Šta je novo?

[A1] Vikend Net

Sredili su jutros napokon - sad samo da reklamiram da produze paket 3 dana koliko nije radio dok je bio aktiviran.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Evo ja sam malopre aktivirao na 7Dana preko Aplikacije za iOS, aktivirano odma i proradilo odma. Nadam se da necu imati te probleme kao ti i da ce srediti to ili su sredili.
 
Ja sam dobio dva dodatna besplatna dodatka (svaki od 2 dana) koje ce aktivirati naknadno uz izvinjenje i potvrdu da su resili taj bug u sistemu.
Inace nisam na idealno mesto postavio router sada u stanu u NS, ali posto je neko pisao da ne moze UL preko 30 Mbps, da okacim rezultat, posto je meni cesto UL oko 40-45 Mbps:
6547766809.png
 
Novi problem - 2 routera, vise lokacija po gradu 2-4 Mbps down, 2-4 Mbps up... Kazu nije mreza opterecena, nesto je opet do mog naloga... Svaka im cast kada su pustili u prodaju nedovrsen proizvod - ko da su ga kodirali copy/paste metodama pa da ima neke limite sa kucnog neta, neke blokade i sl...
 
Ajde ćuti dosta ti je [emoji2] [emoji2] [emoji2] [emoji12] [emoji12] [emoji12]
 
Treba ovo isterati do kraja, ipak je zgodan proizvod prilicno.
Posto nije klasican postpaid, a ni hibrid, verovatno ima neke bagove sa prepaid sistema ;)

Cemu uopste takvi proizvodi? I VIP je poceo da drzavnim firmama prodaje nesto, sto se inace ne koristi?
 
Ili je popravljeno ili normalno rade BS-ovi na Strandu a ostali zezaju :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Odneli BS na Beefrest i Nisvil :) (intentionally beefrest :))
 
Meni je Vikend Net prekidao malo ispred zgrade NCRa kod Hyatta juce, mozda zbog Beerfesta? [emoji23]
 
Saga se nastavlja - sada deluje da su popravili ali samo na mifi koji sam koristio (izgleda u trenutku kada su gledali). Kada ubacim karticu u pravi router i dalje 2-3Mbps na istom mestu gde ovaj mali meri 35/35 (a inace na tom istom mestu je ovaj merio 80-115/35-45).


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Hahahahaha, izgleda citaju ovde pa te zezaju [emoji23]
 
I odjednom jaci signal i proradi i drugi router bolje od mifi. Ako postoji racionalno objasnjenje za sta se desilo...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Špijuniraju te na forumu [emoji2] [emoji2] [emoji2]
Jao nitro ti si meni ulepšao dan sa ovim tvojim vikend net-om
 
Poslednja izmena:
Da nije povezano sa onim ispadima baznih stanica po Vojvodini od pre ~4 dana?
 
Prodje vise od dva meseca bez novih poruka u temi - je l' sljaka sad ovaj VIPov Vikend net kako treba, tj. bez problema ili ne?
 
"klasika" za popodnevne uslove kod mene kući na LTE 800.



Radi kako je radio i prvog dana (ujutru brže, uveče sporije) kod mene.
 
Ali nemate vise problema sa aktivacijom i prekidima?
 
n1tr0 ce valjda javiti, mada mi se cini da je batalio VIP :d
 
Ja zadnja 3 meseca uvek kada aktiviram, bude aktivno odmah. Samo aplikacija javi da ima neki problem po aktivaciji (ne sećam se koji). Ali kada restartujem aplikaciju vidim da je dodatak aktivan.
 
n1tr0 ce valjda javiti, mada mi se cini da je batalio VIP :d

Nisam batalio. Od onda nisam imao nikakvih problema. Na LTE800 uglavnom radi 40-50/20, na LTE1800 kako kad - ako sam negde gde je optereceno zna da padne na 35/25, uglavnom oko 60-80/35 a kada je negde rastereceno onda oko 110/45.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Lele sad kad VIP javi da je pretekao Tln u ukupnom protoku, zbog Nitra ^^
 
Nisam batalio. Od onda nisam imao nikakvih problema. Na LTE800 uglavnom radi 40-50/20, na LTE1800 kako kad - ako sam negde gde je optereceno zna da padne na 35/25, uglavnom oko 60-80/35 a kada je negde rastereceno onda oko 110/45.

Kako god okrenes, upload ubija :guitar:
 
Evo da potkrepim svoje tvrdnje (doduse losiji je upload). Prvi ss - mesto sa LTE800, povezan preko wifi 2.4GHz na router i 2 zida prepreke (inace router je golo g* koliko je dobar za 4G, toliko mu je wifi los). Drugi ss LTE1800, 5GHz, 1 zid i solidna zagadjenost etra sa ostalim wifi mrezama.
98b07df85ab87dc0d11e2ebed3aae3e3.jpg

fa507c575d741b963e51e42fb2317a15.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ozbiljno pitanje zasto si ti i dalje na Telenoru za voice? :)

Koliko potrosis mesecno uopste na Vikend Netu, jel' dobra kolicina, ne seku itd.?
 
Kako kad. Ostavljao sam ga u stanu umesto da nosim u firmu cesto, ali kontam da i kada slabije koristim to bude oko 400-500GB mesecno.

A za telenor vrv samo zbog deezer i hbo go, ali isto tako jer mi je net bitan. Desavalo se i da vip crkne a i da telenor crkne, ali nikad nisam bio u situaciji da oba crknu, tako da uvek imam neku konekciju :)

Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Dal bi mogao neki popust da se izboksuje na ugovor od 2 god recimo ?
 
To bi onda menjalo totalno biznis model same te usluge, tako da sumnjam :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
(inace router je golo g* koliko je dobar za 4G, toliko mu je wifi los)

Moja neka ideja je bila da ga uzmem umesto SBB-a (za desktop, posto se za slicne pare dobija mnogo veca brzina), ali koliko sam video, taj MiFi radi na bateriju koja traje 4-5 sati, pa bi uredjaj morao da mi bude na USB punjacu non-stop, a i ne moze da se sa kompom spoji preko LAN kabla, tako da me sve to pomalo odbija od cele price.

E sad, da li VIP prekida konekciju u odredjenim intervalima ili, kao na SBB-u, moze da se "roka" non-stop?
 
Nazad
Vrh Dno