Šta je novo?

[A1] Vikend Net

Prvi dan je radilo i to je to... Nego sta je jos cudno je da me je malopre izbacivalo iz mreze na drugom Mifiju celovreme pa sam prebacio karticu u taj njihov Huawei MiFi i sve radi... Nije valjda da teraju ljude da koriste taj?
71dd1bc22d5449c5179fe52e8366c279.jpg
 
Ja sam svoju karticu stavio u TP-Link Archer MR200. MiFi koristim samo kada nosim net sa sobom (pogotovo ako putujem negde po Srbiji).
I da dodam da nema nikakvih problema TP Link sem uzasno loseg wifi sto ima naspram tipa Airport Extreme, ali svakako dosta bolje radi od MiFi.

Evo primera radi kako radi kroz 1 zid na 802.11ac
6ea9b94c49c08e538bd16385c6404540.png



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Jel moguće povezivanje mifi-a preko usb-a na net ili samo wireless? Interesuje me zbog desktopa da ne bi morao preko wifi dongle-a.
 
Moze preko USB kabla, mikro usb je prikljucak.
 
Ja sam svoju karticu stavio u TP-Link Archer MR200. MiFi koristim samo kada nosim net sa sobom (pogotovo ako putujem negde po Srbiji).
I da dodam da nema nikakvih problema TP Link sem uzasno loseg wifi sto ima naspram tipa Airport Extreme, ali svakako dosta bolje radi od MiFi.

Evo primera radi kako radi kroz 1 zid na 802.11ac
6ea9b94c49c08e538bd16385c6404540.png



Sent from my iPhone using Tapatalk

Meni se ponekad uspori na drugom MiFiju a juce nije hteo nikako da se poveze na mrezu, posle sam stavio na All Bands pa je kratko na 3G pa opet disconnect. Mozda ima veze sa probnim 7Dana? Ali ne verujem.
Ja koristim stalno taj Vikend Net jer imam los Kablovski. Ovaj njihov MiFi se brzo prazni.
Ne verujem da je do mog MiFija jer je kostao 200+ a sa drugim Mrezama radi super. Moram videti da ih kontaktiram.
APN sam ovako konfigurisao.
APN: vipmobile
Authentication: PAP or CHAP
Username: vipmobile
Password: vipmobile
PDP: IPV4V6
PDP Roaming: None

Samo me cudi da mi kod APN Podatke za VIP na Huawei Mifi pokazuje jedno slovo/cifru manje za Sifru? Da nisu drugaciji podatci?
 
Meni su 99.99% ti podaci na Archeru i radi normalno. Spoji njihov mifi u struju dok ti radi ili na externu bateriju i testiraj. Ako radi, do tvog drugog mifi je. Ne mora da znaci da je neispravan, vec jednostavno ne komunicira lepo sa njihovom opremom (mada je to cesto bio slucaj u slabo standardizovanim protokolina poput 802.11b/g).


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Njihov radi super, u tome je stvar.
Samo moj zeza, koristio sam pre toga u njemu Telenor Prepaid i Postpaid Net, MTS Prepaid i VIP Prepaid.
Rekli su mi na Twitteru da stavim na samo 4G, to je vec stavljeno ali je isto. Jedino sto mi pada napamet je da mozda zezaju jer je onih 7Dana besplatnih jos.
Svakako cu uraditi Factory Reset MiFija mog pa cu videti. Ako nece ni tad lepo da radi onda cu staviti Telenor karticu i prozivati ih.
 
Resetovali su broj nesto, sat vremena ga vec konstantno koristim i radi super.
DL mi je skoro 100 a UP 30.
 
Pozdrav, imam dva pitanja ako možete da mi odgovorite.
Kada Vikend Net tarifa postaje aktivna? Odmah po potpisivanju ugovora? Pitam da bih znao da li je potrebno da tempiram potpisivanje ugovora sa periodom kada mi je zaista potrebno tih 7 dana što daju gratis.

I drugo pitanje, piše da je moguća kupovina rutera na rate, ali ne piše koliko rata i koji su iznosi.
 
Moze do 24 rate, ista je cena, na tebi je da biras koliko rata, bukvalno :)

Za ovo prvo ne znam.
 
Postaje odma aktivna kako potpises ugovor 7dana besplatno. Pise ti u ugovoru do tog datuma. Samo sto je smesno kako je poceo taj dan odma se ugasio. Znaci ne 7dana totalno nego na sedmi dan odma.
 
Ja uzeo. Malo sam testirao i primećujem da ova kartica u telefonu izvuče bolje brzine nego kada je u modemu iako je prijem odličan.
Takođe, na LTE 800, aplod bude oko 17Mbps a na LTE 1800 oko 33Mbps. Svaki put. Daunlod je isti.
Inače, nisam uspeo da izvučem veće brzine od 50-tak Mbps preko 4G iako gledam u baznu stanicu (200m). A HSPA (3G) mi daje bednih 7Mbps maksimalno (varira od 3-4 do 6-7).
Sad za neki dan putujem malo pa ću videti kako se ponaša.

P.S.
Kako radi modem kada je stalno na napajanju? Da li se baterija nonstop prazni i dopunjava ili jednom kad se napuni, modem biva napajan direktno sa napajanja (kao laptop)?
 
Poslednja izmena:
Da li može ovaj vikend net broj da se doda na postojeći "Moj vip" nalog? Jeste li probali to možda? Da sa jednog mesta mogu da se kontrolišu ova broja?
 
Znaci isteklo mi mesec dana u ponoc, izbaci poruku, odem na moj vip, aktiviram dodatak opet za mesec dana, dobijem poruku o aktivaciji i prc... 10 sati posle, iako pise da je aktivan, i posle potvrde da je aktivirano, net ne radi i pise mi da aktiviram neki dodatak, iako taj isti od mesec dana ne mogu da aktiviram i istice 10.09.
Naravno na fb niko ne odgovara, na korisnicki se niko ne javlja...

Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
4 puta zvao i cekao oko 30 min(stavio na speakerphone). Dva puta se javili, dva puta sam morao da obavljam druge pozive. Isao cak do VIP-a i svaki put - imajte strpljenja bice reseno za par minuta, i tako od jutros... Dugo traje tih par minuta...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Aman ljudi kakva je ovo tehnicka podrska. Sada me zovu i kazu pa vi ste sinoc aktivirali dodatak i vama je internet ukljucen. Ja objasnim da nije, a oni me pitaju da proverim na drugom uredjaju. I dzabe ja objasnjavam da sam testirao sa vise uredjaja, da sam reboot uredjaj jedno 20 puta da se osvezi sesija, da sam flush-ovao DNS-ove i sve sve, a oni i dalje ko papagaj to nije do nas. Pa do koga je kada pingujem google.com a on mi vraca IP od vip servera...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ma nemaju pojma vecinom o Vikend Netu i kako funkcionise...
 
Dan treci - i dalje stoji da je aktiviran dodatak, a kada probam net, kaze mi da moram da aktiviram neki dodatak da bi koristio isti. Ako ne rese sutra, ide prijava RATEL-u :)
 
Da je postpaid, pa da pomislis da ti ne daju da koristis placeno, ali ovde ti ne daju da platis nekorisceno :D
 
Pa doci ce mi racun za to - u tome je i problem, a jos veci je problem sto imam nesto sto sam platio na pocetku i obavezao se ugovorom, i sada tu istu uslugu ne mogu da koristim. Jeste da je 0 din mesecno i da se aktiviraju dodaci (koje placam), ali svakako to je debelo krsenje ugovora. Malopre opet nazvao CC kazu - pa tehnicka je markirala da je to reseno i napisala da je u petak ujutro reseno, a ja u petak u 20:40 bio u poslovnici gde su se sami uverili da ne radi iako je aktivan dodatak...
 
Pokusaj da im objasnis da od starta postoji problem sa aktiviranjem tih paketa na vikend netu. Nije ovo trenutni problem, vec ce se vrlo verovatno ponoviti i sledeci put. Pisao je i poglavicas o tome. To ne sme da se desava.
Neka eskaliraju problem na drugi support level.


Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
Pokusaj da im objasnis da od starta postoji problem sa aktiviranjem tih paketa na vikend netu. Nije ovo trenutni problem, vec ce se vrlo verovatno ponoviti i sledeci put. Pisao je i poglavicas o tome. To ne sme da se desava.
Neka eskaliraju problem na drugi support level.


Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

Objasnio sam - imao sam ja pre problema sa aktiviranjem paketa, kada sam aktivirao internet dan, a bio mi je aktiviran nakon par dana random. Ovaj put je paket aktiviran i stoji da je aktiviran, ali jednostavno ne radi (stoji i u sistemu kod njih da je aktiviran). Na kraju posle CC me zvala danas prava tehnicka podrska koja je videla da je to neki bug u sistemu i IT(programeri) sada radi na otklanjanju tog buga.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Odlicno. :)

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
Platio je uređaj 6480 dinara, kako god okreneš oni su dobri ;)
Nisu ko zna koliko zaradili na tome, za tiket na mesec dana verovatno vise zarade (na 2 meseca sigurno).

Kako su mogli nesto ovako da puste u prodaju, jbt :( Da ima jos neko kome radi uvek kako treba, pa da kazes da je samo njih 2 zakacilo, ali nema vise niko :D
 
Ja znam samo da sam bio zvao Podrsku nocu zato sto mi isteklo bilo a ja nisam jos napravio bio Moj VIP, rekla mi bila da ce do ujutru biti aktivirano jer ne moze ona nego kolege. Radilo je kad sam ustao bio.
Videcu sutra kad budem dosao kuci da li cu uspeti da aktiviram bez problema.
 
Nazad
Vrh Dno