Šta je novo?

[A1] Vikend Net

Izvinjavam se na kasnijem odgovoru, ali izašao sam iz kuće u jednom trenutku

Pretpostavljam da su ovo podaci koji bi mogli biti interesantni
Pogledajte prilog 423097

Wi-Fi je sa testova je sa kompa i on jeste na 2.4GHz. Međutim i telefon koji je na 5GHz nije davao drugačije rezultate.


Da stvar bude dodatno komplikovanija, ovo su sveži testovi gde sam komp priključio ethernet kablom.

Pogledajte prilog 423098

Rezultati su takođe identični i na mobilnom(koji je povezan preko rutera).

Situacija je gotovo identična kada karticu ubacim u telefon.

Čisto radi eksperimenta ću ubaciti mts karticu(broj koji inače koristim) u modem i proverim hoću li dobiti identične rezultate kao sa telefona 129/93.4 Mb/s.
Pogledaj vreme. I ne citas poruke...
Normalno da ti je upload veći. Ko uploaduje šta u 3 ujutru? Dok ljudi na ugaseboj mrezi verovatno instagram ili tv ili YouTube vuku download....
Eto mozda neki video editor u 3 ujutru uploaduje 99 posto downloaduje...
 
Pogledaj vreme. I ne citas poruke...
Privatne poruke? Nisam video da imam poruku, pardoniram.
Normalno da ti je upload veći. Ko uploaduje šta u 3 ujutru? Dok ljudi na ugaseboj mrezi verovatno instagram ili tv ili YouTube vuku download....
Očekivao bih neku razliku u odnosu na telefon, ali ne toliku i ne takvu. Takođe baš u ovoj temi sam i video šta ljudi dobijaju sa ovim modemom pa sam najviše zato i začuđen što imam toliko lošije rezultate.
 
1705040446264.png

Ovo se desi kada ubacim mts karticu u modem. Treći rezultat je A1. Da ne davim više :)
 
To je to. Telefon verovatno ima 3CA ili 5CA.
3CA s7 i p20 pro 160 -200, 300-350 Mbps na istom mestu. Da je novije nešto verovatno bi bilo i jače...
A to ujutro se zahvali 5G.
Frekvencije Nosioci se dodeljuju na 5G za testiranje... Ili sad vec mozda sumnjam da i stede struju 🤣
@jason13
To nema veze ja u 50 metara na jednoj lokaciji imam 23 Mbps dok 50 metara dalje 230Mbps.
Ima Sreće da mu dobro hvata sigbal i da nije opterećena Bazna stanica...
Mislim na ovu poruku. Nisi pročitao jer ti je čudno u ranim jutarnjim satima. Pa kontam da nisi pročitao.
Privatne poruke? Nisam video da imam poruku, pardoniram.

Očekivao bih neku razliku u odnosu na telefon, ali ne toliku i ne takvu. Takođe baš u ovoj temi sam i video šta ljudi dobijaju sa ovim modemom pa sam najviše zato i začuđen što imam toliko lošije rezultate.
I ne možeš porediti 2CA modem sa 5CA telefonom. To ti je kao da imas fiću, pa uzeo zastavu skalu 65 i poredis je Sa Neverom.
 
Mislim na ovu poruku. Nisi pročitao jer ti je čudno u ranim jutarnjim satima. Pa kontam da nisi pročitao.
Pročitao sam, i svestan sam da broj agregacija čini razliku u brzini, samo nisam znao da je baš tolika razlika.
I ne možeš porediti 2CA modem sa 5CA telefonom. To ti je kao da imas fiću, pa uzeo zastavu skalu 65 i poredis je Sa Neverom.
Kažem da ste u pravu. Iz moje perspektive sam se više obazirao na činjenicu kako kod drugih ljudi radi isti taj modem i to ne pre 5-6 godina, nego pre bukvalno par meseci. Prosto mi je neverovatno da se nešto toliko promenilo da ja sad dobijam ovakve brzine koje su višestruko manje. Mobilni mi je poslužio kao druga referentna vrednost, nešto sa čim bih imao uporediti pa makar to bio i avion spram bicikla, ali da bude za poređenja radi tu, mada i tu je recimo modem bio bolji što se tiče upload-a.

Šta bi onda trebalo da jurim da bi bilo uporedivo ili bolje od ovoga što dobijam sa mobilnog? B818 ili nešto slično pretpostavljam?
 
Pročitao sam, i svestan sam da broj agregacija čini razliku u brzini, samo nisam znao da je baš tolika razlika.

Kažem da ste u pravu. Iz moje perspektive sam se više obazirao na činjenicu kako kod drugih ljudi radi isti taj modem i to ne pre 5-6 godina, nego pre bukvalno par meseci. Prosto mi je neverovatno da se nešto toliko promenilo da ja sad dobijam ovakve brzine koje su višestruko manje. Mobilni mi je poslužio kao druga referentna vrednost, nešto sa čim bih imao uporediti pa makar to bio i avion spram bicikla, ali da bude za poređenja radi tu, mada i tu je recimo modem bio bolji što se tiče upload-a.

Šta bi onda trebalo da jurim da bi bilo uporedivo ili bolje od ovoga što dobijam sa mobilnog? B818 ili nešto slično pretpostavljam?
Ok, da agregacija igra ulogu. Onda MIMO pa na to sve šema modulacije a minus je bazna stanica ako nije 4CA ili nema optiku pa joj je slav protok i na sve to broj korisnika na sektoru u kome si ti se oduzima na ove pluseve....
Nighthawk Netgear M2 je nešto za poređenje sa telefonom. Sa time sto imas i eksterne antene da nakacis tako da mozes I bolje mozds izvući od telefona...
A ono sto ostavljaju samo B20 tokom noci ili štede jeftinu struju ili testiraju 5G a možda jos nešto...
 
Ok, da agregacija igra ulogu. Onda MIMO pa na to sve šema modulacije a minus je bazna stanica ako nije 4CA ili nema optiku pa joj je slav protok i na sve to broj korisnika na sektoru u kome si ti se oduzima na ove pluseve....
Za ovu baznu stanicu u Belgijskoj znam da ima optiku zato što su je provlačili kroz zgradu i takođe su menjali celu baznu stanicu ne tako davno(bukvalno je bila dizalicada se obavi ceo posao), ali koliko se sećam mislim da je ona usmerena na NBG pa zato malo sumnjam da hvatam taj signal iako se nalazim direktno ispod antene, tako da me po toj teoriji ostavlja sa antenama koje su na sajmu u koje gledam sa prozora. Uzeo sam dodatak za mesec dana pa ću se pomeriti i na neke druge lokacije testa radi u nekom trenutku baš da probam hoće li biti razlike.
 
Za ovu baznu stanicu u Belgijskoj znam da ima optiku zato što su je provlačili kroz zgradu i takođe su menjali celu baznu stanicu ne tako davno(bukvalno je bila dizalicada se obavi ceo posao), ali koliko se sećam mislim da je ona usmerena na NBG pa zato malo sumnjam da hvatam taj signal iako se nalazim direktno ispod antene, tako da me po toj teoriji ostavlja sa antenama koje su na sajmu u koje gledam sa prozora. Uzeo sam dodatak za mesec dana pa ću se pomeriti i na neke druge lokacije testa radi u nekom trenutku baš da probam hoće li biti razlike.
Pomoci ce ti da skines na telefon makar cell maper piše ti tacno koja je bs i gde je na mapi se vidi oznaka...
Tako da znas. Ako si pod velikim uglom to nije bas idealno. Najbolje je kad si 100-200 metara od BS. Do 100metara nije bas dobra modulacija...
 
Direktno ispod antene je naj gore masto za jačinu signala.
 
Za ovu baznu stanicu u Belgijskoj znam da ima optiku zato što su je provlačili kroz zgradu i takođe su menjali celu baznu stanicu ne tako davno(bukvalno je bila dizalicada se obavi ceo posao), ali koliko se sećam mislim da je ona usmerena na NBG pa zato malo sumnjam da hvatam taj signal iako se nalazim direktno ispod antene, tako da me po toj teoriji ostavlja sa antenama koje su na sajmu u koje gledam sa prozora. Uzeo sam dodatak za mesec dana pa ću se pomeriti i na neke druge lokacije testa radi u nekom trenutku baš da probam hoće li biti razlike.
Isto mozes da vidiš mimo TBD na telefonu.
Kao i koliko imas dodatnih karijera na nosecu frekvenciju. Mozda kod tebe bude 3 dodatna nosioca i 4 TBD.
Dok modem moze maksimalno da ima 2 TBD. I jednog dodatnog nosioca.
Ali informacije su ti samo validne dok traje download...
Ne možeš u idlovanju mreže. I onda znas na čemu si.
 
Poslednja izmena:
Ali informacije su ti samo validne dok traje download...
Ne možeš u idlovanju mreže. I onda znas na čemu si.
Dakle pustim speedtest dok sam povezan telefonom preko modema, ili ubacim karticu u telefon pa radim taj test(ovo drugo mi ima više smisla)?
 
Dakle pustim speedtest dok sam povezan telefonom preko modema, ili ubacim karticu u telefon pa radim taj test(ovo drugo mi ima više smisla)?
U principu u telefonu sa karticom koju hoces da vidis sta se dešava. Ubacis u telefon pokrenes servisni mod. I pokrenes neki download i malo prosetas ocitas agregacije mimo i slično.
*#0011#
Da ne tražiš na netu...
Možeš da dobijes dobar utisak o mreznoj situaciji.
U principu nije lose da vidis sta imas od mreze. Pa i ako nekad nameravas da nabudzis da ne kupujes nešto sto ima ekscesivnu snagu za tvoju baznu stanicu. Nighthawk je kul ali i košta posebno uz antene...
 
Poslednja izmena:
Postovanje za sve ucesnike,
imam par pitanja i da vam odmah kazem nisam tehnicko lice,
  • da li preporucujete da se uzme ovaj Vikend net, meni bi trebao internet za osnovne stvari i da gledam tv preko interneta, kako mi je ovaj za tv objasnio trebalo bi mi min brzina od 10 megabajta (valjda se tako pise). koristo bih ga 30-tak dana godisnje u paketu, uglavnom na podrucju Dobanovaca ali i sirom Srbije (ako moze)
  • kako se narucuju paketi / dodatci, jel moze preko telefona ili racunara i kako se placa tj jel mogu da platim preko aplikacije
  • koliko dugo moze da traje ako nije koristeno recimo 1 godinu
  • citao sam ovde na forumu da se prekida na svakih 4 sata na 1-2 sek meni to nije problem
Garant cu imati jos pitanja ali nesto da ostavim za posle
 
Dobar je Vikendnet za tv bilo kod provajdera, Eon, Hipernet, Iris… a sto se tice brzine mislim da treba barem 20-30mbps da gledas tv i uz to istovremeno surf na nekom drugom uredjaju. Ne ocekuj vece brzine uz modem koji ide uz vikendnet tarifu. Za brzi modem moras sam da se snadjes.

Narucivanje moze preko sajta, ali kasnije aktivacija dodataka tj. Interneta kad istekne mora preko telefona, jer meni a vidim i drugima to ne radi preko aplikacije i onda mora telefonom call centar.

Taj prekid sesije se kod mene obicno vidi kad gledam tv preko vikendnet-a, ali par sekundi.

Placanje moze elektronski ili karticom.

