Šta je novo?

[A1] Vikend Net

Da li na trzistu kod nas postoji bolji ruter od MR200 ? Da li je moguce da tplink nema ni jedan 4g+ ruter ?!
 
Ja sam uzeo MR200. Hteo sam da porucim Netgear Nighthawk M1 - mislim da bi izasao oko 300 eur da se obezbedim za buducnost, ali nema jedan band (da li 3 ili 20). Ako je izasao neki sa 3 ili 20 ili nadjes nesto slicno, obavezno javi :)

Uzeo konacno danas.Nesto sa modemom nije kako treba :p WiFi mu je los...download do 50mbps najvise :p zna li neko mozda neku caku?

A brzine kada se prikljuci direktno su sjajne

Pogledajte prilog 245178
Zato sto je jako los wifi radio u njemu, plus ako si negde u gradu imas gomilu smetnji na 2.4 posto je etar katastrofa. Ako hoces brze preko wifi - preporuka za MR200 i da se kacis na 5GHz (ako imas naravno takve uredjaje i ako si solidno blizu istog).

Aktivacija ISTOG dodatka moguća je tek nakon isteka trenutno aktivnog.Glavna reč u ovoj rečenici je ISTOG, a šta to znači?. To znači da ako ja aktiviram danas u 12.00 sati dodatak za mesec dana 3490 din,danas u 12.02 sati mogu da aktiviram dodatak za 1 dan koji košta 250 dinara, a nakon što sam aktivirao dodatak za jedan dan, u 12.03 sati mogu da aktiviram dodatak za nedelju dana koji košta 990 dinara, a danas u 12.04 sati mogu da aktiviram dodatak za mesec dana koji košta 3490 din, pa u 12.05 sati dodatak za jedan dan koji košta 250 dinara ,i nakon svih ovih uplata, moći ćete da koristite internet DO 12.05 sati sledećeg dana zato što NA vip sajtu PIŠE

https://www.vipmobile.rs/privatni/internet/vikend_net



Napomena: Aktivacija istog dodatka moguća je tek nakon isteka trenutno aktivnog. Vreme trajanja dodataka se ne sabira, tako da je poželjno da se nov dodatak aktivira tek nakon isteka trenutno aktivnog dodatka.

ZAKLJUČAK: sve To u stvari znači da je vikend net siguran kao i roming sa karticom iz srbije negde u inostranstvu po pitanju potrošnje.Kao što u roamingu može da vam stigne oooogroman račun , za vikend net vam može doći na naplatu još veći.Šta reći na to da vi, ili NEKO drugi(robhot) može aktivirati svaka dva minuta novi tarifni dodatak i da vam na naplatu na kraju meseca dođe 18629(SLOVIMA: OSAMNAEST HILJADA ŠEST STOTINA DVADESET DEVET) eura.može i više ako se aktivira drugačiji dodatak svakih 1 minut.Ovo je pravo tumačenje ugovora vikend net VIP.Svaki postpaid ugovor je put u nepoznato, anksioznost, bolest stitaste zlezde i visok šećer, sve posledica dugog čekanja u redu i vipovoj poslovnici da se plati oooogroman postpaid račun, koji očigledno niste VI napravili.pazitr da nemate virus , robhot ili malware u računuraru jer vam mogu oni aktivirati dodatke.

aktivirao sam 10 dodataka u roku od sat vremena da isprobam u praksi sve ovo što sam napisao otišao posle toga u VIP i raskinuo ugovor.

Gadno si ti izmesao - kada aktiviras taj za mesec dana, ne mozes ga aktivirati u narednih mesec dana. Mozes ti aktivirati dan i vikend pa kad ti istekne opet dan i vikend(ako prodje nedelju dana), ali mesec dana neces moci dok ti ne istekne tih mesec dana - dakle kada taj dodatak od dan istekne on ne deaktivira ove od nedelju i mesec dana (dakle oni ne isteknu). E sad, ko je dovoljno glup i ne razume da ne treba da aktivira vise dodataka od jednom ce svejedno uzeti kucni net jer ce videti da je jeftiniji, a nece znati sta je 100GB limit, pa te shodno tome pitam - koja je poenta diskusije o ovim dodacima? :)

Ono sto mene zanima je kako si aktivirao 10 dodataka u roku od sat vremena? :)
To vec tvrdim da je laz :)
Moguce je aktivirati 5 u toku sat vremena ako bas pokusavas da glumis nekoga ko ne zna sta radi, i opet pitanje - sta dokazes time sto to uradis? Da nece VIP aktivirati te dodatke umesto tebe? Sto onda uostalom koristiti bilo cije usluge - mogu da ti nakrljaju minute, poruke, net samo tako, zar ne? Najbolje se totalno odreci tehnologije i otici u pecinu :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Jeli ima neko iskustva sa Huawei E3372 usb modemom?
 
Ja sam uzeo MR200. Hteo sam da porucim Netgear Nighthawk M1 - mislim da bi izasao oko 300 eur da se obezbedim za buducnost, ali nema jedan band (da li 3 ili 20). Ako je izasao neki sa 3 ili 20 ili nadjes nesto slicno, obavezno javi :)

Zato sto je jako los wifi radio u njemu, plus ako si negde u gradu imas gomilu smetnji na 2.4 posto je etar katastrofa. Ako hoces brze preko wifi - preporuka za MR200 i da se kacis na 5GHz (ako imas naravno takve uredjaje i ako si solidno blizu istog).


Sent from my iPhone using Tapatalk

Probao sve zivo kanale, i nikako da dobijem brzinu vecu od 50 na wifi :p Svi uredjaji su do sada bili na 5ghz tp linku, ali on nema za sim karticu xd

Da li na trzistu kod nas postoji bolji ruter od MR200 ? Da li je moguce da tplink nema ni jedan 4g+ ruter ?!

A sta ce ti 4+ :p? ovaj sto sam dobio od njih je obican 4g, samo sto ima problema sa wifi, ali preko usb izvlaci nenormalne brzine, mislim da od ovoga ne moze bolje

oFlA3.png
 
Probaj doci u Novi Sad sa tim malim ruterom da vidis kada bude radio sa 3-15Mbps na 4G :)

Elem, VIP rece da im je mreza opterecna u NS i da ce da unaprede par baznih stanica u NS, ali da grad ne daje vise baznih stanica da se stavlja i rekli mi da se obratim gradskoj upravi za zastitu zivotne sredine gde kako kazu glavonje su toliko upucene da misle da stvari poput zgrada i armatura u istima ne slabe signal... [emoji23]

Komedija...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pa kad daju tako dobar net :d
Ali nesto mi je nerealno da im je stvarno toliko opterecenje, nemaju oni korisnika kao UK/Austrija, a nismo nesto losiji po BS.
 
Pogledaj koliko ima BS-ova u NS, a koliko u BG, tj. pogledaj gustinu samih BS-ova.
Edit: i da pojasnim - to gde mi je stan je jako blizu samog centra, a nalazi se u delu i gde je gomila skola, IT firmi, poslovnih prostora, a i sama gustina stanovnistva na tom delu je velika (zgrade se naslanjaju na zgrade, parkinga skoro da nema, o zelenim povrsinama da ne pricamo). Takodje office je opet u tom delu i ista prica vazi i za njega :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nemamo mi jos uvek aktivnih LTE korisnika toliko da bude problema. Treba da imas min 10-15 ozbilnjih korisnika da tako se sroza.
 
Pa samo sto ja poznajem par ljudi tu u okolini ima ih vec skoro 5 ozbiljnih, a zamisli tek koliko ih onda stvarno ima :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pa samo sto ja poznajem par ljudi tu u okolini ima ih vec skoro 5 ozbiljnih, a zamisli tek koliko ih onda stvarno ima :)
Uporedjujem sa UK, gde na baznu stanicu dodje i po 10000 LTE korisnika :)
Bitno je da li oni u isto vreme nasrnu na baznu stanicu, i to sa necim ozbiljnim, YouTube, Instagram/FB (i DL i upload slika), video pozivi...
Bez problema ces imati ti i dalje 50/20 i da ima 500 korisnika koju zagledaju vesti :)


Ja mislim da ovo nema veze trenutno sa zagusenoscu, vec nekim drugim problemom. Na dosta mesta i u 5 ujutru (najgluvije doba noca sigurno?) je los protok. Da li je do mreze, ili neka ometanja, mogu samo da nagadjam, ali ne verujem da je zagusenost jos uvek :( Ma sta twatterci rekli :)
 
Ne znam iskreno kako moze 10k 4G korisnika da izgura jedna stanica - mozda ako je vecina u idle, inace ovako nema sanse. Sto se tice opterecenja - ja verujem da postoji, jer u ostalim naseljima na rubu NS i van NS je situacija dosta bolja. Mozda ima pored zagusenja jos nekih stvari, ali stvarno je to vec nagadjanje, i nazalost ne mozemo da znamo. Takodje tehnicka tvrdi (sto licno ne verujem) da apsolutno svi korisnici imaju isti prioritet na mrezi sto se tice protoka...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kod vip-a su skoro sve u gradu band 3 dok kod telenora skoro svaka je band 3 i 20... mozda nesto i do toga...
Mada kako vidim po cellmaperu telenor ih i ima vise u ns.

Svaka mreza ima neku svoju strategiu razvoja...
U madjarskoj na primer Vodafon je postavljao samo band 20 da bi sto vise i brze pokrili pa od prosle godine su tek krenuli da stavljaju i po koju band 3.
 
Poslednja izmena:
Ne znam iskreno kako moze 10k 4G korisnika da izgura jedna stanica - mozda ako je vecina u idle, inace ovako nema sanse.
Zato i nisam rekao "aktivnih" u toj recenici :) Kao sto ni tvoji 5 kolega nisu uvek aktivni.

Sto se tice opterecenja - ja verujem da postoji, jer u ostalim naseljima na rubu NS i van NS je situacija dosta bolja. Mozda ima pored zagusenja jos nekih stvari, ali stvarno je to vec nagadjanje, i nazalost ne mozemo da znamo. Takodje tehnicka tvrdi (sto licno ne verujem) da apsolutno svi korisnici imaju isti prioritet na mrezi sto se tice protoka...
Ne moras da nagadjas, isprobaj tu lokaciju u gluvo doba noci, ili neradnog dana i videces.

Da nemam slucajno bas zadnjih meseci iskustva da vidim download od 100+, a upload 0.1 (da, postavio sam slike nekih od tih merenja), ne bi verovao. A 5m dalje sve u *****! Nesto ometa znaci :( Mozda je problem sa frekv., mozda sa kombinacijom, mozda je neki drugi problem sa BS.. ali na previse mesta ima, i to su sve 4G+.
Ima slabijeg protoka na 4G lokacijama, ali jedno je kada ti oba (DL/UL) spadnu na 25%, a drugo je kada ti jedan spadne na 1%, a drugi je na 90% :)

Nema veze ako ruter nije 4G+, probao sam i sa LTE1800-only, ista situacija na tim lokacijama.


@Famagusta, pa Band 3 je bolji za protok :)
 
Poslednja izmena:
Kao sto kazem VIP navodno tvrdi da im gradska uprava ne da da postave vise baznih stanica i zamolili su da se obratim gradskoj upravi da im dozvoli, jer bi oni "rado ulozili u sirenje mreze i prosirenje kapaciteta iste".

@alfa u gluvo doba je poslednjih dana bilo 90-115Mbps down.
Inace i kada je down oko 5-10Mbps upload padne na 25 Mbps max, a cesto je i 30Mbps. Dakle nije 45Mbps, ali da je ometanje, up kao sto kazes bi bio slabiji. Ovako kada je up normalan, a down slab, meni to govori da je mreza opterecena jer ljudi mnogo cestce koriste down :)
 
Poslednja izmena:
Zar nismo ustanovili da "podrska" pokusava da odgovori na sve moguce nacine samo da otkaci korisnika?:)
 
@n1tr0, imam još jednu teoriju, moguće da su im i radio linkovi do nekih BS opterećeni (od kako su pustili 4G+), ne verujem da imaju optiku do svake BS... Možda grešim.
 
Znas li koje frekvencije koriste za radio linkove mozda?
 
@n1tr0, imam još jednu teoriju, moguće da su im i radio linkovi do nekih BS opterećeni (od kako su pustili 4G+), ne verujem da imaju optiku do svake BS... Možda grešim.

Pa bas bi tu dodatni BS-ovi pomogli. Inace, zar ne koriste oni 13GHz za linkove sa nesto jako sirokim kanalima? To bi trebalo da moze da progura dosta saobracaja?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ma po gradovima imaju optiku do skoro svake BS sigurno..

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
Ne znam sta je i ne zanima me, ima da uvedem u office i stan mts optiku i da ne razmisljam a ovaj vikend net ce dobro doci kada sam negde u pokretu ako zatreba. Sada i kada radi sa 40-50Mbps radi uzas. Nesto im je poj* sa QoS...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Smaraj ih na Twitteru, i ostali za mesta gde ne radi. Ja im saljem javno SS speedtestova tamo gde 4G+ ima konkretan problem, i probam uvek kako radi slanje vecih mailova (lose je slaba rec!).

Tvrdim sada da je problem sa 4G+ lokacijama samo, cak i kada se forsira samo jedan band. Isti problem ima i kod Telenora, ali nemam dovoljno neta da bi mogao probati na Tln kartici Speedtest, samo vidim da slanje radi lose isto.
MTS 4G+ cu bas probati od kraja februara, ali mislim da kod njih nema tih problema. Kao da su druga dva dobili neke problematicne frekvencije ;)
 
Nemam ja vremena alfa da ih smaram i cekam da rese - to sto ce oni resiti za 2-3 meseca meni nece mnogo znaciti, kada kvalitet kako trenutno radi bukvalno opada drasticno iz nedelje u nedelju.
Ja sumnjam da je do toga (sem ako veci deo ns-a nije pokriven sa 4G+), obzirom da je npr. na Limanu 3 jos gora situacija.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ultra-brzi 4G cim su ljudi budni... VIP postaje katastrofa u NS :)
35543789.png
 
Probaj to vec jednom u nekom telefonu pa reci kako je :)

Mada ovo je super kako ume vani biti zauzet 4G ili kako je tln zauzet u BG :)
 
iP X mi je zakljucan na Telenor, a ako probam u Xiaomi MI5 on ce samo LTE1800 da testira. Problem je sto ne mogu da proverim da li se ruter poceo kaciti na neki LTE800, jedino ako postoji neki nacin da sniffujem nesto?
Bilo bi super da je cell mapper sto su ljudi koristili zabelezio i IP-ove NAT-a tih BS-ova sto su snimljeni.
Van grada u manjim mestima i dalje super radi. Evo sada sam npr na nekih 1.5km od LTE800 stanice ali nemam ni jedan prozor okrenut ka istoj tako da ide signal i kroz zid i izvlaci 40-42Mbps down i 20Mbps up.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno