iskopam...

Bolje prodati rig od 2500 i kupiti eth po ovim ili jos nizim cenama, pa "izjahati" do x2 ili stagod, prodati pola i kupiti nove grafike... a ostalu polovinu ostavis presrecan, jer sa tim rigom ne bi iskopao to posle struje u tih 1.5-2god nikada.
 
^Problem je u tvojoj teoriji sto nisi jedini koji tako razmislja. Shodno tome, niko nece da kupuje rigove vec bi svi da prodaju. U ovom momentu su svi jos u fazi poricanja i ne bi voleli da prodaju rigove po nizim cenama nego sto su ih placali ali to ce se polako menjati, kako vreme prolazi popustaju i zivci a sa zivcima ce popustati i cene. Moje misljenje je da ces za 6-8 meseci imati iste ove rigove po oglasima sa upola manjom cenom nego sto je sada.
Ne znam na koji rig si mislio i na sta si mislio 2500, ako si mislio na 2500e znaj da danas za 2500e ne mozes da prodas ni rig sa 8 kartica.
 
Poslednja izmena:
Apsolutno potvrdjujem ono iz posta iznad. Dosta ljudi je uslo u pricu pocetkom prosle godine kad je krenulo sve da skace pa nemaju pojma sta da ocekuju. Cim pocnete da primecujete grafike po oglasima znajte da je kasno za prodaju. Uskoro ce svi oglasi biti puni, KP, bench... Trziste ce biti prezasiceno grafikama. Ako cena kripta nastavi da pada a nastavice skoro sigurno sve sto mozete je da pogasite masine i cekate bolje dane.
Inace, kad grafike odu u bescenje pametni ljudi koji su izvukli pare krecu da kupuju HW.
Ko moze nekom gejmeru da proda grafiku po ok ceni to je super. Uskoro ce i nova generacija grafika, cene ce dodatno padati i zbog toga.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
 
Nista, jer ja da amortizujem opremu 2 god za 50e mesecno ne zelim, a tek kad ode u minus sto bi kopao i davao EPSu vise kad mogu da poiskljucujem i da kupujem za pare koje bih dao za struju, i to vise nego da iskopam...

Bolje prodati rig od 2500 i kupiti eth po ovim ili jos nizim cenama, pa "izjahati" do x2 ili stagod, prodati pola i kupiti nove grafike... a ostalu polovinu ostavis presrecan, jer sa tim rigom ne bi iskopao to posle struje u tih 1.5-2god nikada.

I ko ti garantuje da ce ti oprema raditi 2 godine..meni par grafičkih posle "samo" godinu dana neće više da se overklokuju, rade na stock...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
^Problem je u tvojoj teoriji sto nisi jedini koji tako razmislja. Shodno tome, niko nece da kupuje rigove vec bi svi da prodaju. U ovom momentu su svi jos u fazi poricanja i ne bi voleli da prodaju rigove po nizim cenama nego sto su ih placali ali to ce se polako menjati, kako vreme prolazi popustaju i zivci a sa zivcima ce popustati i cene. Moje misljenje je da ces za 6-8 meseci imati iste ove rigove po oglasima sa upola manjom cenom nego sto je sada.
Ne znam na koji rig si mislio i na sta si mislio 2500, ako si mislio na 2500e znaj da danas za 2500e ne mozes da prodas ni rig sa 8 kartica.

Nadovezah se samo na cifru koju je neko drugi napisao, cifra nebitna u krajnjem slucaju, samo sam hteo da dam primer. Ja svoje ne prodajem, iz razloga sto 2 riga nisam kupio da bih imao kes, a ovo sto sam kupio sam kupio da se igram tj. da budem pripremljen za jesen, al sad koliko vidim i to polako postaje misaona imenica. U svakom slucaju ostaje od 12 do 8 po 2-3din po KW u proseku plave i zelene :d.

I ko ti garantuje da ce ti oprema raditi 2 godine..meni par grafičkih posle "samo" godinu dana neće više da se overklokuju, rade na stock...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Upravo tako... ali sto se tice mene, ja sam sebi garantujem da ce mi oprema raditi 2+ godine ;). Jer sam ih kupio, podesio i obezbedio prostoriju da mi traju, a ne da iskopam sto vise prvih par meseci..
 
Nadovezah se samo na cifru koju je neko drugi napisao, cifra nebitna u krajnjem slucaju, samo sam hteo da dam primer. Ja svoje ne prodajem, iz razloga sto 2 riga nisam kupio da bih imao kes, a ovo sto sam kupio sam kupio da se igram tj. da budem pripremljen za jesen, al sad koliko vidim i to polako postaje misaona imenica. U svakom slucaju ostaje od 12 do 8 po 2-3din po KW u proseku plave i zelene :d.

To je to...tajmer ..da pali rig u 12 uvece i gasi u 8 ujutru ..nema druge :D
 
Nadovezah se samo na cifru koju je neko drugi napisao, cifra nebitna u krajnjem slucaju, samo sam hteo da dam primer. Ja svoje ne prodajem, iz razloga sto 2 riga nisam kupio da bih imao kes, a ovo sto sam kupio sam kupio da se igram tj. da budem pripremljen za jesen, al sad koliko vidim i to polako postaje misaona imenica. U svakom slucaju ostaje od 12 do 8 po 2-3din po KW u proseku plave i zelene :d.



Upravo tako... ali sto se tice mene, ja sam sebi garantujem da ce mi oprema raditi 2+ godine ;). Jer sam ih kupio, podesio i obezbedio prostoriju da mi traju, a ne da iskopam sto vise prvih par meseci..

Isto to je uradilo 90% ljudi ovde, nisi izmislio toplu vodu...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nego da se vratimo na temu, za Nvidiu je malo bolja situacija jer je gameri vise gotive. :D
 
ne zavaravaj se nije NV u nista boljoj situaciji, jer ako pukne sve ima da budu 1080ti u oglasima po max 150e, a mozda i manje
 
Biće igranja u 4k sa 100 fps :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Sta kopati sa 1060 3 gb.a da nije ETH,pitam posto se blizi polako dag veci od 3gb.
 
1060 3gb nece jos zadugo moci na win7, morace za par nedelja na linux
 


Probaoo i funkcionise, sada moje 1080ti cepaju sa

Tiiiii.png
 
Poslednja izmena:
A koliko ima GPU i memory grešaka?!
 
Prilično impresivno, bez obzira stabilno ili ne.... Naravno ako je stabilno onda.....

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Pa za sada stabilno radi. Oko 50ak h cepa bez problema ikakvih !!!

@ outlaw

Ne vidim da Hwinfo kaze da ima errorati01.png
 
Poslednja izmena:
Spusti prozor skroz dole, tu u poslednjem redu imas HW errors.
 
E to je posao! :)
 
hwinfo nema za nvidiju memoriske greske. inace ima par meseci kako ovaj "pill" postoji. Ima nekih testova novih nvidija?
 
Pitanje za prostor na HDD...isti problem posle 2-3 meseca nakon reinstalacije WIN10 i pogasenog svega i svacega...svlacio po malo i opet dodjosmo na 10 GB free od 120 :D
nikakve wallete nisam instalirao i nista sem osnovnih majnera za razne algoritme.
E sad nalazim neki WINDOWS.edb fajl od 37 GB.Citam da je safe da ga obrisem pa pitamm sad vas da li je 100% sigurno da necu imati problem sa radom riga i kako to uciniti,samo preko WinDirStat ili...?
 
Pitanje za prostor na HDD...isti problem posle 2-3 meseca nakon reinstalacije WIN10 i pogasenog svega i svacega...svlacio po malo i opet dodjosmo na 10 GB free od 120 :D
nikakve wallete nisam instalirao i nista sem osnovnih majnera za razne algoritme.
E sad nalazim neki WINDOWS.edb fajl od 37 GB.Citam da je safe da ga obrisem pa pitamm sad vas da li je 100% sigurno da necu imati problem sa radom riga i kako to uciniti,samo preko WinDirStat ili...?

Zaboravio sam tačan naziv. Treba neko da pomogne. U principu to se zove Microsoft software re... nisam siguran više. Služi da izbriše sve updejte win koji su ostali na disku. To bi tebi pomoglo
 
Windows/software distribution/ download - tu su svi apdejti skinuti. To se slobodno sve briše ako si uradio apdejt.
 
Nazad
Vrh Dno