Šta je novo?

mts Banka

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja sam otvorio tekući račun Račun plus. Ja mogu da u okviru e-banking aplikacija konvertujem dinare u evre, pa da nakon nekoliko meseci te iste evre konvertujem u dinare?

Mogu da vršim konverziju u oba smera u okviru ovog tekućeg računa?
 
Jedino što vidim na sajtu da postoji provizija prilikom prodaje

Kupovina efektive
Provizija: bez provizije

Prodaja efektive
Provizija: 0,50 %
 
Efektiva su novcanice.
 
Значи у пословници банке кад ти продају.
 
Uhhh, razmišljao sam iskreno da li da napišem svoju avanturu od četvrtka sa mts bankom.

Razmišljao, zato što me pre svega mrzi i iskreno umoran sam od svega u vezi sa njom.

Ali hajde ipak ću. Tog četvrtka pozvao sam call centar, čisto da razbijemo sve dileme koje su
i ovde postojale a u vezi sa radnim vremenom njihovih ekspozitura, do 16h navodno.

Okrenem call centar, javi se ljubazna devojka, uglavnom sve su ljubazne.
Dobar dan, dobar dan... Mene zanima da li postoji neka vaša ekspozitura koja radi i posle 16h,
uzeo bih čekove, ali ne bih da uzimam slobodan dan samo da bih to uspeo da odradim.

Ah, pa postoji, reče devojka. Imate našu ekspozituru u Kumodraškoj 247b koja radi do 20h.

U neverici posle te njene informacije već sam se organizovao da sa Novog Beograda odmah posle
posla zapalim do njih.

Lokacija, pa lokacija da proste svi forumaši koji možda žive u tom kraju je bogu iza leđa.

Zamislite vukoebinu, i vuko****nu te vuko****ne, a ta vuko****na te vuko****ne da ima sopstvenu
periferiju to bi bila upravo lokacija te njihove ekspoziture.

Nalaze se u neposrednoj blizini Štarkove fabrike.

Elem, kada sam došao tamo već je bio pao mrak, kiša je bila samo dodatni šlag na mizeriji od torte
koje sam progutao te noći.

Približavam se kompleksu zgrada, od kojih je polovina u mraku. Srećom zahvaljujući ovom forumu setih
se da je neko pominjao da koriste infrastrukturu Dunav osiguranja.

Nigde ali jbn nigde nije postojao vidljivi znak MTS banke. Ona se nalazila bukvalno u zadnjem redu zgrada,
morate proći mračni deo koji izgleda kao iz tinejdž horor filmova iz devedesetih. Sačekali su me i psi lutalice
koje su možda u meni videli ukusan obrok, srećom odustali su, valjda me ni oni nisu hteli tako mokrog
i smorenog.

Konačno stigoh pred vrata gde piše Dunav banka, odmah pored je garaža koju dunav osiguranje koristi za
pregled vozila.

Na vratima obaveštenje, gle boga ti stvarno piše radno vreme do 20h. Guram kvaku, pokušavam da uđem
ali cvrc ne leži vraže. Zaključano!

Vidim ja da svetlo gori unutra, ima znakova života, ali sve je zaključano. Dovde sam došao nema šanse sada
da odustanem. Krenem da lupam na prozor u nadi da će me neko čuti.


Posle par minuta tokom kojih sam uživao na kiši prilazi prozoru neka žena, pušta me da uđem. Mislite da sam
ušao kroz vrata. Ah pa prevarili ste se.

Otvara vrata od garaže pored, otvorila ih je do pola, tako da sam morao u stilu limba da se provučem.

Ne pamtim da sam ikada imao sličan ulazak bilo gde a kamolil u banku.

Ali ok, nema veze tu sam, stigao sam zaboraviću na sve i cimanje, kišu, kučiće, zaključana vrata.

Ehh, sledi onaj najbolji deo. Gospodine, kaže žena koja radi tamo ali mi ne izdajemo čekove posle 16h,
sistem radi do 16h ne možemo da odradimo proveru. Mi posle 16h možemo samo da radimo uplate i isplate,
nešto kao bankomat i ništa više od toga.

U trenutku dok mi je to pričala prilično sam siguran da sam razvio jedan ili barem dva vidljiva tika na levom
oku.


Slušam je i ne mogu da poverujem, pa zašto pobogu radite do 20h, zašto vas maltretiraju pitam ja nju, i
sami kažete da posle 16h vaše mogućnosti su kao običnog bankomata. Ona sleže ramenima... Nisam niti ću
ikada iskaljivati bes na običnim radnicima koji ne vode niti određuju politiku preduzeća.

Zahvalio sam joj se, rekao zbogom, i pitao samo za najbezbedniji deo kojim bih mogao da izađem iz celog tog
kompleksa.

Kučići, reče ona, nemojte brinuti zbog pasa, jeste da su malo veći ali ih hrane, uglavnom. Hrane ih!? Eh super
da ne brinem znači. Pozdrav.
 
^ Sjajna priča! :)

Što do te zabiti nisi došao jednim od onih lebdećih vozila iz MTS reklame - videh svojim očima!? Zavalis se i gledas MTS TV na nekom velikom ekranu dok putujes, recmo ekranizaciju Barkervilskog psa Sera Artura Konana Dojla.
 
Poslednja izmena:
Ovo je za poslednji odgledani filmovi :D

Koja kisa u Beogradu??? Jesam ja to prespavao tokom januara?
 
Овдашња (једна једина) мтс банка ради до 18 али не знам за чекове и остало, тамо одем да уплатим паре што баш и не могу на банкоматима.
 
Pare možeš da uplatiš i u pošti, sama poenta ove banke koja radi do 20h je apsolutno
besmislena.

Ispravka dana, sreda je bila, ne četvrtak. I ne nisam hejter mts banke, niti radim za konkurenciju.


Ali da ću morati da uzmem jbn slobodni dan samo zbog njih moraću.
 
@ Mare

Vezano za vrata od garaže, ostavila ih je tako poluotvorena i u trenutku kada smo ušli
u poslovnicu ona je nešto čula, ja nisam, prepala se, rekla je jaoj da mi neko nije ušao
unutra.

Mislim razumem ja nju i njenu paranoju, koliko sam shvatio, ona sama tamo radi, nema ni obezbeđenja ni
ničega.
 
Pare možeš da uplatiš i u pošti,
Наравно да могу али тамо (обично) чекам у реду, попуњавам некакву уплатницу ... овде уђем, добар дан, ја бих да уплатим на рачун, дам картицу и паре и готово. А и у центру је и не провлачим се поред кучића. ;)
Јесте бесмислено да банка ради а не могу да се издају чекови што је био твој проблем али можда може још нешто или имају други посао а ово је додатак. Можда тамо нема поште па се тако лакше уплати/исплати.
 
  • Like
Reagovanja: M J
@Bivis
Izvini druže ali ja oplakah na ovu tvoju priču... da ne pomisli neko da se smejem tuđoj muci jer nikad nisam, ali ovu tragikomediju si napisao onako šekspirovki.. kapa dole.
 
Ostalo je samo da je Lynch ekranizuje.

Sent from my MI MAX using Tapatalk
 
  • Like
Reagovanja: M J
Ponavljam pitanje pa ako neko ima iskustva.
Niko nije pomenuo da li funkcionise povlacenje deviza sa Cex-a,Bitstampa/finexa/rexa itd.
Koliko izgubis u prenosu sa istih?
Da li je bolje EUR ili Dol povlaciti ako to funkcionise?
 
Kako stize refund na mts banku? Narucivao sam prvi put nesto sa dhgatea i nije stiglo posle 60 dana, jel legularno leze na racun?

Sent from my Le X820 using Tapatalk
 
Meni je skinuto evro i po za paypal card verification i posle par dana vraćeno. Skinuo u dinarima, vratio u evrima. Konvertovao te evre u dinare i to je to. Verovatno i refund radi isto tako.
 
Ko placa na ebay direktno karticom,paypal skida 1$ i istog sekunda vraca 1$ zato sto je on procesor.
 
Samo da kazem za mtsBank-u da su me razocarali, koristim ih od prvog dana.
Ako kupujete dosta preko interneta u (EUR/USD...)stranoj valuti, onda Vam skidaju jako puno, npr ja sam napravio kupovine oko 300e, a kurs je samo padao, da bi oni meni uzeli oko 1700din vise kada se to "proknjizi".
Da li im je to za sada jedini nacin zarade, ne znam, ali jako bezobrazno od njih.
Prelazim u komercijalnu banku!
 
^
a da nije možda zato što je kliring nakon promene kursa, recimo?
 
Kupovao sam nešto na Amazonu ali se porudžbina poništila tj isporuka kao nije uspela iaoko se to desilo posle par dana (znači roba nije ni mogla doći do Srbije). Ni oni sami ne znaju zašto i kažu da su mi vratili i sredstva. Koliko obično vremena treba da ta sredstava vidim na računu?
 
Kupovao sam nešto na Amazonu ali se porudžbina poništila tj isporuka kao nije uspela iaoko se to desilo posle par dana (znači roba nije ni mogla doći do Srbije). Ni oni sami ne znaju zašto i kažu da su mi vratili i sredstva. Koliko obično vremena treba da ta sredstava vidim na računu?
Trebalo bi 10 do 15 dana. I ja cekam isto da mi se vrate sredstva

Sent from my Le X820 using Tapatalk
 
Samo da kazem za mtsBank-u da su me razocarali, koristim ih od prvog dana.
Ako kupujete dosta preko interneta u (EUR/USD...)stranoj valuti, onda Vam skidaju jako puno, npr ja sam napravio kupovine oko 300e, a kurs je samo padao, da bi oni meni uzeli oko 1700din vise kada se to "proknjizi".
Da li im je to za sada jedini nacin zarade, ne znam, ali jako bezobrazno od njih.
Prelazim u komercijalnu banku!
Sto nisi kupio $ ili € pri kupovini, tada ne bi imao to.
Naravno razlog je da ti kad kupujes je jedan kurs, a oni kad knjize je drugi.
Ne znam zasto ne kupis devize iz menjacnice ionaku su najpovoljniji u Srbiji pri kupiovini deviza?
 
Ja kupio evro, otišao u Sofiju kad mts mastercard kartica ne prolazi i to na više mesta. Bez komentara.
 
A što ne platiš online, bez provizije je sigurno.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno