Šta je novo?

mts Banka

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
"Mislim da si u pravu, da zvanicno naplacuju, ali nekada zaborave, jer je jos neko dobio potvrde besplatno (za placanja, a za njih znamo da zvanicno naplacuju). Mislim da je bilo za MUP/LK potvrda"
Za MUP, za LK i slicne stvari, trazice ti potvrdu sa pravim pecatom banke o placanju, skoro nigde ne prihvataju one sto odstampas sam, a dobijes u aplikaciji ili slicno.
Glupost :( Zato uglavnom izdaju potvrde besplatno u bankama ako platis online, ali nece ti to raditi stalno.
 
Te potvrde treba placati u posti, manje je cimanje... sve ostalo online.
 
Jel se i kod ove banke potpisuje onaj FATCA sporazum sa amerikom?

Dali je moguce otvoriti racun za osobu koja nema mobilni telefon?
 
Poslednja izmena:
Pa u principu i ne treba mobilni telefon da ima osoba, vec karticu, tj broj mobilnog telefona.
Ali problem bi bilo jer salju poruku pa tako da bi morala kartica samo jednom da se stavi u mob zbog toga i onda ne treba vise.
Ta osoba bi onda koristila e-banking za placanja, ali posto mi tek sutra aktiviraju racun pa nisam siguran, ali mislim da i salju 3D secure kod kao TB.
Tako da 99% da nece da moze bio bi nefunkcionalan racun jer ne bi moglo da se placa zbog jednokratne sifre.
 
Hocu da otvorim za majku i djeda racun za penziju,posto vidim da nema mesecnog odrzavanja,a provizija za placanje komunalnih racuna je 30dinara sto je ok

Dali mogu da posalju odmah i ovlascenje i dali njega naplacuju

I opet pitanje o FATCA govnariji,dali postoji ta stavka u ugovoru
 
U Telenoru ti je isto besplatan racun, a dosta komunalija je besplatna preko Klika (Infostan, EDB, Informatika NS i jos poneka ED).
Mada jesi siguran da je 30, sve vreme tutnjaju u temi da je besplatno sve?

FATCA je drzavna obaveza, pa svaka banka mora to da trazi, kada treba. Ja se ne secam da sam to potpisivao u vecini banaka, iako ih aktivno koristim.
 
Poslednja izmena:
Nije facta drzavna obaveza nego treca strana u ugovoru sa bankom i klijentom niti je taj ugovor ratifikovan niti je pravno utemeljen

Gotovinsko plaćanje Telekom usluga i komunalnih obaveza Javnim preduzećima 30,00 dinara po nalogu

Ne znam sta im ovo znaci,dali je to provizija kad uplatis na salteru ako takav imaju
 
To sto vidis 30 din. To je za platni promet i gotovinske transakcije u ekspozituri banke. Tako da opusti se...
 
Bez mobilnog telefona nemojte ni otvarati racun.
Trebace sigurno za jednokratne lozinke, ja ludak zaboravim sifru jer imam neke svoje fazone kako pamtim sve razlicite sifre na razlicitim mestima i desi mi se da ovu zaboravim. Treba korisnicko ime, jmbg i posle ti stigne neki sms kod na telefon, pa moze da se promeni.
 
Има ли неко информације везано за орочену штедњу? Када ће бити доступна, начин активације и сл.?
 
Črk prvo da dobijemo kartice [emoji1]

Sent from my Redmi 4 Prime using Tapatalk
 
Jel kurir donosi ugovor koji se potpisuje na kucnoj adresi ili mora da se ide u filijali,dali se ovlascenje i dodatna kartica moze odraditi preko kurira ili mora u filijalu?
 
Moj savet Vam je da idete u poslovnicu u kojoj nije gužva, ja sam juče završio baš brzo
 
Jel kurir donosi ugovor koji se potpisuje na kucnoj adresi ili mora da se ide u filijali,dali se ovlascenje i dodatna kartica moze odraditi preko kurira ili mora u filijalu?
Za prvi deo pitanja, da donosi kurir ti potpises i oni ti odmah(u vecini slucajeva sutra od dana potpisivanja) aktiviraju i kraj.
Preporuka je da se ne ide, trosis vreme dzabe.
 
A za ovlascenje kako ide,posto bih odmah i to odradio,jel kurir moze da dodje na neku drugu adresu posto je djed premesten privremeno na drugu adresu(nije na onoj iz licne karte)
 
Ja ću još jednom reći, ko ima mogućnosti i može, da ide u poslovnicu i završi sve, vrlo brzo ide, ko nema ok i preko neta pa kurir...
 
Sećam se kako je bilo u Telenoru, isto sam među prvima otvorio i što kaže Dule, bogami dobrih 45min sam se zadržao. Klikni ovde, klikni tamo, zovi šefa, ne radi sistem itd. Sasvim sigurno i ovde je sličan scenario na delu sad na početku. Tako da sam odlučio da ovaj put bude kurir varijanta. Trajalo 5min ukupno. Pa nek oni tamo klikću i završavaju ostalo. Ok, zakačio me vikend pa ću tek sutra imati otvoren račun ali kurir dolazi sutradan u odnosu na online apliciranje tako da se lako isplanirate. A ne gori pod nogama da moram hitno da imam.

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Ja sam pre koji dan isao u Telenor da uzmem potvrdu za plate (ono ovlascenje za prenos plate/penzije/zarade, kako se vec zove..).... em je trebalo 15 minuta, em su odstampali 20 papira da bi mi taj jedan dali :)
 
Smizlo, a kao isao si da proveris za penale za ugovor :)

Ne ne, za penale sam svratio danas, a juce bio za ugovor za mob. Pa ispade i ovo... [emoji23]


Sećam se kako je bilo u Telenoru, isto sam među prvima otvorio i što kaže Dule, bogami dobrih 45min sam se zadržao. Klikni ovde, klikni tamo, zovi šefa, ne radi sistem itd. Sasvim sigurno i ovde je sličan scenario na delu sad na početku. Tako da sam odlučio da ovaj put bude kurir varijanta. Trajalo 5min ukupno. Pa nek oni tamo klikću i završavaju ostalo. Ok, zakačio me vikend pa ću tek sutra imati otvoren račun ali kurir dolazi sutradan u odnosu na online apliciranje tako da se lako isplanirate. A ne gori pod nogama da moram hitno da imam.

Sent from my LEX820 using Tapatalk

Zanimljivost da samo po jedan u poslovnici zna, ostali tek treba da idu na obuku. Ali ide brzo. Ubace lk u onaj laptop, par koraka...
 
Ja sam pre koji dan isao u Telenor da uzmem potvrdu za plate (ono ovlascenje za prenos plate/penzije/zarade, kako se vec zove..).... em je trebalo 15 minuta, em su odstampali 20 papira da bi mi taj jedan dali :)

Jesu ti to naplatili,kako to moze da se uzme u mestima gde nema filijale Telenor banke?
 
Imaš taj papir u aplikaciji. U mojim dokumentima.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Are u kidding me???? Aaaaaah!
Edit: hmm kod mene nema. Kako bi trebao da se zove?

Ucitelj, nisu. Zovi CC jedino. Da posalju emailom.
 
Poslednja izmena:
Ima, na poslednjoj strani ugovora o otvaranju racuna.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Pitanje : Ako s karticom mts banke na kojoj imam evre,platim nešto u Grčkoj ,u evrima naravno ,da li imam nekakvu proviziju ?
 
Ako imaš dovoljno na deviznoj partiji ne bi trebalo.
 
Pitanje : Ako s karticom mts banke na kojoj imam evre,platim nešto u Grčkoj ,u evrima naravno ,da li imam nekakvu proviziju ?
Ne, placanje u inostranstvu je kazu bez provizije, dal je stvarno, to za sad niko ne zna, po papiru je bez i po njihovoj prici je bez provizije.
 
U TB kada sam plaćao u inostranstvu u evrima nije bilo nikakve provizije, koliki je račun toliko mi skine sa računa. Naravno, imao sam pre tog kupljene evre na računu.

Samo se nadam da će i u MB biti tako

Sent from my Redmi 4 Prime using Tapatalk
 
Sa mojim (solidnim) iskustvima sa plaćanjem karticama u inostranstvu, nikada nigde ni sa jednom karticom nisam platio ni cent više nego što je na računu, plaćanje preko POS terminala u prodavnicama, pumpama, i putarine.... dizanje keša je druga stvar.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno