Šta je novo?

[A1] Vikend Net

Kruševac, Lumia 550 (LTE) kao hotspot za Teslu M8 (3G) :)

3684897167.png
 

Prilozi

  • 3684897167.png
    3684897167.png
    20.1 KB · Pregleda: 66
Poslednja izmena:
Zasto si koristio server u BUdimpesti :D
Ping bi bio bolji sigurno.
 
Navika :D Bio bi bolji ping naravno, ali bi ostvarene brzine bile nerealne, zar ne?
 
Mogao si SBB/Telenor server da postavis, to jesu realne brzine. Ne verujem da bi se i ka VIP serveru razlikovale bitno brzine, mozda koji MB.

Ideja da server vara na proveri nije realna, Ookla ipak kontrolise softver. A bazna stanica je ono pravo usko grlo u svemu tome.
 
Izgleda da si u pravu, sada sam odradio novu seriju speedtestova prema Vip, Telenor, SBB i opet BUD serveru i svi mi trenutno daju oko 30/15Mbps i 50-60ms ping. Rekao bih da je ova moja BS sada malo više opterećena nego jutros kada sam radio prve testove (vikend krastavac), ali opet fino šljaka.

Videću ako budem u mogućnosti da odem do vikendice ovih dana, tamo je zagušenje BS skoro nepostojeće i ostvarujem u proseku duplo bolje rezultate nego kod kuće.
 
50ms i ka VIP serveru? Ko zna koji link onda koriste :( Ta BS mozda i nema jak kapacitet onda.
 
Varira, trenutno je 25ms ka Vipu, down 15-20, up isto (ovo poslednje je meni najbitnija stavka i glavni razlog korišćenja Vikend neta, odnosno Vipa uopšte)
 
Inače reč je o urbanoj lokaciji koja je od BS udaljena bar 500 metara... (+vikend)
 
Ultra-brzi 4G cim su ljudi budni... VIP postaje katastrofa u NS :)
35543789.png

Nije to do NS, već je svuda tako. Uzeo sam ovaj vikend net, Novi Beograd, hotel Jugoslavija: danju DL 25 Mbps, UL 20 Mbps, noću DL 30-35 Mbps, UL 30-35 Mbps. Merio sam preko Telenora sad, DL 35 Mbps, UL 7 Mbps.
Svi su nešto smanjili brzine.

I odmah me kod Vipa dočeka ovo:

1.jpg
 
Poslednja izmena:
Da, VIPu je sajt prsao vec par dana ima :)
Meni bi bilo jasno da se to desi nekoj kompaniji koja ima 1 ili 2 zaposlena u IT, ali ovako... :d
 
Ne radi im ni *123# a neki su se zalili da ne mogu ni poruku da posalju :exploder:
 
Probajte da pozovete 0601234 :) broj nije potpun...
 
I opet im puce sistem, i to sasvim slucajno bas pred presek stanja za obracunski period od 01. do 01. Hahaha!
 
A to je .... neverovatno bitno za korisnike FLAT net paketa jer.... ne mogu da provere koliko im je ostalo GB od neograniceno GB?
 
U da bre, oni koji imaju neograniceni u tim drugim presecima moraju da gledaju cesce koliko im je ostalo :p
 
tvoje reči:Moguce je aktivirati 5 u toku sat vremena

Ja sam uzeo MR200. Hteo sam da porucim Netgear Nighthawk M1 - mislim da bi izasao oko 300 eur da se obezbedim za buducnost, ali nema jedan band (da li 3 ili 20). Ako je izasao neki sa 3 ili 20 ili nadjes nesto slicno, obavezno javi :)

Zato sto je jako los wifi radio u njemu, plus ako si negde u gradu imas gomilu smetnji na 2.4 posto je etar katastrofa. Ako hoces brze preko wifi - preporuka za MR200 i da se kacis na 5GHz (ako imas naravno takve uredjaje i ako si solidno blizu istog).



Gadno si ti izmesao - kada aktiviras taj za mesec dana, ne mozes ga aktivirati u narednih mesec dana. Mozes ti aktivirati dan i vikend pa kad ti istekne opet dan i vikend(ako prodje nedelju dana), ali mesec dana neces moci dok ti ne istekne tih mesec dana - dakle kada taj dodatak od dan istekne on ne deaktivira ove od nedelju i mesec dana (dakle oni ne isteknu). E sad, ko je dovoljno glup i ne razume da ne treba da aktivira vise dodataka od jednom ce svejedno uzeti kucni net jer ce videti da je jeftiniji, a nece znati sta je 100GB limit, pa te shodno tome pitam - koja je poenta diskusije o ovim dodacima? :)

Ono sto mene zanima je kako si aktivirao 10 dodataka u roku od sat vremena? :)
To vec tvrdim da je laz :)
Moguce je aktivirati 5 u toku sat vremena ako bas pokusavas da glumis nekoga ko ne zna sta radi, i opet pitanje - sta dokazes time sto to uradis? Da nece VIP aktivirati te dodatke umesto tebe? Sto onda uostalom koristiti bilo cije usluge - mogu da ti nakrljaju minute, poruke, net samo tako, zar ne? Najbolje se totalno odreci tehnologije i otici u pecinu :)

ti si gadno to pomešao , ali i sam tvrdiš----Moguce je aktivirati 5 u toku sat vremena -----.Ostavljam korisnicima foruma da protumače da li bi BOT koji radi za VIP napisao bolji hvalospev za VIP od tebe.Uostalom hoću da te pitam: dali radiš za nekog od mobilnih operatera u srbiji:guitar:.Ako ne radiš mislim da treba da im se preporučiš, pišeš propagandne testove za mobilnog operatera kao dobrooo plaćeni profesionalac u marketingu, mogu ti reći da baš pravi profesionalac.

tvoje reči:Moguce je aktivirati 5 u toku sat vremena ako bas pokusavas da glumis nekoga ko ne zna sta radi, i opet pitanje - sta dokazes time sto to uradis? Da nece VIP aktivirati te dodatke umesto tebe? Sto onda uostalom koristiti bilo cije usluge - mogu da ti nakrljaju minute, poruke, net samo tako, zar ne? Najbolje se totalno odreci tehnologije i otici u pecinu :)



moj odgovor:MOŽE I HOĆE.Vip je to već uradio sa svakom 150tom korisniku u austriji.hvala ti što si i ti to nehotice priznao

Sent from my iPhone using Tapatalk[/QUOT E]
 
Ja sam uzeo MR200. Hteo sam da porucim Netgear Nighthawk M1 - mislim da bi izasao oko 300 eur da se obezbedim za buducnost, ali nema jedan band (da li 3 ili 20). Ako je izasao neki sa 3 ili 20 ili nadjes nesto slicno, obavezno javi :)

Zato sto je jako los wifi radio u njemu, plus ako si negde u gradu imas gomilu smetnji na 2.4 posto je etar katastrofa. Ako hoces brze preko wifi - preporuka za MR200 i da se kacis na 5GHz (ako imas naravno takve uredjaje i ako si solidno blizu istog).



Gadno si ti izmesao - kada aktiviras taj za mesec dana, ne mozes ga aktivirati u narednih mesec dana. Mozes ti aktivirati dan i vikend pa kad ti istekne opet dan i vikend(ako prodje nedelju dana), ali mesec dana neces moci dok ti ne istekne tih mesec dana - dakle kada taj dodatak od dan istekne on ne deaktivira ove od nedelju i mesec dana (dakle oni ne isteknu). E sad, ko je dovoljno glup i ne razume da ne treba da aktivira vise dodataka od jednom ce svejedno uzeti kucni net jer ce videti da je jeftiniji, a nece znati sta je 100GB limit, pa te shodno tome pitam - koja je poenta diskusije o ovim dodacima? :)

Ono sto mene zanima je kako si aktivirao 10 dodataka u roku od sat vremena? :)
To vec tvrdim da je laz :)
Moguce je aktivirati 5 u toku sat vremena ako bas pokusavas da glumis nekoga ko ne zna sta radi, i opet pitanje - sta dokazes time sto to uradis? Da nece VIP aktivirati te dodatke umesto tebe? Sto onda uostalom koristiti bilo cije usluge - mogu da ti nakrljaju minute, poruke, net samo tako, zar ne? Najbolje se totalno odreci tehnologije i otici u pecinu :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

i si gadno to pomešao , ali i sam tvrdiš----Moguce je aktivirati 5 u toku sat vremena -----.Ostavljam korisnicima foruma da protumače da li bi BOT koji radi za VIP napisao bolji hvalospev za VIP od tebe.Uostalom hoću da te pitam: dali radiš za nekog od mobilnih operatera u srbiji.Ako ne radiš mislim da treba da im se preporučiš, pišeš propagandne testove za mobilnog operatera kao dobrooo plaćeni profesionalac u marketingu, mogu ti reći da baš kao pravi profesionalac.

tvoje reči:Moguce je aktivirati 5 u toku sat vremena ako bas pokusavas da glumis nekoga ko ne zna sta radi, i opet pitanje - sta dokazes time sto to uradis? Da nece VIP aktivirati te dodatke umesto tebe? Sto onda uostalom koristiti bilo cije usluge - mogu da ti nakrljaju minute, poruke, net samo tako, zar ne? Najbolje se totalno odreci tehnologije i otici u pecinu



moj odgovor:MOŽE I HOĆE.Vip je to već uradio sa svakom 150tom korisniku u austriji.hvala ti što si i ti to nehotice priznao

Sent from my iPhone using Tapatalk[/QUOT E]
 
Poslednja izmena:
Dobio sam u nedelju, 25.2. oko 20h onih 7 dana promo neta. Kako se kod vikend neta računa jedan dan, do ponoći ili nekako drugačije?
 
Mile, ajde sada se dogovori sa samim sobom sta je tvoja rec, a sta citat :D
 
i si gadno to pomešao , ali i sam tvrdiš----Moguce je aktivirati 5 u toku sat vremena -----.
Nije moguce, bar ne meni - kod tog dodatka pise da je aktivan i mozes da klikces koliko god hoces. Jedino ako si jako glup pa da zoves tehnicku da ti oni aktiviraju (iako ni oni nece moci). Uostalom, ko bi pokusao da aktivira vise dodataka ocigledno to namerno radi.

Ostavljam korisnicima foruma da protumače da li bi BOT koji radi za VIP napisao bolji hvalospev za VIP od tebe.Uostalom hoću da te pitam: dali radiš za nekog od mobilnih operatera u srbiji.Ako ne radiš mislim da treba da im se preporučiš, pišeš propagandne testove za mobilnog operatera kao dobrooo plaćeni profesionalac u marketingu, mogu ti reći da baš kao pravi profesionalac.
Za ovakvu uvredu ide ti prijava moderatorima. Ne radim za mobilne operatere, niti planiram da radim jer mene sigurno ne mogu dovoljno da plate. A evo ti jedan hvalospev sto sam nedavno napisao o VIP-u:
n1tr0 je napisao(la):
I opet aktivacija uspesna, net ne radi.
Ovaj put je i prijavljeno VIP-u i prijavljen VIP RATELu zajedno sa screenshotovima od ranije kada nije radilo.
Isto tako sam pisao i o Telenoru. O mts-u nisam dugo pisao jer isti ne koristim, pa ne mogu da ih kritikujem. Po meni je normalno biti objektivan - ne trebaju da se izmisljaju price o bilo kom operateru, ima gomila stvari koje ne valjaju i koje svako moze da proveri, ali bas izmisljanje prica (a pogotovo one sa 10.000 racunima da im je nesto vise naplaceno, a gde ljudi koriste net u roaming i sl) su vec prezvakane. Lepo snimi ako moze, bas da vidim.
Meni je veci problem sto ne mozes da aktiviras VIP dodatak kada vikend net istekne koristeci isti, zato sto samo cdn.vipmobile.rs nije blokiran, a ono sto povlaci sa vipmobile.rs i google analytics .js blokira i nikada ne loaduje page zbog toga.

Evo da stavim citate umesto tebe na moj post posto je izgleda to raketna nauka...
n1tr0 je napisao(la):
tvoje reči:Moguce je aktivirati 5 u toku sat vremena ako bas pokusavas da glumis nekoga ko ne zna sta radi, i opet pitanje - sta dokazes time sto to uradis? Da nece VIP aktivirati te dodatke umesto tebe? Sto onda uostalom koristiti bilo cije usluge - mogu da ti nakrljaju minute, poruke, net samo tako, zar ne? Najbolje se totalno odreci tehnologije i otici u pecinu
moj odgovor:MOŽE I HOĆE.Vip je to već uradio sa svakom 150tom korisniku u austriji.hvala ti što si i ti to nehotice priznao
Ja sam nehotice priznao da je VIP to uradio 150-tom korisniku u Austriji? Ne znam koje droge koristis, ali imas neki jako dobar trip - citiraj mi taj post gde sam ja to napisao, a ne bi bilo lose i citirati odakle ti taj podatak za nas ostale koje ne pratimo ta desavanja vezana za operatere.

Dobio sam u nedelju, 25.2. oko 20h onih 7 dana promo neta. Kako se kod vikend neta računa jedan dan, do ponoći ili nekako drugačije?
Pravo da ti kazem ni ja tacno ne znam. U pravilu bi trebalo do ponoci da traje to, ali onda kada ti sesija istekne, medjutim meni uvek u 00:01 vec ne radi net.
 
Poslednja izmena:
Dobio sam u nedelju, 25.2. oko 20h onih 7 dana promo neta. Kako se kod vikend neta računa jedan dan, do ponoći ili nekako drugačije?

U ponoć ističu svi paketi (dnevni/nedeljni/mesečni) bez obzira na vreme aktivacije istih, provereno. Takođe, ako aktiviraš npr. nedeljni paket 30. u mesecu, biće naplaćen ceo odmah u prvom narednom računu, bez obzira na to što delom traje i u narednom "obračunskom periodu" (nema fakturisanja paketa iz dva dela proporcionalno broju dana korišćenja). Pozdrav
 
Novi Sad - sve gore i gore stanje...
Upload normalan, download sramota...
7268a6a3cd480c5235c35dfb718c6744.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
U gluvo doba sve super naravno... -.-
b62bbbd479d8fdf15d46e1c0d2b2b3a7.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Uzmi klincima iz komsiluka telefone onda da ne mogu da ti zaguse net ;)
 
Uzmi klincima iz komsiluka telefone onda da ne mogu da ti zaguse net ;)
Srednja elektro i osnovna skola su u komsiluku, a posto je jako blizu centra ima mnogo i poslovnih zgrada, tako da imao bi pune ruke posla :d


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Al bi bilo jeftinih telefona na buvljaku... hahaha!
 
Al bi bilo jeftinih telefona na buvljaku... hahaha!
:D
Srednja elektro i osnovna skola su u komsiluku, a posto je jako blizu centra ima mnogo i poslovnih zgrada, tako da imao bi pune ruke posla :d
Tamo gde su poslovne zgrade, obicno se firme zale ako im lose radi i onda operateri ubace mikro BS. MTS je cak to radio za nekoliko firmi, i to omanjih, koje znam da nemaju vezu. Probaj da angazujes komsiluk da se zali vise!
Jeste da su rekli "da lokalna samouprava... zastita zivotne bla bla...", ali svasta pricaju :)


Interesantno da ovo lici na LTE1800 samo. Da je LTE800, mislim da bi vise moglo da izbaci, jer ti je odlican signal tamo?
Ili je ovo preko modema ipak, nisi ubacio karticu u fon?
 
Poslednja izmena:
Preko 4G rutera (WR200 - kosta oko 25k u G). Nije LTE800 jer cak i kada se ovo desava upload bude 30-40Mbps, a to nikako ne moze na LTE800, a nije ni 4G+ posto router ne podrzava isti.

Gresim za poslovne zgrade posto problemi nastaju od negde 17 pa do 22-23h, a tada niko ne radi.
Trenutno (11:10):
d2a084be65cc6e35cb19eb48b083a57a.jpg

Nije idealno, ali nije katastrofa.

Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Evo par informacija za ljude kojima treba način da spoje ovaj MiFi što VIP daje (Huawei E5573C-322) u svoju kućnu mrežu ili da poboljšaju signal. Istraživao sam ovo ovih dana, pa da napišem ovde zaključke, poslužiće nekome.

1. Jeftinije rešenje - TP Link MR3420 3990rsd u maloprodaji (obratiti pažnju da bude minimum V2 ako se kupuje neki star preko oglasa, ali preporučujem što noviji da bi se osigurala kompatibilnost, trenutno se prodaje V5)
Najobičniji WiFi ruter u koji se ubode MiFi preko USB-a. VIP-ov MiFI radi bez ikakvih podešavanja, znači samo plug and play, ubodeš MiFi u ruter i teraš (moja trenutna konfiguracija).

Prednosti:
- ne košta puno
- omogućava spajanje ethernetom u ostatak mreže
- ne mora biti u USB portu jednog računara (serveru) u mreži za full speed već taj posao preuzima ruter
- naspram MiFi-a mnogo bolji WiFi i zadovoljiće većinu kućnih korisnika

Mane:
- signal ostaje isti jer još uvek ga hvata MiFI (ako vam dobro hvata, onda ovo nije mana)
- MiFi mora biti stalno spojen tj. ruter se ne spaja direktno na 4G (ako nekom to smeta)
- Degradira se MiFi baterija kad je konstatno spojena (ali, ovo bi se desilo i da je spojena preko USB-a na komp)

Bitna napomena:
USB port na ruteru dostavlja samo 100mA do 300mA a pošto MiFi može da povuče više od toga potrebno ja da se MiFI spoji u aktivni USB hub koji pušta dovoljno struje (hub sa adapterom), pa onda hub se ubode u ruter. U suprotnom će se MiFI početi isključivati posle određenog vremena. MiFi vuče više kada se više koristi WiFi, kada je lošiji signal, kada je veći protok podataka i sl., tako da to varira.


2. Skuplje rešenje - TP-Link Archer MR200 ili TP-Link Archer MR400 Prvi je u maloprodaji kod nas 19k a kod Mađara 120€, a drugog nema kod nas, dok je kod Mađara 140€
Ruter koji se direktno spaja na 4G tj. SIM se ubacuje u njega. Ima 2 eksterne 4G antene, ali 3 WiFi antene koje ima su zbog toga unutrašnje. Razlika između modela je u WiFI-u.

Prednosti:
- bolje će hvatati 4G signal zbog eksternih antena (postoji mogućnost i menjanje tih za neke još bolje)
- omogućava spajanje ethernetom u ostatak mreže
- ne mora biti u USB portu jednog računara (serveru) u mreži za full speed već taj posao preuzima ruter
- *ako se ostavi MiFi pored toga, ostaje mogućnost prenosa interneta

Mane:
- cena
- WiFI koji je bolji od MiFi-a, ali je gori od drugih (klasičnih) rutera u tom cenovnom rangu sa eksternim antenama
- *ako se proda MiFi da bi se uzeo ruter, gubi se mogućnost prenosa neta


Ukratko:
Kome je potrebno da direktno spoji MiFi u svoju mrežu bez da mu neki komp radi kao "server" ili mu je potreban samo bolji WiFi, za 4k rsd ima rešenje.
Kome je potrebno da poboljša 4G signal, moraće da plati oko 120€ samo za bolji "modem" koji mu možda neće zadovoljiti WiFi potrebe. Ako je to slučaj, onda preostaje još dodatan ruter, AP ili ekstender da bi se rešio WiFI.

Nezavisno od ovog gore napisanog, imam jedno vezi pitanje u vezi ovog Vip-ovog MiFi uređaja. Gde se nalazi podešavanje za isključivanje WiFi-a? Pretražio sam podešavanja detaljno, ali ne mogu da nađem.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno