Šta je novo?

[A1] Vikend Net

Sta ti nije jasno imas koliko neograniceni net kosta za 1, 2, 7...30 dana.
Hoces 1 dan ceo da koristis mobilni net to kosta toliko, hoces 30 dana to kosta toliko.
Ne znam sta nije jasno?
Kako ti pade napamet da racunas neograniceni net kablovski, xdsl i neogranicen mobili.
Ne mogu se porediti i uvek ce mobilni biti skuplji jel potencijalno zauzimas vise resursa provajderu.
Ako ti jos nesto nije jasno, udri pokusacu i to da ti razjasnim, ovo sam nadam se razjasnio.
Pozdrav.

Meni je taj deo apsolutno jasan, ali kako ja mogu da znam da li ću taj mobilni net koristiti jedan, dva, tri, pet, deset, ili trideset dana? Ako ga uzimam logikom svaki peti dan, ispašće bezobrazno skup na kraju meseca. Tipa, koristio sam ga svaki peti dan, to me zadovoljstvo košta preko 1000 dinara. A ja za te pare imam kućni flet net mesec dana. Znam da ne može da se poredi, ali sam uporedio zbog cene. A posao će svakako završiti i kućni kablovski net. Ako uzmem trideset dana (zbog povoljnije cene u odnosu na 1, 2, 7 dana), a koristio ga sve skupa deset dana, šta onda? Puko 3500 koristio ga trećinu meseca. Ko se pomiri sa tim stanjem ok. Opet kažem, sve je ovo oblanda, ne kažem da nekome neće završavati posao, ali što ne daju onda ponudu obračunavanja mobilnog neta kao kod fiksne telefonije ili struje?
 
banexbanex, cini mi se da uporedjujes babe i zabe. Ako ti posao zavrsava neka jeftinija opcija, nema razloga za sta bi bilo kad bi bilo pricama.
 
Odmah. Nema mi nekog smisla toliki iznos placati na rate.

Znam, rekose mi u centru, ali nisam siguran da li je to handy (onaj stand jeste handy, a ovo je na ulazu kod DM).

Ma pocepale se od smeha sve u prodavnici kada me je lik pitao - ne razumem, treba ti internet za ovaj vikend?


Ugovor pravo da ti kazem nisam ni citao, ima dve strane, a ako odbijes podatke stranu i po ili manje. Imas pravo da raskines ugovor ako te prodavac na licu mesta obmane. Ja sam pitao da li se sta placa ako ne koristim net odnosno ne aktiviram te dodatke za dan, nedelju, mesec i rekose mi kratko i jasno ne. Takodje sam pitao da li postoji ogranicenje brzine - odgovor ne. I poslednje da li postoji ogranicenje protoka/potrosnje ili bilo kakvo ogranicenje posle koga protok pada - odgovor je ne, protok je uvek maksimalni dostupan.

Po meni super resenje ko zeli jaci upload na dosta lokacija, pogotovo sto vam je bitna samo kartica. Ako hocete kao kucni - nabavite kvalitetan 4G router, ubacite ovu karticu i cepaj :)
Meni ce super doci u firmi ovako jak net samo za mene.


Da li možeš da slikaš ugovor za vikend net?

Naravno samo zamutni tvoje privatne podatke. Strašno me zanima kako ugovor za vikend net izgleda i šta sve piše tačno. Ja mislim da je ugovor samo prva dva papira. Ostali priheftani papiri su uslovi. To ne moraš.

Hvala puno.

P.s. I da, aj molim te odradi speed test ka EXeNet u Nišu ili nekom stranom serveru, tipa A1 Beč ili Ljubljana. :)

P.s 2.0 Koji je tacno model Huawei E5573-....? I da li je sim-free? Hvala jos jednom. :)
 
Poslednja izmena:
Meni je taj deo apsolutno jasan, ali kako ja mogu da znam da li ću taj mobilni net koristiti jedan, dva, tri, pet, deset, ili trideset dana? Ako ga uzimam logikom svaki peti dan, ispašće bezobrazno skup na kraju meseca. Tipa, koristio sam ga svaki peti dan, to me zadovoljstvo košta preko 1000 dinara. A ja za te pare imam kućni flet net mesec dana. Znam da ne može da se poredi, ali sam uporedio zbog cene. A posao će svakako završiti i kućni kablovski net. Ako uzmem trideset dana (zbog povoljnije cene u odnosu na 1, 2, 7 dana), a koristio ga sve skupa deset dana, šta onda? Puko 3500 koristio ga trećinu meseca. Ko se pomiri sa tim stanjem ok. Opet kažem, sve je ovo oblanda, ne kažem da nekome neće završavati posao, ali što ne daju onda ponudu obračunavanja mobilnog neta kao kod fiksne telefonije ili struje?
ako ne razumes zasto je dobar ovaj vikend net, onda ti on i ne treba i nemas potrebe da ga koristis.

uzece ljudi kojima treba veci upload od onog sto nude kablovski operateri.

oni kojima treba neogranicen MOBILNI net, i zbog toga se ne moze meriti sa kablovskim ili xDSL netom

Послато са SM-N7505 уз помоћ Тапатока
 
Ja razmisljam uzeti pored Kucnog Neta i ovo. Smeta mi sto uvaljuju taj Mifi ali ajd...
Kolko sam citao...
Huawei E5573C-322
- No external antenna connector (ovo ako je tacno onda bezveze)
- FDD Band 1/3/5/7/8/20 (800/850/900/1800/2100/2600MHz)
- WCDMA Band 850/900/2100MHz
- Wi-Fi 802.11 a/b/g/n
- 2 X 2 MIMO, WiFi 2.4G/5G, WiFi offload
- 1500mAh battery, up to 4 hours working time

Mada i ako nekome netreba uvek moze da ga postavi na KP, za nov uredjaj makar nesto moze da se izvuce....
 
Kolko sam citao...
Huawei E5573C-322
- No external antenna connector (ovo ako je tacno onda bezveze)
- FDD Band 1/3/5/7/8/20 (800/850/900/1800/2100/2600MHz)
- WCDMA Band 850/900/2100MHz
- Wi-Fi 802.11 a/b/g/n
- 2 X 2 MIMO, WiFi 2.4G/5G, WiFi offload
- 1500mAh battery, up to 4 hours working time

Mada i ako nekome netreba uvek moze da ga postavi na KP, za nov uredjaj makar nesto moze da se izvuce....
Ako je Simfree onda je ok, ako nije onda ******. Imam vec jedan Netgear od 250E (Imam External Antenna Connector).
 
Oticicu ovih dana u poslovnici da pitam, ako uopste znaju.
 
Javicu ja kada kupim negde neku prepaid da isprobam, ili kada kupim negde adapter posto imam samo nano sim kartice.

Za ugovor fotkacu kasnije, ugovor je 24 meseca i ne pominju se nikakva ogranicenja...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Imam Huawei e 5573s-320 iz mts-a, i on ima konektor za 2 antene. Glupo je što su svi 5573, i onda ih ima par sa ovim brojevima na kraju. A svi imaju wifi na 5GHz što je odlično. Treba videti uživo da li ima ili nema konektor za spoljnu antenu. A što se tiče uo na 24 meseca to je po meni takođe ok, jer ja za tih 24 meseca mogu samo 1x da aktiviram dodatak, platim 250 dinara i eto. Kao nekada kad sam imao vip online 0, račun mi je stizao samo kada aktiviram youtube flat dodatak. Onda su ga ograničili na 15GB, pa su mi tu karticu ugasili kada sam uzeo vip online 3.
 
Javicu ja kada kupim negde neku prepaid da isprobam, ili kada kupim negde adapter posto imam samo nano sim kartice.

Za ugovor fotkacu kasnije, ugovor je 24 meseca i ne pominju se nikakva ogranicenja...

A što uopšte stoji da je na 24 meseca ako nema ograničenja?

Da li ja mogu uzeti karticu koristiti jedan dan platiti i ostalo vreme da mi stoji u fioci a da ništa ne plaćam?
 
Mozes, ali moras da platis router taj (6480 RSD) i uz njega odmah dobijas 7 dana aktivirano. Dakle, ti mozes da radis sta hoces - koliko stvari puta aktiviras toliko ces da platis, samo moras da pazis jer mozes aktivirati stvar pre isteka iste (tipa mozes u par minuta vise puta aktivirati za jedan dan ili za mesec dana), a mozes i da ti stoji u fioci, nista ne aktiviras i racun ce ti biti 0 RSD (odnosno nece biti nista da se plati).
 
Juče sam se raspitivao u poslovnici u vezi uređaja na rate. Kažu uređaj ide na 24 rate, i plaćam samo uređaj tih 24 meseca, plus ako aktiviram neki dodatak. A ako odustanem u bilo kom trenutku, tj raskinem uo, moram samo da isplatim sve rate za mifi i to je to.
 
Mozes, ali moras da platis router taj (6480 RSD) i uz njega odmah dobijas 7 dana aktivirano. Dakle, ti mozes da radis sta hoces - koliko stvari puta aktiviras toliko ces da platis, samo moras da pazis jer mozes aktivirati stvar pre isteka iste (tipa mozes u par minuta vise puta aktivirati za jedan dan ili za mesec dana), a mozes i da ti stoji u fioci, nista ne aktiviras i racun ce ti biti 0 RSD (odnosno nece biti nista da se plati).

Koja je onda svrha 24 meseca?
 
Nemam pojma pravo da ti kazem :)
Elem, na Grbavici u office indoor oko 35/40, outdoor ili do prozora 40/50, bez obzira uzeo VIP server ili strani. Znaci ne limitiraju sigurno, ali sumnjam da je mifi uredjaj los.
Hteo bih da narucim 4G modem tipa TP Link - http://www.tp-link.fi/products/details/cat-4691_Archer-MR200.html
ali bih voleo da nadjem neki koji je 4G+ i kojem je LAN 1Gbps a ne 100Mbps... Naravno da ima pendrek antenice koje mogu da se skinu da se prikljuci externa. Ima nesto takvo sto moze da se nabavi u Srbiji ili od Madjara do cca 200 eur?
 
Mislim da je tesko naci sa tim sve do 200E. Za 300 verovatno da. Preterali su sa cenama za 4G/4G+ Modeme.
 
Šta će ti 4G+ ako si u Vip, link je dovoljno brz i sa "običnim" LTE


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nemam pojma pravo da ti kazem :)
Elem, na Grbavici u office indoor oko 35/40, outdoor ili do prozora 40/50, bez obzira uzeo VIP server ili strani. Znaci ne limitiraju sigurno, ali sumnjam da je mifi uredjaj los.
Hteo bih da narucim 4G modem tipa TP Link - http://www.tp-link.fi/products/details/cat-4691_Archer-MR200.html
ali bih voleo da nadjem neki koji je 4G+ i kojem je LAN 1Gbps a ne 100Mbps... Naravno da ima pendrek antenice koje mogu da se skinu da se prikljuci externa. Ima nesto takvo sto moze da se nabavi u Srbiji ili od Madjara do cca 200 eur?
Ovaj sto si ti naveo kosta 145e ali nema gigabit lan.
To je totalna retkost naci sa gigabit lan-om.
 
Ja sam povezao 150/50 (cat4 modem), sa antenom na tavanu - da izvucem max signal i brzinu, USB kablom na malu masinu Intel Celeron baytrail (mini itx), imam gigabitni lan na njemu, linux, i sluzi kao ruter za Vip 4G i za Telekom VDSL, a imam jos jedan ruter za wireless vezu kod exe-neta. Sve to povezano na mikrotik gigabitni ruter, i tu biram koji lokalni komp ide na koju vezu, da li cu primarno vip, vdsl ili wifi net, odnosno da li cu za konkretne servere nesto, i onda surf ide na VDSL, ali upload na servere klijenata ide preko Vipa, upload na storage VPS za backup - preko vipa...

Malo je komplikovan setup :D
 
Dobro je to resenje, ali ja ne zelim da imam komp zaduzen za to, jer gubim prostora i pravi buku. Jedino da sklapam neku mini/silent masinu, ali opet to mi je dodatni trosak plus posao...

Ovaj sto si ti naveo kosta 145e ali nema gigabit lan.
To je totalna retkost naci sa gigabit lan-om.
Zato sam i napisao da je to najbolje sta sam nasao, ali nije 4G+ i nije gigabitni LAN.




Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja sam povezao 150/50 (cat4 modem), sa antenom na tavanu - da izvucem max signal i brzinu, USB kablom na malu masinu Intel Celeron baytrail (mini itx), imam gigabitni lan na njemu, linux, i sluzi kao ruter za Vip 4G i za Telekom VDSL, a imam jos jedan ruter za wireless vezu kod exe-neta. Sve to povezano na mikrotik gigabitni ruter, i tu biram koji lokalni komp ide na koju vezu, da li cu primarno vip, vdsl ili wifi net, odnosno da li cu za konkretne servere nesto, i onda surf ide na VDSL, ali upload na servere klijenata ide preko Vipa, upload na storage VPS za backup - preko vipa...

Malo je komplikovan setup :D
Uff... :D
Nemoze 4G modem direktno u mikrotik?
 
Šta će ti 4G+ ako si u Vip, link je dovoljno brz i sa "običnim" LTE

Sent from my iPhone using Tapatalk
Future proofing - pitanje je samo vremena kada ce vise ljudi da predje na 4G i postace zagusen poprilicno na svakom operateru (kao sto je sa 3G u gradovima). To vec moze da se desi kroz godinu dana ili manje.

Da li možeš da slikaš ugovor za vikend net?

Naravno samo zamutni tvoje privatne podatke. Strašno me zanima kako ugovor za vikend net izgleda i šta sve piše tačno. Ja mislim da je ugovor samo prva dva papira. Ostali priheftani papiri su uslovi. To ne moraš.

Hvala puno.

P.s. I da, aj molim te odradi speed test ka EXeNet u Nišu ili nekom stranom serveru, tipa A1 Beč ili Ljubljana. :)

P.s 2.0 Koji je tacno model Huawei E5573-....? I da li je sim-free? Hvala jos jednom. :)
Radio sam speedtest-ove kao sto rekoh - isti je slucaj ako izvucem sa vip 45/40, i ka dalje je toliko (varira uvek 1-2 Mbps gore dole u zavisnosti od signala i sl).

Modem je E5573C

Scan ugovora:
https://www.dropbox.com/s/ps316g349ihuvvl/scan002.jpg?dl=0
https://www.dropbox.com/s/f2iuc1z0m68eq5v/scan003.jpg?dl=0
 
Poslednja izmena:
Future proofing - pitanje je samo vremena kada ce vise ljudi da predje na 4G i postace zagusen poprilicno na svakom operateru (kao sto je sa 3G u gradovima). To vec moze da se desi kroz godinu dana ili manje.

Radio sam speedtest-ove kao sto rekoh - isti je slucaj ako izvucem sa vip 45/40, i ka dalje je toliko (varira uvek 1-2 Mbps gore dole u zavisnosti od signala i sl).

Modem je E5573C

Scan ugovora:
https://www.dropbox.com/s/ps316g349ihuvvl/scan002.jpg?dl=0
https://www.dropbox.com/s/f2iuc1z0m68eq5v/scan003.jpg?dl=0

Hvala na odgovoru.

Negde pise da ovaj model ima 5GHz WiFi, ne znam da li si video u podesavanjima.
Takodje, izgleda da nema slotove za eksterne antene.
 
Future proofing - pitanje je samo vremena kada ce vise ljudi da predje na 4G i postace zagusen poprilicno na svakom operateru (kao sto je sa 3G u gradovima). To vec moze da se desi kroz godinu dana ili manje.

Radio sam speedtest-ove kao sto rekoh - isti je slucaj ako izvucem sa vip 45/40, i ka dalje je toliko (varira uvek 1-2 Mbps gore dole u zavisnosti od signala i sl).

Modem je E5573C

Scan ugovora:
https://www.dropbox.com/s/ps316g349ihuvvl/scan002.jpg?dl=0
https://www.dropbox.com/s/f2iuc1z0m68eq5v/scan003.jpg?dl=0

Jel si probao drugu karticu? Ovi u VIPu misle da nije simfree.
 
Hvala na odgovoru.

Negde pise da ovaj model ima 5GHz WiFi, ne znam da li si video u podesavanjima.
Takodje, izgleda da nema slotove za eksterne antene.
5GHz nema sigurno... Mora imati a u oznaci (802.11a) izmedju ostalog... Bio bi smesna cena da ima i 5GHz, a i ovaj wifi na 2.4 sto ima je slabasan i ne bas sjajan, iz tog razloga sam ja porucio onaj router sto sam pominjao (WR200).

Jel si probao drugu karticu? Ovi u VIPu misle da nije simfree.
Nisam imao ni jedan adapter a sve su mi nano, a on prima standardni, probacu kasnije, jer...

... nastavak price ...

Isteklo mi 7 dana tacno u ponoc, a u tarifnim dodacima nemam opciju da dodam bilo sta iako je broj povezan. Imam dugme na kome pise prijavi gresku i na ciji klik se sistem zahvali...
Da stvar bude jos gora, instaliram app i ulogujem se i kaze messagebox "servis je nedostupan<br>molimo vas...". <br>? <br>? Pa koji id*ot im je radio API da error message ima HTML kod u sebi, a onda jos veci suvi genije prikazuje HTML poruku u native iOS UIAlertController-u?
Da ne kazem sto aktivacioni mail nije radio (i jos uvek ne radi, vec redirektuje na nepostojeci domen), pa smo trebali u poslovnici da aktiviramo broj na drugi nacin i prijavilo ga je kao aktiviran (ali ocigledno ni to nije odradilo posao).
Na jednom delu sajta servlet, na drugome standardni API, na jednom delu si ulogovan, na drugome nisi (iako dele isti domen bez poddomena). Haos od sistema...
 
Upravo sam izašao iz poslovnice u Pirotu, ali nažalost nemaju taj mifi ruter, pa su ga naručili za utorak...
 
Ajd javi jesu bar ispravili aktivaciju vikend neta (onaj inicijalni mail), posto ja kada sam bio u poslovnici pokusavali smo sa svega i svacega i nije htelo posto je poslalo link koji redirectuje na nepostojeci domen.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno