Šta je novo?

mts Banka

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Изгледа и ова тема пребачена под Онлајн куповина.Сад су све банкарске теме обједињене.:)
 
  • Like
Reagovanja: M J
5. u mesecu, rano jutros vec su moji dobili odlicno formatirane u citljive izvode u Inbox.

Telenor Banka - 20. u mesecu, ja mozda dobijem e-mail da je izvod dostupan i da mogu da izgubim jos 10 minuta dok udjem u app, izvucem ga, skinem, prebacim negde da procitam :p
 
Jeste videli da se ovlascenje po racunu po ovlascenom licu naplacuje 500? :D

Po meni pobednik za WTF naknada, definitivno :)
 
Видио сам прије неколико дана,али сам помислио да је то због картице коју додатно издају том лицу.Нисам даље разгледао па не знам да ли је тако или не.
И ови траже ‚‚функционере":)
 
Šta im znaci ovaj mail od danas? Dobijamo još jednu karticu Dina ili... ?
Pokušavam da ih zovem, ali “servis nije aktivan”...


Sent from my Samsung G950FD using Tapatalk
 
Dobijas Dinu kada ti istekne Master
 
Šta to praktično znači za nas koji imamo master card?

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Nista novo dok ti ne istekne.
 
Ako mi ne uplate 5*1000rsd, ništa im ne potpisujem!

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Za funnkcionera? Ako ne potpises, smatra se da nisi. Tako da njih ne brine :)
 
:D
Ријетко ко је од нас функционер по њиховој дефиницији.
Кад истекне тренутна картица,добија се Дина,бесплатно, а могу се тражити и додатно друге уз надокнаду или не ,зависно од банке.
 
Za placanja preko MasterCard kod mtsBanke jos uvek nema provizije , za DinaCard se placa 1% provizije od iznosa transakcije ka inostranstvu
 
Poslednja izmena:
Šta, uvaliće nam dinu kao kod pošte!
Eto razloga za razlaz po isteku.

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Šta, uvaliće nam dinu kao kod pošte!
Eto razloga za razlaz po isteku.
Sve banke ce izdavati Dina kartice kao osnovne. Sto je po meni super, jer najzad ce RF da izdaje Dinu kao osnovnu i moci ce da se koristi na bankomatima za uplate/isplate.
Naravno.. ocekujem da ce odrzavanje racuna biti 200din kod njih sada :(

Za placanja preko MasterCard kod mtsBanke jos uvek nema provizije , za DinaCard se placa 1% provizije od iznosa transakcije ka inostranstvu
Ne verujem da ce DinaCard osnovna moci da se koristi u inostranstvu jos uvek. Nisu u obavezi da izdaju co-brand kartice, a mislim da samo KoMbank za sada izdaje takve. Moraju biti co-brand sa Discover karticama da bi radile vani.

Vise ce nam znaciti kada pocne cobranding sa UnionPay-om.
 
A sta ako neko nece da preuzme dinu, vec trazi mastercard ili visa electron ?
Ovo sa dinom mi "smrdi" na Dinkicevo delo

P.S. Da se razumemo. Ako ce provizije biti iste ili manje, ako ce svi koji primaju kartice morati da primaju i dinu, i ako ce dina imati cip (a ako ne onda da banka garantuje za sve ukradeno pa cak i pri gubljenju kartice), onda nemam nista protiv
 
Poslednja izmena:
Ne razumem otpor Dina kartici.

Mastercard, Visa su strane kompanije koje vrše sve potrebno da bi se novac prenosio i za to naplaćuju. Stvaraju profit na osnovu naših transakcija njihovim karticama.

Dina je domaća kartica i profit od transakcija ostaje u našoj državi. U čemu je problem?
 
Ne razumem otpor Dina kartici.

Mastercard, Visa su strane kompanije koje vrše sve potrebno da bi se novac prenosio i za to naplaćuju. Stvaraju profit na osnovu naših transakcija njihovim karticama.

Dina je domaća kartica i profit od transakcija ostaje u našoj državi. U čemu je problem?

Problem je što ne želim da ostaje ovoj banani od države jer ja taj novac kao poreski obveznik iste neću videti.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
A sta ako neko nece da preuzme dinu, vec trazi mastercard ili visa electron ?
Onda ce, kao i sada, da placa tu dodatnu karticu.
Ovo sa dinom mi "smrdi" na Dinkicevo delo
Na kog Dinkica mislis? Posto onaj "poznati" nije nista bukvalno uradio u korist drzave ili gradjana, a ovo jeste u korist oba.

P.S. Da se razumemo. Ako ce provizije biti iste ili manje, ako ce svi koji primaju kartice morati da primaju i dinu, i ako ce dina imati cip (a ako ne onda da banka garantuje za sve ukradeno pa cak i pri gubljenju kartice), onda nemam nista protiv
Ne znam da li ce morati svi da primaju Dinu, ali da ce hteti, htece. Jer za Dinu su limitrani iznosi provizija koje se mogu naplatiti na nize od ostalih kartica. Nemaju nikakvu stetu od primanja Dina kartica.

Koja banka garantuje za izgubljene MC/Visa/Amex kartice?:) Mogu ti reci da jedino RF ima standardno to za sve kartice, tako sto te tera da obavezno placas osgiuranje od gubitka kartice :) A zakonski limit koji korisnik pokriva je smanjen na 3000 skoro.
 
Problem je što ne želim da ostaje ovoj banani od države jer ja taj novac kao poreski obveznik iste neću videti.
Znaci bolje je da ode MC/Visa/Amex taboru, jer on misli na nas?:)
Taj novac (koji bi isao MC/Visa/Amexu) ne ide drzavi. Ide bankama ili prodavnicama ili gradjanima Srbije, pa ce vise ostati u nasoj ekonomiji.

Drzava ima isto ILI MANJE od toga po pitanju poreza. Da si malo razmislio kako stvari funkcionisu...
 
Poslednja izmena:
Kod nas sve uglavnom kasni.

Sto ne napisu jasno koje mogucnosti pruza Dina i kolike su provizije.

Ako mi Dina pod istim ili povoljnijim uslovima pruza isto sto i MC koju trenutno koristim , apsolutno mi nije vazno koju cu karticu da imam.

@alfaunits

Gde mogu videti kurs koji se primenjuje u transakcijama preko DC ?
 
Kod nas sve uglavnom kasni.
Sto ne napisu jasno koje mogucnosti pruza Dina i kolike su provizije.
? http://www.dinacard.nbs.rs/
http://www.dinacard.nbs.rs/trgovci.html
Основна међубанкарска провизија у DinaCard систему износи 0,83% износа за трансакције и најнижа је у односу на све остале картичне системе који послују на домаћем тржишту. У зависности од врсте трговца или услуге, постоје изузеци од ове стандардне провизије. То су најчешће следећи случајеви:
бензинске пумпе – 0,30%
плаћање комуналија (струја, вода, гас, канализација итд.) и рачуна за фиксни телефон – 0,4%
Medjubankarska provizija je ogranicena na 0.2/0.3% za dina debitne/kreditne kartice, i ulazi u ovih 0.84%/0.3/0.4%.

Ako mi Dina pod istim ili povoljnijim uslovima pruza isto sto i MC koju trenutno koristim , apsolutno mi nije vazno koju cu karticu da imam.
Dina je besplatna! Omogucava sve sto i MC u zemlji maltene (sem kod nekih koji namerno ne prihvataju Dina kartice??)
Ne postoji razlog da se ne koristi. MC/Visa/Amex dodaju svoje provizije (Dina ima nize provizje u prevodu), duze treba da se dobije novac (kod stranih kartica, kod Amexa to ume da bude i 45 dana), vise instanci ima uvid i kontrolu nego za Dina kartice (isti ti koji imaju uvid u Dina transakcije imaju uvid i u sve transakcije kroz druge kartice), zavise od vise faktora (ne samo unutrasnjih, nego i spoljnih)... sve normalne zemlje su uvele svoje platne kartice i forsiraju ih.
Nemacka do ~2013. skoro da nije prihvatala platne kartice nigde (ja sam do tada samo u real Marktu placao MC/Visa karticama, sve ostale radnje su u najboljem slucaju prihvatale samo nemacke MC kartice - MC, ne i Visa! tzv. EuroCard i GiroCard)

Gde mogu videti kurs koji se primenjuje u transakcijama preko DC ?
Ne znam :( Trebalo bi je da Discover/DinersClub rate, jedino sam ovo nasao:
https://m.dinersclub.com/dcimobileweb/action/ProcessCurrency

A poredjenje americkih kartica (MC, Visa, Amex, Discover - Dina se prihvata kao Discover, ako je medjunarodna)
https://millionmilesecrets.com/revi...e-best-exchange-rate-on-foreign-transactions/

Za sada nema previse mesta koja prihvataju Discover/Diners/Pulse mrezu, pa samim tim ni Dinu van Srbije, ali trebalo bi da uskoro izdaju UnionPay Dina Card - sto ce znaciti vise mesta nego MC/Visa zajedno. A UnionPay se uveliko prihvata u Evropi, nije znaci samo u Kini ;)
 
Ово је тема о мтс банци, како некоме истиче картица за који дан кад мени истиче 2022. године? Ваљда мтс банка не ради толико дуго да је некоме већ време за нову картицу.
 
Zamena (izlizana, izgubljena), novi korisnici... "kao da su znali da ce poceti besplatne Dine" pa su do 31. 7. davali onaj promo da naplate MC kartice ;)
 
Ово је тема о мтс банци, како некоме истиче картица за који дан кад мени истиче 2022. године? Ваљда мтс банка не ради толико дуго да је некоме већ време за нову картицу.
Pa nece nam skoro isteci a novi korisnici? Jesi li o tome razmisljao? Verovatno nisi.

Sent from my Galaxy S9+ using Tapatalk
 
@calexx
Gomila stvari se pise po nekom sablonu...

Novi korisnici dobijaju Dina karticu , a uz pisani zahtev i MC.
Stari korisnici , kada im istekne MC dobice DC,a uz zahtev ce im biti izdata i MC ako bude bilo potrebe *
* - ako domaca DC bude imala iste ili bolje mogucnosti , nece biti potrebe da se uzima MC


@alfaunits

Sa MC vrsim placanja ka inostranstvu ( internet trgovina ) bez provizije.
mts ima najpovoljniji kurs za kupovinu €.
MC ima veoma povoljan kurs za konverziju € - $.

U tarifniku vidim da se za placanja preko DC naplacuje provizija od 1% po transakciji
Nisam uspeo da pronadjem koji kurs ( za konverziju ) se primenjuje kod placanja preko DC.
 
Placanja preko neta sa DC zaboravi dok ne postane UnionPay co-brand kartica, jer ja znam jedva 3-4 sajtova koji prihvataju Discover/Diners/Pulse. Sa te strane je DC jos uvek beskorisna maltene.
Mada PayPal kao prihvata Discover kartice, ali je pitanje da li ce MTSB da izda najobicniju DinaCard ili ce biti Discover co-brand.

Za placanja na netu ne verujem da cemo skoro moci da zamenimo MC, cak ni kada DC zvanicno udje u UnionPay mrezu.
Ali zasto da ne koristis Dina karticu ovde, kada ti je vec besplatna? Sto vise budemo koristili MC/Visa kartice na bankomatima, banke ce gledati da povecaju provizije razne. Dinom ce vise ostati i bankama Srbije i trgovcima.
To izgleda sitno, ali znacice da manje skacu cene.
 
Па ок за нове, више питања је било о замени па сам зато питао. А до тада ћемо све да заборавимо. ;)
 
Као и обично добра замисао а реализација никаква.Провизије и врсте картица су непознаница.Држава умјесто одмах да уведе обавезно издавање за све рачуне она одуговлачи јер зна да треба времена.У међувремену могу и Виза и Мастер смањити провизије и постати конкурентне Дини на домаћем тржишту па ће парице опет ићи напоље.Добра идеја али нешто килаво иде.:)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno