Šta je novo?

1080p na 27" vs 24" 1080p

Pomaze kad zumiram to stoji.. ali me zanima kako izgledaju generalno stvari na 27'' monitoru u 1080p?
 
Meni licno, odgovara 1080p na 27' inch-a. E sad, najbolje da negde pogledas "uzivo" tog Asus -a
 
Kako izgleda tekst na 1080p rez na 27" monitoru u odnosu na 24", posto trenutno imam od 24 inca. Pored gejminga najvise citam razne sadrzaje na netu pa mi je bitno da bude krupnije sve, a samim tim i slova. Na 24 inca sve mi je sitno naprezem oci previse, a razmisljam da kupim Asus VS278H, da li bi bio dobar monitor za koriscenje na udaljenosti 80-100cm?

Ako ti je na 24" sitno, na 27" će ti biti dobro. Meni odgovara 1080p na 27" jer sam kratkovid i ponekad mi i na 27" text izgleda sitan na nekim sajtovima. Pritom, od monitora sam udaljen za dužinu ruke + još nekih 10-ak cm. E sad, pixeli će biti primetniji nego na 24" ali nije nešto što bode oči i smeta, po mom mišljenju.
Ponekad razmišljam kako bi mi možda ipak odgovaralo 24" ali kad pustim neki film promenim mišljenje, što se multimedije tiče 27" na VA monitoru > 24" na VA/IPS.
 
Poslednja izmena:
I odgovara mi da budu malo vidljiviji pikseli, znaci tekst je ipak malo veci na 27" tj lakse se cita ?
 
I odgovara mi da budu malo vidljiviji pikseli, znaci tekst je ipak malo veci na 27" tj lakse se cita ?

Naravno, veca dijagonala a ista rezolucija ...sad gledam, tvoj trenutni monitor nije "pravih" 24' vec 23.6' sto mu dodje ~60cm dijagonala, dok je 27' 68.58cm !!
 
Previse mi je ostra slika na 24", razmisljao sam cak da uzmem tv 32" ali mislim da je monitor od 27" 1080p idealan bar za mene..
 
Nazad
Vrh Dno