Šta je novo?

Aliexpress Hong Kong Goldway dostava u EU zemlje bez carine i poreza (DHL)

Ilion

Cenjen
Učlanjen(a)
05.04.2014
Poruke
3,482
Poena
160
Evo mene opet. :D

Sa zadovoljstvom vas obaveštam da smo prethodnih dana uspešno testirali par narudžina u EU (Hrvatska) sa tax free dostavom preko renomiranog Aliexpress prodavca Hong Kong Goldway.

U ovom trenutku Goldway ima 285.635 feedback score uz 98,8% pozitivnih ocena.

Ja ću raditi kao njihov EU support, za sve što bude potrebno, možete me kontaktirati preko privatnih poruka.

U ovom trenutku nema bonova za popust, ali s'obzirom na odlične cene koje Goldway uvek ima, i vrlo povoljnu DHL tax free dostavu od 20$ po telefonu to i nije tako važno u ovom trenutku.

Hong Kong Goldway garantuje 100% tax free dostavu u EU kada se naručuje DHL-om.

Dakle, sve što je potrebno da bi ste dobili Tax free, je da izaberete DHL dostavu po ceni od 20$ i pozovete se na ovu temu, odnosno mene kao EU support i izvršite plaćanje, i meni preko poruka pošaljite order id radi ubrzanja procesa maksimalno.

Link ka prodavnici: Aliexpress - Hong Kong Goldway

Dostava traje oko 9 radnih dana, tj CN do UK 3-4 dana, i još 5-6 dana do krajnjeg odredišta.

Stojim vam na raspolaganju za sva pitanja.

Napomena: U Srbiju nikako ne naručivati DHL-om. Pored pdv i carine, plaća se i DHL špedicija.
Tax free važi samo za EU zemlje.
 
Poslednja izmena:
pa gde ja iz Srbije da narucim??? ne kuzim..

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Da mi porucimo na tvoju hr adresu pa ces nam ti nekom kurirskom sluzbom slati u Srbiju?
Sve ostalo mi deluje da nas tema mnogo i ne interesuje. To sto moze HR mi dodje isto sto moze i Bugarska, Madjarska, Rumunija...
 
Za Srbiju naručuješ iz ove prodavnice normalno bez DHL i obračunavaju ti carinu a ako hoćeš da prođeš bez toga onda naručiš u neku EU zemlju DHLom kod nekoga poznatog i on ti posle pošalje autobusom ili ti donese,npr ja sam bio naručio kod svastike u Beču i ona mi poslala po poznaniku autobusom.Tako je to za sada.

Sent from my Le X820 using Tapatalk
 
Evo mene opet. :D

Sa zadovoljstvom vas obaveštam da smo prethodnih dana uspešno testirali par narudžina u EU (Hrvatska) sa tax free dostavom preko renomiranog Aliexpress prodavca Hong Kong Goldway.

Čestitam, nadam se da će mo i sa ovom radnjom da sarađujemo kao i sa predhodnom. Na opštu radost svih prisutnih :)
 
Za Srbiju naručuješ iz ove prodavnice normalno bez DHL i obračunavaju ti carinu a ako hoćeš da prođeš bez toga onda naručiš u neku EU zemlju DHLom kod nekoga poznatog i on ti posle pošalje autobusom ili ti donese,npr ja sam bio naručio kod svastike u Beču i ona mi poslala po poznaniku autobusom.Tako je to za sada.

Sent from my Le X820 using Tapatalk

Baš tako. Mnogo naših ljudi ima rodbinu i prijatelje u EU pa mu ova opcija dodje kao jedna od najboljih za nabavku telefona.

Samo se promeni zemlja kada se naručuje, i ubaci se adresa iz te EU zemlje u listu i naruči DHL-om.

Od kada se Top One zatvorio, praktično nije bilo Tax Free dostave.

Goldway je prva radnja sa Aliexpress-a koja je to uspela da obezbedi i nadam se da će istrajati i biti bar približno uspešni kao Top One.

Čestitam, nadam se da će mo i sa ovom radnjom da sarađujemo kao i sa predhodnom. Na opštu radost svih prisutnih :)

Hvala![emoji1]
 
Poslednja izmena:
cekaj rista, mogu li npr ako nemam rodbinu a zivim blizu Hrv granice naruciti u grad u Hrv kao post restante? odem u taj grad i pokupim paket sa LK

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Nije mi poznato da tako nešto može sa DHL-om.

Da je obična pošta, pa i da pitaš u lokalnoj pošti ali sa DHL-om ne verujem.

Ako već živiš blizu neke granice, najmanji je problem pronaći nekog poznatog sa one strane preko komšija, prijatelja, rodbine, a ko će da primi pošiljku.

Nema nikakav rizik ta osoba, ti platis, narucis, odeš po pošiljku kada stigne..
 
Poslednja izmena:
Kada se prezivaš Ristić onda te celog života zovu Rista - hai capito?

Sent from my Le X820 using Tapatalk
 
Nemam bas neko iskustvo sa Goldway prodavnicom.
Zameram im na komunikaciji koja je cesto spora i ne odgovore na pola pitanja iz poruke.
A jednom sam cekao na odgovor punih mesec dana.
Slao sam K3 Note na popravku kod njih, 3 meseca sam bio bez telefona (to nije do njih, razumem) ali nakon povratka posle 20 dana se pojavila zuta mrlja na ekranu i tad je proslo 1 godina i 1 mesec od kupovine a garancija je 1 godina. I kada se telefon vratio sa popravke pitao sam ih da li mogu da malo produze garanciju da se uverim da je sve ok i da mi kazu sta je tacno Lenovo repair centar zamenio, da znam sta mu se desilo ali nisam dobio odgovor na ta pitanja.
Kada se to pojavilo na ekranu pisao sam im a odgovor dobio posle mesec dana, da ako zelim da saljem telefon snosim sve troskove kao i prvi put i troskove koje naplati lenovo repair centar.

@Ilion javi ako testirate slanje za AT, mozda nekad nesto narucim dok ti radis za njih pa da mozes ti da ih cimas za nas ako nisu azurni :)


Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
@blastoise, nisam razumeo skracenicu AT? [emoji1] (ako je Austrija), naručuj i ne brini. Pozovi se u order poruci na Ilion Goldway EU support i tax free dostavu i ne brini.

Ako ne bude bilo Tax free dostave, tj ako se nešto promeni odmah ću ovde napisati post i poslati moderaciji da se ispravi prva poruka.

Što se tiče ostalog, svestan sam zamerki koje si napisao.

Učiniću sve što je moguće da propusta sa njihove strane bude što manje, i da nakon moje urgencije budu ažurni.

Dostupan sam preko pm za svaku potrebnu pomoć.

Tiha voda breg roni, mislim da kada su se već upustili u ovaj deal sa EU support-om da su svesni da takva podrška kupcima zahteva promptnu reakciju.
 
Da, da. Necu odma narucivati ali probacu za mesec-dva nadam se :)
 
ma jako slab izbor tel, ne vidim razlog da preko njih uzimam, zaista.. samo xiaomi, i Le eco nista vise

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Pa ima i viska ne treba im ni taj le eco :) za telefone preko 150e se isplati jer je tax 18posto bar ovde kod mene. I pre stize sa dhl

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
 
Slao sam K3 Note na popravku kod njih, 3 meseca sam bio bez telefona (to nije do njih, razumem) ali nakon povratka posle 20 dana se pojavila zuta mrlja na ekranu i tad je proslo 1 godina i 1 mesec od kupovine a garancija je 1 godina. I kada se telefon vratio sa popravke pitao sam ih da li mogu da malo produze garanciju da se uverim da je sve ok i da mi kazu sta je tacno Lenovo repair centar zamenio, da znam sta mu se desilo ali nisam dobio odgovor na ta pitanja.
Kada se to pojavilo na ekranu pisao sam im a odgovor dobio posle mesec dana, da ako zelim da saljem telefon snosim sve troskove kao i prvi put i troskove koje naplati lenovo repair centar.

Odlicno sto sam ovo sada procitao... Ja sam od Goldway-a narucio u Oktobru 2016. Xiaomi Mi4c, koji mi je pre par nedelja crkao (99.99% otisla maticna ploca). Kontaktirao sam ih i kazu da im upload-ujem video na YouTube, a onda ce mi oni dati dalje instrukcije. Ja sam trenutno u procesu video upload-a, pa bih ti bio zahvalan ako bi mogao napisati kako je u tvom slucaju tekao proces vracanja uredjaja.

@Ilion
Da li mi ti mozes nekako pomoci sa reklamacijom i da li se mogu u ovom slucaju kod Goldway-a pozvati na tebe?

Hvala na informacijama!
 
I ja sam im slao video kao dokaz. Ima mozda ko njih negde u store-u link sa uputstvom gde saljes telefon. Skines masku i bateriju da bude laksi, odes u postu trazis formular i ispunis. 600din mene izaslo.
Ja nisam imao onaj papir od carine da posaljem uz telefon kako bi nasi videli kad se vrati da je bio na popravci tako da sam opet platio neki pdv od 3k.
Ali ne znam ni da li bi tako upalilo da ga ne carine opet.
I onda cekas... Dosta dugo cekas :)

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Zar nije do sada bilo tax free sa dhl_om u EU zemlje?
 
Samo kod nekih store-ova.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
@prkelja

Naravno, kada pošalješ video pošalji mi order id da ubrzam reklamaciju.

Obavezno pronadji papir sa carine jer nećeš platiti carinu kada se bude vratio tel ako priložiš papir da si platio carinu.
 
Za sve ordere preko mene će ubacivati staklo i futrolu. Nije loše imati odmah uz telefon pa navedite prilikom naručivanja da je order napravljen preko EU support i da ubace dodatne poklone, bez obzira da li je DHL dostava ili aliexpress standard shipping za Srbiju.

Vajdica. [emoji1]
 
krece i Aliexpress tax free dostava, puno veci izbor telefona od Goldway, idite na sajt pa pogledajte.. sjajan izbor

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno