Šta je novo?

Nestala particija

Hesperus

Poštovan
Učlanjen(a)
22.04.2016
Poruke
38
Poena
59
Pozdrav svima!
Jedno kratko pitanje:
Nakon instalacije win 10, nestala je particija od 1tb sa barakude od 2tb. Sve savrseno funkcionise, osim sto nema jedne particije :)
U kompu imam dva harda, svaki sa po dve particije.
Da li ima nekog jednostavnog resenja, ili mora u servis?

Hvala svima!

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
 
После сервиса сигурно више неће да је буде или бар неће да буде садржаја. Да ли је садржај битан или не? Шта показује диск менаџмент? Вероватно је довољно да се поново додели слово партицији, осим ако код инсталације ниси урадио нешто непромишљено.
 
Win 10 ne vidi hd od 2tb, vec samo tu jednu particiju. Na zalost, na toj particiji imam fotografije, filmove, serije, no nista vezano za posao... Ne znam da li sam uradio nesto pogresno prilikom instalacije... Nije bilo niceg sumnjivog... Samo je picilo...

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
 
Da, i slovo je promenjeno u odnosu na ono prethodno...

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
 
ja bih probao neki linux live usb/cd ako to sa slovom ne radi.
a mozda bi 'testdisk' pomogao.
 
Postavi sliku celog Disk Managment-a.
 
Слово се додељује динамички па је нормално да је промењено, ниси написао да ли си инсталирао на неки други хард а овај је био само присутан и да ли је толико тешко да напишеш, или још боље покажеш сликом, шта види диск менаџмент. ;) Шта је било на партицији која је опстала, да ли је она исте величине, да ли су све остале партиције ту ... и сличне детаље.
 
Particija se vidi na disk menadzmentu, ali nema dodeljeno slovo. To je particija: movies tv shows. Naravno, nema je u File Exploreru.
97e5e0bc45b0f11774212c2c93eb565c.jpg


Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
 
Наравно да је нема у file exploreru а сада десноклик на ту партицију, изабери add letter (или како већ иде, немам тренутно windows) па додели неко слово. Следећи пут откачи све остале дискове када инсталираш windows. За сваки случај.
 
Mislim da pokusam sa Change Drive letter and paths... No, rekoh da ne zeznem nesto...

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
 
Управо то па иди на додавање.
 
Hvala svima!!!! Uspeo sam!!! Dovoljna je bila dodela novog slova. Ne znam zasto win 10 nije automatski dodelio slovo, no nema veze... Izvinite ako vam je ovo bilo naivno, ali ne bih ovo resio bez vas. Hvala jos jednom!

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno