Šta je novo?

[A1] Vikend Net

VIP 4G Kucni net paketi

Ovo je već odlično. Jesi kupio uredjaj odmah ili na rate?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odmah. Nema mi nekog smisla toliki iznos placati na rate.

To je inace Hendi... Ne prava Vip poslovnica.

Sent from my GT-N7105 using Tapatalk
Znam, rekose mi u centru, ali nisam siguran da li je to handy (onaj stand jeste handy, a ovo je na ulazu kod DM).

Otud i zašto nisu čuli...


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ma pocepale se od smeha sve u prodavnici kada me je lik pitao - ne razumem, treba ti internet za ovaj vikend?

A ugovor? Daj detalje o samom aranžmanu.[emoji1]
Ugovor pravo da ti kazem nisam ni citao, ima dve strane, a ako odbijes podatke stranu i po ili manje. Imas pravo da raskines ugovor ako te prodavac na licu mesta obmane. Ja sam pitao da li se sta placa ako ne koristim net odnosno ne aktiviram te dodatke za dan, nedelju, mesec i rekose mi kratko i jasno ne. Takodje sam pitao da li postoji ogranicenje brzine - odgovor ne. I poslednje da li postoji ogranicenje protoka/potrosnje ili bilo kakvo ogranicenje posle koga protok pada - odgovor je ne, protok je uvek maksimalni dostupan.

Po meni super resenje ko zeli jaci upload na dosta lokacija, pogotovo sto vam je bitna samo kartica. Ako hocete kao kucni - nabavite kvalitetan 4G router, ubacite ovu karticu i cepaj :)
Meni ce super doci u firmi ovako jak net samo za mene.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Treba ti net za ovaj vikend? Hahahahaha

Sent from my MI MAX using Tapatalk
 
Meni se svidja taj Vikend Net, ne razumem sto nisu ubacili Kucni Net Unlimited za 3500Din. A glupost je da mora taj 4G Mifi uredjaj jer vec imam bolji. Jel barem Simfree?
 
@ n1tr0, da li mozes da probas recimo ubuntu torrent kako radi na vikend netu?
 
Upisao sam se od smeha, ne verujem sta te je lik pitao i zamisljam situaciju u glavi.
 
@ n1tr0, da li mozes da probas recimo ubuntu torrent kako radi na vikend netu?
Kada budem na lokaciji sa 4G, ovaj vikend sam van 4G-a, ali mogu ti reci sledece - na ovoj lokaciji gde sam (nisam poneo drugu VIP karticu) iako sam pored BS (nazalost H+) i signal je otprilike idealan, vidi se da limitira net na oko 5.2 Mbps. Povuce uvek sa oko 20 i kusur Mbps, i onda padne odjednom na 5.2 Mbps i nece preko, a up je oko 6 Mbps. Ne znam da li je do ovog BS jer po NS nisam probavao 3G/H+ ali moguce da je limitirana brzina bar na H+, sto je pomalo bezveze...
 
Trenutno imam samo jednu nano sim bez adaptera, tako da ne mogu da ti odgovorim na to pitanje :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ako je limitirana brzina a kazu da nije, onda mu dodje isto kao mts turist sim. Tvrde da nije ogranicena brzina, krene sa preko 60 Mbps i onda se zakuca na oko 20 Mbps i to je to. Mada su ti na 4G bili odlični rezultati. Možda 3G limitiraju da bi svi korisnici na toj BS imali koliko toliko ok net.
 
Pa 3g moze da sluzi i za razgovor, mozda iz tog razloga daju manje brzine zbog opterecenja bazne stanice

Sent from my MI MAX using Tapatalk
 
Ako je limitirana brzina a kazu da nije, onda mu dodje isto kao mts turist sim. Tvrde da nije ogranicena brzina, krene sa preko 60 Mbps i onda se zakuca na oko 20 Mbps i to je to. Mada su ti na 4G bili odlični rezultati. Možda 3G limitiraju da bi svi korisnici na toj BS imali koliko toliko ok net.
4G sam kada sam se setao uhvatio i iako je bio los signal radio je sa oko 15Mbps ali videlo se da nema limita, a i u NS mi je radio u centru sa oko 45Mbps sto sam okacio. 3G sa druge strane napolju i blizu predajnika (cistina, nema cak ni drveca da smeta) definitvno limitirano na 5Mbps. Ono sto je zanimljivo je da sam probao kucni net (ustvari dali su mi onaj modem mali alcatelov bese) na istoj lokaciji pre par meseci i 3G je radio sa oko 18Mbps.

Pa 3g moze da sluzi i za razgovor, mozda iz tog razloga daju manje brzine zbog opterecenja bazne stanice

Sent from my MI MAX using Tapatalk
Pazi, razumeo bih to ako ima opterecenja ali probao sam cak oko 3-4 ujutro i verujem na tom BS da niko ne koristi nista oko 3-4 i povuce oko 20 i padne odmah na 5Mbps... Meni ima logike da QoS uskace kada su korisnici sa vecim prioritetom tu (tipa razgovor ili cak obicni net na postpaid) pa da onda njima obezbedjuje vise protoka a vikend netu smanjuje, ali to ocigledno nije slucaj.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nesto u torbi mi je ometalo uredjaj da uhvati dobar signal ili da ima dobar wifi. Kada izvadim iz torbe situacija je ovakva:


Sent from my iPhone using Tapatalk

Dodji ti kod mene, ovo je za mene i dalje sporo
 
Poslednja izmena od urednika:
U Bigu taj Vip pored DM isto Hendi...

Sent from my GT-N7105 using Tapatalk
 
Hendy je definitivno

Sent from my MI MAX using Tapatalk
 
Ok. Inace kod drugara u Beski, indoor radi ok, videcemo outdoor.
9abb44330395b471115c93d1cb8c38e3.png



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Mesto.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Znaci i VIP i Exe Net nude vece brzine od SBB-a za manje para... Monopol je cudo...
 
Ovakav je bio upload napolju u hodu... Jedva cekam da se vratim po NS da testiram. Ovakav upload bi mi mnogo koristio ali mislim da je nerealan u NS...
4f800c9cfc473c984f4874a61c5831b5.png



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ovakav je bio upload napolju u hodu... Jedva cekam da se vratim po NS da testiram. Ovakav upload bi mi mnogo koristio ali mislim da je nerealan u NS...


Sent from my iPhone using Tapatalk

U NS bi trebao da ti dodje do 80/45 u perifernim delovima NS.

Inace, koji je tacno model Huawei E5573?
 
Poslednja izmena od urednika:
Mnogo je to, nemoj očekivati da bude konstantno tako dobar upload.
Ali sve i da je duplo manji, opet je višestruko bolji od onoga što pružaju mts/SBB i ekipa.

Nisam ispratio skroz priču oko ovoga, koliko plaćaš?
Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Ovakav je bio upload napolju u hodu... Jedva cekam da se vratim po NS da testiram. Ovakav upload bi mi mnogo koristio ali mislim da je nerealan u NS...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Pokušaj da testiraš ka Nišu, Mađarskoj i tako nekim stranim serverima da vidimo realnu download i upload brzinu. Ovde je koliko vidim u pitanju Telekom Srbija server. Ili neki download sa Nvidia itd, jer i kućni net sa ovim serverima pokaže max brzinu na toj lokaciji. Mada verujem da na vikend netu zaista nema ograničenja po tom pitanju, ali eto vredi proveriti. Pošto na 3G ima limita kako sam kažeš do 5 Mbps, možda i na 4G ima neka fora.
 
Poslednja izmena od urednika:
Meni ovaj vikend net nije jasan. Koliko vidim ovde, oni te kao i svi uostalom, opet uslovljavaju da uzmeš 1, 2, 7, ili 30 dana i naravno da je od navedenog perioda najisplativije uzeti 30 dana, ali po ceni sa kojom ja mesečno plaćam četiri usluge. Da li stvarno nekome treba samo 1 dan tog neograničenog neta, osim ako nije neka frka, a šta za drugih 29 dana? Jel koristi svoj net u paketu ili šta? Ali koliko će takvih frka biti mesečno? Jedna, dve, tri, petnaest? Zašto neko da uzima net vikend za jedan, dva dana, a realno mu možda treba za dvadeset, samo što ne zna. Ili zašto neko da uzima za ceo mesec, ako je koristiće za posao ili bilo šta drugo prošao sa sedam dana? Koja je razlika između ovoga što nude i mog neograničenog neta što plaćam mesečno 1000 dinara što kući što na mobilnom. Kapiram da je ovo napravljeno za mobilni net kad se ode iz kuće, ali meni ovo nema smisla, ili grešim. Ja neograničen net zamišljam kao impulse kod fiksnog. Koliko si potrošio toliko platiš na kraju meseca, s tim da možeš svakog trenutka znati koliko si potrošio i koliko će te koštati. Sa ovim sadašnjim mesečnim paušalnim cenama koje nude kroz razne net pakete uz mobilni i kuću, dolazi se do zaključka da bi internet sa "koliko muzike, toliko para" bio jeftin za većinu nas.
 
Ovaj vikend net je sjajan ukoliko neko baš mora da ima potpuno neograničen net.

Al' nažalost takva je i cena duplo skuplji od najjačeg kućni net paketa.

Mislim da ipak velikoj većini posao završava onih 100GB po maksimalnoj brzini dok će ove vikend tarife koristiti baš mali broj korisnika
 
Ja razmisljam uzeti pored Kucnog Neta i ovo. Smeta mi sto uvaljuju taj Mifi ali ajd... Koliko sam skapirao, ne moras placati mesecno ili? Samo kad hoces da ga koristis. Jel ide Ugovor na 24meseci ili?
 
Meni ovaj vikend net nije jasan. Koliko vidim ovde, oni te kao i svi uostalom, opet uslovljavaju da uzmeš 1, 2, 7, ili 30 dana i naravno da je od navedenog perioda najisplativije uzeti 30 dana, ali po ceni sa kojom ja mesečno plaćam četiri usluge. Da li stvarno nekome treba samo 1 dan tog neograničenog neta, osim ako nije neka frka, a šta za drugih 29 dana? Jel koristi svoj net u paketu ili šta? Ali koliko će takvih frka biti mesečno? Jedna, dve, tri, petnaest? Zašto neko da uzima net vikend za jedan, dva dana, a realno mu možda treba za dvadeset, samo što ne zna. Ili zašto neko da uzima za ceo mesec, ako je koristiće za posao ili bilo šta drugo prošao sa sedam dana? Koja je razlika između ovoga što nude i mog neograničenog neta što plaćam mesečno 1000 dinara što kući što na mobilnom. Kapiram da je ovo napravljeno za mobilni net kad se ode iz kuće, ali meni ovo nema smisla, ili grešim. Ja neograničen net zamišljam kao impulse kod fiksnog. Koliko si potrošio toliko platiš na kraju meseca, s tim da možeš svakog trenutka znati koliko si potrošio i koliko će te koštati. Sa ovim sadašnjim mesečnim paušalnim cenama koje nude kroz razne net pakete uz mobilni i kuću, dolazi se do zaključka da bi internet sa "koliko muzike, toliko para" bio jeftin za većinu nas.
Sta ti nije jasno imas koliko neograniceni net kosta za 1, 2, 7...30 dana.
Hoces 1 dan ceo da koristis mobilni net to kosta toliko, hoces 30 dana to kosta toliko.
Ne znam sta nije jasno?
Kako ti pade napamet da racunas neograniceni net kablovski, xdsl i neogranicen mobili.
Ne mogu se porediti i uvek ce mobilni biti skuplji jel potencijalno zauzimas vise resursa provajderu.
Ako ti jos nesto nije jasno, udri pokusacu i to da ti razjasnim, ovo sam nadam se razjasnio.
Pozdrav.
 
Meni se skroz svidja ovaj vikend net. Jes' da je preskup ali nudi flat net odlicne brzine nama koji smo osudjeni na adsl i sl. Ono sto mene zanima je da li ima neki test uredjaj u vipu za 4g jer me zanima da isprobam kod kuce kakav je kvalitet signala kao i brzinu okvirnu?

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno