Šta je novo?

mts Banka

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Iz Kanade primer. Na 200 dolara, 20 provizija.
 
  • Like
Reagovanja: NAS
Dr.Cre, kako 50%? Na koji iznos?
Ne mozes izbeci intermediary bank kad saljes odavde. Ispod 20e ne mogu izaci ukupni troskovi.

Mizda preko PayPala.
Poslato 400mop iz Macau preko WU, provizija 240mop.pa koliko je to ako ne 50%?
Osim poste wu ide i preko skoro svih banaka.
A meni u mts banci rekli da samo preko Pošte mogu dobiti novac.
Potvrđujem ovo gore, dizao sam i u pošti i u bankama. Banke isplaćuju i evre, pošta samo u dinarima. Mada svakako nije bilo 50%.
Radnica je rekla da konverziju vrše prema WU kursu.

Pa kada sam pitao kako da dobijem novac preko WU, niko se nije javio, sada svi sve znate [emoji1303]
 
Poslednja izmena:
  • Like
Reagovanja: NAS
Koristio si WU za tranafer 40e?
 
  • Like
Reagovanja: NAS
za male svote se ne isplati i nije isto za svaku zemlju
evo npr da pošalješ 800din iz srbije košta još 800, što je 100% :) za veće svote je ~5%

ali slanje iz nemačke za srbiju je jeftino, uvek 4.9eur a može do 5000eur da se pošalje
 
Posto od 1. Juna krece naplacivanje po 100 dinara mesecno, a imam nameru da ostanem korisnik..
Ako odlucim tipa za mesec-dva da raskinem ugovor, ne placam nikakve penale i prosto i jednostavno to mogu da uradim?
 
Raskid ugovora je besplatan.

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
  • Like
Reagovanja: M J
Да то је законом регулисано,не зависи од банке,само што се треба звати(претпостављам)јер није као код ТБ,да можеш сам,онлајн да затвориш.
 
Posto od 1. Juna krece naplacivanje po 100 dinara mesecno, a imam nameru da ostanem korisnik..
Ako odlucim tipa za mesec-dva da raskinem ugovor, ne placam nikakve penale i prosto i jednostavno to mogu da uradim?
Da, bez penala je.
 
Да то је законом регулисано,не зависи од банке,само што се треба звати(претпостављам)јер није као код ТБ,да можеш сам,онлајн да затвориш.
Samo da ne bude da moraš lično da odeš do ekspoziture da bi potpisao zahtev za gašenje. Tako je kod oflajn banka.

Sent from my STF-L09 using Tapatalk
 
  • Like
Reagovanja: M J
Експозитуру банке или пословница МТС-а?Ово прво би било сулудо,док МТС-а има скоро свугдје.Јесте гњаважа али шта се може.
 
Jel za otvaranje/uplatu za štednju može da se ide u mts poslovnicu ili mora u centralu?

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
  • Like
Reagovanja: M J
Mora u ekspozituru da se ode za bilo kakav rad sa novcem (uplate/isplate,...).
 
Hteo bi sinu-budućem studentu da otvorim mts karticu. Da li je bolje da otvorim na njegovo ime (ali da imam uvid u kretanje novca) ili da otvorim na svoje ime , pa da mu dam jednostavno karticu i pin ? Hvala.
 
  • Like
Reagovanja: NAS
Otvoriš na njegovo, ali kad povezujete e bank,m bank, lepo zajedno to uradite. I imaš pristup, tj uvid u kretanje novca.
 
Mora u ekspozituru da se ode za bilo kakav rad sa novcem (uplate/isplate,...).
Jesu li ovo ekspoziture, to su pretpostavljam mts poslovnice?
Dugo nisam bio u mts poslovnici, jel imaju poseban šalter za banku?
ff5378de0aaac1e02d602767062362de.jpg


Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
  • Like
Reagovanja: NAS
Na kartici imam samo dinare. Kad placam nesto na netu u eur/usd jel bolje da kupim devize na sajtu banke ili mogu da platim u dinarima? I da se onda racuna po kursu banke.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Kupi eur/usd u ebank ili mbank.
 
Ne USD, samo EUR!
 
Da li neko od vas ima iskustva sa uplatom deviza u ekspoziturama i da li to funkcioniše? Hvala unapred.
 
Da li neko od vas ima iskustva sa uplatom deviza u ekspoziturama i da li to funkcioniše? Hvala unapred.

Ja sam prošle godine u julu otišao u ekspozituru i uplatio devize (evre). Bez ikakvih problema je funkcionisalo. Od tada sam par puta dinare menjao u evre u online menjačnici.
 
Da li se "promenom na racunu" smatra i povlacenje novca? Tacnije ako se povuku sva sredstva, bice naplaceno 100 din za odrzavanje i tako ce racun biti u minusu?
 
Da li se "promenom na racunu" smatra i povlacenje novca? Tacnije ako se povuku sva sredstva, bice naplaceno 100 din za odrzavanje i tako ce racun biti u minusu?

Svaka promena na racunu se racuna.
 
Hvala. Onda tu spada i konverzija u menjacnici. Da znam da ostavim visak za pretplatu.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno