Šta je novo?

[A1] Vikend Net

Je l' probao neko Vikend Net za light gaming?
Ne za igre tipa CS:GO, vec za one koje traze aktivnu konekciju ali tolerisu i kratkotrajne prekide, tipa Path Of Exile.
 
Ma radi super za online gaming. Ja sam game-ovao i streamovao u FHD u isto vreme bez ikakvog uticaja na ping/choke/loss.

Elem, opet isti “bug” koji su porpavili. Iako 5 min posle ponoci vec moze da se aktivira novi dodatak, dodatak se aktivirao, ali net nije. I sad ce im opet trebati par dana da oni to isprave. Uzas... Stvarno deluje kao beta usluga. Ustvari, bolje reci alpha...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Radi dobro za gaming.
Ja sam juče baš igrao PES online, a na TV-u išao stream da EON-a, bez ikakvih problema.
Kućni net doduše, ali isti đavo..

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
Nije isti djavo posto mislim da kucni net ima veci prioritet na BS, ali generalno nisam video neke probleme za bilo sta sem kada radi refresh sesije. Drugi “problem” je sto je limitiran na manji broj konekcija (bar na torrentu)...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Inace resih problem - ako kao prosli put idem na fino, onda se ceka po 4-5 dana da "rese" problem, ali ako se pripreti prijavom RATEL-u, onda je problem resen za 5 minuta...
 
Kako se ne potrude da prodaju tako nesto, ipak je prilicno skupa usluga, a ne kosta ih nista, pogotovu sto je verovatno low-priority....
 
Mogu sa 99% sigurnosti da tvrdim da je low priority :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Mislio sam da su kartice low priority, da je usluga to se vidi :D
 
Na to sam i mislio. A sto se tice usluge - usluga je beta faza, a nas par smo zamorcici...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ljudi kakavo vam je iskustvo sa ovim netom za gaming streamovanje?
Moja predpostavka je da je ovaj net bolji od vipovog kucno iz razloga sto nema ogranicenje. :D
I jel zna neko dal kojim slucajem postoji mogucnost da uzmem test da vidim kakav bi bio internet u mom mestu?
Za ovo sam saznao tek juce,a vidim nema puno ljudi koji koriste ovaj net.
 
Bukvalno pet postova iznad imaš to.
Nema veze brzina za gaming, da l' će da bude 20/8 ili 50/50, isti đavo. Ne trebaju za gaming neke ne znam koje brzine..

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
Naravno da je bitno - covek je rekao da ce da streamuje. Em ce da kucni net potrosi za par dana ako streamuje, em je jako bitno jel upload 2, 5 ili 20Mbps jer sa 2 nece raditi, sa 5 ce lagovati, dok ce sa 20Mbps ici glatko...

Rekao sam ti tamo u drugoj temi - uzmes test uredjaj i ako ok radi uzmes ovaj vikend net (a ne kucni net). Imaj na umu samo da bi bilo dobro da uzmes kao ja tipa tp link archer mr200 (neki ozbiljniji ruter za 4G) imas ih na kp, posto je onaj mali bzvze.

Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Prevideo sam streamovanje, samo gaming videh.
Tu nije bitno, za stream je bitno naravno.

Imaš valjda još uvek onu akciju vipa dođi i probaj, dobiješ karticu na mesec dana, neograničeno sve. Uzmi čisto da vidiš kakav je signal/brzina na tvojoj lokaciji..

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
Kao da me je VIP limitirao. Krene normalno i odmah me zakuca na 10Mbps i nece preko. Malo se cesto desavaju ovi “bug-ovi”.

a5e23c3ae1fad9cd4e8dd2794bff7b38.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kolko si saobracaja imao od poslednje aktivacije mesecnog dodatka?
 
Danas radi normalno. Ne toliko mnogo, mozda samo 200-300GB, max 400.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Jesi primetio da li je na 4G ili 4G+ bio kada ti je sporo radio? Da li imas uopste 4G+ kod tebe?
 
Opet aktivacija dodatka od mesec dana uspesna, net ne radi (operacija uspela, pacijent preminuo).
Da stvar bude gora, super geniji su na cdn stranici stavili load-ovanje .js-ova sa drugi servera koji su blokirani (posto samo dozvoljava konekciju tada ka vipmobile.rs) tako da ljudi koji zele da aktiviraju dodatak moraju cekati svaki novi load sledeceg page-a nekih minut dok ne bude timeout za te .js-ove... Imaju bas epic IT tim. Znaci takvo ne razmisljanje plus ovo sa sesijama...
 
Reaktivacija Vikend Net-a i meni pravi strasne probleme, vec treci put (u novembru, decembru i pre par dana), aktivacija prodje, dobijem SMS da je Vikend Net aktivan (uzimam paket na 30 dana), ali internet ne radi...
U novembru sam cekao 10 dana, decembru dva-tri, a za ovaj mesec vec drugi dan cekam....

Inace, ja ga koristim preko VPN-a za monitoring kamera, malo je veci lag, jako je stabilan, download me ne zanima, ali ono sto me zanima, upload, on je uvek oko 40 Mbps :)
 
ogroman račun

Mozes, ali moras da platis router taj (6480 RSD) i uz njega odmah dobijas 7 dana aktivirano. Dakle, ti mozes da radis sta hoces - koliko stvari puta aktiviras toliko ces da platis, samo moras da pazis jer mozes aktivirati stvar pre isteka iste (tipa mozes u par minuta vise puta aktivirati za jedan dan ili za mesec dana), a mozes i da ti stoji u fioci, nista ne aktiviras i racun ce ti biti 0 RSD (odnosno nece biti nista da se plati).

To u stvari znači da je vikend net siguran kao i roming sa karticom iz srbije negde u inostranstvu po pitanju potrošnje.Kao što u roamingu može da vam stigne oooogroman račun , za vikend net vam može doći na naplatu još veći.Šta reći na to da vi, ili NEKO drugi(robhot) može aktivirati svaka dva minuta novi tarifni dodatak i da vam na naplatu na kraju meseca dođe 18629 eura.može i više ako se aktivira drugačiji dodatak svakih 1 minut.Ovo je pravo tumačenje ugovora vikend net VIP.Svaki postpaid ugovor je put u nepoznato, anksioznost, bolest stitaste zlezde i visok šećer, sve posledica dugog čekanja u redu i vipovoj poslovnici da se plati oooogroman postpaid račun, koji očigledno niste VI napravi
 
To u stvari znači da je vikend net siguran kao i roming sa karticom iz srbije negde u inostranstvu po pitanju potrošnje.Kao što u roamingu može da vam stigne oooogroman račun , za vikend net vam može doći na naplatu još veći.Šta reći na to da vi, ili NEKO drugi(robhot) može aktivirati svaka dva minuta novi tarifni dodatak i da vam na naplatu na kraju meseca dođe 18629 eura.može i više ako se aktivira drugačiji dodatak svakih 1 minut.Ovo je pravo tumačenje ugovora vikend net VIP.Svaki postpaid ugovor je put u nepoznato, anksioznost, bolest stitaste zlezde i visok šećer, sve posledica dugog čekanja u redu i vipovoj poslovnici da se plati oooogroman postpaid račun, koji očigledno niste VI napravi

"U toku jednog meseca možeš da aktiviraš više dodataka u zavisnosti od tvojih potreba.


Napomena: Aktivacija istog dodatka moguća je tek nakon isteka trenutno aktivnog."

Po ovome, nije moguce aktivirati 2x mesecni :) Ako sam ja dobro ukapirao ili gresim?
 
Uzeo konacno danas.Nesto sa modemom nije kako treba :p WiFi mu je los...download do 50mbps najvise :p zna li neko mozda neku caku?

A brzine kada se prikljuci direktno su sjajne

vip.png
 
"U toku jednog meseca možeš da aktiviraš više dodataka u zavisnosti od tvojih potreba.


Napomena: Aktivacija istog dodatka moguća je tek nakon isteka trenutno aktivnog."

Po ovome, nije moguce aktivirati 2x mesecni :) Ako sam ja dobro ukapirao ili gresim?


Aktivacija ISTOG dodatka moguća je tek nakon isteka trenutno aktivnog.Glavna reč u ovoj rečenici je ISTOG, a šta to znači?. To znači da ako ja aktiviram danas u 12.00 sati dodatak za mesec dana 3490 din,danas u 12.02 sati mogu da aktiviram dodatak za 1 dan koji košta 250 dinara, a nakon što sam aktivirao dodatak za jedan dan, u 12.03 sati mogu da aktiviram dodatak za nedelju dana koji košta 990 dinara, a danas u 12.04 sati mogu da aktiviram dodatak za mesec dana koji košta 3490 din, pa u 12.05 sati dodatak za jedan dan koji košta 250 dinara ,i nakon svih ovih uplata, moći ćete da koristite internet DO 12.05 sati sledećeg dana zato što NA vip sajtu PIŠE

https://www.vipmobile.rs/privatni/internet/vikend_net




Napomena: Aktivacija istog dodatka moguća je tek nakon isteka trenutno aktivnog. Vreme trajanja dodataka se ne sabira, tako da je poželjno da se nov dodatak aktivira tek nakon isteka trenutno aktivnog dodatka.

ZAKLJUČAK: sve To u stvari znači da je vikend net siguran kao i roming sa karticom iz srbije negde u inostranstvu po pitanju potrošnje.Kao što u roamingu može da vam stigne oooogroman račun , za vikend net vam može doći na naplatu još veći.Šta reći na to da vi, ili NEKO drugi(robhot) može aktivirati svaka dva minuta novi tarifni dodatak i da vam na naplatu na kraju meseca dođe 18629(SLOVIMA: OSAMNAEST HILJADA ŠEST STOTINA DVADESET DEVET) eura.može i više ako se aktivira drugačiji dodatak svakih 1 minut.Ovo je pravo tumačenje ugovora vikend net VIP.Svaki postpaid ugovor je put u nepoznato, anksioznost, bolest stitaste zlezde i visok šećer, sve posledica dugog čekanja u redu i vipovoj poslovnici da se plati oooogroman postpaid račun, koji očigledno niste VI napravili.pazitr da nemate virus , robhot ili malware u računuraru jer vam mogu oni aktivirati dodatke.

aktivirao sam 10 dodataka u roku od sat vremena da isprobam u praksi sve ovo što sam napisao otišao posle toga u VIP i raskinuo ugovor.
 
Poslednja izmena:
Napomena: Aktivacija ISTOG dodatka moguća je tek nakon isteka trenutno aktivnog. Vreme trajanja dodataka SE NE SABIRA tako da je poželjno da se dodatak aktivira tek nakon isteka trenutno aktivnog dodatka.
 
Aktivacija ISTOG dodatka moguća je tek nakon isteka trenutno aktivnog.Glavna reč u ovoj rečenici je ISTOG, a šta to znači?. To znači da ako ja aktiviram danas u 12.00 sati dodatak za mesec dana 3490 din,danas u 12.02 sati mogu da aktiviram dodatak za 1 dan koji košta 250 dinara, a nakon što sam aktivirao dodatak za jedan dan, u 12.03 sati mogu da aktiviram dodatak za nedelju dana koji košta 990 dinara, a danas u 12.04 sati mogu da aktiviram dodatak za mesec dana koji košta 3490 din, pa u 12.05 sati dodatak za jedan dan koji košta 250 dinara ,i nakon svih ovih uplata, moći ćete da koristite internet DO 12.05 sati sledećeg dana zato što NA vip sajtu PIŠE

https://www.vipmobile.rs/privatni/internet/vikend_net




Napomena: Aktivacija istog dodatka moguća je tek nakon isteka trenutno aktivnog. Vreme trajanja dodataka se ne sabira, tako da je poželjno da se nov dodatak aktivira tek nakon isteka trenutno aktivnog dodatka.

ZAKLJUČAK: sve To u stvari znači da je vikend net siguran kao i roming sa karticom iz srbije negde u inostranstvu po pitanju potrošnje.Kao što u roamingu može da vam stigne oooogroman račun , za vikend net vam može doći na naplatu još veći.Šta reći na to da vi, ili NEKO drugi(robhot) može aktivirati svaka dva minuta novi tarifni dodatak i da vam na naplatu na kraju meseca dođe 18629(SLOVIMA: OSAMNAEST HILJADA ŠEST STOTINA DVADESET DEVET) eura.može i više ako se aktivira drugačiji dodatak svakih 1 minut.Ovo je pravo tumačenje ugovora vikend net VIP.Svaki postpaid ugovor je put u nepoznato, anksioznost, bolest stitaste zlezde i visok šećer, sve posledica dugog čekanja u redu i vipovoj poslovnici da se plati oooogroman postpaid račun, koji očigledno niste VI napravili.pazitr da nemate virus , robhot ili malware u računuraru jer vam mogu oni aktivirati dodatke.

aktivirao sam 10 dodataka u roku od sat vremena da isprobam u praksi sve ovo što sam napisao otišao posle toga u VIP i raskinuo ugovor.

Ma daj napravio si od ovoga haos :) mislim okej, sve to stoji, ali ja ne vidim da se neko pozalio da je aktivirao 2x jedan dodatak ili ovo sto ti napisa...Uostalom imamo uvid u tome sta smo aktivirali i kada
 
Nazad
Vrh Dno