Šta je novo?

[A1] Vikend Net

Ja na Android aplikaciji vidim sve Vikend net dodatke. Nisam probao da ih aktiviram jer mi ne trebaju sada, ali su dostupni.

^^
Isto i kod mene. Svi dodaci za Vikend net paket se vide u aplikaciji.

Hvala svima na odgovorima. Meni nije radilo ceo avgust, nisu ni oni znali do čega je i od 01.09. je samo proradilo, tako da je sad sve kako treba opet.
 
U vezi restarta sesije na svaka 4 sata, da li to mora tako ima li svrhe zvati podrsku? To mi pravi problem.
 
Džabe bi pokušavao, pre svega jer retko koji agent će zapravo skapirati o čemu ti pričaš. A čak i da ti žalba dođe do tehničke podrške, dobio bi generički odgovor.
Ako ti restart sesije na svaka 4 sata pravi problem, jedina varijanta u A1 gde nemaš restart sesije su paketi bežičnog kućnog neta. Ali tu bi onda dokupljuvao gigabajte ako ti treba više od 400 GB mesečno za brži pristup. Svakako imaš neograničen pristup po brzini od 2 Mb/s nakon potrošenih brzih 400 GB.

ili jetel opcija gde imaš 500 brzih GB pa onda neograničen pristup po brzini od 2 Mb/s.

Generalno: mts i jetel nemaju taj restart sesije ni u pripejd ni u postpejd paketima.
 
Vidim da se spominjalo ovde da mora u roku od 12 meseci da se aktivira dodatak ili se kartica deaktivira.
Aktivirao sam prošlog meseca dodatak na kartici koja nije korišćena od februara 2021. A prošle nedelje sam aktivirao dodatak na kartici koja nije korišćena od decembra 2020.

Ne znam da li je to neko novo uvedeno pravilo, ali na mojim karticama sve radi normalno uprkos pauzi, nisu deaktivirane.
 
Super ako nije tako, nasa pobeda! Samo jos jedna potvrda da nisu dosledni kao i sto se mnogo puta pokazalo do sada.

1695251471670.png
 
Mislim da te stavke nije bilo u starim ugovorima. I ja imam karticu vikend net koju 2 godine nisam koristio i radi.
 
  • Like
Reagovanja: uji
Može biti da su provalili nas koji držimo kartice "za svaki slučaj", pa su dodali tu rečenicu u ugovor.
 
Zdravo, razmisljam da uzmem vikend net(bio bi mi glavni net). Procitao sam celu temu i imam par pitanja za korisnike:

1.Da li ste primetili da ima ikakvih ogranicenja povodom potrosenih podataka/brzine. Tipa da se menja priority u odnosu na druge "pakete" u a1 nakon skidanja vecih stvari ili nakon odredjenog praga, pa da vam spusti brzinu ili tako nesto. (razumem za faktor opterecenosti BS, nego pitam van toga dal ste primetili).
2.Da li jos uvek postoji onaj prekid sesije svakih 4 sata? I kakav je u realnosti prekid preko kabla, a kakav preko wifi?
3.Jel jos uvek izmeni IP adresu nakon svakog prekida sesije?
4.Da li jos uvek imate problema oko aktivacija dodataka nakon isteka? Iskustva sa tim.

Hvala
 
1.Ne
2.Ne vodima racuna o tome ali kada jesam pre 2 god, bilo je na 2 sata.
3. Ne znam
4. Ne

Mislim da ti nije najisplatljivija varijanta za stalni net.
 
Mislim da ti nije najisplatljivija varijanta za stalni net.
Nemam nijednu drugu mogucnost sem neki mobilni net. Trenutno imam neki bezicni neograniceni 10/2 koji je cesto gori od toga, upload bukvalno ne upotrebljiv bude. A treba mi neogranicena varijanta jer trosimo vise od onih max 500gb kucni netova sto nude.
 
