Šta je novo?

mts Banka

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
E sad smo duplirali, ja mu postavio tamo u temi gde je pitao :)
Tnx. Dobar kurs, bolji od svih banaka za CHF i USD, ubedljivo (mozda Sber ima dobar za njih, ali nisam nasao nikoga da ima tamo racun da pitam :))

Nedovoljno dobar da ne idem i dalje u menjacnicu.
 
Ne znam meni je odlican koliko sam na brzaka video bolji i od svih menjacnica, al to cu sutra detaljnije sad ne vidim nista, mrtav sam umoran.
 
Bolji je u komercijalnoj kurs za evre, za one koje imaju set racun. Trenutno: 122.50 - 122.8202

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
@stopke, 122.82?:) Gledas srednji, ne gornji.

@NG, trazi je. Veruj drugima za ovo.
 
8adb913c58568a75eb72d83c780e4163.png


Nema srednji [emoji3]
 
Poslednja izmena:
Otvorio danas (BG), trebalo je 5 zaposlenih i 45 minuta sedenja da bih potpisao ugovor.
 
Otvorio danas (BG), trebalo je 5 zaposlenih i 45 minuta sedenja da bih potpisao ugovor.
Tako je bilo pre nešto vise od mesec dana u poslovnici Telenora Delta City, kada je moja tetka otvarala racun i još dva puta posle toga dolazila zbog potpisivanja ovlašćenja za svog supruga. TB postoji skoro 3 godine.

Naravno, svi podaci bili su uneti unapred, a čekanje je bilo uz domunđavanje, zvanje TB službe i - moralo ja da se ponovi. Cekanje na ovlašćenje trajalo je naredni skoro 1h i bilo je bezuspešno (navodno, nisu poslali u centralu sta treba - i kako to uopste moze da se desi?). Suprug je dobio aktivacioni email, user i pass koji nisu radili i nije dobio karticu mesec dana.

U ponovljenom postupku (cimanja ljudi da opet dolaze) šef iste poslovnice obratio se mojoj tetki rekavši joj da je imao ukor zbog njenog slučaja, da je "ona kriva za to" i "da je za nju šalter PŠ za podizanje penzije" (ona ima 80 god i elektro-inženjer je u penziji), dok je njenom suprugu rekao da "ne zna da popunjava obrasce i njemu pravi probleme" (sve podatke za ovlasceno lice sam ja uneo Online, kakvo popunjavanje?). Suprug je profesor fakulteta u penziji, tehničke struke, 80+ god, član SANU, i dalje vrlo aktivan u međunarodnoj naucnoj zajednici.

Oni su bili zabezeknuti šta su čuli od Petra (tako se zove), svojim očima sam video. Suprug je rekao da će napisati pisanu žalbu za vikend na njegovo ponašanje.

Konačno (?) sve gotovo, kasna vecera kod tetke i krećem kući, kad u 23.20h (!) njima zvoni telefon, Petar iz Telenora moli da ne pisu žalbu, da nije tako mislio...

Do tada, moja tetka stalno koristi mCash, deponuje din i €, koristi app i konfigurisala je limite, od kad postoji ebanking u SRB tako placa sve račune i ne smeta joj što ima 80 god. [emoji34]
 
Tako je bilo pre nešto vise od mesec dana u poslovnici Telenora Delta City, kada je moja tetka otvarala racun i još dva puta posle toga dolazila zbog potpisivanja ovlašćenja za svog supruga. TB postoji skoro 3 godine.

Naravno, svi podaci bili su uneti unapred, a čekanje je bilo uz domunđavanje, zvanje TB službe i - moralo ja da se ponovi. Cekanje na ovlašćenje trajalo je naredni skoro 1h i bilo je bezuspešno (navodno, nisu poslali u centralu sta treba - i kako to uopste moze da se desi?). Suprug je dobio aktivacioni email, user i pass koji nisu radili i nije dobio karticu mesec dana.

U ponovljenom postupku (cimanja ljudi da opet dolaze) šef iste poslovnice obratio se mojoj tetki rekavši joj da je imao ukor zbog njenog slučaja, da je "ona kriva za to" i "da je za nju šalter PŠ za podizanje penzije" (ona ima 80 god i elektro-inženjer je u penziji), dok je njenom suprugu rekao da "ne zna da popunjava obrasce i njemu pravi probleme" (sve podatke za ovlasceno lice sam ja uneo Online, kakvo popunjavanje?). Suprug je profesor fakulteta u penziji, tehničke struke, 80+ god, član SANU, i dalje vrlo aktivan u međunarodnoj naucnoj zajednici.

Oni su bili zabezeknuti šta su čuli od Petra (tako se zove), svojim očima sam video. Suprug je rekao da će napisati pisanu žalbu za vikend na njegovo ponašanje.

Konačno (?) sve gotovo, kasna vecera kod tetke i krećem kući, kad u 23.20h (!) njima zvoni telefon, Petar iz Telenora moli da ne pisu žalbu, da nije tako mislio...

Do tada, moja tetka stalno koristi mCash, deponuje din i €, koristi app i konfigurisala je limite, od kad postoji ebanking u SRB tako placa sve račune i ne smeta joj što ima 80 god. [emoji34]
Naravno da su napisali žalbu, zar ne?

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
 
Tako je bilo pre nešto vise od mesec dana u poslovnici Telenora Delta City, kada je moja tetka otvarala racun i još dva puta posle toga dolazila zbog potpisivanja ovlašćenja za svog supruga. TB postoji skoro 3 godine.

Naravno, svi podaci bili su uneti unapred, a čekanje je bilo uz domunđavanje, zvanje TB službe i - moralo ja da se ponovi. Cekanje na ovlašćenje trajalo je naredni skoro 1h i bilo je bezuspešno (navodno, nisu poslali u centralu sta treba - i kako to uopste moze da se desi?). Suprug je dobio aktivacioni email, user i pass koji nisu radili i nije dobio karticu mesec dana.

U ponovljenom postupku (cimanja ljudi da opet dolaze) šef iste poslovnice obratio se mojoj tetki rekavši joj da je imao ukor zbog njenog slučaja, da je "ona kriva za to" i "da je za nju šalter PŠ za podizanje penzije" (ona ima 80 god i elektro-inženjer je u penziji), dok je njenom suprugu rekao da "ne zna da popunjava obrasce i njemu pravi probleme" (sve podatke za ovlasceno lice sam ja uneo Online, kakvo popunjavanje?). Suprug je profesor fakulteta u penziji, tehničke struke, 80+ god, član SANU, i dalje vrlo aktivan u međunarodnoj naucnoj zajednici.

Oni su bili zabezeknuti šta su čuli od Petra (tako se zove), svojim očima sam video. Suprug je rekao da će napisati pisanu žalbu za vikend na njegovo ponašanje.

Konačno (?) sve gotovo, kasna vecera kod tetke i krećem kući, kad u 23.20h (!) njima zvoni telefon, Petar iz Telenora moli da ne pisu žalbu, da nije tako mislio...

Do tada, moja tetka stalno koristi mCash, deponuje din i €, koristi app i konfigurisala je limite, od kad postoji ebanking u SRB tako placa sve račune i ne smeta joj što ima 80 god. [emoji34]

Jel to ona koja kaze " sad Bugari nece moci da me pokradu skrimerom"?
 
8adb913c58568a75eb72d83c780e4163.png


Nema srednji [emoji3]
Probaj da kupis pa vidi koji kurs nudi.
122.8202 je srednji, nece dati taj kurs za kupovinu evra valjda :)
Ja koliko znam naplacuju 300 din, nacicu dokument gde sam procitao pa cu ti postaviti u TB sam potvrdu platio 400 din da im ne dugujem nista.
Mislim da si u pravu, da zvanicno naplacuju, ali nekada zaborave, jer je jos neko dobio potvrde besplatno (za placanja, a za njih znamo da zvanicno naplacuju). Mislim da je bilo za MUP/LK potvrda.
 
Poslednja izmena:
Mislim da si u pravu, da zvanicno naplacuju, ali nekada zaborave, jer je jos neko dobio potvrde besplatno (za placanja, a za njih znamo da zvanicno naplacuju). Mislim da je bilo za MUP/LK potvrda.

Ne ta potvrda tu da si platio nesto zbog MUPa to ne naplacuju, to znam ni meni tu potvrdu nisu naplacivali, vec kad sam zbog plate prebacivao racun na RF treba ti potvrda da banci nista ne dugujes, e ta potvrda se naplacuje 400 din, a ove potvrde za placanja se NE nalacuju bar meni vise puta nisu naplacivali, a ovu jednu jesu.
 
Alfa taj je kurs za set i to je to

137774e6f8d84304dad8261353d5cc5f.jpg
 
Terate me da otvorim sada racun u KomBanku :D Da se ne naplacuje, razmislio bi, iskreno.

Cudno da tako dobar kurs daju (srednji, ispod njega valjda i nemaju pravo), nije na trzistu bio toliko nizak.
 
Trebalo bi po papirima da naplacuju 300 dinara, ali realno niko jos nije zatvorio isti(tek sad otvaramo) pa da kaze 100% da li je po papirima sto pise tacno.
Mislim da sam ih pitao CC, i da su rekli da se naplacuje.
Kod njih jos nije sve nacisto, jedno pise, drugo kaze CC, trece...
 
Otvorih danas račun i sve završio za 5 minuta u poslovnici u Knezu... Inače prazna poslovnica u 16h :)
 
Probaj da kupis pa vidi koji kurs nudi.
122.8202 je srednji, nece dati taj kurs za kupovinu evra valjda :)

Mislim da si u pravu, da zvanicno naplacuju, ali nekada zaborave, jer je jos neko dobio potvrde besplatno (za placanja, a za njih znamo da zvanicno naplacuju). Mislim da je bilo za MUP/LK potvrda.

Pričamo o potvrdi o gašenju računa da se ne plaća kao što piše u tarifniku.

Post 184
 
Poslednja izmena:
Cekaj za mup i licnu kartu treba potvrda iz banke koju ne naplacuju?

Odakle si MUP izvukao?
Priča je bila da ne naplaćuju gašenje računa ni potvrdu da je račun ugašen.Pogledaj print skrin u postu.
 
Nisam ja izvukao vec je to u postu 184,znaci ne mora da se ide u poslovnicu radi otvaranja racuna ,sve moze online?
 
Nisam ja izvukao vec je to u postu 184,znaci ne mora da se ide u poslovnicu radi otvaranja racuna ,sve moze online?

Ne znam šta ti čitaš,ali u postu #184 se govori da li je besplatno gašenje računa i da li je besplatna potvrda o gašenju istog,ja ne znam gde ti vidiš to o čemu pričaš.
 
"Mislim da si u pravu, da zvanicno naplacuju, ali nekada zaborave, jer je jos neko dobio potvrde besplatno (za placanja, a za njih znamo da zvanicno naplacuju). Mislim da je bilo za MUP/LK potvrda"
 
"Mislim da si u pravu, da zvanicno naplacuju, ali nekada zaborave, jer je jos neko dobio potvrde besplatno (za placanja, a za njih znamo da zvanicno naplacuju). Mislim da je bilo za MUP/LK potvrda"

To nije moja rečenica.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno