Šta je novo?

[A1] Vikend Net

Ajd javi jesu bar ispravili aktivaciju vikend neta (onaj inicijalni mail), posto ja kada sam bio u poslovnici pokusavali smo sa svega i svacega i nije htelo posto je poslalo link koji redirectuje na nepostojeci domen.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ja imam HUAWEI e5573s-320 i on ima opciju i 5GHz što mi dosta znači, kada se zakačim telefonom piše link speed 300 Mbps i izvlačim napolju i do 130 Mbps preko 4G. Ovaj vipov je vizuelno isti, ali je e5573C što je verovatno problem nepostojanja 5GHz, tj kao neka lite verzija. Probaj da se ulogujes preko ip adrese sa kompa, pa vidi da li ima opciju 5GHz.
 
Poslednja izmena:
Ajd javi jesu bar ispravili aktivaciju vikend neta (onaj inicijalni mail), posto ja kada sam bio u poslovnici pokusavali smo sa svega i svacega i nije htelo posto je poslalo link koji redirectuje na nepostojeci domen.
Sta to znaci, ne mozes aktivirati dodatke sada, efektivno nemas net?

I nije neko probao BEZ uredjaja da uzme Vikend Net?

Nitro, probaj da fleshnes firmware za e5573s :)
 
Poslednja izmena:
Sta to znaci, ne mozes aktivirati dodatke sada, efektivno nemas net?
Upravo tako. Naravno imam kucni net i mobilni net pored toga, ali da sam samo zavisio od tog neta ne bih imao net sada zbog

I nije neko probao BEZ uredjaja da uzme Vikend Net?
Ne moze. Ja kada sam uzimao sam izmedju ostalog i to pitao, jer sam hteo 4G router da uzmem (koji sam narucio svakako), ali jednostavno kaze ne moze da se uzme bez uredjaja. Moja pretpostavka je potencijalno resavanje lagera ili su ih dobili za skoro dzabaka :)

Nitro, probaj da fleshnes firmware za e5573s :)
Sto? Sta se dobija sa tim fw?
Jel neko pokusao, ili bar rekao da je isti hw?
 
Verovatno su fizicki svi modeli isti, samo razlicit softver (kao sto Huawei obicno radi). Pa ako nema 5GHz, onda bi fleshom drugog firmware-a imao 5GHz.
 
Verovatno su fizicki svi modeli isti, samo razlicit softver (kao sto Huawei obicno radi). Pa ako nema 5GHz, onda bi fleshom drugog firmware-a imao 5GHz.

Ako ima radio chip za 5GHz onda da...
Videcemo.

Pravo pitanje je kome se sada zaliti - ja imam pravo da aktiviram dodatak za net i da ga koristim, ali mogu to samo da radim tako sto zovem call centar, ali to necu da radim - lepo mi je receno da mogu online da aktiviram dodatak i online da placam odmah racun na mojvip portalu, ali opcije da aktiviram neki dodatak nemam. Takodje nemaju ni sms varijantu...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ako ima radio chip za 5GHz onda da...
Videcemo.

Pravo pitanje je kome se sada zaliti - ja imam pravo da aktiviram dodatak za net i da ga koristim, ali mogu to samo da radim tako sto zovem call centar, ali to necu da radim - lepo mi je receno da mogu online da aktiviram dodatak i online da placam odmah racun na mojvip portalu, ali opcije da aktiviram neki dodatak nemam. Takodje nemaju ni sms varijantu...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Jedina opcija je da pises mail i cekas
 
Vip LTE 800, Vikend net - kod mene kući, 4G modem uključen u moj linux box router:
6337458025.png


Lokacija ne tako povoljna za 4G (Poljska Ržana 5km istočno od Pirota).

Natovan jeste, ali nije spor, 20Mbps upload mi je trenutno prihvatljiv.
 
Ako nekoga zanima da li je mifi sim free, moj jeste.

Screenshot_20170530-173448.png Screenshot_20170530-173523.png

Čak nije ni brendiran, a i sam mi je pronašao profil (3g net za mts postpaid internet karticu).
 
Poslednja izmena:
Ljudi da vas upozorim za one koji ne znaju - kada aktivirate neki dodatak on vazi samo do isteka obracunskog perioda, a ne od momenta aktiviranja (mislim da cak lepo pise na sajtu), ali ono o cemu nisam razmisljao je da paket net na dan nije uopste pametno uzimati, jer kada god ga uzmete traje do ponoci. Dakle uzmete ga u 10 uvece trajace vam 2 sata. Isto se primenjuje na 2 dana, 7 dana i mesec dana :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
A 30dnevni? Jel' ceo mesec ako se aktivira u 00:01 prvog u mesecu? I da li se proporcionalno naplati?
 
Ne znam sta mislis pod da li se proporcionalno naplati? Ako pitas - ako aktiviras u 22:00, posto mozes koristiti do 00:00 da li ti naplate citav dan ili dva sata - naplate citav dan, zato je to ubedljivo najnepovoljnije ako ljudima treba net na dan, jer ti uglavnom bas treba tipa od kada se probudis pa do malo (ili puno posle ponoci).

Sto se tice mesec dana (pise stvarno mesec a ne 30 dana). Ako aktiviras u 00:01 prvog u mesecu trebalo bi da radi citav mesec. E sad, posto su tu dobar trik napravili posto je to obracunski period i nije 30 dana to fakticki znaci da ako bi aktivirao net 15. u mesecu trajao bi ti do kraja meseca (koliko sam ja razumeo) :)
 
Ok Neco, resio si onda dilemu, posto u aplikaciji pise da vazi mesec dana, a ne 30 dana, a ako se gleda mesec dana do kraja obracunskog perioda to je uvek do 1. Ok, onda nije strasno kako je delovalo, jedino se treba paziti ako neko uzima dodatak od dan ili dva kada ce to da uradi, za 7 dana i mesec dana vec to postaje manje bitno :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Najbolje je ipak sa njima proveriti, mada je za mene ipak merodavno ono što piše na njihovom zvaničnom sajtu. To bi značilo da ako se aktivira polovinom meseca, biće naplaćeno u tom obračunskom periodu u punom iznosu, a važiće do polovine narednog meseca.
 
@NecaBG, tako sam i ja razumeo, naplati se u mesecu aktivacije u punom iznosu, a vazi 30 dana od dana aktivacije.
 
Malo konfuzna poruka:
ae87829df4d06ebdb78168af8ed79509.png

Verujem da je nije ovo poruka za vikend net, jer ovako bi stvarno znacilo da ako aktiviras 7 dana ili 30 dana dan pred kraj meseca da bi vredelo 1 dan...

Ili se ovo mozda odnosi na 0 saobracaja sto dolazi u tarifi od 0 rsd.

Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Na koliko sati se prekida veza? 5 kao na Kucni Net ili? Planiram da igram online na konzoli.
 
Tako je, na tačno 5 sati, možeš sat po tome da podesiš.
 
Uzeo sam ovo cim se pojavilo, nije lose, 50 down, 20 upload... Testirao sam neki video nadzor, naravno posto je dupli NAT, sve ide preko VPN-a, radi prilicno fino, bar ka SBB-u ima prilicno mali lag...

Ako neko mozda zna, sredio sam da OpenWRT koristi modem preko USB-a (connection sharing), da li neko zna koji USB dongle mogu da jurim, a da moze da
ima istu brzinu kao ovaj mifi router?
 
Ja imam Huawei E3276 - podrzava i modem i nic mod, moze da se podesi. Cat4 modem je u pitanju (150/50Mbps).
 
Odlicno, pojuricu po oglasima ovaj model :)
 
Evo mene opet da ispricam ovaj put negativno iskustvo sa ovim netom (okacicu par screenshotova kao dokaz). Juce mi je trebao jaci net oko 17h i odem ja na moj vip (ili kako se vec zove) da pogledam da li 1 dan dodatak vazi 24h ili do kraja dana, kada tamo pise da vazi do KRAJA SLEDECEG dana (a ne tekuceg) od aktivacije. Znajuci da mi je i prosli put trajao par sati do ponoci, namerno ga aktiviram ponovo kako bih reklamirao kada mi dodje poruka da mi istice u ponoc. Ja aktiviram, dodje mi poruka da mi istice u ponoc, ali pise da cu dobiti poruku da je i net aktiviran (kada bude aktiviran). Prodje sat vremena, poruje nema, net ne radi. Odem u poslovnicu da reklamiram kaze lik, ma to tako pise u sistemu, to nije greska, ali kao prijavicu da se ispravi. Ja mu kazem da mi i deaktivira dodatak (posto mi pise ceka na aktivaciju vec sat vremena), jer mi je trebao tada i cekao sam sat vremena da se aktivira, ali ocigledno nista od toga. Lik kaze - ok, poslao sam tehnickoj da pogledaju vas problem, i bice vam deaktiviran dodatak. Ja otisao kuci, do ponoci lepo stoji ceka na aktivaciju, prodje ponoc, kao da ga nisam ni aktivirao (nije radio, imam opciju da ga opet aktiviram).
Danas oko 13h bese samo odjednom mi stize poruka - uspesno ste aktivirali internet dan (iako nisam ni palio uredjaj). Znaci em mi nisu aktivirali od 5 poslepodne do ponoci, em pogresno pise da dodatak vazi do kraja sledeceg dana (sto je u sustini prevara zakonski gledano), em sam rekao da mi ga skinu posto ga nisu aktivirali, a oni mi ga sami od sebe aktiviraju narednog dana???
Ima da ih ganjam reklamacijama kao Telenor, pomeracu im dupe za svaku najmanju sitnicu dok ne nauce lekciju...

Juce
4f7ba48bef2b54224bb81d4add8bc509.png
07bd9586aa55b629f1b9e392ef6ee410.png
07e6addc43b981b228ed2ccedc3d1faa.png


Danas
4f09d3589b3af38ef2d4f752a0be1a27.png



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ti barem možeš da aktiviraš dodatak. Ja preko "moj vip" nemam nikakvu opciju za aktivaciju.

Poštovani korisniče, trenutno vam je onemogućen pristup ponudi tarifnih dodataka. Ukoliko želite, možete poslati zahtev za dobijanje pristupa. Po obradi zahteva, dobićete SMS poruku.


Tražio da mi aktiviraju preko korisničkog servisa, ništa nije aktivirano. Radilo mi je samo sedam dana (do ponedeljka), i od onda ne mogu ništa da aktiviram.

Sada sam ih zvao, rekli su da "kolege rade na rešavanju problema", i mole za malo strpljenja. :crash::lupko:

Osećam se "kao kod kuće - u mts-u"...
 
Ne, ja cekam Stenu da nas nasmeje :)
 
Ti barem možeš da aktiviraš dodatak. Ja preko "moj vip" nemam nikakvu opciju za aktivaciju.




Tražio da mi aktiviraju preko korisničkog servisa, ništa nije aktivirano. Radilo mi je samo sedam dana (do ponedeljka), i od onda ne mogu ništa da aktiviram.

Sada sam ih zvao, rekli su da "kolege rade na rešavanju problema", i mole za malo strpljenja. :crash::lupko:

Osećam se "kao kod kuće - u mts-u"...

Tako je i meni bilo - trebalo im je 4-5 dana da mi aktiviraju.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Sta uopste treba dodatno aktivirati? Zasto ne aktiviraju pri uzimanju kartice/uredjaja?

btw, jel simfree uredjaj?

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno