Šta je novo?

mts Banka

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
@ironmanbg Da li si bio do poslovnice, i da li podrška priznaje problem kao takav?
Zvao sam telefonom, uputili me da pošaljem mail sa screenshotom, poslao sam i nema reakcije sa njihove strane.

Послато са LEX820 уз помоћ Тапатока
 
Sinoć udjem da platim neki račun, i na naslovnoj strani ebank stoji dole levo, podnesite zahtev za kredit. Bilo je 3 opcije, 60, 80 i 120k. Izaberem 120k.

Jutros zovu dodjite da potpišete papire-odobreno. Zanimljivo je da ide na račun na koji plaćam mobilni.

Ja iz zezanja klinkuo :D
 
koliko treba da se ceka na ovu MC karticu MTS banke?
Sad ce treca nedelja od otvaranja racuna. Posle prve sam u ebank/mbank mogao da vidim da su obe kartice aktivne (dina i mc), ali jos uvek ne stize nijedna
 
ja sam cekao 15 dana...
Realno predugo se ceka s obzirom da je to on line banka.
 
5-6 dana. Ali samo što je krenula sa radom banka.
 
Лимити су им,благо речено,прави ужас.Сви су предефинисани,не могу се мијењати ни дани,ни сума,ни број трансакција,нити се сви искључити да буде без икаквог лимита.Неки дан сам по први пут у историји човјечанства пробио лимит(другу групу) и нисам могао платити картицом.Ни готовине код себе ни телефона.Да сам бар прешао укупну суму био бих задовољан:D,али нисам ,већ укупан број трансакција картицом ,који је за 7 дана ограничен на 20.Кад се дешавају мање трансакције у том периоду може се доћи и до више од 20 трансакција(плаћања ПОС и онлајн,банкомати ...)Тако да сам прешао на ону трећу групу лимита,која је у принципу неограничена,мада бих радије све искључио,али не знам како.
 
A kako si sada iskljucio? Meni je 20 transakcija na 7 dana nepojmivo, u stvari i dnevno bi mi nekada bio problem, ali nedeljno mi je uvek problem.
 
Никако,прешао на већи лимит,ону трећу групу гдје је све у знаку броја 9999,практично неограничено.Губи се смисао лимита ако се не може прилагодити сваком кориснику посебно,јер нам ни потрошња ,ни навике и новчаник нису исти.
 
Moze da se promeni u browser, ulogujes se, pa kartice, pa limiti platne kartice. Ima tri limita. Treca grupa je kao neograniceno. Ne pise koji su limiti wtf! Ima negde - pronadjite.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
 
Pise koji su limiti samo kliknite na detalje pored

limit.png

limit.png
 
Poslednja izmena:
A, ok.. to sam podesio, hvala ;)
 
^ Argh, kod TB može ručno da se unese svaki od limita po želji, nema nikakvih razreda. Sve živo, do poslednje stavke može da se podesi, po svakom kanalu. Bolje rešenje.

I odmah može da se promeni, desilo mi se da sam u prodavnici dostigao sopstveni limit, izvinio se, brzo ga povećao iz TB app, i ponovo provukao katicu. ;)
 
danas konacno stigle kartice.. ceka se jos i pin. dobih i pismo da ih pozovem kad dobijem pin, pa da mi aktiviraju kartice. Nasao sam u ovoj temi (postavio mare), ali je to bilo pre godinu dana. Meni su obe kartice u ebank/mbank aktivne, u cemu je caka ?
 
Zar se ne bira PIN tokom aktivacije kartice preko e/mBankinga??
 
Izgleda da su promenili pa se sada pin dobija u koverti, a posle mozes da ga promenis u aplikacijj

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
moze da se bira.. imaju dve opcije
1. stigne kartica, a posle dva dana stize i pin
2. stigne kartica i onda sami kreirate pin..

ja sam izabrao prvu opciju ali ne znam dal ima neka blokada.. zvacu za svaki sluca kad stigne pin
 
Za master karticu klasika ima opcija da se promeni pin dok kod dine ima opcija samo za blokiranje kartice dobio sam pin u koverti mada nisam jos aktivirao videcu kasnije do bankomata ili sutra pa videcu da li ce se pojaviti opcija za promenu pina kada je aktivna kartica.Ja nisam ni imao opciju da biram jer nisam ni trazio dinu samo sam pronasao u posti pre neki dan :)
 
Poslednja izmena:
Master mora da se aktivira na bankomatima, pin kreirate sami.

Za dinu pin stiže postom nakon kartice i može aktivacija telefonom, promena Pina inace košta 200din za dinu.

Aktivacija u aplikaciji nije dovoljna za korišćenje kartice.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Dina kosta i da se aktivira! Jer nisu Upiti i Podizanja Dinom besplatna.
Sem ako neki bankomat prihvata aktiviranje kartoce drugih banaka.

Moje misljenje, na osnovu tarifnika.
 
Ne košta, nju aktiviras telefonom kako sam gore objasnio.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Ok, tako je free :)
 
Meni su rekli da stize pin i za master na kucnu. Ali ako ona moze odmah da se aktivira probacu na bankomatu..
Zanima me jedna stvar. Moze li da se dina izbaci iz ebank/mbank aplikacije (posto bih da je isecem i bacim)? Ako trajno blokiram dinu i stavim izgubljena, hoce da salju novu? Posto imaju samo dva na vedena razloga, izgubljena i ukradena.
 
Za master ne dobijaš pin već ga sam kreiras u aplikaciji a aktiviras na bankomatu.

Dinu ne moraš ni da aktiviras, ni u aplikaciji ni telefonom i ona neće raditi. A možeš i da je blokiras i seces ali ona svakako neće raditi bez aktivacije.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Mislim da izgubljena/ukradena znaci izrada nove i NAPLATA.
 
Da... 300din je zamena mastera. Automatizovano je, na portalu se popuni, skinu se tih 300din sa racuna i posalju je postom.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Mislim da izgubljena/ukradena znaci izrada nove i NAPLATA.

znaci nema nacin da se ukine (dektivira) dina?

Jedino da smaram njih, kad budem zvao za aktivaciju.. Mada vec vidim i najavi da ce reci da ne moze :/
 
Berovatno ih mozes pozvati da stabe limit = 0 ili tako nesto. Probaj..
 
znaci nema nacin da se ukine (dektivira) dina?

Jedino da smaram njih, kad budem zvao za aktivaciju.. Mada vec vidim i najavi da ce reci da ne moze :/

Koji si car...

pa lepo sam ti gore napisao da je ne moras aktivirati i ona ti svakako nece ni raditi.
Tj nemas sta da "deaktiviras" ako je neaktivna.
cak i da bi je blokirao morao bi prvo da je aktiviras, i onda se vrtis u krug.

Znaci baci je u kantu i zaboravi na nju i nece niko moci da je upotrebi.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno