Šta je novo?

mts Banka

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Jel moze neki broj za kontakt i mejl? Zelim da znam da zovem ako mi u toku sledeće nedelje ne donesu bar ugovor na adresu. Ako sam napravio neku gresku u otvaranju mogu da me pozovu da pitaju. Ovako sam sve popunio, slucajno mi istekla sesija i sad nista. Ne znam da li sam zavrsio prijavu kako treba ili ne.
 
Uz obzir da je sistem registrovao odliv novca u ovom mesecu, da li će doći do nekog nedozvoljenog minusa u iznosu od 175rsd za održavanje računa, uz obzir da sam sa računa, pre gašenja, prebacio novac na drugu karticu..?
Neće, jer održavanje računa se ne naplaćuje za mesec u kom se račun ugasi.
 
Šta se dešava sa sms porukama? Stigle mi 5 poruke za jedan priliv novca, pre par dana 2 poruke za 1 priliv. Luduje poruke
 
Mislio sam sad za vikend da po prvi put preko mts master card debitne kartice kupujem u inostranstvu u prodavnicama. Jel ima tu neka provizija ili dodatni trosak ako plaćam u evrima?
 
Mislio sam sad za vikend da po prvi put preko mts master card debitne kartice kupujem u inostranstvu u prodavnicama. Jel ima tu neka provizija ili dodatni trosak ako plaćam u evrima?
Nema. Samo imaj evre na racunu i placaj u lokalnoj valuti i to je to. Ako je lokalna valuta evro, kao sto je u tvom slucaju, super nema konverzije; a ako nije nema problema MC ce da odradi konverziju po ok kursu iz lokalne valute u evro. U bilo kojem slucaju nema dodatnih troskova, provizija i sl. Jedino kod dizanja sa bankomata imas proviziju 2% min 3eur.
 
Hvala!
A jel ima neki bankomat na kome mogu da se uplate euri ili mora ekspozitura?
Prošle godine sam koristio pametni bankomat mts banke ali ne nalazim na sajtu sada?
 
Mislim da to važi samo za račune koji počinju sa 200.
Opcija je takođe i menjačnica preko aplikacije ako je kurs odgovarajući.
 
@geteks
Ali da se ne zeznes za uplatu evra mogu samo one ekspoziture koje podrzavaju klijente bivse mts Banke. Evo spisak: https://www.posted.co.rs/site/poslovnice-plus.html
Ili da uplatis dinare, pa u online menjacnici da kupis evre, po danasnjem kursu od 117.78 sto je isto ok. Gubis 470 din na 1000 evra u odnosu na srednji. Za razliku od evra, dinare mozes da uplatis u bilo kojoj ekspozituri Postanske, mozes i u bilo kojoj Posti preko onog protocnog racuna ili da ti neko posalje sa drugog racuna.

Te njihove samousluzne zone mislim da vaze samo za uplatu dinara ali ne i za klijente bivse mts Banke.
 
Hvala, a zna li se nesto oko opcija kad isteknu ove kartice iz mts banke, konkretno meni vazi do oktobra sledece godine, šta posle?
 
A jel probao neko pre isteka da predje u PS?
Da li je to moguce i da li se isplati? Jer mi deluje kao da nas iz MTS tretiraju kao gradjane drugog reda.
 
Dečko, ti si nešto pobrkao. Lepo sam ti napisao ,ti i dalje pišeš besmislice.
 
Nema MTS banke mi smo sada korisnici PS i nema gde da prelazimo kada smo već njihovi, tako da možeš dobiti samo aktuelnu karticu PS
 
Jel ovo tacno ili ne?
Ako je tacno onda moja pitanja imaju smisla.

Svakako pitao sam im ovo sve preko formulara podrske pa cemo videti. Napisacu odgovore
Tacno je sve to sto sam napisao. Mts Banka kao pravno lice vise ne postoji, svi smo mi sad zvanicno u Postanskoj. Medjutim, gospoda iz Postanske se nisu potrudila da nas 100% integrisu u njihov sistem vec koriste dva paralelna. U onim ekspoziturama Postanske gde su odlucili da imaju i sistem iz bivse mts Banke u njima mozes da zavrsis poslove kao sto su uplata evra i sl. U ovim ostalima samo dinare.

Tacno je to i za samousluzne zone, na njima za nas iz bivse mts Banke ne moze ni uplata. Ako bas zelis preko njih, jedino resenje je ako imas nekoga u Postanskoj kome racun pocinje sa 200, da uplati sebi na tim samousluznim bankomatima, pa posle online bez provizije da ti prebaci na tvoj racun 360. I onda ti kupis evre u online menjacnici i to je to.
 
Poslednja izmena:
Sistem Poštanske je otprilike kao kada bi sada koristio windows 98, dok je Računa Plus kao recimo windows 7. Tako da je integracija skoro pa nemoguća. Jedino što bi možda mogli da urade je recimo da pređu na neki napredniji noviji sistem, i tako integrišu sve u jedno. Ali s obzirom da penzioneri čine skoro većinu korisnika Poštanske ne bih se nadao ovome.

@geteks Na tvom mestu ne bih prelazio sa Računa Plus na Poštanski račun, imaš ovde u temi neko je opisao kako se proveo s tim, pa pročitaj. Ukratko, sišao bi sa konja na magarca.
 
Ja sam zvao u PŠ da pitam zašto nema kurira sa ugovorom i kasnije sa karticama za Račun +. Kaze ljubazna zena da je negde zapelo u prijavi i da odem do najbliže poslovnice da to rešimo. Bravo da budućeg klijenta 3 nedelje ne možete telefonom ili mejlom obavestite da je započet proces i prekinut, a popunio sam sve podatke.
Sad se razmišljam da li da se cimam oko toga.
 
Juče nije radila, a evo i danas im ,opet, ne radi aplikacija.
 
Da li moze da se podigne novac u posti ako izaberem da mi novac od drzave legne na "Banka postanska stedionica akcionarsko drustvo Beograd"
 
Da li je neko do sada dobio DINA karticu sa opcijom bezkontaktnog plaćanja, od bilo koje banke?

Prva bezkontaktna transakcija DINA karticom (u izdanju Poštanske štedinonice) je obavljena 26. januara 2022. godine, pa me zanima koje banke su za ovih 10 meseci počele da izdaju DINA kartice sa opcijom bezkontaktnog plaćanja?
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno