Šta je novo?

LG V30

Audiofili izgleda i oni koji vole velike/ravne ekrane

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Koja je tacno ciljna grupa ljudi kojima je V30 namenjen, a da je G6, S8 i slicni vec ne pokrivaju?

V30 je ocigledno namenjen onima koji ne zele da koriste edge samsunge (spadam u tu grupu) a ocekivali su pravi G6 a ne onu prevaru sa mesavinom 2016. hardvera, senzora kamere iz 2015 i bez premium DAC-a koji ima jeftiniji V20 :)

Ako ne osakate V30, ako ''specs'' budu u skladu sa ocekivanjima (i glasinama) to ce biti malo bolji uredjaj od S8/+ a sve to uz bolji DAC/AMP i klasican ekran. Vrlo lako i kamere mogu da budu bolje, pod uslovom da ne rese da iskoriste zalihe 1/3'' senzora od G6.

E jedino sto LG ima vec ozbiljnu ''istoriju'' raznih problema ali mislim da im se nece ponoviti takvi failovi plus je V30 zvanicno najavljen i za evropska trzista pa ce verovatno i u srb moci da se kupi sa validnom garancijom.
 
Poslednja izmena:
Ili onima koju hoće senzor za otisak prsta na normalnom mestu ...

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Kamera će biti ista kao na G6, samo će imati f1,6. Tako je barem pisalo, da će imati za 25% veći otvor blende, a da će biti manji senzor za oko 30% u odnosu na V20.
Šteta što nisu stavili olovku sa Stylusa pa bar na takav simboličan način odvojili G i V seriju koja se bar po dodatnom ekranu razlikovala.
 
Koja crna olovka da su je stavili ne bi imala ni blizu funkcije kao kod Note-a tako da bi to bio fail. Ovako ce napraviti super multimedia telefon bez neke velike filozofije.
Samo sto bi po meni takav telefon trebao da ima mnogo jaku bateriju i ulaz za micro sd,mislim da ce samo to da fali,ovo ostalo mirise na kompletan uredjaj. I naravno da nema neke LG boljke.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Slot za memorijsku karticu bi valjda trebao da ima, bilo bi bzvz da to ukinu. Ima ga i G6, a ovo podseca na nadogradjeni G6.
 
Samo sto bi po meni takav telefon trebao da ima mnogo jaku bateriju


Sent from my iPhone using Tapatalk

Vidim,svi ostali sem Kineza se iskrivise sa mnogo jakom baterijom.
Jednostavno dosao je novi trend kod jakih kompanija. Imas brzo punjenje i to koristi. Sami korisnici su krivi sto su to dozvolili. Ako vam se to ne svidja uzmite Kineza od 4000mah i uzivajte

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Nije ni poenta da ima olovku da bi konkurisao Samsungovoj perjanici. Dovoljno je onih par funkcija sa Stjusa. Olovka bi bila tu da prevari kupca, da kaže Vau ima olovku. A to što nema funkcije kao Not, teško da bi iko zamerio telefonu koji bi bio oko 300€ jeftiniji od Note 8.
A ko neće olovku ne mora je ni izvaditi. Moja je komšinica imala neki stari LG sa olovkom i ona je nikada nije ni izvadila, niti joj je bila potrebna niti joj je smetala.
LG sa sitnicama treba da privlači kupce, a ne da te sitnice izbacuje pa postane Go kao pištolj.
 
Gde piše da će v30 biti 700e u EU pri startu prodaje ? :/

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Zvuči lepo pa sam zato napisao 300€.
Normalno da kod nas neće biti cena kao u ostatku EU i sveta. Ali će u nekim državama verovatno razlika biti i do 300€.
Nije poenta cena, želeo sam reći da LG mora napraviti telefon koji će imati sve potrebne sitnice da bi privukao kupce.
Recimo ona Samsung J serija je u mom okruženju dobro prošla jer ima prednji blic. Drugarica je bila kupila onaj prvi J5 model, a od prošle godine ima IP, i šta misliš šta joj nedostaje sa J5. Pa bi pitanje bilo Šta bi falilo da V30 ima prednji blic?! Šta bi falilo da ima olovku? Džabe mu atraktivan izgled ako će se preskupi Note 8 bolje prodavati i kada bi V30 koštao 500€.
 
A zašto je bitno da privuče dosta kupaca ?

Ako tebi npr bude ok to je sasvim dovoljno , zašto se ti brineš da li će neki lg biti popularan među kupcima ?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Nije ni poenta da ima olovku da bi konkurisao Samsungovoj perjanici. Dovoljno je onih par funkcija sa Stjusa. Olovka bi bila tu da prevari kupca, da kaže Vau ima olovku. A to što nema funkcije kao Not, teško da bi iko zamerio telefonu koji bi bio oko 300€ jeftiniji od Note 8.
A ko neće olovku ne mora je ni izvaditi. Moja je komšinica imala neki stari LG sa olovkom i ona je nikada nije ni izvadila, niti joj je bila potrebna niti joj je smetala.
LG sa sitnicama treba da privlači kupce, a ne da te sitnice izbacuje pa postane Go kao pištolj.

Pa bas zato sto su vec pokušavali raznoraznim glupostima da "prevare" kupce nisu ni imali normalan telefon par godina. Pocev od onih krivih telefona sto se satro brisu ogrebotine,pa kozni iskrivljen telefon koji se eto razlikovao po izgledu ali su zato crkavale ploce,pa onda 2nd screen na V10 koji nikome nije ni trebao,pa gistro modularni G5 koji ispade fejl zesci...ovo im je prvi normalan telefon posle 5 godina da ne zaludjuju sa nekim eksperimentisanjem zato bi i mogao da bude dobar. Bar neko moje misljenje,neka obrate vise paznje na kvalitet izrade i neke osnovne funkcije a ne na te gluposti koje nikom ne trebaju.



Sent from my iPad using Tapatalk
 


Strim predstavljanja - sutra u 9 ujutru!
 
Poslednja izmena:
Fino, baš ono što treba - poboljšanja na svakom polju bez ikakvih džidža bidža!



I eto + verzija samo veći storage :D
 
Poslednja izmena:
Šteta što nije metalan pozadi, no svakako jedan od najboljih androida za 2017. Čekamo da ih pixel 2 sve pokopa... [emoji4]
 
lg_v30_range.jpg


image.png


image.png


LG V30 stock wallpapers - https://drive.google.com/drive/folders/0B4PnH5TQXf06VU40UVRReVlUSmM

CENA:

The LG V30 full retail price will likely start at $830. This is around $100 more than the LG G6's official price and it makes sense because the V30 is positioned above the G6.
Also, last year, LG's V20 launched at the same $830 initial price.

V20 izašao u septembru 2016 i trenutno u septembru 2017 god. košta - 330€

V30 ako bude sličan cenovno sledeće godine će ga imati pola foruma, pogotovo ako se pojavi kod naših operatera sa 2 godine garancije :)
 
Poslednja izmena:
Šteta što nije metalan pozadi, no svakako jedan od najboljih androida za 2017. Čekamo da ih pixel 2 sve pokopa... [emoji4]
Bolje staklo, jer ima wireless charging, koji olakšava posao. Nema edge kao S8 sto me odusevljava. Ima kameru od 1.6f sto je opet bolje od s8... Ima dobar DAC p je audio bolji od s8. U svakom slučaju, bolja kupovina od s8 po mom mišljenju.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
I ima i micro SD slot neko se plasio da nece imati. ALii dalje nam stereo zvucnika.... Najbolji LG ikad za sada samo da HW bude bez mana.
 
Bolje staklo, jer ima wireless charging, koji olakšava posao. Nema edge kao S8 sto me odusevljava. Ima kameru od 1.6f sto je opet bolje od s8... Ima dobar DAC p je audio bolji od s8. U svakom slučaju, bolja kupovina od s8 po mom mišljenju.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
I ima bolje dimenzije + senzor za otisak prsta na normalnom mestu!

Ako bi mogla da se nađe mana u odnosu na V20 to je što ne dolazi prvi sa zadnjom verzijom androida kao V20 i što nema daljinac!

Mada to nema ni konkurencija pa može da im se progleda kroz prste :)



Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Opet to dosta zavisi od cene po kojoj se budeo prodavao kod nas. Mora se uzeti u obzir koliko Lg kasni sa ovim telefonom. Da su izbacili ovakav trelefon malo posle s8 bili bi dosta konkuretniji.

I ima bolje dimenzije + senzor za otisak prsta na normalnom mestu!

Kako ima bolje dimenzije? Meni više odgovara s8 zato što je mnogo uži telefon. Mnogo lakše se koristi... S8+ i S8 imaju bolji screen-to-body ratio...


sss.jpg
 
Poslednja izmena:
Ok telefon. Ali sam skeptičan što se tiče p-oled i pot plastike na kameri.

Vreme će pokazati.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Stvar navike. Previše drame oko tog mesta za otisak. Ja se navikao na s8 lagano... [emoji6]
 
Aod ne menja mesto na ekranu ili ? Ima li led lampice ? I da li se zna koji je imx senzor ?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Note 8 deluje kao neki los fan render pored V30 na ovoj slici iznad :) A kad se samo setim kako su se samsung fanovi sprdali sa ajfonima za izgled daljinskog.

Inace ne gotivim ovako ''zaobljen'' dizajn ali mi je V30 veoma skladan i lep fon, bolji od svih edge samsunga u dizajnerskom i ergonomskom smislu.

E sad, mogli su da ga izbace i sa 8.0 ali dobro, dobice uskoro apdejt.
Staklena ''ledja'' smaraju ali najcesce takvi telefoni imaju bolji prijem od modela koji su izradjeni pretezno od metala mada ovo nije pravilo. Naravno kao mane ostaju skupljanje otisaka, lakse grebanje i pucanje ali ne vredi, sve vise je telefona sa takvim kucistima a ja ni posle 2 godine upotrebe ne mogu preterano da se zalim osim na lako skupljanje otisaka i prljavstine.

Ostaje samo da se vidi kvalitet ekrana, nadam se da nisu ugradili neki los oled (losa kalibracija i slabo osvetljenje npr.) mada su male sanse za to, s obzirom na sertifikate koje poseduje ovaj displej prosto mora da bude odlican.

Kapacitet baterije je ocekivan, nazalost to je danas postao neki standard i tu pomoci nema, za to su krivi korisnici koji ne samo da su prihvatili vec su i hajpovali prve modele sa jedva prosecnim kapacitetom baterija i brzim punjenjem (ovo posebno vazi za S6/E) a kompanijama svakako odgovara ovakav trend i tu se nista nece promeniti na bolje (mozda samo poneki kineski proizvodjac iznenadi sa velikim baterijama u flagship klasi).

Ovako, za svaki (radni) dan, mislim da ce autonomija biti solidna a dobra stvar je sto za LG V seriju postoji odlican izbor battery case-ova, od onih normalnijih i tanjih do 10 000 mAh cigletina :)

Za sada V30 deluje kao pun pogodak i bukvalno prvi LG ikada koji bih kupio, naravno samo sa validnom garancijom.

Kako li se osecaju oni koji su dali 500e+ za G6 (aka G5+) :d
 
Poslednja izmena:
U principu ja vidim da će izbor da se svede na HTC U11 i V30 jer je očekivano da će Pixel 2 XL biti nedostupan i sa paprenom cenom...
Sad samo mts/vip/telenor da nabave V30 i da krene na oglasima sa 2 godine garancije!



I dobro je što dolazi samo uz google asistent, a ne uz neke bigzbi i aleksa poluproizvode!
 
Poslednja izmena:
Obećava kamera. Samo da vidimo kako se ponaša u low light. Stvarno šteta što ranije nije izašao, sada bi već bio na oglasima oko 500e. Ovako meh...
 
Nazad
Vrh Dno