Šta je novo?

mts Banka

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
To je moguce. Prebacivanje penzije, plate. Kod mene u firmi ekipa iz racunovodstva ti sve sazvace i znaju posao. Mtsb par puta slao sms da prebacom platu, pozovem pitam za stambene kredite - nema - ne interesuje me. Plus nemate dovoljno ekspozitura da se posvadjamo kao ljudi. Ovako za online, do sada sve ok.
Ocigledno treba za sva prebacivanja plata, penzija otici dobro potkovan kod njih. Tacno je za otvaranje. Trajalo je, mada nijsam ja popunjavao toliko dugo koliko se kod njih oteglo te sam im ostavio borj da pozovu kad zavrse pa cu doci da potpisem. Mada, tad im je to bilo sve novo u telekom ekspoziturama.
 
Za plate ne moras doneti overeno ovlascenje, u PIO fondu u Nisu zahtevaju da bude overeno, da se vidi da nije podmetnut racun verovatno (mozda mogu licno da predaju neovereno, "na svoju odgovornost", ali to znaci da vise ljudi treba da ceka).
Nemaju oni nista izgleda osim najobicnijih kes kredita od osnovnih funkcija :) Cak ni trajni nalog!

Ja sam probao da otvorim racun, MENI je trebalo 40 minuta da sve to popunim, a ja znam bukvalno sve svoje podatke, nista nisam mora da gledam... mojima je trebalo preko sat prvi put, i onda su nekako uspeli za 45 minuta za drugog (dakle, nakon iskustva :D)

Ne mogu da definisem svoje sablone.. mogu da sacuvam nakon placanja, ali ne mogu da napravim sablon! ALO BRE!!!!!!!!!!!!!!

previse sam umoran, ali danas sam video interfejs nakon otvorenog racuna roditelja, sutra cu im napisati ozbiljan mail...
 
Treba mi brza informacija.

Da li je potreban prosek zarade da bi dobio čekove u mts banci s obzirom da primam plstu preko njih od njihovog samog početka ?

Išao bi u poslovnicu Franše d`Eperea pa da znam da li da se uopšte cimam.

Do sad nisam uzimao nikad njihove čekove.
 
@prpwave Mislim da ne treba, bitan je iznos koji imaš na računu.

Meni u transakcijama stoji da su skinuli 100 din, korisnik sam duže od 6 meseci. Nisam dobio obaveštenje o tome.

Ja lično ni jedan problem naveden ovde nemam sa mts bankom. Sve funkcioniše odlično, čak prvi u firmi dobijem poruku kada legne plata. Kad uplatim nekom nešto veoma brzo to prođe. Konverzija valuta, on-line plaćanje.... Bez zamerki.
 
Meni je mts banka super, primam platu već godinu dana kod njih, ali me nervira jedna stvar. Kada kliknem na karticu pa na pregled svih transakcija, nekada mi se to učitava pet minuta sa bilo kog neta, a nekad a se uopšte ne učita. 20180719_112654.jpg
 
Sad sam prvi put probao i radi.
Prvi put sam i izvod pogledao, nema duplih unosa kako neki tvrde.

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
@savudin

Hvala na brzom odgovoru. Završio sve bez potvrde, gledali su otprilike prosek poslednjih plata i naravno kad je legla poslednja s obzitom da sam ugovorac.

@alfaunits

Imaju još od početka ako se ne varam samo što smo mi ugovorci mogli da dobijemo čekove samo u glavnoj poslovnici jer su ovi ostali bili neinformisani. Danas sam podigao u malo poslovnici na Nbg-u u Goce Delčeva.
 
Imaju još od početka ako se ne varam samo što smo mi ugovorci mogli da dobijemo čekove samo u glavnoj poslovnici jer su ovi ostali bili neinformisani. Danas sam podigao u malo poslovnici na Nbg-u u Goce Delčeva.

Tamo sam ja dobio čekove još krajem decembra.
 
Sta je ugovorac: nezaposlen po ugovoru o delu, ugovor na odredjeno vreme, neodrejeno vreme?:)
Kako se MTS ponasa prema preduzetnicima/pausalcima za cekove/kredite?
 
Verovatno misli na određeno vreme. Meni smeta što max daju 10 čekova, komercijalna mi je bez problema davala 20.
 
Zavisi od plate, 5000 je max.po ceku valjda, znaci za 20 cekova treba 100.000 neto, miim da je to po zakonu.
 
Чекови би требали да имају покриће у новцу(плати,добром клијенту)Не можеш сваки мјесец узимати и користити по 5,10 чекова тек тако,плус што је потребно знати добро математику,:)тако да ми је лакше не користити,сем једне куповине а не неколико у низу.
 
AliExpress nema 3Dsecure. Da se ne iznenadite, nema verifikacije...


Sent from my Samsung G950FD using Tapatalk
 
Lose im radi aplikacija, fora je da kliknes samo jendom na ono sto zelis, vise puta kada kliknes totalno se zaglupi i otvori praznu stranicu
Meni je mts banka super, primam platu već godinu dana kod njih, ali me nervira jedna stvar. Kada kliknem na karticu pa na pregled svih transakcija, nekada mi se to učitava pet minuta sa bilo kog neta, a nekad a se uopšte ne učita. Pogledajte prilog 254260

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Meni na S9+ odlicno radi i nije spora, naprotiv, nikad niste koristili ocigledno app TB, a mts je u rangu Raiffeisen app koja je takodje i dobra i brza.
Ne znam sto vi imate takvo iskustvo, kod mene je suprotno, cak i sa drugim uredjajima na kojima sam je koristio ranije.

Sent from my Galaxy S9+ using Tapatalk
 
Meni na S9+ odlicno radi i nije spora, naprotiv, nikad niste koristili ocigledno app TB, a mts je u rangu Raiffeisen app koja je takodje i dobra i brza.
Ne znam sto vi imate takvo iskustvo, kod mene je suprotno, cak i sa drugim uredjajima na kojima sam je koristio ranije.

Koristim i TB aplikaciju od samog pocetka,i radi mnogo brze u odnosu na MTSB.
 
Koristim i TB aplikaciju od samog pocetka,i radi mnogo brze u odnosu na MTSB.
Kod mene obrnuto, doduse ne na istim telefonima, a TB zaista radi brzo sada, ono o cemu sam pisao je iz doba kad je TB imala bas poteskoca sa TB app, ja je koristim od samog pocetka kao i mtsb, sada rade isto obe app brzo.

Sent from my Galaxy S9+ using Tapatalk
 
Pozdrav. Evo i ja da napisem "moje" iskustvo. Naime naterao sam sestru da predje iz Komercijalne u mts banku, tj da prebaci platu, kako zbog onih 5000 dinara, tako i zbog manjeg mesecnog odrzavanja racuna, bez provizije placanje racuna online, svaki bankomat itd..itd. Racun je otvorila licno u onoj poslovnici u Kumodraskoj s obzirom da jedina radi do 20h cini mi se. To je trajalo nekih pola sata dok je radnik sve popunio i kartica i pin kod su stigli na kucnu adresu posle 7 radnih dana. Za sada je sve ok, aplikacija dobro radi, brza je, poruka odmah stize nakon koriscenja kartice.... Videcemo jos posle 1og kad legne plata da li ce uplatiti onih prvih 1000 dinara.

E sad ima jedna neobicna situacija: naime proverila je stanje u bankomatu Komercijalne banke i on je izbacio iznos u evrima (iako na kartici ima svega nekoliko hiljada dinara), onda je usledila provera na bankomatu Societe Generale i izabacio je iznos u dinarima ali za 17 dinara manji nego sto je zaista njeno stanje koje stoji u aplikaciji, i na kraju provera na bankomatu Banca Intesa i isto kao u SG 17 dinara manje stanje nego od onog u aplikaciji. Zna li neko o cemu se tu radi?

Drugo pitanje se odnosi na placanje karticom, tj da li moze da se podesi da se uvek kuca pin kod nakon provlacenja kartice prilikom kupovine?

I trece pitanje, prilikom placanja racuna (struja, infostan, kablovska, mobilni...) da li u onom polju ebanking-a kod uplatilac ostaju njeni podaci (dakle vlasnika kartice) uprkos tome sto je na pomenutim racunima kod uplatilac ime roditelja?
 
Pozdrav. Evo i ja da napisem "moje" iskustvo. Naime naterao sam sestru da predje iz Komercijalne u mts banku, tj da prebaci platu, kako zbog onih 5000 dinara, tako i zbog manjeg mesecnog odrzavanja racuna, bez provizije placanje racuna online, svaki bankomat itd..itd. Racun je otvorila licno u onoj poslovnici u Kumodraskoj s obzirom da jedina radi do 20h cini mi se. To je trajalo nekih pola sata dok je radnik sve popunio i kartica i pin kod su stigli na kucnu adresu posle 7 radnih dana. Za sada je sve ok, aplikacija dobro radi, brza je, poruka odmah stize nakon koriscenja kartice.... Videcemo jos posle 1og kad legne plata da li ce uplatiti onih prvih 1000 dinara.

E sad ima jedna neobicna situacija: naime proverila je stanje u bankomatu Komercijalne banke i on je izbacio iznos u evrima (iako na kartici ima svega nekoliko hiljada dinara), onda je usledila provera na bankomatu Societe Generale i izabacio je iznos u dinarima ali za 17 dinara manji nego sto je zaista njeno stanje koje stoji u aplikaciji, i na kraju provera na bankomatu Banca Intesa i isto kao u SG 17 dinara manje stanje nego od onog u aplikaciji. Zna li neko o cemu se tu radi?

Drugo pitanje se odnosi na placanje karticom, tj da li moze da se podesi da se uvek kuca pin kod nakon provlacenja kartice prilikom kupovine?

I trece pitanje, prilikom placanja racuna (struja, infostan, kablovska, mobilni...) da li u onom polju ebanking-a kod uplatilac ostaju njeni podaci (dakle vlasnika kartice) uprkos tome sto je na pomenutim racunima kod uplatilac ime roditelja?

Za trece pitanje, mozes da menjas uplatioca ima opcija, a i totalno je nebitno posto postoji poziv na broj koji nije isti i tacno se zna za koga je placeno, a i totalno je nebitno epsu, telenoru... ko je uplatilac, vec da je uplacen taj poziv na broj, primera radi bas ih briga da li je Petar Petrovic uplatio dug za taj mesec ili Marko Petrovic(sin Petra recimo), bitno im je da je uplacen na taj racun sa tim pozivom na broj.
Druga dva pitanja ne znam da ti odgovorim.

Sent from my Galaxy S9+ using Tapatalk
 
Uplatilac moze biti sta god zelis. Niti je problem da menjas, niti je problem da ostavis njene podatke.
Ne moze se menjati to za PayPass, a i nema razloga da brine, ipak tu mogu samo sitne sume da se skinu, i moze uvek da trazi povracaj, na prodavcu je da dokaze da je stvarno placeno za nesto legalno. Ili neka uzme one shielding novcanike i ne brine.

Ja sam skoro probao da stavim Intesinu (najkvalitetnije uradjena MC koju imam) pri samoj strani novcanika, i da placam tako PayPass-om - i nece :) A to je obican tanak kozni novcanik.

Ja sam hteo i sestri da predlozim da prebaci platu u MTSB, ali kada sam video koliko je trebalo roditeljima da popunim podatke za otvaranje.... ma daj!
Kartice su im stigle za manje od 7 dana, BTW.
 
Da to joj i ja kazem da samo manji iznosi idu bez pin koda, ali ona je kao u tripu zamisli ne daj Boze mozda izgubim karticu pa neko ko je nadje moze da je koristi dok sve ne potrosi :D (al takve su zene, uvek bi da idu tezim putem sa pin kodovima, bez aplikacija na mob i sl. ;p )
Teramo i majku da prenese penziju kod njih iz komercijalne, sto da joj uzimaju 250 mesecno kad je ovde 100 plus ce dobiti tih 5000 dinara. Sto se tice otvaranja racuna, radnik je sve radio tj popunjavao, a cini mi se da je duze trajalo zatvaranje racuna u Komercijalnoj i potpisivanje 100 papira nego u MTSB.
 
Ja ne znam kakvo se to maratonsko otvaranje računa, već par puta, pominje u ovoj temi. :D
Koliko me sećanje služi, sve sam završio relativno brzo i bez problema...
 
Ja se ne salim za vreme, proveravali smo sat u minut!
 
Ja se ne sećam da je otvaranje računa trajalo dugo, online sam otvorio.

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno