Šta je novo?

mts Banka

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
ako budes mogao kad je pokupis da nam slikas prednju stranu (podrazumeva se da prekrijes broj i svoje informacije) cisto me zanima dal su promenili dizajn od ovog prvobitnog za dve godine 😅
 
Znaci stigla dina nfc kartica,sad nam ne trebaju vise master i visa.
 
Isteko je rok od 30 dana da mi dostave novu Mastercard karticu mts banke, treba da zovem korisnički servis, da li mogu zahtevati da mi dostave novu karticu u filijalu Poštanske štedionice, pošto na adresu nije stigla.?
Ja isto čekam i zvao sam da pitam

Kažu da je rok za dostavu 15 dana
Kartica se dostavlja isključivo poštom, ili ako si unapred podneo zahtev za dostavu u ekspozituru.
 
Znaci stigla dina nfc kartica,sad nam ne trebaju vise master i visa.
Najzad, jer iskreno se nadam da će i ostalim bankama popustiti kočnicu da je narednih meseci ponude kao podrazumevanu.
 
Proveri da ti nije stigla u najbližoj ekspozituri Poštanske. U koliko ne stigne kartica na kućnu adresu, oni dostave tu karticu u najbližoj ekspozituri banke.
Mi o vuku. Elem, to je Dina kartica sa beskontaktnim plaćanjem koja se i u inostranstvu može upotrebljavati posredstvom UnionPay kineske kartičarske kuće. Pre skoro tri godine je ovo trebalo da se desi, ali očigledno da je došao taj dan D.
Pogledajte prilog 405704
Da li to znači da će Dina Discover koju smo dobijali do sada biti zamenjena ovom karticom? Ili to nije vezano za račun plus, već samo za ostale račune u Poštanskoj?
 
Da li to znači da će Dina Discover koju smo dobijali do sada biti zamenjena ovom karticom? Ili to nije vezano za račun plus, već samo za ostale račune u Poštanskoj?
Vrlo je diskutablino da li će za Račun Plus Dinu Discover preinačiti u UnionPay, ali zaista je zaključak na mestu i dobro bi bilo da im se to predoči. Svesni smo situacije da je Poštanska ostavila mts banku kao zaseban entitet, ali s druge strane, ako je i mts Master kartice uvela u Google Pay, može i mts Dine da izdaje kroz UPI.
 
Vrlo je diskutablino da li će za Račun Plus Dinu Discover preinačiti u UnionPay, ali zaista je zaključak na mestu i dobro bi bilo da im se to predoči. Svesni smo situacije da je Poštanska ostavila mts banku kao zaseban entitet, ali s druge strane, ako je i mts Master kartice uvela u Google Pay, može i mts Dine da izdaje kroz UPI.
E baš je to mene i zanimalo! Bilo bi zaista lepo da i za Račun Plus Dina kartice budu UPI ubuduće.
 
  • Like
Reagovanja: uji
To je jer se Google servisi ne koriste u Kini tj. cenzurisani su zato i svi Android telefoni za kinesko tržište dolaze bez Google servisa, a Apple-ovi servisi (App Store, iCloud, Apple Music, Apple Pay, Apple Pay Transit...) se koriste i dostpni su svima.
Što se tiče segmenta od 600+ EUR, Apple je jako jako popularan Kini:
For the first half of 2023, Apple held 67% of market share for phones priced over $600, followed by Huawei with 15.6%.
 
To je jer se Google servisi ne koriste u Kini tj. cenzurisani su zato i svi Android telefoni za kinesko tržište dolaze bez Google servisa, a Apple-ovi servisi (App Store, iCloud, Apple Music, Apple Pay, Apple Pay Transit...) se koriste i dostpni su svima.
Što se tiče segmenta od 600+ EUR, Apple je jako jako popularan Kini:
Znam zasto samo sam napisao jer si ti spomenuo oba servisa. U svakom slucaju tesko da ce u skorije vrijeme Dina bit podrzana od bar jednog od ova dva Wallet-a
 
Pozitivno je što UnionPay ima podršku za Apple Pay, tako da banke ako budu imale želju, moći će da odrade integraciju.
 
Da li se i za Dina karticu moze menjati pin preko aplikacije?
Meni je kartica stigla, ali pin nije pa me zanima da li ce prihvatiti promenu pina iz aplikacije?
 
Da li neko zna da li MasterCard i Dina Discover kartice koje imamo funkcionisu u offline modu za plaćanje? Recimo kada se plaća u avionu gde POS terminal nije povezan na mrežu.
 
Cudno ti je pitanje.

kartice su uvek offline, i na zemlji i u avionu.
POS terminal je uvek povezan na mrezu cak i kada je bezzican
 
nadam se da ovime neće master ukinuti da daju
bio u italiji, milina plaćati bez provizije
 
Da li neko zna da li MasterCard i Dina Discover kartice koje imamo funkcionisu u offline modu za plaćanje? Recimo kada se plaća u avionu gde POS terminal nije povezan na mrežu.
A avionu se uglavnom plaća isključivo karticom. Jedino što mi se dešava da transakcija bude obrađena posle 5 dana. Pa me na trenutak šokira SMS da sam potrošio neke evre, a ja već zaboravio da sam bio na putovanju.
 
Cudno ti je pitanje.

kartice su uvek offline, i na zemlji i u avionu.
POS terminal je uvek povezan na mrezu cak i kada je bezzican
U recimo avionima AirSerbia airPOS terminali nisu povezani ni na jednu mrežu u vazduhu. Aparat pamti karticu koja fizički mora da bude ubačena u terminal i podatke šalje bankama tek kada se ponovo poveže na mrežu na zemlji. Kada sam leteo za Barselonu pre 4 dana, mojim kolegama nije prolazila kartica iz banke Intese jer kako im je rečeno od strane posade: “Vaša banka ne dozvoljava plaćanje na offline airPOS aparatima”. Ja nisam ništa kupovao pa nisam ni probao da li naša Master ili Dina Discover rade na takvim aparatima.
Eto, samo sam želeo da saznam da li je neko plaćao na takvim aparatima i da li su mu tada kartice ‘prolazile’.
 
  • Like
Reagovanja: uji
Da li moze neko da otvori sajt posted.co.rs
 
Mogu i bez problema sam se ulogovao na Homebanking.
 
Od petka ne mogu da otvorim sajt,probao kod 2 razlicita operatera i nece.
 
Radi mi sajt i na telefonu i laptopu bez problem
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno