Šta je novo?

LG V30

Steta na ovakav telefon da se stavi neki krs od OLED-a, bolje da su kupili od Samsunga.
 
LG je to, mora biti bar na jednom mestu da je grbavio za hardver...za sada najviše sumnjam na kameru, jel ako je istina ona veličina senzora onda im nema pomoći.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
A 4gb rama niko ne komentariše... It is so 2016

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
Ma ne valja to ništa :D







Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Još gore...sad flagships imaju 6gb ili 8gb...ok, sve da i nije ultra važno, ali jeste važno ako tražiš 900 evra za telefon... Sve u svemu, još mi je draže što sam uzeo v20 jer je to očito jedan od poslednjih mohikanaca što se tiče pojedinih funkcija (pravi dual sim, second screen, promenljiva baterija...)
Btw, izgleda da više nema military spec za udare i padove? Ako nema još jedan plus za v20[emoji1]
Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
900e cena u EU ? Pa oni su u autu definitivno :)

Mada nigde nisam video informaciju vezanu za cenu

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Ma to je standardna priča, brzo se to prepolovi...
 
Naravno da hoće kada Lg spusti drastično cenu. Vidi kolliko je v20 na oglasima i uporedi ga sa pixelom...
 
V20 nikada nije bio u EU . Nije uporediva situacija.. sa početnih 900e ovaj mob će uz paket biti skoro iste cene kao note8 kod provajdera. Što znači da ga niko neće uzeti pa nuditi na oglasima jer je tu note8 za iste pare.

Edit: još jedna info vezana za kameru.

1.0 µm pixel size

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pa baš zbog toga što v20 nije bio po Evropi a vidi mu cenu. Pixel je bio pa opet drži cenu... Nemaju oni dovoljno jak marketing pa moraju da se probijaju sa nižom cenom. Isto kao huawei, koliko postave cenu i koliko brzo padne za 30-40%.
 
Još gore...sad flagships imaju 6gb ili 8gb...ok, sve da i nije ultra važno, ali jeste važno ako tražiš 900 evra za telefon... Sve u svemu, još mi je draže što sam uzeo v20 jer je to očito jedan od poslednjih mohikanaca što se tiče pojedinih funkcija (pravi dual sim, second screen, promenljiva baterija...)
Btw, izgleda da više nema military spec za udare i padove? Ako nema još jedan plus za v20[emoji1]
Sent from my LG-H990 using Tapatalk

Ima, vidi pod ''durability'': http://www.lg.com/us/mobile-phones/v30
Naravno i LG navodi da je sve to ispitano u lab. uslovima.

Koliko god kamera bila dobra mene i dalje cudi da su za V seriju izabrali malo manji senzor od onih koji se danas koriste za prednje kamere.. steta, wide kamera moze da bude 1/3.1'' ali je za primarnu idealno 1/2.3'', bar u ovom trenutku jer ne postoje veci i bolji senzori za smartfone.
 
Poslednja izmena:
Pa baš zbog toga što v20 nije bio po Evropi a vidi mu cenu. Pixel je bio pa opet drži cenu... Nemaju oni dovoljno jak marketing pa moraju da se probijaju sa nižom cenom. Isto kao huawei, koliko postave cenu i koliko brzo padne za 30-40%.
To je zato što je bio u Emiratima i HK. :)
A cena mu se sručila zbog činjenice da je to v20 , ko je čuo za njega sem par geekova u svetu :)

Ovaj v30 ima sve preduslove da drži cenu kao htc10 npr (Htc isto ne poseduje marketing) , malo ih u ponudi što znači cena konstantno jaka prve godine.

Isto tako verujem da će s8+ konstantno kod nas biti bolja kupovina od v30.. što zbog cene što zbog amoleda i venčanice

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
[YOUTUBE]6sqitw0huPo[/YOUTUBE]

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Fantastican model, konacno prava stvar od LG, doduse i V20 je odlican ali iskreno ne verujem da ce mu cena ici na dole kao kod V20.

Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Plavi odlicno izgleda.
 
s8 + je alternativa samo ako vam ne smeta edge...
 
Nisam u toku...sta fali ekranu u odnosu na samsung amoled? Ja kolko znam u svetu led tv niko ne moze da prismrdi LG po panelima. Sad jedino ako su maloumni pa ne znaju to na mob da prenesu...
 
Što više gledam, sve više mi se dopada

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Ima li negde na klipu nekom druga boja osim ove ružne sive ? Svi dobili istu boju na test :/

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Što više gledam, sve više mi se dopada

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Takodje, jos ja ne podnosim takve ''zaobljene'' dizajnove, ne znam kako su uspeli da naprave fon sa 18:9 ekranom (koji ima i zaobljene ivice) a da mi je vrh kada je dizajn u pitanju :)
A uz to fon uopste ne deluje nebulozno izduzeno kao vecina sa tim AR displeja.

Dodali su neke insta filtere za kamkorder mada ovo su mozda imali i V20/G6, ne znam.
 
LG V30 - jedan lep paket skrojen po ukusu vecine. Za mene licno koji imam V20 jedina bitna prednost su poboljsane kamere, a posebno ova wide-angle koju su sad na V30 pristojno pojacali i slike po semplovima koji su se pojavili, izgledaju odlicno sa obe kamere. Ocekivano, definitivno najbolji kamera interfejs od svih telefona sa zilion opcija, a u odnosu na V20 malo jos obogacen funkcijama kao sto je ova zanimljiva opcija point zoom i jos tu nekii filmski filteri koji mi i nisu bitni. Audio nema sta da bude sad znacajno bolji od V20 kad je tu vec brutalan, al ajd ovaj V30 sad dolazi sa premium B&O sluskama. Vise volim metal nego staklo i izmenjivu bateriju, second screen mi se pokazao bas koristan, kao i dual sim + zaseban slot za microSD a i IR blaster na V20 koga vise nema na V30. Iako svuda hvale ovaj oled na V30, meni je i IPS na V20 predobar. Sve u svemu, imajuci u vidu pocetnu cenu za V30 i vreme dok cena ne pocna da pada, pravo je vreme da se pazari nov V20 po sadasnjoj bagatelnoj ceni dok nisu otisle sve zalihe (naravno za one kojima ne smeta velicina telefona).
 
Još sa finalnim softverom na V30 - kamere TOP!



Dobar review je napravio - DetroitBORG!
Zanimljivo i on više voli V30 wide-angle kameru od telephoto kod npr note 8/iphone 7 4:30, a ni sam ne krije da je naklonjen epl "ekosistemu" :)

Zaključak - 21:57
Easily my favorite android smartphone this year!
 
Poslednja izmena:
Kakve su sanse da se pojavi kod nasih operatera? Vidim da mts ne nudi ni G6

S8+ TT
 
Nisam u toku...sta fali ekranu u odnosu na samsung amoled? Ja kolko znam u svetu led tv niko ne moze da prismrdi LG po panelima. Sad jedino ako su maloumni pa ne znaju to na mob da prenesu...
ne fali mu nista.. lupetaju. Pogledaj sta je Detroit borg na Yt rekao za ekran.Tip je uvek realan.

Sent from my SM-T825 TAB S3
 
Baš bzv što su pustili samo sivu boju. Nekako mi nije zanimljiva. Kontam da će u drugim bojama izgledati bolje. Mada, opet mi se više sviđa s8/+ jer ima nema bezele sa strane...
 
Nazad
Vrh Dno