Kad se prekida sesija menja se i ip adresa pa kod nekih servisa dolazi do trajnog prekida konekcije, tipa remote desktop, ssh, i onda mora manuelno da se uspostavi konekcija. Ili da ti trazi ponovo login zbog promene adrese… Uobicajeni servisi (npr. Voip, striming…) rade automatsko uspostavljanje veze pa taj prekid nije toliko ocigledan.
 
Poslednja izmena:
Postovanje za sve ucesnike,
imam par pitanja i da vam odmah kazem nisam tehnicko lice,
  • da li preporucujete da se uzme ovaj Vikend net, meni bi trebao internet za osnovne stvari i da gledam tv preko interneta, kako mi je ovaj za tv objasnio trebalo bi mi min brzina od 10 megabajta (valjda se tako pise). koristo bih ga 30-tak dana godisnje u paketu, uglavnom na podrucju Dobanovaca ali i sirom Srbije (ako moze)
  • kako se narucuju paketi / dodatci, jel moze preko telefona ili racunara i kako se placa tj jel mogu da platim preko aplikacije
  • koliko dugo moze da traje ako nije koristeno recimo 1 godinu
  • citao sam ovde na forumu da se prekida na svakih 4 sata na 1-2 sek meni to nije problem
Garant cu imati jos pitanja ali nesto da ostavim za posle
Za to ti je OK.
Imas 5 baznih stanica. Tako da signal mora da bude dobar. Jedino sto taj ruter nije bas neki kvalitet. Svakako možeš prodati pa uzeti CAT 7 ruter (koji može dva signala odjednom da procesuira (dosta veca brzina ) ako ne bude dovoljan taj.
 
Za to ti je OK.
Imas 5 baznih stanica. Tako da signal mora da bude dobar. Jedino sto taj ruter nije bas neki kvalitet. Svakako možeš prodati pa uzeti CAT 7 ruter (koji može dva signala odjednom da procesuira (dosta veca brzina ) ako ne bude dovoljan taj.


Ja pogledao ovde kod mene i ima ih u ... ovaj mi je zapao za oko, tp-link kompanija, imam njihov klasicni router,


1. SUPPORT 4G AND 3G: This 4G router supports FDD LTE B1 B3 B5 B8, TDD LTE B38 39 40 41, WCDMA B1 B8.
2. 300MBPS HIGH SPEED: This mobile WiFi router provides up to 300Mbps high speed transmission and 150Mbps 4G LTE. Suitable for phone, tablet, laptop, computer and TV.
3. UP TO 10 DEVICES: This mobile WiFi hotspot can connect up to 10 devices at the same time, widely compatible with cell phones, laptops, computers, smart TVs and other devices.
4. SECURE AND ENCRYPTED: 4G LTE router with multiple , more secure, using WPA, WPA2 WiFi encryption, advanced work security, effectively avoid robocalls, support data control.
5. PLUG AND PLAY: 4G LTE WiFi modem is powered by convenient USB, plug and play to enjoy 4G . Connect the power device, insert the SIM card, use SIM card data to access the Internet anytime, anywhere.

Specification:
Item Type: 4G LTE WiFi Modem
Material: ABS
Battery: Lithium Battery 3000mah
Card Slot: Standard SIM Card
Frequency Band: FDD LTE: B1 B3 B5 B8, TDD LTE: B38 39 40 41, WCDMA: B1 B8
WIFI: Support 802.11 b g n
Shared: Up to 10 Users

How to Use:
Power on and use it.

PackageList:
1 x Portable WiFi
1 x Battery
1 x Charging Cable
1 x Manual
 
To je cat.4, isto kao i TCL MiFi koji ide uz Vikend Net. Treba da nadjes cat.6 ili brze. Kad vidis u opisu "150Mbps 4G LTE" to je cat.4. Pogledaj u temi A1 Kucni Net, imas tu dosta modela navedeno koje je moguce naci kod nas, npr. Huawei B535 ili B525.
 
Ja pogledao ovde kod mene i ima ih u ... ovaj mi je zapao za oko, tp-link kompanija, imam njihov klasicni router,


1. SUPPORT 4G AND 3G: This 4G router supports FDD LTE B1 B3 B5 B8, TDD LTE B38 39 40 41, WCDMA B1 B8.
2. 300MBPS HIGH SPEED: This mobile WiFi router provides up to 300Mbps high speed transmission and 150Mbps 4G LTE. Suitable for phone, tablet, laptop, computer and TV.
3. UP TO 10 DEVICES: This mobile WiFi hotspot can connect up to 10 devices at the same time, widely compatible with cell phones, laptops, computers, smart TVs and other devices.
4. SECURE AND ENCRYPTED: 4G LTE router with multiple , more secure, using WPA, WPA2 WiFi encryption, advanced work security, effectively avoid robocalls, support data control.
5. PLUG AND PLAY: 4G LTE WiFi modem is powered by convenient USB, plug and play to enjoy 4G . Connect the power device, insert the SIM card, use SIM card data to access the Internet anytime, anywhere.

Specification:
Item Type: 4G LTE WiFi Modem
Material: ABS
Battery: Lithium Battery 3000mah
Card Slot: Standard SIM Card
Frequency Band: FDD LTE: B1 B3 B5 B8, TDD LTE: B38 39 40 41, WCDMA: B1 B8
WIFI: Support 802.11 b g n
Shared: Up to 10 Users

How to Use:
Power on and use it.

PackageList:
1 x Portable WiFi
1 x Battery
1 x Charging Cable
1 x Manual
Upravo sto ti je kolega iznad napisao. Trazi CAT 6/7 rutere 300/50 odnosno 300/100
Inače ne znači da rade toliko nego teorija neka... Ali radi tri puta bolje nego CaT4 odnosno 150 Mbps ruter u praksi.
Nema smisla da menjas taj CAT4 sa CAT4 ruterom
 
Rekao sam vam da nisam tehnicko lice, ajd da pokusamo ponovo da nadjemo kako ste preporucili
 
A bre ljudi ja danas nauci nesto, bas vam hvala
Mislim da je ovo jedan sto je preporucen a i nije skup 60tak $usa


Huawei Wi-Fi Router B535 WiFi Sim Card Router​

Model: B535-232

(White)



TW NCC: CCAK194G0400T6



Operating Frequency:



(4G CA): 2CA(DL):1C/3C/7C/38C/3A-3A/1A-3A/1A-7A/1A-8A/1A-20A/1A-28A/3A-7A/3A-8A/3A-20A/3A-28A/7A-8A/7A-20A/7A-28A/8A-32A/8A-38A/20A-32A/20A-38A/28A-38



(4G): LTE FDD 2600/2100/1800/1400/900/800/700(B28) MHz

TE TDD 2600 MHz

(3G): DC-HSPA+/HSPA+/HSUPA/HSDPA 2100/900MHz



Splash screen: English
Languages: English, Traditional Chinese, Simplified Chinese

Auto-APN: YES
Auto-connect: YES



Key Features:

  • Support LTE Cat7, speed up to 300Mbps
  • Access to Gigabit Ethernet network
  • Wi-Fi 802.11b/g/n/ac, 2.4G/5G Dual Band, AC1200
  • 64 wifi users
  • External antenna interface
  • 1 Lan/Wan Port, 3 Lan Port
  • TR-069 Management


Package Contents:
1. B535-232
2. Lan Cable
3. Quick Start
4. Switching Power Adaptor HW-120100U01 12V 1A US 2pin
5. Stand Kit


1709833477182.png
 
imas ga i na kp za slicnu cenu povremeno samo juri
A mifi mozes netgear ac810s samo ga zakacis na usb a 18w adapter bez baterije i sve radi
Pozdrav
 
Nazad
Vrh Dno