Šta je novo?

LG/Samsung/Nešto treće televizor 42" pa naviše, za matorce

MarsalTito

Poštovan
Učlanjen(a)
01.07.2016
Poruke
5
Poena
51
Roditeljima kupujem TV, trenutno imaju ubogi matori CRT, tako da imajte u vidu da im neće baš puno značiti 10bit paneli, HDR, i sl. svetska čuda.
Ipak, nisam siguran da bi u 2017. godini trebao da idem na 1080p. Radije bi kupio nešto 4K da bude "future proof".

Gledam LG i Samsung uglavnom. Preferiram LG nekako u ovom trenutku (LG 43UH603V konkretno).


Šta bi mi bilo potrebno:

- Da ima 42" pa naviše (matori ljudi, da ne stavljaju naočare i sl.)
- 300 do 450EUR cena
- 4K bi bilo lepo
- DVB-C
- CI slot koji podržava SBB (set top boxovi od kablovskih operatera se redovno menjaju, i ne želim da se bakćem sa učenjem roditelja kako se koristi svaki put kada se to dogodi, a i ne trebaju mi dodatne gluposti ispod TV)
- Podrška za Srpski/Hrvatski jezik na interfejsu
- Da ne rikne 1 mesec nakon isteka garancije - šta serviseri kažu? Koji modeli se najviše vraćaju? Koji su napravljeni sa kondenzatorima iz kanalizacije? Koji panel će da rikne nakon prvog punog meseca?

Šta mi ne treba:
- 3D
- Zakrivljen ekran
- DVB-T2
- 6000000...00000 x 10^8 Hz
- Mega moćni zvučnici... ako budu ******, uvek mogu staviti eksterne
- Papirno-tanki paneli, nepostojeći bezeli
- Smart funkcije... ok, USB port na kojem se može pustiti po koji film ili pogledati po koja fotografija je OK, ali mi zaista ne trebaju aplikacije, igrice i gluposti, za to mogu eksterni box po potrebi


Šta bi bilo poželjno:

- Da se može nabaviti kod braće švercera sa KP ili iz Subotice
- Da se garancija po potrebi može ostvariti u Srbiji
- Da je garancija malo duža? Hmm?
 
Mislim da ti 4K nije nešto mnogo bitno za future. Pominješ reprodukciju videa, pa nije loše da TV ima podršku za HEVC, mada se i to rešava eksternim plejerom.
Švercovani televizori jesu nešto jeftiniji, ali može da bude problema sa garancijom. Imaš temu o ostvarivanju garancije za televizore kupljene u Mađarskoj. Pored toga, često kod nas proizvođači daju 5 godina garancije, koja važi za televizore legalno uvezene u zemlju. Kod nekih važi samo za 4K televizore.
Na tvom mestu bih kupio u našoj prodavnici televizor sa 5 godina garancije, zbog pomenutog "future proofa". Naravno, neka krštena marka, LG, Philips, Samsung, Sony...
 
Mislim da gresis u 2 stvari da ti ne trebaju:
"- DVB-T2
- Mega moćni zvučnici... ako budu ******, uvek mogu staviti eksterne"

-Za Dvb-t2 kod starijih ljudi uvek postoji mogucnost da otkazu kablovsku i gledaju samo free2air. (I ja bi otkazao kablovsku da mi ne zahteva supruga :) )
-Moze se lako desiti da je ubogi matori crt imao bolji zvuk od novog tv-a. Externe zvucnike ne mozes tek tako utaci, nego mora ici adapter sa optickog izlaza na externe zvucnike, adapter trazi utikac u struju i zvucnici traze utikac za struju, a i onda nije bas srecno resenje za promenu jacine zvuka.
 
4K i Smart je nesto sto je apsolutno nepotrebno za starije ljude. Bacices pare na skupe gimmick-e koji njima nista ne predstavljaju. 1080p krsten brend sa dobrim panelom i kraj price. Gledaj malo to iz njihovog ugla.
 
Ja sam isto gledao to da kupim, posto na papiru nudi odlicne performanse za tu cenu.

Ali onda sam citao review na:
https://www.whathifi.com/lg/32lh604v/review

This LG has an excellent Full HD picture… but be prepared for a wait.
...
But there is one glaring problem: it’s slow. Where WebOS is slick and seamless on the top-range TVs, it’s a real drag to use on the 32LH604V. Launching apps, or even the programme guide, takes far too long.

I isto to na yt:
https://youtu.be/qrrPw4gW6wg
https://youtu.be/WVmIkntAgHU

Pa sam se smorio, a i bilo mi je logicno zasto su kod nas na akciji, a opet i nisu male pare da kupim nesto sto ne radi.
Dvoumim se da li uzeti smart ako radi OK sa YT i Plex-om ili konzolu i dumb tv ako ne radi.
Napominjem da nisam uzivo nista gledao.

Interesuje me da li mozes da se logujes na YT sa svojim nalogom, i da brzo pristupis mysybscription? Ako gledas neki clip na yt, Da li moze da seekuje clip? Ako stanes i nastavi sutra, da li posle nastavlja gde si stao ili ide od pocetka.
 
Oba uređaja rade slično kao na ovim snimcima,ali tako isto mi radi i Sony WD650, isti su po odzivu.Meni to ne stvara neki problem. Prikaz i uglovi gledanja su dobri. Što se tiče Youtuba klinac prati 10'ak kanala na 6047 i sve ovo što si pitao radi ok. Ulogovan je sa Gmail nalogom i u YT meniju ima posebnu opciju sybscription, sa svim kanalima i novim objavama.Svaki video nastavlja, gde je stao sa reprodukcijom.Zvuk na oba TV'a je za svaku pohvalu.Sony koji imam je tu 3 klase ispod.TV-i rade bez ikakvih bagova. krastavac negde se moraju napraviti kompromisi. Ako te put nanese u ZR, javi pa i uživo sve možeš isprobati.
Nadam se da sam uspeo da pomognem.:)
 
Nisam ni ja čuo da je neko imao zamerku za brzinu WebOS'a u tom modelu tv. Možda je moguće sa stock softwarom ali nakon update'a sve je drugačije. I molim vas nemojte uvek uzimati zdravo za gotovo svaki test koji pročitate jer ljudi zaista svašta pišu i većina tih testova je plaćena. Pokušajte na ličnom iskustvom i iskustvom ljudi koji za to imaju prave argumente gradite zaključak. Najlakše je otići na sajtove i čitate testove nekog Mirka, Janka itd.

Pozdrav !
 
Ovaj prvi yt snimak neba veze sa životom.
WebOS je izuzetno brz i funkcionalan (pričam o novim vetzijama, naravno)
 
Vrlo je logično, treba praviti razliku uzmedju dual core i quad core procesora.
Najlakše je kupiti pa onda shvatiti da si pogrešio.
 
4K i Smart je nesto sto je apsolutno nepotrebno za starije ljude. Bacices pare na skupe gimmick-e koji njima nista ne predstavljaju. 1080p krsten brend sa dobrim panelom i kraj price. Gledaj malo to iz njihovog ugla.

I ja se slažem sa ovim... bilo koji novi npr. LG "običan" tv će im biti sasvim dovoljan narednih bar 5 godina... za te pare svakako idi na veću dijagonalu. To će im mnogo više značiti nego smart i 4K ;)
 
Nazad
Vrh Dno