Šta je novo?

mts Banka

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ova tema ima dosta strana, tako da sam prelistao nešto preko 30 i nisam našao odgovor koji me interesuje. Izvinjavam se unapred ako je pitanje negde već bilo. Može li mi neko reći koliko je ova mts Račun plus mastecard kartica dobra za vezivanje za AdSense nalog, odnosno za prijem para od Youtube-a? Da li može da se poveže i da li mogu da primam novac onoliko koliko mi uplate, ili tu idu neke provizije? Ako ova kartica nije dobra, koju preporučujete? Hvala
 
Ne mozes na KARTICE, samo na devizne racune (moze mtsb racun) ili cekovima.
 
Hvala. Zar nije u ponudi račun plusa i devizna uplata i prijem deviza iz inostranstva?
 
Jeste. Pa rekoh da moze mtsb racun :)
 
Pozdrav,

Otvorio bih tekuci racun u mts banci, prevashodno zbog kupovine na internetu (aliexpress) i pronalazim informacije da se odrzavanje racuna placa 100 dinara mesecno posle 6 meseci, ali da, valjda, od 1. juna tih 100 dinara se placa samo ako se kartica koristila taj mesec? Kako stoje stvari trenutno i da li je to tacno? Karticu bih koristio tek povremeno.

Da li mogu da otvorim racun u svakoj poslovnici i da na licu mesta uplatim devize na isti?

Hvala unapred :)
 
Sve te informacije imas u temi, pominjane su po nekoliko puta.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Tacno je da se od juna placa 100kinti tako su meni rekli, racun otvoris u svakoj poslovnici, aa pare uplacujes u posti ili u nekoj drugoj banci, kartica ti stigne za 7 dana i kosta 500 din.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Evre mozes uplatiti iskljucivo u MTS Banka poslovnicama, i to izgleda ne svim... to su one stare poslovnice Dunav Banke.
 
Pozdrav,

Otvorio bih tekuci racun u mts banci, prevashodno zbog kupovine na internetu (aliexpress) i pronalazim informacije da se odrzavanje racuna placa 100 dinara mesecno posle 6 meseci, ali da, valjda, od 1. juna tih 100 dinara se placa samo ako se kartica koristila taj mesec? Kako stoje stvari trenutno i da li je to tacno? Karticu bih koristio tek povremeno.

Da li mogu da otvorim racun u svakoj poslovnici i da na licu mesta uplatim devize na isti?

Hvala unapred :)
U tom slučaju ti se više isplati Intesina Visa Electron
 
Hvala Dr.Cre. Možeš li u kratkim crtama da mi kažeš zašto, jer nemam nikakvog iskustva sa bankama, osim što primam platu preko dina kartice u Aik banci.
 
Hvala Dr.Cre. Možeš li u kratkim crtama da mi kažeš zašto, jer nemam nikakvog iskustva sa bankama, osim što primam platu preko dina kartice u Aik banci.
Besplatno je otvaranje kartice, nema plaćanja održavanja. Tebi je potrebna za povremenu kupovinu preko Net-a, što je osnovna funkcija Visa Electron.
 
Ako ti samo za PLACANJE treba, proveri da li imas Telenor banka ATM blizu tebe... za sitna placanja onih 1% sto ce poceti da naplacuju za placanje na netu je nebitno.. a ustedi ti neverovatno vremena sto mozes na bankomatu da platis.

Ako potrosis 1000e godisnje, kostace te 10e godisnje, plus 500din na 4 godine za izradu kartice (kao kod mTSB). Ali i EUR i RSD mozes na bankomatu uplacivati i podizati!
 
Njemu treba, koliko sam shvatio, tek ponekad, da kupi ponešto, na web-u. Za toliko mu se isplati da svrati do bilo koje banke i uplati koliko mu treba. Šta će mu ATM, naplata 1%, 500din izrada kartice, kad u Intesi ima besplatno sve sa Visa Electron, plus Visa može da iskoristi kasnije za PayPal.
 
Prvenstveno za prijem novca od Youtube-a, ako Bog da da uspem da razvijem kanal kako sam zamislio. Dakle, da vežem račun za AdSense nalog. Kada već imam tu karticu, verovatno bih kupio povremeno ništo sa neta iz inostranstva (mobilni, ili neke sitnice) da ne molim više druge da to obave umesto mene. Ako ima još nekih pogodnosti, jnoš bolje. Pogledah na sajtu Intesinu ponudu, i, u baš šturim informacijama, videh da je baš velika razlika deviznog kursa i da je nepovoljnije u odnosu na MTS i Telenor, tako da pretpostavljam da će ta kursna razlika da "pojede" to održavanje karice koje (će da) se plaća u MTS-u ili Telenoru. Da li u MTSu mogu da se uplate devize i da se podignu devize (evri, dolari)? Hvala oš jednom svima koji se trude da mi pomognu.
Videh i da mogu MTS-om da plaćam račune, pa pretpostavljam da bih plaćanjem 2-3 računa (telefon, struja...) bez provizije, anulirao tih 100din provizije, što znači da ostaje povoljniji deviznui kurs u odnosu na intesu
 
Poslednja izmena:
Onda uradi kako ti je alfaunits rekao.
 
ako bi koristio intesinu visa electron onda uplatiš devize na račun naravno, onda imaš samo devizni račun koji je vezan za tu karticu

ako hoćeš da uplaćuješ dinare u intesi treba ti i dinarski račun u intesi prvo da bi konvertovao dinare u devize u intesi... ali to nema nikakvog smisla

u mts banci odmah dobijaš i dinarski i devizni račun, i možeš da konvertuješ i jednog da drugi račun po povoljnom kursu
 
Mislio sam da i u intesi mogu da se plaćaju samio dinari, pa da se vrši konverzija. Hvala još jednom i na dodatnim objašnjenjima i na pomoći.
 
Izgleda sam permutovao nečiji post sa njegovim. U principu, ovo što smo ti rekli, ostaje ti YT uplata/ problem /da rešiš.
 
Isplata sa AdSense-a ne moze na kartice nase jos uvek (Mislim da nigde ne moze, ali to vec nisam upucen...). Imam i sam nekih 30-40e, koji ne znam ni odakle mi, niti mogu ikako da ih podignem (jer su ispod 70$ minimuma).

U Intesi ti je najisplativije za PLACANJE samo, ako uplacujes evre sam. Ako uplacujes dinare, onda def. MTSB ili Telenor.
Za sitnije sume je Telenor bolje resenje, jer nemas guzve (U Intesi je retko da ih nema, mada kod mene u Cara Dusana u BG stvarno nije lose).
MTSB je bolje resenje tek za nesto vece sume, ako neces sam da uplacujes evre, nego dinare (pa em 1% provizije, em je kurs u Telenoru oko 25 para losiji).
Intesa je def. najisplativija sa Visa Electron, ako uplacujes evre (ali ima guzve)! Ako mislis uplacivati dinare, to je vec promasaj - em redovi (mada mozes i iz drugih banaka uplatiti, ali onda imas proviziju za uplate!), em je slabiji kurs od MTSB, slican Telenor banci. Kod Intese se primenjuje EUR-NET kurs za evre, kada menjas online (bilo app, bilo eBanking).
 
Taman odlučih za MTS bank, kad ono... ne može :) Pozvaću stra kol centar, pa ću pitati direktno njih, pošto reče da nisi baš siguran, pa ću da proverim. Hvala.
 
Sta ne moze konkretno?
 
Јаој,термини су битни,картица,рачун....
 
Napisao se da ne može AdSense na naše karice. Bankovnom terminologijom ne baratam najbolje, ali po onome što moram da primam platu preko banke, znam da u banci imam svoj dinarski račun i da za sve što mi treba za taj račun, moram da obavljam preko dina kartice koju su mi dali u banci. Dakle, kartica mi svuda zamenjuje račun. I kada kupujem u prodavnici i kada odem u banku da podignem novac... Svuda mi traže karticu, jer se na njoj nalazi broj mog računa u banci. Zato koristim izraz KARTICA, jer pretpostavljam da je i u ovom slučaju isto, odnosno da je isti princip i u MTS banci. Takođe sam mislio da se za AdSense daje broj računa koji se nalazi na kartici i eventualno broj same kartice. Dakle, u slučaju koji sam pomenuo, mislio sam da AdSense nalogna vežem za MTS karticu koju bih dobio kada otvorim Račun plus u toj banci. Pošto rekoste da AdSense ne može na naše kartice, a računam da je kartica koju dobijam u MTSu "naša", iako je zapravo Mastercard "strani državljanin".
 
Moras razclaniti termine...
U svakoj banci mozes primiti na devizni racun (izmedju ostalog i na Racun PLus koji dobijes u MTS Banci).
Ali to mozes preko WIRE/SWIFT transfera! Sto i nije jeftino.

Ali ne mozes kao sa PayPal-a da povuces, povezivanjem PLATNE kartice.

Da, tebi je fizicki ista kartica i u MTSB i za Racun PLus i za platnu karticu, ali su dve razlicite stvari, imas dva broja.
Nijedan od njih nije broj deviznog dela Racun Plusa, za to ti trebaju SWIFT instrukcije, sa IBANom.

Ovo je "ukratko"... ja nisam bas prava osoba za objasnjavanje osnovnih stvari :D
 
^ Alfa, tvoja pomoć cenjenom članu je vise "odmoć". On ne razlikuje broj partije (računa) i kartice i koristi srpsku Dinu.
Ti pričaš o SWIFT-u, loro doznakama, IBAN-u, i ideš u detalje koji za ovaj slučaj nisu važni a verujem i potpuno daleki.

Za cenjenog člana: edukuj se samostalno na netu, a onda kod finalne nedoumice pitaj drugare na forumu. Za tebe je Banka Intesa Visa Elektron prava stvar i tu se svaka priča zavrsava (za opisani posao). Može i MTSB kao i TB, uz ovde navedena ograničenja.
 
Za AdSense je bas SWIFT opcija, ili devizni cek.
SWIFT = Wire = LORO doznaka = priliv iz inostranstva na devizni racun (ili deviznu partiju racuna, u slucaju Telenor/MTS banke). Tehnicki nije bas isto, ali za sve potrebe ove price, jeste ;)

Slazem se skroz, nisam bas za pomoc, ako se osnovni pojmovi ne znaju :(
 
Eeee, deco moja :) nekada je bilo jednostavno kupiti grafičku, kupiti HDD, kupiti procesor, otvoriti račun, smuvati devojku, otići u kafanu... A sada... A sada je izgleda sve postala teška nauka, sa hiljadu skraćenica, začkoljica, različitih modela sa skoro istim oznakama, više se ne zna ni slovna ni brojevna oznaka za AMD, ni za Intel, ni ko je muško, ni ko je žensko, ni koja banka je domaća, a koja strana, a ni u koju kafanu da uđeš i koje piće da poručiš... ...i ko izmisli banke i skraćenice i sav taj lom...
Hvala svima na pomoći, odoh ja na pivo, pametnije je i manje stresno. Mada, da li da naručim Zaječarsko, ili Lav, ili Nikšićko... ček, Nikšićko nije naše. Onda Hajneken...Mada, on se puni kod nas, a nije naš... Ipak ću ja vodu. Česmovaču naravno! :) Šalu na stranu, hvala na trudu da mi pomognete
 
Poslednja izmena:
Haha :)
Hvala tebi sto nas decom nazva :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno