Šta je novo?

mts Banka

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Da li si siguran da nije spustena cijena i tih paketa? Trebalo bi da su obuhvaceni svi paketi koji su poskupili od 1. januara 2021. do momenta usvajanja uredbe. Imajte na umu da umanjenje nastupa tek od septembra, tj. odrzavanje za septembar (koje obicno dolazi na naplatu krajem mjeseca) ce biti sa popustom.
Prilazem izvod iz tarifnika PŠ sa vazenjem od 1 septembra da potvrdim izneto. .. Tu ujedno možeš da vidiš i uporedis sta se dobija za 2oo dinara u paketu za zaposlene, u odnosu sta mi imamo u računu plus za 175 dinara.
 

Prilozi

  • PUN_Tekuci_racun_za_zaposlene.pdf
    292.6 KB · Pregleda: 14
  • PUN_Tekuci_racun_za_penzionere.pdf
    292.6 KB · Pregleda: 9
@Syntaur Koje mtsBanke? Ona ne postoji više. Ovde govorimo o računu plus. Ako imaš račun plus od septembra će ti mesečno skidati 175 dinara, umesto 250.
 
Interesantno je da u racunu plus više nemaju kreditnu karticu u ponudi.
Da li je neko možda ovo proveravao?
 


Capture.PNG

Nigde na sajtu racun plus više ne stoji kreditna kartica, a u novom tarifniku od 1.9 pod stavkom 3.3 stoji da više ne izdaju kreditnu karticu.
 
@kopmania Kroz ebankin može da se podnese zahtev za karticu, kao što se vidi na slici. Mene ovo ne zanima tako da se nisam nešto interesovao. Najbolje je da pozoveš pa da pitaš.
 
Može jedno lenjo pitanje, možda neka dobra duša zna ukoliko je u toku, bez da listam ili da upoređujem sam :) - da li mi je isplativije da uplatim evre direktno na račun plus ili da prodam evre u nekoj menjačnici i onda uplatim dinare?
Trenutno mi fali izvesna suma za neku dinarsku uplatu, a uplatiću još nešto preko, što za online plaćanje računa, što za neke sitnice s Alija.
 
MTS online menjačnica je nekada imala najbolji kurs. Sada je u rangu sa drugima, čak i bolja od nekih. Ja držim evre i sve što kupujem, kupujem upravo tako, u realnom vremenu se vrši konverzija iz €2rsd.
 
Može jedno lenjo pitanje, možda neka dobra duša zna ukoliko je u toku, bez da listam ili da upoređujem sam :) - da li mi je isplativije da uplatim evre direktno na račun plus ili da prodam evre u nekoj menjačnici i onda uplatim dinare?
Trenutno mi fali izvesna suma za neku dinarsku uplatu, a uplatiću još nešto preko, što za online plaćanje računa, što za neke sitnice s Alija.
Pogledaj kursnu listu povlašćenog kursa na ebankingu pa proceni. Ako menjaš stotine evra, biće ti isplativije.
Na Aliju tj. u inostranstvu plaćaćeš sa deviznog u evrima ako budeš imao pokriće. Konverziju ka dolarima radiće MasterCard u približnoj razmeri skoro pa bez gubitaka.
 
Pogledaj kursnu listu povlašćenog kursa na ebankingu pa proceni. Ako menjaš stotine evra, biće ti isplativije.
Na Aliju tj. u inostranstvu plaćaćeš sa deviznog u evrima ako budeš imao pokriće. Konverziju ka dolarima radiće MasterCard u približnoj razmeri skoro pa bez gubitaka.
Više stotina evra je u pitanju, ranije u Pančevu nisam imao opciju uplaćivanja deviza (nije bilo poslovnice MTS banke), pa sam po potrebi uplaćivao dinare i nisam razmišljao.
Znam da je kurs bio nekad vrlo dobar i konverziju ka dolarima i evrima sam preko MasterCard-a radio automatski, gubici su bili neprimetni, ako ih je i bilo.

Nisam samo siguran da sam skontao dobro - misliš da će mi biti isplativije da uplatim devize direktno na račun?
Trenutni kurs koji vidim na ebankingu je sledeći:
Kup - 117,0017
Sred - 117,3538
Prod - 117,8232

Edit: sve pod uslovom da će mi u Poštanskoj dozvoliti da uplatim devize, iako na sajtu piše da je to moguće u ovim našim PA poslovnicama...
 
  • Like
Reagovanja: uji
Hoće. To su poslovnice sa šalterima na kojima je instaliran softver mts banke. Stoga, tako i pitaj, na kome od njih je određen rad sa klijentima.
 
Što se provlačenja kartice tiče, više se i ne obazirem na notifikacije od banke. Otvorim Wallet i sve je tu. Može i iz bankine aplikacije, naravno, ali je Wallet jednostavniji.
 
Pa meni je korisno da odmah vidim stanje nakon transakcije i da na taj način budem obavešten o eventualnoj zloupotrebi kartice.
 
@Syntaur - misliš na Google Wallet? Evo maločas sam ga instalirao i povezao MasterCard, ali nisam našao opciju kako možeš da vidiš stanje i transakcije - jedino kroz "Activity", ali još nemam aktivnosti na wallet-u, tek instalirah?
 
@Syntaur - misliš na Google Wallet? Evo maločas sam ga instalirao i povezao MasterCard, ali nisam našao opciju kako možeš da vidiš stanje i transakcije - jedino kroz "Activity", ali još nemam aktivnosti na wallet-u, tek instalirah?
Imas sve pod aktivnosti.
Ako nisi koristio logicno nemas nista.
 

Prilozi

  • Screenshot_2022-09-06-11-53-57-546-edit_com.google.android.gms.jpg
    Screenshot_2022-09-06-11-53-57-546-edit_com.google.android.gms.jpg
    67.7 KB · Pregleda: 45
Da li je moguce da ne revresuju stranicu posted.co Vec mesecima nisu nista menjali?
 
Ja sam dobio oko 19h poruke od 5.9.
Ostalo nakon toga, bilo kartica, bilo e-banking plaćanje, ništa. Zaista su neverovatni po pitanju poruka.
 
Ja pre sat vremena dobio sms o uplati od 06.09. iako sam posle toga imao jos 6-7 uplata i isplata to mi nije stiglo to ce verujem kasnije, sta kasne samo 3 dana🤣 nije puno...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno