Šta je novo?

VIP FIXNI

satell200

Slavan
Učlanjen(a)
01.04.2014
Poruke
1,137
Poena
225
Ukoliko želiš fiksni telefon bez komplikovane instalacije uz super mesečnu pretplatu,
izaberi Vip fiksni i za samo 399 dinara mesečno dobijaš:

- 150 minuta ka fiksnim mrežama
- Besplatnu uslugu identifikacije poziva
- Mogućnost da izabereš broj po želji
- Besplatan prenos broja iz druge fiksne mreže

https://www.vipmobile.rs/privatni/ponuda/vip_fiksni

poceli i oni -))))
 
Ovo vazi za sela koliko vidim na spisku mesta ...
 
"bez komplikovane instalacije"

šta bi ovo trebalo da znači ?

Sent from my Redmi 4 Prime using Tapatalk
 
Ovo je samo za sela. Lepo piše samo za mesta do 1500 stanovnika

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Pa kakve ima veze dali ima do 1500 stanovnika,ako je to mesto pokriveno VIP 2G mrezom?Valjda im je u cilju da imaju sto vise korisnika.
 
Pa tako napisali. Lepo piše do 1500 stanovnika

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Verovatno ce prosiriti kasnije.

Nego, sto preko 2G jbt, pa to je ocajan kvalitet..

@bane16, znaci da ne treba da ti kopaju kablove do kuce, pa kroz kucu do telefona, ovo radi bezicnim putem.
 
Pre ce biti da se u bazu telefona ubaci kartica,a sam telefon ima domet oko desetak metara,kao i obican.Da je ubace u telefon,bio bi kao i svaki drugi 2G mobilni telefon.
 
Biće takva varijanta ili sa ruterom koji već dele za kućni net. Na isti može da se nakači fiksni telefon, a oni mogu da prekonfigurišu sip parametre. Ali u tom slučaju bi morao da ide barem preko 3G, i imalo bi mnogo više šansi da bude loša veza.
 
Ovo "do 1500" je verovatno samo marketing da manja mesta pomisle da su nesto posebno za njih uradili po tom pitanju, jer su ta mesta ona koja najvise koriste fixni (moraju, uglavnom).
A u vecim gradovima vec postoje ozbiljniji "fixni", gde cena od 400din uopste nije mala.
 
Pa znači to nije fixni nego mobilni. Koja je sličnost sa fixnim?

Послато са Redmi 3S уз помоћ Тапатока
 
pa u sustini ovo je obican 2g mobilni.. razlika je jedino u numeraciji tih sim kartica i cenovniku.... a da li ta sim kartica moze da se stavi u normalan mobilni? bilo bi ok da ima bar besplatne minute u vip mrezi ako neko ima potrebu za tim... ovako ne vidim svrhu ovoga.

Послато са SM-N7505 уз помоћ Тапатока
 
Pa znači to nije fixni nego mobilni. Koja je sličnost sa fixnim?

Послато са Redmi 3S уз помоћ Тапатока
Cena. Kad te neko zove placa kao da zove fixni a isto i ti kada zoves.
Plus mozda je zakljucan na lokaciju (na baznu stanicu koja pokriva taj deo).
A predpostavljam i prefix je kao za fixni... 011...
 
Poslednja izmena:
Aha,znaci tako.Da,jedino da ga zakljucaju na baznu stanicu,pa da je "fiksiran" za nju.Inace gubi smisao.
 
u tom slucaju mu je plus sto ima mnogo veci domet u krugu te jedne bazne stanice, vise nego obicni fiksni koji ima domet od 50m..

Послато са SM-N7505 уз помоћ Тапатока
 
Mize li se uzeti u BG? Znam da pise 1500 stanovnika, ali da li je pitao neko iz BG?
 
E šteta. Zbog čega je to ograničio RATEL?
 
Pa da se ne naruši monopol Telekoma.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Ja sam uzeo ovaj fiksni za babu, ona zivi na selu. Pre je imala onaj telekomov bezicni telefon, pa smo preneli broj. Pokrivenost je MNOGO BOLJA nego sto je to bio slucaj sa telekomom, a i sam uredjaj je mnogo prakticniji. Kao obican mobilni telefon u koji se ubaci kartica, ono nije baza nego samo postolje gde se puni, a moze da se puni i bez njega, kao obican mobilni telefon. Ima identifikaciju poziva, mogu da se numerisu brojevi, ima brojac trajanja poziva. Ona ga puni, otprilike svaki treci dan, tad baterija bude na pola, a prica dosta s njim. Jedino sto mi se ne svidja je to sto mora uvek da se unosi pozivni broj, cak i za isto podrucje.
Kvalitet poziva je isto dosta bolji, a signal ima svuda gde imate i vip mobilni signal. Ako vas jos nesto interesuje, pitajte ...
 
Mislio sam ako ima neko vipovu numeraciju za fixni... zanima me da probam dali skida kredit kada se zove sa mtel-a na fixni...
 
Ako zoveš na broj iz Telekom numeracije, ne naplaćuje se, nije bitno kod kog je operatera. Ostalo se plaća, i često neće ni da prođe, npr kad zovem u Orion fixnu mrežu...

Sent from my P8 lite using Tapatalk
 
Pretpostavljam, ali hteo sam ipak da probam ako neko ima fixni kod vip-a sa njihovom numeracijom.
Nije sve u praksi uvek onako kako kazu.
 
Nazad
Vrh Dno