Šta je novo?

iPhone 6s uzrokuje pad mreze

marrec

Poštovan
Učlanjen(a)
29.05.2017
Poruke
3
Poena
51
Pozdrav,

Imam problem koji vec neko vreme pokusavam bezuspesno da resim. Naime, kada se putem svog telefona (iPhone 6s) konektujem na kucnu wifi mrezu (MTS ADSL, Huawei HG630) dolazi do prekida interneta, kako za ostale uredjaje nakacene na wifi tako i za PC koji je prikacen na LAN. Interent posle nekog vremena proradi, ali samo na kratko pa ponovo padne i sve tako. Ostali uredjaji povezani na mrezu rade bez problema (iphone 5, Android tablet). Pad mreze se desave iskljucivo kada ukljucim wifi na mom telefonu i povezem se na wifi mrezu. Iste sekunde kada iskljucim wifi na telefonu, internet nastavlja da radi normalno.

Da li neko zna u cemu ovde moze da bude problem?

Napomena: Citao sam neke forume o ovom problemu, neki su pominjali promenu enkripcije, resetovanje rutera, postavljanje staticke ip adrese na telefon, zamenu rutera kod provajdera. Sve to sam probao ali problem je i dalje tu. Tako da ako neko ima bilo kakvu ideju kako da resim ovaj problem, bio bih jako zahvalan:)
 
Ja prvi put čujem za ovako nešto..jedan uređaj i to telefon da ima takav uticaj na mrežu ?! Jesi li ti siguran da sam uređaj nije zaražen nekim botnet virusom ili nešto slično, pa preopterećuje mrežu ip paketima?? Jel ti jailbrake-ovan taj iPhone? Probaj da ga resetuješ i postaviš kao nov (set as new) pa onda vidi da li ima neki uticaj na mrežu..
 
Poslednja izmena:
Probaj standardne mere u ovakvim slučajevima. Vidi postoji li noviji firmware za tvoj ruter i flešuj ga. Takođe ako koristiš n standard, prebaci wifi mrežu na stariji g i vidi da li ima promene.
 
Ja prvi put čujem za ovako nešto..jedan uređaj i to telefon da ima takav uticaj na mrežu ?! Jesi li ti siguran da sam uređaj nije zaražen nekim botnet virusom ili nešto slično, pa preopterećuje mrežu ip paketima?? Jel ti jailbrake-ovan taj iPhone? Probaj da ga resetuješ i postaviš kao nov (set as new) pa onda vidi da li ima neki uticaj na mrežu..

Hvala na odgovoru, ali sve je u redu sa telefonom. Kupljen je nov pre nesto vise od mesec dana. Bez problema se konektuje na bilo koju drugu wifi mrezu, jedino kod sebe u stanu mi se ovo desava.
 
Probaj standardne mere u ovakvim slučajevima. Vidi postoji li noviji firmware za tvoj ruter i flešuj ga. Takođe ako koristiš n standard, prebaci wifi mrežu na stariji g i vidi da li ima promene.

Hvala. Probao sam sa prebacivanjem na g, kao i jos neke izmene koje su mi padale na pamet, ali nista se ne menja. Sto se tice firmware-a, iskreno, nisam nasao noviji za ovaj u redjaj, a i koliko vidim, u sekciji u kojoj bi trebalo da se nalazi update firmware, nemam tu opciju vec samo Reset. P

Problem je jako iritantan, mnogo toga sam probao, podrska iz MTS-a je beskorisna. Mislim da mi ostaje da probam jos da kupim novi ruter, mislim da bi to resilo problem.
 
Moguce je da kad ga nakacis na wifi, fon krene da radi icloud backup pa optereti ruter konekcijama. Najjednostavnije je da pozajmis neki ruter, ugasis mts wifi i probas preko novog.
 
Meni se to dešavalo sa jednim laptopom pre par godina, kad uključim wi-fi na njemu sve staje.
 
Meni se isto dogadja sa TPlink 740n. Od kako sam kupio novi laptop net cesto prekida kada skinam nesto preko torrenta ali samo sa tog laptopa. Kada probam sa starog nema restarta rutera i sve radi normalno.
Ovo pricam cisto da ne bude da je jedinstveni slucaj.
 
Par puta se prijavio taj problem u iphone temama. Jednostavno se ne mirišu sa nekim ruterima.

Sent from my Smartphone6.1 using Tapatalk
 
Isti problem sam imao sa fokin aj fonom, al to samo na nekim modemima. Cim ugasim WiFi na tel odmah proradi net.
 
Nazad
Vrh Dno