Šta je novo?

[A1] Vikend Net

MR200 koristim i mogu reci da je mnogo bolji od tog mifi ali je opet sto se tice wifi stabilnosti ocaj za moje potrebe (pogotovo 5GHz). Meni je bolje resenje (ali skupo) MR200 ili drugi ruter sa dobrim 4G, pa mu disable wifi i preko LAN ga spojis na AirportExtreme da on radi LAN i wifi routing i miran si :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da li si razmisljao o kombinaciji MR3420 i nekog 4G USB modema (ima za 2-3000 dinara po oglasima)? Gubiš glavobolje oko baterije u mifi uređaju.
 
Da li si razmisljao o kombinaciji MR3420 i nekog 4G USB modema (ima za 2-3000 dinara po oglasima)? Gubiš glavobolje oko baterije u mifi uređaju.

To je još jedna dodatna stavka u sistemu onda. Ako ga kupim i zadržim MiFi, onda MiFi skuplja prašinu (to je 6k za MiFi i 3k za taj novi USB modem tj. 9k ukupno uloženo). Ako prodam MiFi, onda me izađe jeftinije tako, ali gubim mogućnost prenosa interneta kada idem negde (ne koristim to često, ali zatreba 1-2 puta mesečno tj. bolje reći "bude korisno").
Tako da je moje rešenje sledeće: ostavio sam tu bateriju u MiFi-u da se urniše i vremenom gubi kapacitet a kupio sam novu rezervnu koju stavim u MiFi samo kada idem negde. To me je izašlo 1200rsd na KP tj. oko 1500rsd sa dostavom. Dok god ta baterija u Mifi-u pušta struju kroz sebe, meni je to najjeftinije i najpraktičnije rešenje.

Nekome tj. za dosta njh će ovo tvoje rešenje više odgovarati, ali za mene je ovako bolje trenutno.:)
 
Uzeo sam u sredu vikend net da vidim kako funkcioniše.Brzina u stanu je odlična tokom celog dana, ide od 70 do 90 Mbps za download, i do 20Mbps za upload. Tokom noći brzina ide i do 110/30 Mbps. Ono što me jedino buni, zapravo nema logike a to je da svaka sesija traje okruglo 2 sata, i nakon toga ide reset konekcije što malo ume da zasmeta ako se gleda eon, youtube preko smart tv-a itd.
 
Uzeo sam u sredu vikend net da vidim kako funkcioniše.Brzina u stanu je odlična tokom celog dana, ide od 70 do 90 Mbps za download, i do 20Mbps za upload. Tokom noći brzina ide i do 110/30 Mbps. Ono što me jedino buni, zapravo nema logike a to je da svaka sesija traje okruglo 2 sata, i nakon toga ide reset konekcije što malo ume da zasmeta ako se gleda eon, youtube preko smart tv-a itd.

Neco, kod mene nije bilo reseta konekcije na svaka dva sata. Najviše sam koristio eon.
 
Nemoj po listing gledati, ja sam imao prepletene sesije kada sam koristio Smart recimo, ali reset se nije desavao (koristio ga za online gaming, nema sanse da ne bi primetio :)).
Ali ako vidis da se resetuje, to je vec drugo.. cimni ih, moguce da je neka greska, ali na 12h se resetuje Kucni Net, i to tesko da ces izbeci i na Vikend Netu.
 
Stavio sam karticu u njihov zte ruter od kućnog neta,sesija se prekine okruglo na 2 sata, kao što i sam listing kaže. Da li neko ima ideju zašto zte mf 283+ izvlači veće brzine od Huawei B315s-22 ? Posedujem oba, zte zbog lana od 100Mbps kablom ne ide više od 95Mbps, ali preko wifi izvučem i do 110Mbps. Na isto mesto stavim Huawei, kombinujem sa i bez one externe antene itd, nema šanse da mrdne dalje od 40Mbps, a ima gigabitni lan. Signal pokazuje isti kao zte, tako da nije manje osetljiv na domet. Verovatno je stvar modema u njemu, tj samog hardvera, ali da zte izvuče 2-3 puta veću brzinu to je baš čudno. Ista stvar je i sa mts i telenor karticom u navedenim ruterima. Možda je Huawei nešto neispravan? Lokacija centar grada, 1800Mhz tako da nije do toga.
 
Da se ne kaci Huawei mozda samo na B20 kada ima mogucnost?
 
Stavio sam karticu u njihov zte ruter od kućnog neta,sesija se prekine okruglo na 2 sata, kao što i sam listing kaže. Da li neko ima ideju zašto zte mf 283+ izvlači veće brzine od Huawei B315s-22 ? Posedujem oba, zte zbog lana od 100Mbps kablom ne ide više od 95Mbps, ali preko wifi izvučem i do 110Mbps. Na isto mesto stavim Huawei, kombinujem sa i bez one externe antene itd, nema šanse da mrdne dalje od 40Mbps, a ima gigabitni lan. Signal pokazuje isti kao zte, tako da nije manje osetljiv na domet. Verovatno je stvar modema u njemu, tj samog hardvera, ali da zte izvuče 2-3 puta veću brzinu to je baš čudno. Ista stvar je i sa mts i telenor karticom u navedenim ruterima. Možda je Huawei nešto neispravan? Lokacija centar grada, 1800Mhz tako da nije do toga.

Zar nisi uz vikend net dobio Huawei E5573C?
 
Dobio sam, ali pošto je ortaku trebao samo mifi, on je kupio mifi preko mene, a meni je ostala sim kartica. Imam ja mifi od mts-a e5573s-320 koji ima 5GHz wifi, brzina na njemu mi je oko 80/30 Mbps u stanu. Nego mi glupo da stalno držim mifi na punjacu.
@alfaunits Ne, izaberem ručno lte1800, e sada signal i nije neki -87dBm, ali zte evo sada 101/20 Mbps, a Huawei uhvati -88dBm, međutim vrti se tu do max 40 Mbps, ali zato ima upload od 30ak Mbps. Vikend net sam uzeo zbog uploada pre svega kada mi zatreba za neki cloud itd.
 
Prosli mesec zaboravih da platim racun na vreme. Iskljucili me, ja odradim online payment, ukljuce me. Pogledam racun, kada ono 2 naknade za ponovno ukljucenje. Dodatak koji aktiviram traje mesec dana (30 dana), kako je teoretski moguce (ako stalno aktiviram oko 10-15) da u toku jednog meseca me dva puta ponovo ukljuce? :)
Moracu sutra do poslovnice da im sve po spisku :)
 
Uzeo sam vikend net, jer mi treba samo s vremena na vreme net u vikendici.
Danas sam prvi put aktivirao dodatak, posle onih 7 dana što idu uz kupovinu.

Na mojvip mi stoji:
Broj aktivnih dodataka: 1
Dozvoljen broj aktivnih dodataka: 5

Da li ovo znači da samo 5 puta mesecno mogu da aktiviram dodatak (mene interesuju samo jedan ili dva dana) ili ...?
 
Nisam siguran, mozda 5 aktivnih dodataka istovremeno? Mada ni to nema smisla.
 
Mislim da mozes 5 razlicitih aktivirati u isto vreme, mada ni to cak nema smisla.
5 dana mesecno da mozes samo aktivirati dnevni dodatak isto nema smisla ;)
 
Zato sam i postavio pitanje, ali svaki potencijalni odgovor koji mi je pao na pamet nije imao smisla, kao i vama.

Danas sam išao poslovno do Obrenovca, od hotela Jugoslavija preko Surcina, Jakova i Boljevca pa rekoh da testiram vikend net i rezultati su i više nego iznenađujući.

Najmanja brzina je u mom stanu (kod japanske ambasade) – DL 20 mbps, UL 10 mbps (iznenadjujuće, jer mi je kraj uvek imao najveće brzine u celom gradu, ali izgleda da je sve veći broj biznis korisnika u komšiluku uradio svoje).
Pumpa u ulici heroja Košara na Novom Beogradu – DL 40 mbps, UL 40 mbps (glavna zgrada vipa je u neposrednoj blizini, pa otuda verovatno veći UL).
Surčin, Jakovo, Boljevci, Obrenovac – po nekoliko puta u svakom mestu, DL 30-35 mbps, UL 20 mbps.

Sve u svemu, može da prođe, jedino moj kraj ispade najlošiji.

p.s. uradih i jedan test Telenora na mom postpaid broju u Obrenovcu, DL 45 mbps, UL 25 mbps.
 
Poslednja izmena:
Da li brzine testiraš kroz wifi preko mifi uređaja?

Ja preko njega ne videh brzine veće od 45Mbps u downloadu, a kad povežem USB kablom, ide i preko 100 komotno download.
 
Da, preko Huawei MIFI uređaja.

Nisam imao baš vremena da ubacim vikend net karticu u mobilni, da vidim da li će biti razlike. Sledeći put.
 
Poslednja izmena:
probaj karticu u telefonu kad budeš mogao, da izbacimo wifi link imeđu telefona i mifi-ja iz računice.
 
Hoću, trenutno imam nexus mob, nije 4G+.
Voleo bih u 4G+ telefonu da testiram vikend net, to će biti pravi pokazatelj.
 
Nije ni mifi 4G+ ali na kablu (USB) hoće da izvuče preko 100Mbps dl na vikend netu.
 
Mislim da definitivno nesto muljaju i ogranicavaju pojedince (poput mene) - jako sumnjivo da krene net normalnom brzinom pa da limitira na tacno 1Mbps up i down [emoji4]
WvIwLD9.png

77d3dc4d133f6d79b8283f0f1c880ef6.jpg
 
Poslednja izmena:
to je jedino objašnjenje, samo ne znam što to rade, možda si ti u nekoj eksperimentalnoj grupi a nisu te obavestili :)
ili je ta bazna stanica nekako čudno podešena

jesi probao običnu prepaid karticu u tom modemu/ruteru/telefonu na toj lokaciji?
 
Sada radi normalno. Desavalo mi se vise puta - doduse bio sam limitiran na 2Mbps jednom, i jednom na oko 10Mbps, nikad na 1Mbps kao ovaj put. Kada sam ih zvao tada rekli su mi da sam presao 100GB, na sta sam ih pitao - kakve veze ima kada je ovo vikend a ne kucni net, pa i placam duplo vise da ne bih imao limit. Odgovor je bio, pa i nema ogranicenja, ali cemo da resetujemo potrosnju jer ste presli 100GB, i onda je proradilo normalno. Posle toga sam samo imao probleme na opterecenim BS-ovima gde se vidi da je opterecenje, a ne limitiran protok (protok varira, a kod limitiranog uglavnom povuce malo iznad toga u startu i zaustavlja se uvek i stabilizuje oko neke lepe cifre).


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
mozda te vikend net dodatke aktiviraju ručno što je veoma glupo pa onda neko random ko pročita da treba da se odobri štiklira neko ograničenje bezveze
jer su se ljudi žalili i da im je dodatak aktivan tek posle nekoliko sati ...

ili ti se to dešava u okviru jednog dodatka da ti je čas limit 10Mbps čas 2Mbps? ili koliko već, onda imaju automatsko ograničenje u zavisnosti od otprećenja, što isto nije u redu jer prodaju net koji nema limit ...
 
Aktiviran je dodatak od mesec dana pre nekih 10-ak dana, dakle nije do toga, a da im ne radi aktivacija lepo je istina - nekad prodje i 12-14 sati. Prijavio sam ratelu vise puta (jer sam par puta tako i aktivirao 24h posle ponoci i aktivirano je jednom posle 3-4 dana u 22h uvece i trajao 2 sata dodatak), medjutim RATEL nista nije odgovorio za sada...
 
Ima li nekog da je kod SBB-a a da ne može da se poveže na PSN zbog CGNAT, pa da zbog toga povremeno ide na PSN preko Vikend Net mifi-a? Da li ima problema sa PSN tako?
 
Inace i moj ruter je simfree.
Ja sam ga uzeo za 2500 ucesca plus 24 rate po 120dinara.
 
Nazad
Vrh Dno