Šta je novo?

Trgovanje kriptovalutama

crypto

Poštovan
Učlanjen(a)
29.05.2017
Poruke
19
Poena
54
Pozdrav svima,
Interesuje me da li se neko bavi samo trgovanjem kriptovalutama, bez rudarenja?
Znaci kupovina neke kriptovalute za koju se predvidja rast pa kasnije prodaja po visoj ceni?
Gde je najbolje vrsiti trgovinu, kako se vrsi uplata/isplata na devizni racun ili paypal?
 
Ja kolko znam uplata na paypal se vise ne moze izvrsiti vec se sredstva (kad kupis nesto) direktno skidaju sa povezane kartice.
Kripto mozes lagano da kupis od kopaca, mozda ti je to i najjeftinije.
 
Imas onu menjacnicu kako bece ecd tako nesto

Sent from my P8000 6.0 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Znaci nema niko ko se ovde bavio konkretno trgovinom, nego samo rudarenje? Procitao sam negde da je isplativije samo trgovati nego kopati u zadnje vreme...
 
99% onih koji kopaju se ujedno i bave trgovinom i dobar deo njih na kraju ispadne da je kopao za dzaba.
Pogledaj zakaceni deo foruma i teme u njemu, procitaj nesto (najbolje od pocetka :D) i sve ce ti biti jasnije.
 
Citao sam tu temu za pocetnike, mogu da radim i ulozim u rudarenje ali po onome sto sam procitao zakljucio sam da mi je bolje da samo trgujem i cekam rast valute, naravno ako dobro procenim:)
 
Ima naravno ljudi koji isključivo trguju. Tema je BTC / LTC [cena, menjacnice, kupovina i prodaja]. Proučiš tih hiljadu ipo strana od početka i ako još misliš da si za to onda možeš da kreneš da praviš ili gubiš pare.

Evo šta kaže jedan pametan i rečit čovek na tu temu.

http://www.youtube.com/watch?v=6uXAbJQoZlE
 
kupovina sa paypalom se ne isplati, dobiješ oko 85% od uloženog, recimo cex za deposit uzima 3.5%+1.2$ sa kreditnih kartica (uračunaj i kursnu razliku ako je RSD->EUR/USD)
withdrawal isto preko cex.io, naplaćuju 1.25% ako ide na mastercard, $50 za Bank Wire Transfer
 
Ako se sad ukljucis u tu igranku, imaces jako mali ROI, a verovatnije je da ces da izgubis dosta para.
 
Ovo je malo vezano za trgovinu, ako može neko iskusniji sa Wire Transferom na BTC-e da mi pomogne, koje su tačne instrukcije za uplatu na BTC-e? Na sajtu ima instrukcija za plaćanje gde su navedene 3 banke, 4 države, odneo sam to u banku nemaju pojma ko koga tu... kažu proveri sa njima tačno, support ne odgovara danima...
 
Uglavnom vidim negativne komentare, izgubices lovu, bacices pare....
Odmah da se ogradim, ja ne trgujem valutama, ali nista te ne kosta da udjes na sitno i probas, posle nedelju dana ces videti da li si za to, necemo odmah drvlje i kamenje:)
 
^
Kupi od nekog Btc Eth ili sta god i to deponuj na berzu.
 
Uglavnom vidim negativne komentare, izgubices lovu, bacices pare....
Odmah da se ogradim, ja ne trgujem valutama, ali nista te ne kosta da udjes na sitno i probas, posle nedelju dana ces videti da li si za to, necemo odmah drvlje i kamenje:)
I ja uglavnom vidim negativne komentare da se ne isplati i slicno. Ja bih imao recimo 500-1000 eur za to eksperimentisanje, naravno ulagao bih i vise razlicitih valuta pa su manje sanse sa veliki gubitak. Ali ne znam osnove tehnike gde se trguje i tako to...
 
Lepo kaže jedan iskusan trejder sa foruma:

Pretpostavljam da vecina ovde veruje u bitcoin, pogotovo dugorocno.
U tom slucaju imate dve solucije:
a) Nemate iskustva/ne znate da trgujete: Kupite BTC, zacrtajte sebi target cenu i ne obazirite se na market dok vam ne prodju sell orderi.
b) Imate iskustva/znate da trgujete i reagujete: Umnozavate bitcoine, ne spamujte forume, ne gledajte trenutni balans u $, nego iskljucivo koliko BTC-a trenutno imate. Deo zarade dizite i cao. Em umnozavate novcice em cekate moon cenu.
 
Ja sam minovao od 2013, prestao 2015 ja mislim!?

U poslednjih pola godine samo trgujem.. a zna da boli :)
 
Mene je to zainteresovalo zbog grafikona gde je nekada bitcoin vredeo npr 1$ a sada 2400 $, slicno i za druge valute pa vidim u tome neku veliku priliku ali verovatno nije to tako bajno kao sto izgleda. Nije problem da cekam rast valute i godinu dana, to su mi neke pare sa strane cisto da ulozim u nesto.
 
svakako ulozi samo onoliko para, koje mozes da priustis da u slucaju loseg ishoda i izgubis...
 
Hvala, samo da vidim gde je najbolje da kupujem/prodajem valute i kako povlacim na devizni racun :)
 
Ti vec razmisljas da povlacis na devizni racun, a nisi ni poceo da trgujes..

itd.. itd..
 
Imas ovde kopace koji ce ti prodati BTC bez provizije..kad povlacis pare mozes preko bitstampa na deviznu karticu (ima provizija 15$) a ima jos drugih..a imas i ljudi koji kupuju BTC za dinare sa 5% provizije.
Sto se tice trajdinga ja sam to radio na dnevnom nivou ...tj nisam cekao moon nego kupujem i prodajem na dnevom nivou sa alt coinima..naravno nisam trajdovao svaki dan nego kad mi dodje ...i recimo da mi procenat uspesnosti bio 80% a 20% slucajeva sam izgubio..naravno izbegavao sam sht coine ...jednom sam se opekao sa nekim sht coinom pa kad ljosnuo sam za vece izgubio ono sto sam zaradio bio zadnjih mesec dana.

JA retko kad kupujem kad coin naglo raste jer mi frka da ne kupim na vrhu pa cim kupim da padne nego cekam neke coine da se sljoste (a da nisu shtovi) i stavim buy ordere na raznim mestima (npr sad ETC bio otisao do 20$ a cim krenuo da pada sam stavio buy ordere na 6 $,7$ i tako do 12$ pa koji se dohvate a prosli oni od 8 do 12 $) ..onda koji prolaze redom stavim sell ordere na vise..pa sam stavio sell order od 12$ do 16$ pa koji prodju (na kraju su prosli svi)
 
Poslednja izmena:
Imas ovde kopace koji ce ti prodati BTC bez provizije..kad povlacis pare mozes preko bitstampa na deviznu karticu (ima provizija 15$) a ima jos drugih..a imas i ljudi koji kupuju BTC za dinare sa 5% provizije.
Sto se tice trajdinga ja sam to radio na dnevnom nivou ...tj nisam cekao moon nego kupujem i prodajem na dnevom nivou sa alt coinima..naravno nisam trajdovao svaki dan nego kad mi dodje ...i recimo da mi procenat uspesnosti bio 80% a 20% slucajeva sam izgubio..naravno izbegavao sam sht coine ...jednom sam se opekao sa nekim sht coinom pa kad ljosnuo sam za vece izgubio ono sto sam zaradio bio zadnjih mesec dana.

JA retko kad kupujem kad coin naglo raste jer mi frka da ne kupim na vrhu pa cim kupim da padne nego cekam neke coine da se sljoste (a da nisu shtovi) i stavim buy ordere na raznim mestima (npr sad ETC bio otisao do 20$ a cim krenuo da pada sam stavio buy ordere na 6 $,7$ i tako do 12$ pa koji se dohvate a prosli oni od 8 do 12 $) ..onda koji prolaze redom stavim sell ordere na vise..pa sam stavio sell order od 12$ do 16$ pa koji prodju (na kraju su prosli svi)

E ovakav sam odgovor očekivao, hvala. Koje valute preporučujes osim ovih najpoznatijih?
 
Pitaj, sta te interesuje?
Q5dMmKW.jpg

Moj savet za jucerasnji ulaz na disscord trading chattu obrati paznju 30 maj u pola jedan ujutru
esjshrb.jpg

Danasnji chart

DUL4tcO.jpg

Ovo poslednje se zove bull flag breakout.

Chart je dnevni na poloniexu zcash/btc par.
 
Poslednja izmena:
Evo jednog trgovanja :)
Screen Shot 2017-06-19 at 8.50.38 PM.png


Pravio sam i mnogo vece razlike ali na bittrex-u pa nije lako izlistati koliko je kostalo a koliko sad kosta.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno