Šta je novo?

Anketa: stock vs stock rooted vs stock-based vs lineage-based ROM?

koji ROM koristite?


  • Ukupno glasača
    20

joriq

Čuven
Učlanjen(a)
04.01.2004
Poruke
5,557
Poena
780
Bacih se na testiranje ROM-ova na svom "vaskrslom" LG G4, prvih pola godine nisam ništa dirao, onda sam samo odradio root+kernel, a sad testiram Lineage OS i Resurrection Remix, a probaću i neke ROM-ove koji su bazirani na stock ROM-u. Interesuje me šta vi koristite i razloge za i protiv te opcije. Recimo kod ROM-ova koji nisu stock bi mi nedostajala fabrička kamera, danas sam poredio (imam 2 G4 :d trenutno), ista scena, isti kadar, i fabrička kamera daje osjetno oštriji rezultat u odnosu na Google Camera app na Lineage 14.1. Ali zato su Lineage i RR 7.1.2, dok je G4 bar do jeseni zaglavljen na Androidu 6, a i poslije će vjerujem dobiti samo 7.0. RR daje ubjedljivo najbolje Antutu rezultate, mada sam ga tek prije sat vremena ubacio, pravo testiranje tek slijedi :smoke:
 
Od kada se Cyogenmod raspao, mixujem Lineage i ResurrectionRemix, na svaka 2 meseca :D
1. Linage je baziran na stock rom-u - imas visak memorije + stabilnost u odnosu na RR
2. RR je ok, sa dosta dodataka, sto zna da optereti sistem i pojede memoriju..
Oba su odlicna ako im dodas neki kernel mod + greenify + sd maid + titanium backup.

- inace ja koristim (neunistivi) samsung s3 na proputovanju kroz android od 4.2 do 7.1.2 XD
 
Na redditu mozes samo memes da nadjes vezano za G4 i nista vise, bootloop king. :)

CM 13 by Sultan + Sultan kernel sa underclockom (2.0GHz) @ OnePlus One.
Pored toga greenify, ampify i neke xposed skalamerije.
Na kraju, rom ima odradjenu kameru sa dodatnim funkcijama i opcijama tako da je mnogo bolja od stocka.

Prosetaj po XDA sigurno ces naci neki AOSP rom koji kida. Lineage nigde nece pobeci.
Poenta je da ne ubijes kameru, dobijes na performansama i bateriji i da sve bude stabilno ako je namena telefona svakodnevno koriscenje.

Sent from my A0001 using Tapatalk
 
nisam ja početnik, čisto da se razumijemo. I sad imam Desire HD, stigao od androida 2.2 sve do 6.0 :d

što se kamere tiče, AFAIK kod boljih telefona je uvijek najbolja opcija stock kamera, zbog drajvera i optimizacija za baš taj model, recimo da sam skeptičan kad mi neko kaže da mu je kamera "mnogo bolja od stocka".

Gore sam trebao da pojasnim izgleda: stock ROM je fabrički ROM, a ne stock Android, kako su neki protumačili.

Za g4, jeste da je off, ali kad već pomenuste: imam 2 sad, oba ušla u bootloop, ali LG globalno priznao feler i mijenja matične za dž u svim ovlaštenim servisima, i bez garancije i računa :p
 
Ja koristim rooted stock na N5X. Jedini razlog zasto sam rootovao telefon je adaway. Inace sam veoma zadovoljan stock-om i ne planiram da ga menjam.
 
nisam ja početnik, čisto da se razumijemo. I sad imam Desire HD, stigao od androida 2.2 sve do 6.0 :d

što se kamere tiče, AFAIK kod boljih telefona je uvijek najbolja opcija stock kamera, zbog drajvera i optimizacija za baš taj model, recimo da sam skeptičan kad mi neko kaže da mu je kamera "mnogo bolja od stocka".

Gore sam trebao da pojasnim izgleda: stock ROM je fabrički ROM, a ne stock Android, kako su neki protumačili.

Za g4, jeste da je off, ali kad već pomenuste: imam 2 sad, oba ušla u bootloop, ali LG globalno priznao feler i mijenja matične za dž u svim ovlaštenim servisima, i bez garancije i računa :p

OPO stock os je ne znam kako uspeo da ubije 4K video, dok rom pored 4K snimka daje 30301 zezalicu za "tuniranje" kamere, ne zelim da ulazim u to, teorema je dokazana odavno, kamera bolje funka na custom CM romu.

Sent from my A0001 using Tapatalk
 
mozda, i to samo mozda na OPPO-u. Sto se tice "30301 zezalice", teorema je dokazana odavno da su najbolje kamere na smartfonima one koje nude jako malo zezalica, vec sve rade automatski: iphone 7, galaxy s7/s8, LG g4/5/6... Da ne nabrajam. Ako mislis da vise zezalica po difoltu rezultuje i boljim kvalitetom slike na kraju, odmah to mozemo vrlo lako da provjerimo: reci koju app i koje parametre da stavim na LG G4 na kojem sad imam Resurrection Remix zadnji, a na drugom cu isti klip da snimim sa stock LG kamera aplikacijom.
 
Ѕ7е тренутно фурам Renovate. Пре тога сам имао z3, пре тога још свашта нешто, и сваки телефон је убрзо био рутован малтретиран. Једно време сам на ѕ2 имао dual boot опцију, па сам шалтао између CM и неког другог рома.
Недостаје ми xposed за 7.x.

Пошто сам сад мало смањио доживљај, трудим се да будем ближи фабрици, понајвише због камере.
 
mozda, i to samo mozda na OPPO-u. Sto se tice "30301 zezalice", teorema je dokazana odavno da su najbolje kamere na smartfonima one koje nude jako malo zezalica, vec sve rade automatski: iphone 7, galaxy s7/s8, LG g4/5/6... Da ne nabrajam. Ako mislis da vise zezalica po difoltu rezultuje i boljim kvalitetom slike na kraju, odmah to mozemo vrlo lako da provjerimo: reci koju app i koje parametre da stavim na LG G4 na kojem sad imam Resurrection Remix zadnji, a na drugom cu isti klip da snimim sa stock LG kamera aplikacijom.
Vidi pricamo o premade kameri koja dolazi uz rom, nijedna aplikacija sa playstore ne moze da zameni original, to jest stock aplikaciju.
Ono sto je Sultan uradio na ovom romu da od stock kamere koja je unistena kroz 30 update-a, moduje i doda opcije koje ce pomoci da se senzor iskoristi do kraja. U temi moze da se procita sta je sve dodao i uradio detaljno: https://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=3242700
* btw stock sistem OPO-u je CM11s, dok je poslednja verzija Oxygen 6.0.

U principu Pixel i Keyone imaju isti senzor pa im uporedi slike, optimizacija je cudo... :)

Na kraju ono sto grupu kao sto su LG, Samsung i ostale marke sa "skinovanim" androidom interesuje od custom romova je bolja funkcionalnost uredjaja, duzi zivot baterije, ili veca "customizacija". Samim tim zrtva kamere mora da se podnese, ali i ona varira od modela do modela. :)

Sent from my A0001 using Tapatalk
 
sad se vec bolje razumijemo. Elem, evo sam sinoc poredio stock vs Snap kamera na RR ROM-u, rezultat me neprijatno iznenadio, a evo i zasto:






snimao sam simultano oba klipa... Ako ko ima da preporuci camera app koja ima neka audio podesavanja, bio bih jako zahvalan i voljan da testiram :)
 
Nazad
Vrh Dno