Šta je novo?

[A1] Vikend Net

Da sacekas da implementiraju 3CA ili 4CA na mrezi na toj lokaciji.
 
Koliko ja znam modemi koji idu uz Vikend net uopste ne podrzavaju LTE-A, vec samo idu do teorijskih 150Mbps sa jednim kanalom. A to je u praksi cesto ispod 10Mbps.
 
Koji to modemi? Ja imam ovaj zte što je pokušao da kupi, sa postpaid sim ili 4g sim ne sakati brzine.

Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
Zte mf283+ koji svi dobijaju uz kućni net ne podržava LTE-A, koliko ja vidim.

Sent from my Mi 10 using Tapatalk
 
Koji to modemi? Ja imam ovaj zte što je pokušao da kupi, sa postpaid sim ili 4g sim ne sakati brzine.
Onaj raniji Huawei sigurno a mislim i da ovaj što sada nude uz Vikend - svi su obični LTE modemi a ne LTE-A (4G+). Ne kažem da su obavezno spori već da ne mogu u potpunosti da iskoriste potencijal mreže sa dva, a sada i sa tri kanala.
Tamo gde je zagušenje mreže, ne pomaže što Vip uvodi 3CA (bar ne direktno).
 
Poslednja izmena:
Zte mf283+ koji svi dobijaju uz kućni net ne podržava LTE-A, koliko ja vidim.

Sent from my Mi 10 using Tapatalk
Ja sam dobio zte mf927u lte. Koliko vidim podržava do 150 Mbps.

Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
Ja sam dobio zte mf927u lte. Koliko vidim podržava do 150 Mbps.

Da, to je običan LTE sa jednim kanalom. U slučaju da mreža nije zagušena on će raditi dobro (ali opet manjom brzinom od LTE-A modema) dok u slučajevima gde je opterećena mreža, tu još više znači podrška za 2CA, 3CA.
 
Poslednja izmena:
A koji modem podrzava 2 kanala? Ne mora da bude iz Vipa.

Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
Mislim da je Huawei B525 sasvim ok u koliko uspes da ga nabavis. Od kako sam ga kupio na kp, znacajna je razlika u brzini u odnosu na E5573C.

B525 sam napravio da mi bude wifi ruter umesto ubee-a i tu je pobedio na polju stabilnosti neta.
 
Idealno neki koji podržava 5CA, da bude future-proof. :D

Sent from my Mi 10 using Tapatalk
 
Zvao sam kol centar zbog vikend neta, kaze mi da nema kupi dugme zato sto nemaju na stanju modeme i onda ne moze da se uzme vikend net. Predozila je da vidi nesto u koju poslovnicu bih ostisao pa da se tamo juri modem... Tu sam vec prestao da slusam...

Upravo sam ih pitao i kazu da imaju oba modela i moze da se potpise ugovor u svim poslovnicama na N.B.
 
Ja odustah od vikend neta, svakako mi treba za vikendicu flat, tako da je ovaj neo max dosao kao porucen...

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
 
Da li običan postpaid ima prekidanje sesije kao kućni net ili vikend net?

Sent from my Mi 10 using Tapatalk
 
vi koji imate ovaj net, kakve su vam brzine UL/DL i sa kojim ruterima i na kojim lokacijama ? Vidim na drugim temama da se ljudi zale na mrezu, pa razmisljam da li vredi kupovati ili ne.
 
@Zuel

Ja ne koristim mesečni paket vikend neta jer imam Kućni net već samo po potrebi (mesečno jedanput aktiviram dodatak: 7 dana).

Brzine preko dana variraju (Konjarnik), preko noći idu full brzinom (tipa preko noći sam skidao RDR 2 od preko 100Gb na Epic-u i GTA V i ujutru kada se probudim skinuto), na primer preko noći ide preko 100 Mbps kada je mreža rasterećena, preko dana 20-50 Mbps.

Karticu koristim u ruteru : https://www.4gltemall.com/alcatel-linkhub-hh41.html

Možda bih imao veće brzine da imam bolji ruter ili da dodam antene (video sam u uputstvu da mogu da se monitraju dve antene)?
 
@V.V. hvala na javljanju, znaci upotrebljiv je kucni net. Mene vise interesuje kakav je ovaj vikend net, jer bih instalirao xvr sa par kamera nize rezolucije, tek da mogu da pogledam povremeno kada dobijem dojavu od alarma. Inace imam dobar signal ( na optickoj vidljivosti su mi repetitori u Grockoj i na Avali).
 
Ne znam da li smo se razumeli :)

Koristim i Vikend i Kućni net.

Kućni net je brzine 10/2 i tu je brzina konstantna a u postu sam pisao o Vikend netu i njegovim brzinama koje preko dana variraju od 20-50 a preko noći idu full brzinom preko 100 Mbit/s.
 
pa onda treba da je ok. A kolika ti je UL brzina obicno ?
 
I ona varira kao i DL, preko dana slaba, preko noći dobra. Obično UL ide brzinom polovine DL-a kod mene na Vikend netu.

Ali sve zavisi od lokacije do lokacije, nekome Vip radi kako treba dok je nekome spor/prespor.
 
pa da, moram da probam, a i da vidim koji ruter sa lan prikljuckom.
Imam tp link mr-3020 i 4g usb modem, al ne znam da li ce ici sa njim.
 
Ovo vazi,ne mora se kupiti ruter ?

Kako ide upload,samo me to zanima ?
Ne prekida sesiju ako se salje 10gb fajl ?
Meni je to nepoznato. Baš sam uzeo prošle nedelje i morao sam da uzmem ruter.

1. Kako bi se uzimao vikend net bez rutera?
2. Kolika je cena u tom slučaju?
 
Ko zna sta su oni meni smutili, da me skinu sa veze samo🙂
 
Mislim da je moglo neko krace vreme, verovatno je bila greska u aplikaciji. Ubrzo nakon toga su je ispravili, i sad je ruter opet obavezan.
 
Inace opet imaju bagove aktivirao pre par minuta i nece da pusti saobracaj paket od 2 dana na jednoj kartici posto mi treba jaci upload na 2 dana zbog posla nekog i nece jednostavno izgleda je i dalje 64/32
 
Inace opet imaju bagove aktivirao pre par minuta i nece da pusti saobracaj paket od 2 dana na jednoj kartici posto mi treba jaci upload na 2 dana zbog posla nekog i nece jednostavno izgleda je i dalje 64/32
Edit:Malopre proradilo izgleda mora da se saceka da istekne ona sesija od 2h ako nije uhvatio sistem aktivaciju.
 
Svi ti problemi su prisutni od samog pocetka uvodjenja vikend neta, resice se to jednom/nikad.

 
Merenja sa A1 prema A1 serveru daje ponekad veliko odstupanje, realiniji prikez je prema nekom drugom serveru.

Drago mi je da ti vikend net radi u gradu ok, ali njegova namena bar meni je za rad u pokretu odnosno van grada, a tu je A1 postao A0.
 
Nazad
Vrh Dno