Posto su relativno skupi modemi sa 4ca. Koliko bi efikasno bilo kome ne treba dodatna antena da koristi 5G repeater i 3CA telefon zakucan negde na tavanu? Mislim to bi resilo problem i mobilnosti i nedostatka signala. A neretko od nas u ladici ima neki polomljen ili sa slabom baterijom 3CA uredjaj sa obzirom da se rade od 2016 makar... 5G repeater bi u praksi trebalo da moze da handluje oko 200 Mbps sto je dovoljno za vecinu ljudi.
 
Nemam nijednu drugu mogucnost sem neki mobilni net. Trenutno imam neki bezicni neograniceni 10/2 koji je cesto gori od toga, upload bukvalno ne upotrebljiv bude. A treba mi neogranicena varijanta jer trosimo vise od onih max 500gb kucni netova sto nude.
Jasno da, svi imaju taj glupi limit.
 
Zdravo, razmisljam da uzmem vikend net(bio bi mi glavni net). Procitao sam celu temu i imam par pitanja za korisnike:

1.Da li ste primetili da ima ikakvih ogranicenja povodom potrosenih podataka/brzine. Tipa da se menja priority u odnosu na druge "pakete" u a1 nakon skidanja vecih stvari ili nakon odredjenog praga, pa da vam spusti brzinu ili tako nesto. (razumem za faktor opterecenosti BS, nego pitam van toga dal ste primetili).
2.Da li jos uvek postoji onaj prekid sesije svakih 4 sata? I kakav je u realnosti prekid preko kabla, a kakav preko wifi?
3.Jel jos uvek izmeni IP adresu nakon svakog prekida sesije?
4.Da li jos uvek imate problema oko aktivacija dodataka nakon isteka? Iskustva sa tim.

Hvala
1. Ne
2. Postoji prekid sesije na svakih 4h, neprimetljivo je
3. Izmeni se IP adresa
4. Ne
 
Pozdrav ljudi,

Pročitao sam poslednjih par strana ove teme u vezi stvari koje me interesuju u vezi modema/rutera koji bi bilo najbolje nabaviti i hteo bih pitati ima li smisla kupiti neki od sledećih modela koje sam pronašao na oglasima:

1. https://www.kupujemprodajem.com/kom...-cat6-mts/oglas/149278306?filterId=4132379642 - nisam siguran može li druga mreža osim mts-a

2. https://www.kupujemprodajem.com/kom...5ghz-cat6/oglas/158367854?filterId=4132379642 - pročitao sam da modeme koji su t-mobile treba izbegavati valjda zbog nemogućnosti otključavanja pa pretpostavljam da je to možda slučaj i ovde

3. https://www.kupujemprodajem.com/kom...z-kao-nov/oglas/150197913?filterId=4232744066 - pominjan je kao solucija koja se pokazala da dobro radi

4. https://www.kupujemprodajem.com/kom...i-hotspot/oglas/158301500?filterId=4232744066 - deluje zgodno i deluje da može postići brzine veće nego sa default modemom koji se dobija iz A1


Takođe bih potvrdio napisane stvari za brzine pošto trenutno koristim TP Link 3254 koji ima promenljive rezultate što se tiče brzina, i maksimum je nekih 50/50 dok preko telefona dobacujem do 150/47 recimo.

Predlozi su dobrodošli naravno i hvala :)
 
Pozdrav ljudi,

Pročitao sam poslednjih par strana ove teme u vezi stvari koje me interesuju u vezi modema/rutera koji bi bilo najbolje nabaviti i hteo bih pitati ima li smisla kupiti neki od sledećih modela koje sam pronašao na oglasima:

1. https://www.kupujemprodajem.com/kom...-cat6-mts/oglas/149278306?filterId=4132379642 - nisam siguran može li druga mreža osim mts-a

2. https://www.kupujemprodajem.com/kom...5ghz-cat6/oglas/158367854?filterId=4132379642 - pročitao sam da modeme koji su t-mobile treba izbegavati valjda zbog nemogućnosti otključavanja pa pretpostavljam da je to možda slučaj i ovde

3. https://www.kupujemprodajem.com/kom...z-kao-nov/oglas/150197913?filterId=4232744066 - pominjan je kao solucija koja se pokazala da dobro radi

4. https://www.kupujemprodajem.com/kom...i-hotspot/oglas/158301500?filterId=4232744066 - deluje zgodno i deluje da može postići brzine veće nego sa default modemom koji se dobija iz A1


Takođe bih potvrdio napisane stvari za brzine pošto trenutno koristim TP Link 3254 koji ima promenljive rezultate što se tiče brzina, i maksimum je nekih 50/50 dok preko telefona dobacujem do 150/47 recimo.

Predlozi su dobrodošli naravno i hvala :)

Kupi modem pod brojem 1 ako ti je bitno da šetaš modem svuda po Srbiji i vani. Svi modemi kod svih naših operatera su sim-free
 
Kupi modem pod brojem 1 ako ti je bitno da šetaš modem svuda po Srbiji i vani. Svi modemi kod svih naših operatera su sim-free
Hvala na odgovoru 🙏.
Lično sam razmišljao o Huawei modemu pod brojem 2, ali nisam video nikakvo iskustvo ili mišljenje što se njega konkretno tiče, a jesam video preporuku za izbegavanje za drugi Huawei model sa T-mobile oznakom. Taj pod brojem dva mi deluje interesantno zbog toga što ga jeste moguće mrdnuti tu i tamo, a i ima priključke za antenu ako sam u nekoj zoni koja ima slabiji signal(scenario koji mogu da pretpostavim da je moguć, ali ne znam zasigurno). Bilo bi kul da mogu da testiram kako radi, ali mi je nezgodno pošto je prodavac iz Požarevca a ja sam iz Beograda.
 
Ja imam relativno nov nalog/ VikendNet karticu, i ne mogu da pristupim opcijama za aktiviranje dodatka, bilo preko a1.rs sajta gde ucitava unedogled, ili moj A1 aplikacije gde uvek prikazuje "Sadrzaj trenutno nije dostupan". I onda moze jedino preko call centra, podrska nema pojma zasto ne radi softver.
 
Takva je situacija minimum 2 godine, a možda i 3. Uvek moram da pozovem call centar da bih aktivirao dodatak. Nije mi jasno da li ne umeju da poprave ili ih jednostavno nije briga.
 
Ok, kupio sam preko oglasa B535-333 ali Soyealink (što bi i dalje trebalo da bude Huawei) i dobijam dosta čudne rezultate što se tiče brzina. Maksimalni download koji sam uspeo da postignem nije prešao 73Mb/s i ne mogu da pređem 100Mb/s šta god radio, dok je upload išao i do 83Mb/s. Da stvar bude čudnija, kada vratim karticu u telefon ponovo dobijam očekivane brzine 130~15Mb/s dok upload bude oko (očekivanih)50Mb/s. Takođe da napomenem da je signal na modemu svo vreme bio na maksimumu (svi barovi popunjeni) i da se nalazim u Beogradu blizu Sajma(što se tiče položaja).

Isto da napomenem oko jedne čudne pojave koju sam primetio, a to je da protok drastično opada u gluvo doba(oko 3~4 ujutru) kada bi očekivao da je moguće postići maksimalni protok.
Malo sam neprijatno iznenađen rezultatima da budem iskren pa ću probati da stavim neke antene i vidim hoće li to poboljšati situaciju možda.
 
ja sam na tom modemu izvlačio i preko 150 Mb/s
sve zavisi, koliko si daleko od antene, koliko dBm pokazuje modem, dal modem u tom datom trenutku kombinuje dve 4G frekvencije zajedno za down ... ?
ovde vidi tačnu lokaciju:

1704994704345.png
 
Ok, kupio sam preko oglasa B535-333 ali Soyealink (što bi i dalje trebalo da bude Huawei) i dobijam dosta čudne rezultate što se tiče brzina. Maksimalni download koji sam uspeo da postignem nije prešao 73Mb/s i ne mogu da pređem 100Mb/s šta god radio, dok je upload išao i do 83Mb/s. Da stvar bude čudnija, kada vratim karticu u telefon ponovo dobijam očekivane brzine 130~15Mb/s dok upload bude oko (očekivanih)50Mb/s. Takođe da napomenem da je signal na modemu svo vreme bio na maksimumu (svi barovi popunjeni) i da se nalazim u Beogradu blizu Sajma(što se tiče položaja).

Isto da napomenem oko jedne čudne pojave koju sam primetio, a to je da protok drastično opada u gluvo doba(oko 3~4 ujutru) kada bi očekivao da je moguće postići maksimalni protok.
Malo sam neprijatno iznenađen rezultatima da budem iskren pa ću probati da stavim neke antene i vidim hoće li to poboljšati situaciju možda.
To je to. Telefon verovatno ima 3CA ili 5CA.
3CA s7 i p20 pro 160 -200, 300-350 Mbps na istom mestu. Da je novije nešto verovatno bi bilo i jače...
A to ujutro se zahvali 5G.
Frekvencije Nosioci se dodeljuju na 5G za testiranje... Ili sad vec mozda sumnjam da i stede struju 🤣
@jason13
To nema veze ja u 50 metara na jednoj lokaciji imam 23 Mbps dok 50 metara dalje 230Mbps.
Ima Sreće da mu dobro hvata sigbal i da nije opterećena Bazna stanica...
 
Poslednja izmena:

Prilozi

  • My Speedtest By Ookla Test Results.pdf
    40.1 KB · Pregleda: 18
Dakle trenutno sam bukvalno u zgradi u kojoj je bazna stanica u Belgijskoj i po ovome gledam na još dve direktno na Sajmu na hali 2 koju vidim sa prozora o_O


Trenutno rabim S23 Ultra, rekao bih da je ok.

Ako koga zanima evo pdf fajla sa testovima
šta kaže modem, koji je cell ID ?
 
Ok, kupio sam preko oglasa B535-333 ali Soyealink (što bi i dalje trebalo da bude Huawei) i dobijam dosta čudne rezultate što se tiče brzina. Maksimalni download koji sam uspeo da postignem nije prešao 73Mb/s i ne mogu da pređem 100Mb/s šta god radio, dok je upload išao i do 83Mb/s. Da stvar bude čudnija, kada vratim karticu u telefon ponovo dobijam očekivane brzine 130~15Mb/s dok upload bude oko (očekivanih)50Mb/s. Takođe da napomenem da je signal na modemu svo vreme bio na maksimumu (svi barovi popunjeni) i da se nalazim u Beogradu blizu Sajma(što se tiče položaja).

Isto da napomenem oko jedne čudne pojave koju sam primetio, a to je da protok drastično opada u gluvo doba(oko 3~4 ujutru) kada bi očekivao da je moguće postići maksimalni protok.
Malo sam neprijatno iznenađen rezultatima da budem iskren pa ću probati da stavim neke antene i vidim hoće li to poboljšati situaciju možda.
Glupo pitanje, da li si možda na 2.4GHz wifi-ju između rutera i telefona?
 
Izvinjavam se na kasnijem odgovoru, ali izašao sam iz kuće u jednom trenutku
šta kaže modem, koji je cell ID ?
Pretpostavljam da su ovo podaci koji bi mogli biti interesantni
1705023613565.png
Glupo pitanje, da li si možda na 2.4GHz wifi-ju između rutera i telefona?
Wi-Fi je sa testova je sa kompa i on jeste na 2.4GHz. Međutim i telefon koji je na 5GHz nije davao drugačije rezultate.


Da stvar bude dodatno komplikovanija, ovo su sveži testovi gde sam komp priključio ethernet kablom.

1705023924623.png

Rezultati su takođe identični i na mobilnom(koji je povezan preko rutera).

Situacija je gotovo identična kada karticu ubacim u telefon.

Čisto radi eksperimenta ću ubaciti mts karticu(broj koji inače koristim) u modem i proverim hoću li dobiti identične rezultate kao sa telefona 129/93.4 Mb/s.
 
Nazad
Vrh Dno