Šta je novo?

Your Apple ID has been disabled

Nabukodonosor

Čuven
Učlanjen(a)
10.12.2003
Poruke
5,622
Poena
815
Pokusao sam malopre da skinem neki app na iPadu, i izbaci mi ovu gresku. Isao sam na racunaru na apple sajt, ulogujem se bez problema, pita me security questions i sve OK. Izlogovao sam se i na tabletu u Settings->iCloud, ulogovao ponovo, trazi security question, sve OK. Ali cim pokusam da skinem neki app, izbaci ovu gresku. Inace u pitanju je US nalog, jerbo, nas ne moze. Jel ima neko ideju kako da resim ovo?
 
Ako sa Apple ID (nakon reseta lozinke) mozes sve iCloud servise da koristis bez problema, a ne mozes jedino AppStore onda mislim da to sam ne mozes nikako da odblokiras osim da probas da nekako kontaktiras Apple podrsku i pitas u cemu je problem. Inace to se obicno desava na US nalogu iz nekog razloga.

Kad se pojavi "Your Apple ID has been disabled for security reasons", onda je obicno dovoljno samo da resetujes Apple ID lozinku, nakon cega proradi, ali kada se samo u AppStore pojavi da je ugasen nalog, onda tu reset lozinke ne pomaze.
 
Poslednja izmena:
A ako napravim novi appleid, sve aplikacije koje sada imam, nivoi na igrama i slicno ce da se izgube?
 
Poslednja izmena:
Ostanu na uredjaju ali se ne mogu azurirati nove verzije i ne mogu se ponovo instalirati ako obrises.
 
Ako sam te dobro razumeo, sa novim apple ID-om, ne mogu da ih instaliram ponovo?? Znaci moram da sredim ovaj apple ID, a to je koliko sam shvatio nemoguce. Lepo. Apple u svom najboljem izdanju.
 
Ako su besplatne aplikacije onda mozes ponovo da instaliras (prvo ih sve obrises koje si instalirao sa starim nalogom). Ako su kupljene onda naravno mora ponovo da se kupi sa novim Apple ID.
 
Možda ti je provaljena kartica, tj. banovana, zato što nalog sigurno nemaš na Srbiju, a kartica ti je verovatno ovde izdata (ako koristiš kreditnu karticu za kupovinu).
 
Iskreno, ne secam se ni da sam je dodao. U svakom slucaju nista nisam kupovao. Sada koliko vidim pod payment method nema nista.
 
Pa ne može da se registruje bez kartice, ne znam kako si to uspeo da uradiš???
 
Sad se stvarno ne secam, ali koliko vidim na netu, ima ona metoda sa skidanjem free aplikacije, pa se izabere none za payment method. Ali se sad stvarno ne secam kako sam se registrovao.
 
Upravo tako,kartica nije neophodna da bi se registrovao i skidao besplatne aplikacije.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ali moguce da je decko u pravu, jer se ja ne secam uopste da li sam dodao ili ne karticu. Ako jesam, moguce da su provalili da nije iz US. Ali da ne pricamo o tome koliko je *****ski da postoji zvanicna prodaja Apple uredjaja kod nas, a da sa tim uredjajem zvanicno ne mozes nista, moze za ukras da ti sluzi, jer prilikom registracije nemas da izaberes ovaj nas kanal.
 
Pa jel bila pokrenuta neka peticija za Srbiju i App store..kačio je neko pre koju nedelju...možda su ovo plodovi te kampanje :d
 
Ali moguce da je decko u pravu, jer se ja ne secam uopste da li sam dodao ili ne karticu. Ako jesam, moguce da su provalili da nije iz US. Ali da ne pricamo o tome koliko je *****ski da postoji zvanicna prodaja Apple uredjaja kod nas, a da sa tim uredjajem zvanicno ne mozes nista, moze za ukras da ti sluzi, jer prilikom registracije nemas da izaberes ovaj nas kanal.

Problem je u tome što je distributer, Apcom, taj koji je odlučio da prodaje uređaje i u Srbiji, a ne Apple.
Da li je fer ili ne znam ti ja šta, da mi nemamo App Store zvanično podržan, nije, ja ću prvi to da kažem. Ali to je odluka Apple-a, takva kakva je. To nema veze sa odlukom Apcom-a da ovde prodaje uređaje.
Priča je malo komplikovanija i seže daleko u prošlost kada je izvesni Libijac dobio pravo, još kad je Apple bio u dubiozi, da prodaje Apple hardver na prostoru bivše Juge - čak je i zvaničan distributivni broj za SFRJ bio jedan od najmanjih.
Evo, koga interesuje, neka čita:
http://www.macserbia.org/index.php?option=com_frontpage&Itemid=1&limit=11&limitstart=66
 
I evo ponovo ista stvar. Posto prvi put nije bilo drugog resenja nego da se pobrisu sve aplikacije, da se napravi novi ID i sve ponovo instalira, to sam i uradio. Ali evo posle par meseci ista stvar. Stvarno ne kapiram. Jel zna neko kako napraviti kod nas nalog, a da se ovo ne desi posle mesec dana? Jer ovo postaje besmisleno.
 
Ako ti je opet Americki nalog ugasen, probaj ovaj put na Hrvatski Apple ID da registrujes :)
 
Americki. Mislio sam da zovem sutra hrvatski tech support da mi odblokiraju. Za americki sam terao drugara da zove jer zivi tamo, i zvao je, ali su mu rekli da moram ja licno da zovem, i da nije problem, odblokirace mi. Ali koliko se to isplati pitanje je. Verovatno mogu da kupim drugi tablet. :D Drugar rece da je cekao na vezi bas dosta.
 
Americki. Mislio sam da zovem sutra hrvatski tech support da mi odblokiraju. Za americki sam terao drugara da zove jer zivi tamo, i zvao je, ali su mu rekli da moram ja licno da zovem, i da nije problem, odblokirace mi. Ali koliko se to isplati pitanje je. Verovatno mogu da kupim drugi tablet. :D Drugar rece da je cekao na vezi bas dosta.

Uvek mozes da probas Skype out. Uplatis 10 evra kredita i ako se poziv u Americi naplacuje po lokalnoj tarifi, onda ti je oko 2 centa minut razgovora, tj. za evro mozes skoro sat vremena da razgovaras.
 
Ne mora, svi 1-800 i još neki pozivi su besplatni i preko skajpa...tako sam ja razgovarao sa Američkom eBay podrškom....

Nego @Nabu, šta si ti to radio pa su ti blokirali taj US nalog?
 
Apsolutno nista. Toe je inace tablet od devojke, ona gledam YT klipove, igra par igara, fejs i i surf netom, nista vise. Cak nista nije ni instalirala ima 3 meseca na njega.
 
Ne mora, svi 1-800 i još neki pozivi su besplatni i preko skajpa...tako sam ja razgovarao sa Američkom eBay podrškom....

Nego @Nabu, šta si ti to radio pa su ti blokirali taj US nalog?

Istina, ja probao kad sam se kod USPS raspitivao u vezi sa jednim paketom koji mi je kasnio. Nisam samo znao da se radi o 1-800 broju jer nikad nisam razgovarao sa Apple pordskom.
 
Moze i da se zove besplatno preko Vibera.
 
E pa eto, sjajan predlog...to mi nije palo na pamet
 
Evo i treci put je blokiran. :/ Ovaj put je bio hrvatski. Voleo bih samo da znam zasto se ovo desava. Jel ima sanse da je uredjaj nekako obelezen i da ga automatski blokiraju svaki put? Jer mi sve ovo nema vise nikakve logike i nikakvog smisla.
 
Jel si možda se ulogovao na hakintošu ili tako nešto? Osim toga, da li je uređaj popravljan, možda se ne poklapaju serijski brojevi pa su zato banovali? Koliko vremena prođe od kad kreiraš nalog do kad banuju? Probaj zovi support, meni su banovali glavni nalog jer sam se ulogovao na hackintosh-u i izgubio sam i mejl i sve i nisu mi reaktivirali nikad. Sada koristim US nalog već godinu dana i nemam problema, ali nisam se logovao na hakintošu samo na novim original uređajima.
 
Nisam, nemam hakintos. Ne znam ni da li je popravljam, ja ga nisam popravljao, ali moguce jer sam ga kupio polovnog. Prodje mozda 10, 20 ili mesec dana, ne znam tacno.
 
Nazad
Vrh Dno