Šta je novo?

mts Banka

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Evo šta kažu za aplikaciju.
2a92df210da1685f2fff85470bf5803d.jpg


Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока
 
Baš sam mislio da pokušam ponovo. Nisu imali takve ispade za ovih godinu+ dana.
 
Ja i dalje ne mogu ni 3 fona da se registrujem na mBanl zbog onoga sto prekrije prozor kada se posalje kod. Nevezano za ovaj problem sto imaju sada. Samo na S5 mi radi :)
 
Možda si menjao razmere prozora pod dev. opcijama, oće zbog toga.

Послато са LEX820 уз помоћ Тапатока
 
Nisam. Menjao sam animacije tamo, i nista vise. (BTW, ne vidim ni gde je to u Dev. Options?)
Probao sami da vratim na native rezoluciju (inace drzim na 720p/HD), ista stvar :(

Isto podesavam svaki telefon pre koriscenja. OP3T/S7/S7Duos ne rade :(
 
Poslednja izmena:
Vecina tog novca ide politicarima u dzep i stranackim parazitima. Nikada nisam voleo da poistovecujem drzavu sa politicarima ali na Balkanu je najčešće tako. Kad ovo bude uredjena drzava i kada se bude znalo kuda idu novci, bicu patriota. Pozz
MB i TB imaju (ili ciljaju..) dosta klijenata, koji placaju online van zemlje. Tako da je MC/Visa neophodna. Njima nije bas u interestu da izdaju Dina kartice samo, jer ce doci dosta pitanja "a kako da platim online???", sto trazi podrsku i vraca ih na pocetak (izdavanje i MC kartice).
Za druge banke je drugacije, gro korisnika nikada nije ni placalo van zemlje.

Nisam u prici same Dine kod nas (kao deo lanca), ali jesam bio u Koreji za njihove kartice. Znaci mnogo za drzavu i gradjane (a ne dzepove bidza samo).
Ako namerno ne koristite Dinu, i sebi skodite. Pa razmislite da li je bitno da "neki bidza ne vidi ni dinar od vas, jer necete da podrzavate ovo/ono", ili da vam cene odu opet gore. Od toga koliko se Dina bude koristila u sledecih godinu dana ce zavisiti da li ce poskupljenja sredinom/krajem sledece godine biti manja/veca.

Sent from my Coolpad A8 using Tapatalk
 
Oni ce uzeti onoliko koliko zele uzeti.
Da li ces to platiti ovako/onako je na tebi.

Ovako ces barem stvarno uticati pozitivno u drzavi. Ko ne veruje, neka ide van vec jednom da uopste ne pomaze parazite ovde :)
 
Ne dam i ne idem odavde [emoji3]

Sent from my Coolpad A8 using Tapatalk
 
Alfa, imam, ali ne koristim American Express zato što, iako ima pin i chip, ne traži ga na pos terminalima, a zašto bih koristio Dinu?

Skorije su mi , o sopstvenom trošku menjali Visu, jer su ustanovili da je pokušana krađa, i još mi kažu "vi imate odličnu naviku, da kada ne koristite karticu, sva sredstva skljanjate na drugi račun"... Ajde... Ti ćeš da mi kažeš...

P Smart
 
Poslednja izmena:
Vec ti rekoh u drugoj temi :) Zato sto ce jedno poskupljenje biti izbegnuto.

To za Amex i mene nervira :( Ali mislim da je do terminala iskljucivo (samo Intesini terminali podrzavaju Amex valjda). Konkretno, meni nijedna nasa kartica ne trazi PIN u eMartu (korejski supermarket lanac). Ni Intesina MC. Samo potpis, koji niko ne proveri, cak i ne uzimaju karticu, nego je ja provlacim kroz POST. U UK mi jos 2003 na vecini mesta nisu prihvatali karticu koja nije imala cip. Nije mogao swipe/potpis i tacka ;)

Mislim da KomBank Dine imaju cip i zahtevaju ga. U sustini, ne treba da te brine to. Ukoliko kartica podrzava PIN, a prodavac ga ne trazi, ti mozes prilicno lako da osporis transakciju (sem ako nema video nadzor gde se vidi da jesi placao ;)).
Ovo rade ljudi vani stalno, namerno. Neki da bi zaradili, a neki da bi naterali prodavnice da upgrade-uju opremu :)


Ovo je isto kao pitanje Ubera... uvesti nesto strano, jer samo stranac ume da sredi nesto, a mi ne? Nebitno je ko je radio, ako postoji volja, i nas sistem ce odlicno, pa i bolje proci.
Ne treba neko vani da NI ZA STA uzima veci deo zarade. Jer vi ne zelite da neko ovde uzima svoj deo.. a on ce ga uzeti svejedno :)
 
Poslednja izmena:
Proradila aplikacija
68e84b1a3a4b746432a9a6ee856b1c4b.jpg


Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока
 
Alfa, imam, ali ne koristim American Express zato što, iako ima pin i chip, ne traži ga na pos terminalima, a zašto bih koristio Dinu?

Skorije su mi , o sopstvenom trošku menjali Visu, jer su ustanovili da je pokušana krađa, i još mi kažu "vi imate odličnu naviku, da kada ne koristite karticu, sva sredstva skljanjate na drugi račun"... Ajde... Ti ćeš da mi kažeš...

P Smart

Ja uopšte ne razumem šta želiš da kažeš...pa ko ti brani da koristiš bilo šta na način a koji želiš Keš/Visa/Dina...pa koristi šta ti je volja na način koji tebi odgovara...
 
Јел ово био проблем са обичним приступом апликацији или за прво покретање тј регистровање? Ја сам ових дана повремено гледао стање и нешто плаћао и ниједном проблем.
 
Јел ово био проблем са обичним приступом апликацији или за прво покретање тј регистровање? Ја сам ових дана повремено гледао стање и нешто плаћао и ниједном проблем.
Dao si sam sebi odgovor.
 
Nije me mrzelo da ih pozovem. Kazu "za sada" mora da se ide u ekspozituru, a kasnije ce biti i online zahtevi.
Dinom je moguce placati samo u dinarima i ne moze se dizati na svim bankomatima bez provizije. Dakle nema onih prednosti MC.

Znaci mora u ekspozituru. Ima ih i van BG ali nigde u Vojvodini.
Na kojim ce bankomatima onda moci bez provizije? Kako ce to da odrede, sklapace se neki dilovi sa drugim bankama?

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Verovatno nigde, jer se nece MBu isplatiti da koristis Dinu.
 
"vi imate odličnu naviku, da kada ne koristite karticu, sva sredstva skljanjate na drugi račun"... Ajde... Ti ćeš da mi kažeš...

P Smart
Isto i ja praktikujem sa intesinom visom, da li može kod mts banke da se prebacuje online, imam otvoren avista račun?
''’’''''''''''
Da odgovorim
Može preko ebankinga, prebacio sam 1din, ali još uvek nije evidentirano, kod Intese je momentalno prebacivanje, ako ovima treba dan ili sl., To onda nije to.



Послато са LEX820 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Isto i ja praktikujem sa intesinom visom, da li može kod mts banke da se prebacuje online, imam otvoren avista račun?



Послато са LEX820 уз помоћ Тапатока
Sa jedne na drugu banku? Može, ali će da traje, ja to radim u okviru jedne banke, pa je trenutno

P Smart
 
Nemas gde ;) Jedino da otvoris i obican racun koji se placa ;)
 
Pa imam a vista koji je otvoren kad sam uplaćivao za štednju.
Elem prebačen je 1 din, nisam lepo video.

Послато са LEX820 уз помоћ Тапатока
 
Електронски сервиси, мењачки послови уз Рачун Плус преко Web и мобилне апликације :

Пренос на рачуне код друге банке у земљи реализовани у ИПС систему – инстант плаћање Без накнаде
 
Odradili su update app na PS vezano za login problem koji su imali.
 
Interesantan detalj za obavestenje koje upravo salje MB vezano za Instant Placanje: digitalno je potpisano i moze se proveriti.

To treba postati zakonska obaveza banaka i ostalih kada salju obavestenja!
 
iOS app update

What's New
30 Aug 2018

Version 2.2

Poboljšanje postojećih funkcionalnosti, optimizacija rada aplikacije i ispravka evidentiranih bugova.
Mogućnost online apliciranja za sledeće proizvode i usluge:
- Dozvoljeno prekoračenje
- Dodatna debitna kartica
- Ovlašćenje po tekućem računu
Proces je osmišljen tako da Vas aplikacija navodi sa preciznim informacijama ka svakom narednom koraku.
 
Interesantan detalj za obavestenje koje upravo salje MB vezano za Instant Placanje: digitalno je potpisano i moze se proveriti.

To treba postati zakonska obaveza banaka i ostalih kada salju obavestenja!
Zašto bi oni tebi proknjižili u petak - za petak bez nadoknade? Ako pošalješ novac u petak - za ponedeljak, nema provizije.
 
Da bi te podstakli da ne koristis filijale?
Sto manje ides u filijale, manje ces imati kome da se stvarno zalis :)


Ali zasto si mene citirao, kakve veze ima tvoje pitanjem sa mojim postom?:)
 
Interesantan detalj za obavestenje koje upravo salje MB vezano za Instant Placanje: digitalno je potpisano i moze se proveriti.

To treba postati zakonska obaveza banaka i ostalih kada salju obavestenja!
Slazem se. Sad sam video. Svaka cast mts banci

Sent from my STV100-3 using Tapatalk
 
Da bi te podstakli da ne koristis filijale?
Sto manje ides u filijale, manje ces imati kome da se stvarno zalis :)


Ali zasto si mene citirao, kakve veze ima tvoje pitanjem sa mojim postom?:)
Obrazloženje?
Replicirao si ispod mog post-a, odnosilo se na to što sam okačio tag.
 
Ja tebe danas ne razumem ;)
 
Koja im je razlika između tačke 15 (elektronski) i 15.8 (elektronski web i mobilna app)?
Ako preko ebank sa računara i sa telefona nema provizije kakvi su onda ovo elektronski nalozi sa 0.25% provizije?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno