Šta je novo?

PayPal scam mail ili?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Delicious

Cenjen
Učlanjen(a)
01.09.2013
Poruke
967
Poena
195
Dobio sam mail od Paypal-a navodno:
Imejl adresa je: [email protected]
Jel neko dobijao sa ove imejl adrese bilo kakva obavestenja od paypal-a?

Evo sadrzine:
slika.PNG

Kad sam kliknuo na link, iskocio mi je uBlock origin i nesto je pisalo kao da je blokirao sadrzaj sajta. Ugasio sam sajt odmah i poceo na Google da trazim ovaj imejl. U pretrazi mi Google nudi scam pored istog, ali kad otvorim prvih 10-15 sajtova nigde se ne spominje konkretno ovakav.
Jel ste dobijali slican mail i jel prevara neka u pitanju, ili stvarno PayPal menja nesto?

PS: Iako znam za razne fore na koje pokusavaju razni da upecaju ljude, ovo mi nije delovalo sumnjivo jer se nigde nije trazilo da HITNO menjam nesto, da mi je blokiran nalog, da menjam podatke, itd. Ovde je pisalo "samo" da se vrse neke izmene ugovora, pa mi nije delovalo sumnjivo.

PPS: Sad kad malo detaljnije citam sta pise, cini mi se da je sigurno prevara. Mislim da u drugoj recenici treba da stoji (IF it's ok with you). Iako mi gramatika nije na savrsenom nivou, opet mi po zvuku deluje da fali if. I mislim da treba YOUR consent u donjem delu teksta. Ali opet, da proverim s vama...
 
I meni je stigao ovqj mejl ali na srecu nisam imao vremena da otvorim
 
Header je okej, domen je okej, imas opciju da vidis online isti taj mejl, tu takodje mozes da vidis da stize od paypala.
 
I meni stiglo

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
 
Takodje, mada na to ne obracam paznju uopste

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Bas glupo sto im ide mail.paypal.com a ne prosto @paypal.com.
Kao i sto pise u naslovu poruke "PayPal", umesto "service" kao sto cesto pise. Al' sta ces, dobro da znam da je safe, da ne saljem na [email protected] ako je vec ispravan.
 
Stiglo i meni.
 
Da, ok je mejl (legit) ali jeste malo sumnjivo kada vidiš email adresu.
 
lagalan je mail, promenili su uslove da ne mozes da se zalis kada posliljalac placa fee paypalu, kao i to da sada mogu da organima za sprovodjenje zakona i bankama da dostavlajju tvoje podatke i podatke o transakcijama...
 
Samo što sam izašao iz ove teme, stiže mi mail od PP-a, a namam nalog...u momentu sam ga izbrisao.
 
To ti neko iz teme poslao. :p ;)

Sto se tice ovog mail-a o kome se prica u temu, i meni je stigao.
 
stiglo i meni, al ne idem na page bio legalan ili ne...
 
Kolega se juče upecao na @paypaL.com, ukucao broj kartice, onaj trocifreni broj... Zove i kaže da neće da mu potvrdi karticu a sve je pravilno ukucao. Na sreću, blokirao je karticu pre bilo kakve štete.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno