Šta je novo?

LG V30

iskreno ne znam sta bih rekao, LG bez prave garancije u slučajevima kao što su problemi sa ekranima pločama itd je baš problematičan za izbor
problemi datiraju još od g3 ali da ne ponavljam priču, kao da nemaju kontrolu kvaliteta.... šteta za najbolji DAC u telefonima..... možda to nije dovoljno
(...) V30 sam gledao pre nego sto sam pazario G7 i solidan broj polovnih na oglasima koji su imali burn-in i to me je odbio od njega iako mu je kamera bolja od G7. Sto se tice light bleed problema kod G7 mislim da je on prisutan samo u prvim serijama te to ne bi trebao biti problem. (...)
komsa, pa nema nijedan LG domaću garanciju osim G7 i podvarijanti. Ja sam imala G2 i dan danas sam oduševljena tim fonom. Nikakav problem sa ekranom nikad imao nije a ni ostali koje sam imala.
Astmario / komsa, može biti da je u pitanju prva serija... ali nema ih polovnih, mislim za manje novca. Sigurno ga neću novog kupiti 'sa validnom garancijom' za one sumanute pare, toliko ne košta nigde u svetu nov G7 kao kod nas.
Jedan benč član (ne pominjem ime jer nije pisao to na ovoj temi) je apropo burn-in-a rekao da je "priča o duhovima prenaduvana" i da se "oni generalno javljaju kad držiš dugo osvetljenje na 90/100%.". Astmario / komsa, da li se slažete sa time? Zatim je dodao da je on lično promenio preko tridesetak Androd telefona i da nikad nije imao burn-in a ni njegovi prijatelji. Samo parafraziram ili citiram pod navodnicima reči jednog člana na drugoj temi. Da li je to kod V30 možda redak slučaj kao što sam ja baš videla G7 bleeding screen (ovde kod nas u poslovnici operatera gde je bio izložen) ili ne? .
Astmario, kada si kupovao G7 a gledao V30, kako si video burn-in? Baš očigledno, kao ja bleeding screen? Ili putem nekih apk? Ima apk Pixel test, moze da se instalira na fon koji se kupuje i da se provere sve boje, da li je to dovoljno ili ništa ne znači tj. može tad da pokaže da je sve ok a sutra da ode ekran? Pitam sve ovo, jer sam (prvo odvraćena vašim kritikama od V20), planirala da pogledam polovan V30+.
komsa, nema G7 polovnih, ako se pojave po nekoj normalnoj ceni, odu istog momenta, ne visim po oglasim danonoćno... :(
 
lično sam bio u istoj dilemi.... kako sada gledam na to, radije bih "jurio" G7 nego V30 jer mislim da LG za oled-e, treba da pije još mleka, uz to, barem po review - ima na youtube slabašan zvučnik [emoji344] na V30 nije bio za pohvalu... btw i ja imam i dalje u porodici G2 koji radi besprekorno............

from komsa's XZ1
 
Poslednja izmena:
lično sam bio u istoj dilemi.... kako sada gledam na to, radije bih "jurio" G7 nego V30 jer mislim da LG za oled-e, treba da pije još mleka, uz to, barem po review - ima na youtube slabašan zvučnik [emoji344] na V30 nije bio za pohvalu... from komsa's XZ1

A jel? Slabašan zvučnik? Pa to me već poprilično odbija... moraću da pogledam reviewe... stani, a ti pišeš sa XZ1 i pričaš o slabašnom zvučniku? A taj XZ1 čuju samo insekti i mačke :D :D :D , htedoh reći... oni sa super extra savršenim sluhom ;)
wow, znači da ne gledam taj v30+???
 
ne znam odakle ti ta informacija, pošto sve najbolje znaš, ne sumnjam da ćeš uraditi pravu stvar.... [emoji16]

from komsa's XZ1
 
Kupio sam polovan G7, dok sam pratio polovne za mesec dana V30 gotovo pola koji su bili na oglasima su imali burn in, na tamnijim pozadinama vidljive bele fleke, dal je problem sto su to demo uredjaji koji su povuceni iz nekog izloga, dal su uredjaji koje su ljudi koristiti za auto navigaciju ili nesto trece ne znam ali nisam hteo da rizikujem jer telefone ne menjam cesto, ne kazem da je pravilo da ce se to desiti ali je to rizik koji licno nisam zeleo.
Ako uzimas neki primerak za koji mozes sa sigurnoscu znati da je star mesec/dva/tri, da isti ne kosta vise od 230-240e onda to ima smisla.

Sent from my LM-G710 using Tapatalk
 
ne znam odakle ti ta informacija, pošto sve najbolje znaš, ne sumnjam da ćeš uraditi pravu stvar.... [emoji16] from komsa's XZ1

Pa nemoj da se ljutiš sve sa tim avatarom "medom" koji se klati u fazonu "ljutim se"... :( :D
Ne znam ja ništa, zato pitam VAS koji znate. A što se tiče zvučnika na XZ1, ja sam ga lično slušala, jer sam htela da pazarim taj fon i samo zbog zvučnika sam odustala. Ograđujem se, možda je bio feleričan model izložen... :zgran:
 
Ma kakva ljutnja, samo opušteno.... [emoji16]

from komsa's XZ1
 
Kupio sam polovan G7, dok sam pratio polovne za mesec dana V30 gotovo pola koji su bili na oglasima su imali burn in, na tamnijim pozadinama vidljive bele fleke, dal je problem sto su to demo uredjaji koji su povuceni iz nekog izloga, dal su uredjaji koje su ljudi koristiti za auto navigaciju ili nesto trece ne znam ali nisam hteo da rizikujem jer telefone ne menjam cesto, ne kazem da je pravilo da ce se to desiti ali je to rizik koji licno nisam zeleo.
Ako uzimas neki primerak za koji mozes sa sigurnoscu znati da je star mesec/dva/tri, da isti ne kosta vise od 230-240e onda to ima smisla.

Sent from my LM-G710 using Tapatalk

E super što si mi to tako 'očigledno' objasnio. Da upravo takav bih mogla da uzmem, ipak ograđujem se, to je navodno prema rečima prodavca. Koliko je star i korišćen, to zaista ne znam kako da vidim. Ali bele fleke na crnoj pozadini i putem pomenute apk da proverim sve boje, to mogu. Samo da li to znači, ako je tad OK, da će biti i sutra? Iskreno, ja sam odmah bila za G7, kad sam čula zvućnik, ali 1. videla sam bleeding screen, 2. nema ih polovnih. Mogu tako da ga čekam polovnog a da bude Ok dok ne izađe naredni G10 :D a V30+ postoji u ponudi...
 
Ma kakva ljutnja, samo opušteno.... [emoji16] from komsa's XZ1
OK, ja mislila da si se naljutio... kad ti je takav avatar... :,,: A za zvučnike stoji što sam rekla. Čak sam zbog istog odustala od XZ2c. Mada me tu veličina privlači, malenih telefona nema baš...
 
Mozda i onaj V40 sa oglasa sa puknutim ledjima? Malo se icenjkas, druga ledja kupis na aliju, ili jos bolje telefon u futrolu...

Sent from my LM-G710 using Tapatalk
 
Mozda i onaj V40 sa oglasa sa puknutim ledjima? Malo se icenjkas, druga ledja kupis na aliju, ili jos bolje telefon u futrolu...
Videla. Mnogo je puknut, ima unutrašnje krvarenje garant :D a ima i još jednu manu. Imaš pp.
 
Generalno bi trebala prvo da napises sta su ti prioriteti, zasto bas V20/V30, sta te privlaci na njima?
 
juli 2017,prodao sam ga posle nedelju dana, izgubio 60e i slavio što sam ga prodao..... uf kakvo razočaranje....
42add63e1e0304653f4aca19c4f8b7f6.jpg


from komsa's XZ1
 
juli 2017,prodao sam ga posle nedelju dana, izgubio 60e i slavio što sam ga prodao... uf kakvo razočaranje...
Kako je lep.... :( zašto??? Mislim na to da si ga prodao i zašto je bio razočarenje? :(

Generalno bi trebala prvo da napises sta su ti prioriteti, zasto bas V20/V30, sta te privlaci na njima?
- Moji prioriteti su poznati svima koji su sa mnom malo više komunicirali na ovom forumu i oni to već znaju. Pošto mi nismo komunicirali, ponoviću ukratko i objasniću zašto LG, tj v20/30.
- 1. Jednostavno, zbog zvuka. Meni je to osnovni kriterijum za fon. Ako fon nema zvuk (na svim zvučnim autputima), on je po meni za kontejner. Ništa drugo ne može da mi bude odlučujući faktor ako zvuk ne valja.
- 2. Volim LG zbog zvuka. Imama 2 lg-a trenutno (1 star i 1 slab), imala sam G2 koji sam obožavala. Volim LG softver, navikla sam se. Kao i na HTC. To su 2 brenda koja najviše volim.
- 3. rekoh, imam 2 Lg-a pored sebe koja su: 1- mator, 2-slabiji hardverski. Moj primarni fon je HTC U11. Zbog korišćenja više kartica treba mi još bar 1 dobar fon (po mojim kriterijumima).
- 4. zašto v20/v30. a ne G7? G7 - zato što ga nema nigde povoljnog, neću sigurno dati 60000 din za nov ovde (vip gigatron itd). Otud V20 ili V30. ili V40 (ako nije skup). - V20 - mi se sviđa i zbog ručno smenjive baterije. - V30 - vizuelno jer nema notcha. Iako komsa tvrdi da je zvučnik na V30 loš, ja mu neću protivrečiti (da se ne bi njegov avatar klatio u ćošku ljutito :) ), nego ću pročitati recenzije ;) . Znam da je zvučnik na V20 OK kao i na V40. Naravno, daleko su od G7. Svi zvučnici su daleko od G7, osim HTC U12+.
- 5. Jel treba još neko objašnjenje? Reći ću sve, trebaju mi saveti ljudi koji poznaju ovaj brend da bih uzela polovan fon.
 
Pretpostavljam da treba imati istančaniji sluh (plus kvalitetne slušalice) da bi se osjetila ta razlika u zvuku između V30 i ostalih.
 
Kakav v20 u 2019. godini. Gotovo svi imaju problema sa duhovima po ekranu(ja sam imao). Doduše može da se reši softverskim putem, ali čini mi se da treba root. Root zna da bude izuzetno komplikovana stvar, pošto mora da se vraća firmware na tamo neki iz decembra 2017, pa tek onda otključavanje bl-a i twrp. Kosa mi spala sa glave dok sam ovo uradio.
Baterija krš, softver užas(ovo važi za svaki LG). Podrška jednostavno ne postoji, a skin im je previše težak i trom.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Pretpostavljam da treba imati istančaniji sluh (plus kvalitetne slušalice) da bi se osjetila ta razlika u zvuku između V30 i ostalih.
Ofkors :D pohvala za ono "istančaniji sluh". :)

Kakav v20 u 2019. godini. Gotovo svi imaju problema sa duhovima po ekranu(ja sam imao). Doduše može da se reši softverskim putem, ali čini mi se da treba root. Root zna da bude izuzetno komplikovana stvar, pošto mora da se vraća firmware na tamo neki iz decembra 2017, pa tek onda otključavanje bl-a i twrp. Kosa mi spala sa glave dok sam ovo uradio.
Baterija krš, softver užas(ovo važi za svaki LG). Podrška jednostavno ne postoji, a skin im je previše težak i trom. Sent from my MI 8 using Tapatalk
E sad si me skroz ugasio. Sa LGijem. Pa zar ti nisi bio neki HTC fan-boy a sad vidim da si Šaomi fUn-boy? Znači, po tebi, nijedan LG nikada? :)
 
Evo da ti ja vratim nadu u LG, tj zasto sam se vratio korenima. Dok sam imao G3 pre nekoliko godina (prvi ozbiljniji tel koji sam imao) nekako nisam mnogo obracao paznju na to sto na njemu sve radi kako treba, racunam podrazumeva se, tako je kod svih telefona. Posle dve-tri godine vreme ga zgazilo, reko ajde malo da saram, kad ono..Od 3 telefona za godinu i po dana, nijedan mi nije legao kao G3. Ne samo sto mi nije legao, nego se ispostavilo da stvari za koje sam mislio da ne mogu da ne radi, ustvari itekako mogu da ne rade. Da ne duzim, na G7 opet imam stari osecaj i sve je ok. Ako bi morao nesto da navedem kao manu, onda automatsko osvetljenje nije perfektno kalibrisano, ali uglavnom dobro radi. Zvucna kutija koju su ubacili pravi malo neobican osecaj jer telefon kao da vibrira u ruci kada zvoni, ali efekat je stvarno iznenadjujuci kad se pusti muzika.
 
Kao sto vidis ovde, vecina ce ti preporuciti G7 kao optimalan izbor, nema rizika sa burn-inom, imas dobar zvuk i na slusalicama i na zvucniku, kamera je pristojna i nov se kod svercera moze naci za 300e, pa ukoliko ti je to mnogo malo se strpi, prati oglase i cekaj da naleti neki polovan. G7 ima Pie nadogradnju(doduse izgleda isto kao i Oreo), skin je takav kakav je mada nema tu nekih prevelikih zamerki pogotovo zato sto si vec navikla na LG intefejs(presao sa iPhone-a, mada sam provukao dosta Androida poslom kroz ruke pa smatram da ako je meni ok da ce biti i drugima).
 
Poslednja izmena:
Ofkors :D pohvala za ono "istančaniji sluh". :)


E sad si me skroz ugasio. Sa LGijem. Pa zar ti nisi bio neki HTC fan-boy a sad vidim da si Šaomi fUn-boy? Znači, po tebi, nijedan LG nikada? :)
Ja sam sa v20 prešao na U11. Softver me najviše nervirao iskreno. Ni HTC praktično nema podršku, ali ima dobar skin, fluidan je i blizu je stock-a. Kod LG-a jednostavno ima previše problema.
A da, to što možeš da promeniš bateriju na v20 nije plus uopšte, nego minus. Prvo, kad god ti ispadne telefon treba da skupljaš delove i da ga pališ, pošto baterija ispadne naravno. Drugo, ne možeš da nađeš original bateriju nigde, možeš samo da uzimaš sa Alija neke kineske koje su u većini slučajeva dosta slabije od fabričke. Tako da..not worth it.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Taj DAC sa pojacalom u V20 i verovatno jos bolji u V30 je toliko dobar (bolji od ostalih u generaciji telefona)da ne zahteva nista specijalno,cuje se i sa "obicnim" slusalicama,medjutim sto su slusalice bolje,razlika je veca i osetnija...............da li je to nekome dovoljno da "proguta" ostale nedostatke je vec individualno i o tome ne vredi raspravljati..........
 
Poslednja izmena:
Lg V20

Obožavam zvuk koji izlazi iz V20, koji se sluša se na dobrim slušalicama i sa dobrim fajlom (flac), DAC je definitivno broj 1 karakteristika ovog telefona. Duhova na ekranu ima ponekad i vrlo se slabo vide a brzo nestanu, ne smeta mi nimalo. Baterija je slaba tačka sa do 4 sata SOT. Kad se koristi za slušanje muzike sa uključenim spomenutim DAC troši osetno brze bateriju nego kad se muzika sluša sa isključenim DAC. Kamera je odlična (wide je mnogo losija) a posebno se ističe kvalitet snimljenog audio materijala kao i opcije koje su dostupne tom prilikom. Kućište je vrlo čvrsto i robusno. Telefon mi nikad ne ispada tako da nemam spomenutih problema sa skupljanjem :) Sekundarni ekran je odličan i baš sam se navikao na njega.

Ono što niko ne spominje je pregrevanje procesora kod V20 gde procesor krene da trotluje (smanjuje radni takt, usporava) kad se zagreje. Rešenje je otvaranje telefona i stavljanje kvalitetne paste na čipset I kvalitetnog thermal pad 0.5mm na procesor. Ova operacija rešava pomenuti problem u potpunosti (konsultovati yt o proceduri).

Staklo kamere je izdignuto u odnosu na ledja telefona tako da se lako razbija. Na ebay je zamensko 5 usd i lako se menja.

Zbog mogućnosti menjanja baterije telefon se vrlo lako otvara/servisira i zamena svega je vrlo laka. Nema lepkova i slično, sve je na šraf.

Koristim ga 1.5 godinu i ne planiram da ga menjam.

LG V30 (Ima ga dobar prijatelj)
Pišem samo razlike.Baterija je nekoliko puta bolja što se tiče SOT. Kamera je bolja (obe kamere, standardna i wide). Selfi kamera je na oba losija od konkurencije. Ekran proveriti pri kupovini na čistoj beloj da li jednak svuda, promene boje i intenziteta osvetljenosti. Od ovoga ne pate svi modeli, ima ih i koji su dobri. Ne moze da se menja baterija (lako) i samim tim je komplikovaniji za servisiranje. Nema infrared port koji ima V20 (a ja ga baš puno koristim).

Ne postoji savršen telefon tako da ako ti je prioritet odličan zvuk a spomenute mane možeš da prihvatiš nemaš baš neki izbor sem LG V serije.
 
Ima, i G serija od G7 ima DAC i imace buduci verovatno. .

Lg V20


Ono što niko ne spominje je pregrevanje procesora kod V20 gde procesor krene da trotluje (smanjuje radni takt, usporava) kad se zagreje. Rešenje je otvaranje telefona i stavljanje kvalitetne paste na čipset I kvalitetnog thermal pad 0.5mm na procesor. Ova operacija rešava pomenuti problem u potpunosti (konsultovati yt o proceduri).

.

A zato meni Asphalt 9 na low settings radi kao na telefonu iz 2014 [emoji3]


Btw, sto se tice duhova na ekranu ne treba root da bi se sredilo to, ima objasnjeno u V20 temi.

Sto se tice zvuka, o da, to definitivno, DAC sije sve ostalo i ovi koji pricaju da je razlika neprimetna ili imaju krs sluske ili nikad nisu culi zvuk na tim LG telefonima.
U startu sam se smorio sto mi sledeci telefon verovatno nece biti LG samo zbog zvuka, to ce mi mnogo faliti.

Ali dzabe im i zvuk kada su me zbog nekih decjih bolesti i podrške oterali od sebe. Tesko da cu dalje uzimati LG ako se ne trgnu u budućnosti.

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nije mi jasno, ako je DAC toliko dobra stvar zašto ga i ostali proizvođači ne ugrađuju? Ionako suludo prate šta radi konkurencija i to kopiraju čak i kad to nema smisla, a DAC mi djeluje da ima smisla. Kad će se on pojaviti i kod ostalih?
 
Ni meni to nije jasno. Valjda kapiraju da siroj masi taj zvuk toliko nije bitan, tesko da ce prosecan Samsung kupac uopste znati sta je taj DAC.
Secam se neke Samsung prezentacije kad su krenuli uz telefone da isporucuju one ispod prosecne AKG sluske, 10 minuta su odvojili da pricaju samo o partnerstvu sa AKG i kako su im sad telefoni ne znam audio potkovani. Kupio burazer taj, S8 mislim da je bio, gura mi one sluske u usi "slusaj zvuuuuk".
LG ni ne pomene DAC na prezentaciji. Mozda stave samo tamo na video bimu u pozadini da pise uz ostale hardver specs.

Ocekivao sam od Huawei-a da posle kamera obrate paznju na zvuk i eventualno oni krenu da ubacuju DAC ali jok.
Tesko da ce ikad iko i krenuti sa tim s obzirom na masovno izbacivanje audio jack-a. Eventualno ako neki igrac ne napravi posebnu liniju gurajuci u plan multimediju na telefonu kao sto je LG sa V serijom.

Cini mi se da su neki Meizu telefoni imali taj DAC. I mislim, vec zaboravljeni ZTE. Kad su oni mogli ne znam sta bi falilo Huawei ili Xiaomi.

A da je dobra stvar dobra je, sami oni napucani audio plejeri koji su po kvalitetu zvuka tek nesto bolji od V serije telefona (bolji toliko da jedva razliku primetis i sa nekim kvalitetnim sluskama) koštaju kao neki LG G7/G8.
Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Hvala svima na odgovorima. Šareno... :)
Taj DAC sa pojacalom u V20 i verovatno jos bolji u V30 je toliko dobar (bolji od ostalih u generaciji telefona) (...) .da li je to nekome dovoljno da "proguta" ostale nedostatke je vec individualno (..)
Pa upravo smo od toga i krenuli, od preferencija, šta ko želi od telefona. Ljudi koji kupuju LG očigledno visoko vrednuju zvuk.

Ono što niko ne spominje je pregrevanje procesora kod V20 gde procesor krene da trotluje (smanjuje radni takt, usporava) kad se zagreje. Rešenje je otvaranje telefona i stavljanje kvalitetne paste na čipset I kvalitetnog thermal pad 0.5mm na procesor. Ova operacija rešava pomenuti problem u potpunosti (konsultovati yt o proceduri).
Staklo kamere je izdignuto u odnosu na ledja telefona tako da se lako razbija. Na ebay je zamensko 5 usd i lako se menja.
Ali ovo me je skroz izbedačilo za V20... ja baš htela v20 zbog baterije... mislim, ja ne mogu da petljam sa elektronikom i termalnim pastama... znači platim nekome da to uradi (ako uradi kako treba?), pa onda cena dođe na V30...

Ne postoji savršen telefon tako da ako ti je prioritet odličan zvuk a spomenute mane možeš da prihvatiš nemaš baš neki izbor sem LG V serije.

Dobro. OK. V20 i v30 - svakakve i mane i vrline, ali mane u većem broju, bar što se ekrana tiče...
Ajmo zvuk. Ako gledamo G7, koja je razlika u zvuku izmedju serije V i G? Tj izmedju v20 / v30 / v40 i G7?
 
Nema razlike, G7 ima DAC kao i V serija, ako ti je bitan zvuk uzmi G7. Mada ni sa baterijom kod njega se neces usrećiti.

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pa ja bih G7. Izuzev te baterije cak mislim da je odlicna kupovina za 300€

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno