Šta je novo?

Trgovanje kriptovalutama

Vidim pitanje vezano za menjačnicu Cex io... Sa nje se može povlačiti na karticu? Ne direktno na račun? Preko kartice onda legne na račun? Jel sam dobro razumeo? Na Bitstampu nisam video mogućnost povlačenja na karticu.

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Tako je, moze direktno na karticu. Ali je valjda logicno da legne i na racun :D
 
Moze li se na primer na CEX-u trgovati u dolarima ako na Visa karticu mogu da povucem samo evro? Recimo ako prodam u dolarima, da li se prilikom povlacenja novca na karticu direktno konvertuje u evro, ili je to nemoguce?

Stvarno to ne znam,ali sta se meni desavalo na Cexu, kartica podrzava Euro,Rublje i Dolare.
Prci put sam prebacio Euro .I meni je stojala cifra u € ali jos na cekanju.Dozvole mi da podignem eure.
Posle par dana kada je obradjeno.Pojave mi se dolari na racunu.A racun u eurima u minusu.
Sad pre neki dan prebacio dolare.A na racunu stigli euri (obradjena transakcija).
Do cega je to ?
 
Ja povlacim usd sa cexa na telenor, pa onda konvertujem posto ima menjacnica.
 
Kartica podrzava Euro,$ i Rublje.
Konverujem i ja.Nije problem.Ali me ovo buni.
Ne stize poslato.Nisam obracao na provizije kako i koliko.
Provericu kasnije tacno.
 
Ali koja kartica? U OTP banci daju Visa karticu i moze iskljucivo evro da se na nju prima.
 
Isto samo eur sa cexa.

Sent from my XPERIA M2 using Tapatalk
 
Evo upravo gledam sta se desavalo.
Prvi put poslao eure.
Na kartici instant prikazalo dolar (ali ono kao transakcija nije kompletirana).Ja podigao dolar.Posle dan meni pokaze Stanje novo legli euri. A stanje u dolarima u minusu.
Drugi put.Poslao dolar stigli euri.
Sto bi se reklo da su mi oba puta na kraju bili obradjeni euri.Jedino me to bunilo sto sam podigao dolare koje nisam ni imao na racunu.Pa posle morao da menjam valutu.
Sta je onda najbolje za buduce? Euro da se salje ?
 
Poslednja izmena:
Zar ne bi trebalo da se otvori automatski racun u zavisnosti koja deviza legne, tj. koja se posalje? Tako su mi rekli da funkcionise kada sam otvarao racun.
Edit: za telenor govorim
 
Poslednja izmena:
Evo upravo gledam sta se desavalo.
Prvi put poslao eure.
Na kartici instant prikazalo dolar (ali ono kao transakcija nije kompletirana).Ja podigao dolar.Posle dan meni pokaze Stanje novo legli euri. A stanje u dolarima u minusu.
Drugi put.Poslao dolar stigli euri.
Sto bi se reklo da su mi oba puta na kraju bili obradjeni euri.Jedino me to bunilo sto sam podigao dolare koje nisam ni imao na racunu.Pa posle morao da menjam valutu.
Sta je onda najbolje za buduce? Euro da se salje ?

Stvarno ne znam za Telenor kartice. Meni su u OTP banci rekli da je jedino moguce otvoriti devizni racun u EURO valuti, na koji bi se mogao primati novac direktno sa interneta.
Negde na forumu sam procitao post u kome je covek napisao da ima karticu na koju moze da prima samo evro, uvek povlaci dolare i legne mu evro bez problema.
Ja nisam probao tu varijantu jer nisam siguran kakav bi bio krajnji ishod. Zato sam i postavio pitanje, da mi neko ko je probao to i potvrdi i da izbegnem eksperimentisanje na svoju ruku.
 
Isto vam je i kada placate preko neta (nebitno da li je to euro,dolar,funta) a imas samo dinare na kartici. Prilikom transakcije se automatski valuta konvertuje.
 
Ima naravno svaka banka svoj kurs.Zato sam i pitao jer su mi napravili minus prilikom prebacivanja 10e.
Vise nego provizija...
 
Kurs vam je uvek najgori moguci kod bilo koje banke...
Telenor otvara partiju za 5 (euro,dolar,GBP,CHF I RSD)valuta koje posaljete bez automatske konverzije,menjacnicu mozete kasnije odraditi sami i svojevoljno...tako da samo kod njih izbegavate najgori moguci kurs Vise i vase banke...
Najbolja varijanta do sada po mene je isplata u eurima na telenor master karticu....starter paket nije biznis...
Jos jedna stvar...neko je pitao u kojoj valuti da trgujem....SASVIM JE NEBITNO DOK TRGUJETE!
Kad hocete isplatu onda birate finalnu valutu koja vam po provizijama i konverzijama posrednika najvise odgovara!
 
Да ли ми неко може помоћи,продао сам на битрексу етц за неких 420$ и сада ми то стоји у orders,како то да пребацим на cex и да продам да ми легне на картицу?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da li neko zna kakva je situacija sa MTS bankom?
 
Да ли ми неко може помоћи,продао сам на битрексу етц за неких 420$ и сада ми то стоји у orders,како то да пребацим на cex и да продам да ми легне на картицу?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Kpupis npr. eth na bittrexu pa prebacis na cex, zatim kada ti legne na cex taj eth prodas ga za dolare/evre (na berzi) pa to pivuces na karticu.
 
Zvao sam OTP banku, kazu da je moguce povuci dolare na karticu, ali onda ce mozda biti potrebno da odem tamo licno da bi mi otvorili racun u dolarima, kako bi mogao da podignem dolare. U svakom slucaju, konverzija ce se vrsiti po njihovom kursu. Na moje pitanje koji je kurs, nisu imali odgovor. Ili operateri ne znaju, ili namerno kriju.
 
Da li ovde neko moze opisati,korak po korak,trgovinu kriptovalutama?......ili eventualno dati neki link gde je to detaljnije objasnjeno?

Vidim da ima dosta pocetnika u tome,pa verujem da bi bilo korisno....

Npr neko ima na raspolaganju 6-7 hiljada dolara i hoce da kupi jedan bitcoin......gde se registruje,sta radi,gde uplacuje novac,gde drzi novac,itd,itd.......i onda najvaznije,ako taj bitcoin skoci za nedelju dana na 9-10 hiljada,kako se prodaje?.....gde se podignu pare?

Hvala
 
Poslednja izmena:
Zvao sam OTP banku, kazu da je moguce povuci dolare na karticu, ali onda ce mozda biti potrebno da odem tamo licno da bi mi otvorili racun u dolarima, kako bi mogao da podignem dolare. U svakom slucaju, konverzija ce se vrsiti po njihovom kursu. Na moje pitanje koji je kurs, nisu imali odgovor. Ili operateri ne znaju, ili namerno kriju.

Ma ne kriju oni ništa, nego ne znaju. A zašto ne povučeš evre? Sigurno imaš njihovu Visa Virtuon karticu, mislim da je tu osnovna valuta evro.

@maxx7

Izbegavaj ovakva pitanja.
Ako nisi sposoban da za dva-tri dana koristeći search na ovom forumu i google sve ukapiraš, veruj mi, ne treba ni da ulaziš u priču.
 
Poslednja izmena:
Visa classic. Nije moguce uzeti karticu koja je povezana sa dolarskim racunom.
Na cex marketu u dolarima volume je mnoogo veci, ne mozes povuci evro ako na menjacnici imas dolare.
 
Pa povuces dolare na EUR racun i to je to, svakako je isplativija opcija nego EUR - EUR. Na cexu je to pravilo, dakle povlacenje na karticu iz USD a legne vam EUR.
 
@Lepi Mario
Dodatno cekanje, kalkulisanje, a bitan je i tajming. Ali izgleda da bi to moglo biti manje zlo od povlacenja dolara na karticu, koje posle banka po svom kursu menja u evre i uzima harac.
 
Hvala na sugestiji, procitao. Ali ne uspevam da nadjem mogucnost konvertovanja fiat valuta na CEX-u, niti na sajtu OTP banke kurs za konverziju. Tako da i dalje nemam predstavu koje su provizije..
 
Nazad
Vrh Dno