Šta je novo?

mts Banka

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Mora explicitno da se zahteva to od njih. Ja sam posle cekanja na Dinu od preko mesec dana tako trazio u nekoliko navrata da posalju u filijalu i na to sam takodje cekao jos mesec ipo dana i zvao 10-ak puta sve ukupno. Ali, kako su mi tada rekli u filijalu salju ako se uspostavi kao kod mene da ne stigne na adresu, a posto oni unapred znaju da reeetko stize na adresu onda takodje vec znaju da ce nakon dosta cekanja klijent morati da ode u filijalu na svoj zahtev.

Tako da cekanje ne gine, samo se salterskim sluzbenicima to vodi kao radni staz, a klijentima se vodi kao gubljenje dragocenog vremena...
 
Samo moze da se desi da MC putuje kao i Dina, a Dina obicno putuje nedeljama...da ne kazem mesecima. Sve platne kartice baba Postanske su strastvene putnice i ovo treba imati u vidu, jer znaju da se zadrze na svojim proputovanjima 😉
Jel se to čekanje koje si spomenuo odnosi na kućnu dostavu ili samo vreme potrebno za izradu?
 
Jel se to čekanje koje si spomenuo odnosi na kućnu dostavu ili samo vreme potrebno za izradu?
Samo na dostavu, ali ajde da kazemo da je to bio extreman slucaj. Pisao sam o tome u detaljima, necu opet da spam-ujem.

Svakako postoji problem sa dostavom sa cime naravno teram sprdnju sve vreme i baba Postanska je upoznata sa tim, operaterke su mi rekle vise puta da se to desava i da imaju tu proceduru koju moraju da ispostuju. Cak i za Bg su rekle da ljudi nekad cekaju i po vise nedelja jer oni prakticno uvek salju na adresu klijenta koji imaju u sistemu, a posto se relativno cesto desava da se platna kartica negde zagubi, onda cimas da izrade novu i da salju na adresu filijale. Sama izrada platne kartice je stvar koja ide dosta efikasno i sa tim nema problema.

Ipak, ovde ima i ljudi kojima je sve uredno i na vreme stiglo, ali preporuka da za svaki slucaj tipa mesec dana pre isteka MC pozovu centralu i traze ipak da se to dostavi u filijalu. Moraju da se pritisnu da naprave izuzetak od njihovog tupavog algoritma. Ja cu svakako odraditi upravo to povucen prethodnim negativnim iskustvom, ali ja imam jos par meseci fore...
 
Vrlo sam razočaran u BPŠ. Godinu dana od navodne integracije, integracije nema ni na vidiku. Uskoro mi podižu održavanje na 250 din mesečno, a i dalje ne mogu da podižem i uplaćujem devize u obližnjoj ekspozituri. Odavno sam izgubio nadu da će išta da se promeni na bolje na polju ponude bankarskih usluga u Srbiji, makar dok ne uđemo u EU i prestanemo da budemo izopšteni iz svih međunarodnih tokova i trendova.

Nekome ova situacija odgovara da se ništa ne menja još barem 30 godina (radnicima u BPŠ i ostalim državnim radnicima) dok su svi ostali su taoci trulog sistema.
 
@Korean_MCG Potpuno te razumem, jer pazi mi imamo u okviru Racuna Plus sve te pogodnosti, ali dzaba ako njih ne mozes da koristis jer nema sta nije bug-ovalo do sada. Ja sam i otvorio racun u drugoj banci i bukvalno bio pred zatvaranje ovog, ali sam sada vezan najverovatnije bar do kraja godine.

Ja na baba Postansku gledam kao na drzavu u malom, kao nesto se pokrene, sve se to lepo snimi, plasira u javnost, ali se zapravo odradi 5% od ukupnog, bukvalno kao lagarije politicara pred svake izbore. Isto tako je i sa tom integracijom jer kao sto znamo to nece skoro. A, da to samo odrade do kraja i budu na nivou ex mts banke mogli bi sigurno fino da profitiraju, samo da se ulozi malo u marketing ovog racuna. Kada ljudi shvate sta sve pokriva verujem da bi znacajno porastao broj korisnika ovog racuna.

Korisnici Osnovnog racuna u Sberbanci su recimo takodje imali integraciju u okviru omrazene AIK banke, ali to im makar za sada dodje samo kao boljitak. Moja cura koristi taj racun koji je RSD + EUR i odrzavanje 200 kinti uz SMS-ove sa promenama na racunu preko 1000 kinti, preko mobilne limitiras grublje racun, ali to sve radi i nije omanulo do sada. I pazi sad, pripajanje je bilo relativno skoro, a vec je dobila poruku da ce moci da koristi i sve bankomate AIK banke u gradu i ovo je samo benefit. Jer ona moze da uplacuje i evre kao i da ih podize na bankomatu vec sada.

Samo pokazuje da onaj ko zeli i ko je ozbiljan - stvarno odradi stvar do kraja, a kao sto smo vise puta rezimirali PS ocigledno ne zeli da se unapredjuje i razvija, nas je malo i nismo im znacajni i zato nas verovatno zezaju svako malo... Ali, ne gledaju na duze staze to i onda se kao i drzava fokusiraju na "sad i odmah" sta moze da se smandrlja, a ovo gde zapravo lezi dobar profit idemo polaaako, pa treba tu hiljade ljudi (u jaslama drzavnog posla) da docekaju penziju, pa onda njihova deca, unuci, da ne kazem "prijatelji, braca, kumovi" 😉.

P.S. Od kada su sredili SMS servis ja sam zadovoljan, ali vidim da se ovde ljudi zale na druge stvari i vec racunam da ce i mene zakinuti opet u nekom momentu, a to je obicno bas onda kada racunas da nesto sigurno radi...
 
Poslednja izmena:
Ne mogu da nadjem u aplikaciji preuzimanje potvrde nekog placanja. Da li to uopste postoji ili sam pomesao sa nekom drugom bankom?
Ako ne postoji pretpostavljam da je jedina opcija da idem u filijalu i cekam u redu da mi izdaju potvrdu da sam platio racun?
 
@Nothingman ne znam kako je u aplikaciji, ali na sajtu možeš da preuzmeš PDF potvrdu tako što ideš na Plaćanja -> Lista transfera. Klikneš na izvršeni transfer i onda Preuzimi potvrdu u PDF formatu.
 
Hvala za info, nisam pokusavao preko sajta.
U aplikaciji mi nudi potvrdu u pdf samo odmah nakon placanja. Ili bar ja nisam nasao kako se moze skinuti kasnije.
 
Hvala za info, nisam pokusavao preko sajta.
U aplikaciji mi nudi potvrdu u pdf samo odmah nakon placanja. Ili bar ja nisam nasao kako se moze skinuti kasnije.
Moze samo jednom potvrda nakon placanja da se preuzme, nema tipa arhive placanja pa da preuzmes potvrdu nekog predjasnjeg placanja.

Ovo radi razlicito u zavisnosti od modela telefona. Tipa ja ne mogu da preuzmem PDF nakon placanja ni na koji nacin (jer ga nijedna app koja otvara PDF ne otvori) vec mi samo jedna od app generise sliku, ali mi ovo zavrsava posao.

Uvek mozes od PDF-a koji ti generise mts app da napravis png sliku tako sto odradis samo screen shot celog ekrana i eventualno cropp-ujes po volji... Slika svakako manje zauzima nego PDF i pogodnija je za slanje, a isti je rezultat jer potvrda uplate vazi bez potpisa i pecata. Tako se ja snalazim da ne bih instaliravao dodatne app vec se krpim sa ovim sto vec imam instalirano...
 
Још у суботу сам уплатио паре на рачун у пошти и још нису легле на рачун. Не знам што се толико чека.
 
Nije išlo kroz ips, već kroz kliring koji nije u funkciji vikendom i praznicima (neradnim danima).
 
Kroz ips ide preko app ako cekirate a ako uplacujete u Posti ide kliring.
 
  • Like
Reagovanja: uji
Океј хвала. А да питам опет у вези плаћања дином на рате, јел користио неко то? Мени не стижу поруке кад прође рата нити може у изводу да се види да је прокњижено. Ћалету који има обичан рачун у поштанској увек дан раније стигне поруке о доспећу рате.
 
Vrlo sam razočaran u BPŠ. Godinu dana od navodne integracije, integracije nema ni na vidiku. Uskoro mi podižu održavanje na 250 din mesečno, a i dalje ne mogu da podižem i uplaćujem devize u obližnjoj ekspozituri.
Iskreno, ja mislim da oni nikad neće ni osposobiti sve filijale za rad sa mts klijentelom i da je cela ta priča o uvođenju novog softvera u filijalama PŠ priča za malu decu, kojom nas prosto za par sekundi skinu sa grbače. Teško je poverovati da i posle toliko vremena, jedini odgovor koji može da se dobije od njih jeste jedno imbecilno: "Zaista ne znamo kada će ostale poslovnice biti osposobljene za mts korisnike. Nemamo takvu informaciju." Mislim da će zauvek ostati ovako, "Poslovnice Plus" su te koje su sada i to je to, novih neće biti, kome se sviđa - sviđa, a ostali - široko vam polje, ionako smo državna banka i ne borimo se za više klijentele, da li će vas biti milion ili 950.000 - koja je razlika?

I stvarno, koja je razlika?
 
Iskreno, ja mislim da oni nikad neće ni osposobiti sve filijale za rad sa mts klijentelom i da je cela ta priča o uvođenju novog softvera u filijalama PŠ priča za malu decu, kojom nas prosto za par sekundi skinu sa grbače. Teško je poverovati da i posle toliko vremena, jedini odgovor koji može da se dobije od njih jeste jedno imbecilno: "Zaista ne znamo kada će ostale poslovnice biti osposobljene za mts korisnike. Nemamo takvu informaciju." Mislim da će zauvek ostati ovako, "Poslovnice Plus" su te koje su sada i to je to, novih neće biti, kome se sviđa - sviđa, a ostali - široko vam polje, ionako smo državna banka i ne borimo se za više klijentele, da li će vas biti milion ili 950.000 - koja je razlika?

I stvarno, koja je razlika?
Potrajace to. U velikim sistemima sve ide sporo.
 
Potrajace to. U velikim sistemima sve ide sporo.
Sve je stvar novca i prioritet uvek ima ono od čega neki od glavešina koji su na poziciji i koji se pitaju imaju najveći interes. Interes baba Poštanske sigurno nije sića klijenata Računa Plus, ima mnogo bitnijih stvari za manipulaciju i ulaganje i o njima čitamo svaki malo.

(Državni) sistem je uvek najsporiji mogući jer oni nemaju rokove, a i kada ih imaju svaki mogući rok je probijen i ovo je uobičajena pojava i ništa čudno. @Toshiro Mifune je imao insajderske informacije o roku za potpunu integraciju i čovek je sada video da od toga nema leba jer je taj rok probijen pre više meseci...

Naveo sam ranije primer kako to radi privatna banka - AIK banka je pripojila Sberbanku, znači 100% vlasništva početkom marta ove godine. NBS koju svi ovde volite je regulisala to da Sberbanka ne propadne zbog krize koja i dalje traje pa je ekspresno i Sberbanka promenila ime u "Naša AIK" ili kako se već zove, to je manje bitno, samo je prefix Sber bio sporan zbog proruske orijentacije.

U pozadini priče je solidan broj korisnika ex Sberbanke koji nisu za zanemarivanje pogotovo kada je u pitanju novac lokalnih tajkuna. Ali, taj tajkun (čitaj kriminalac) za razliku od ovih koji vode baba Poštansku vidi malo dalje od "danas i odmah". Čovek vidi profit na duže staze tako da nije samo expresno promenjeno ime, već je i integracija trajala bukvalno 2 meseca od zvaničnog pripajanja i sada klijenti Sberbanke bez problema mogu da podižu i uplaćuju novac i na bankomatima AIK banke između ostalog. Ovaj tajkun je kupio i sve moguće Sberbanke u regionu i to pre aktuelne krize jer su Sberbanke imale dobar potencijal i zato je sve završeno expresno kako bi te kupovine ubrzo bile opravdane, dakle integracija je morala biti na nivou i za što kraće vreme.

Sve može kvalitetno i efikasno kada postoji interes i kada se pita privatnik jer on gleda svaki RSD i taj RSD mora biti opravdan inače dobiješ ispisnicu. Da vidimo kako bi se ponašali državni službenici da imaju svakodnevne rokove i da bez obzira što imaju ugovore na neodređeno moraju svaki dan da se dokazuju ili jednostavno lete jer uvek postoji zamena za svakog.

Sa druge strane u baba Poštanskoj nakon treće popijene kafe šalterski službenik blago protrlja oči, namršti se jer zaboga treba nešto i odraditi danas, završi to nešto sitno i onda razmišlja o godišnjem odmoru i na koju poziciju da ubaci svog malog koji je već stasao da bude drug član partije. Taj novac koji se uzaludno troši samo na plate ovih lezilebovića se ne vidi jer to ne plaća privatnik već mi i sutradan naša deca, a tog novca će uvek biti u izobilju. Da je sreća da je samo jedno parazitsko preduzeće (ili banka u ovom slučaju), to su desetine teeeeeških parazita poput EPS-a, vodovoda, železnice, sudova, ali i na bukvalno stotine izmišljenih agencija, nigde na svetu nema toliko agencija za koke niko od nas ne zna čemu služe i koje bukvalno nemaju nikakvu funkciju i izmišljene su baš kao parazitske.

Svi oni i još neki drugi su definicija parazita jednog društva i života uopšte i igraju se ne samo sa našim novcem već i mnogo bitnijim stvarima poput vremena, a često i živcima i uopšte zdravljem...
 
Poslednja izmena:
@m_antic87 samo mala digresija; integracija ne znači nužno i podizanje sa bankomata druge banke bez troškova. To je nešto što na dva klika može da se namesti. Komercijalna i NLB su ovo imale od prvog dana istovetnog vlasništva, Raiffeisen i Credit Agricole takođe, ali Sberbank i AIK su u tom procesu kasnile mesec-dva, što je daleko od ažurnosti i ekspeditivnosti, a možda je pak na to MoneyGet (ex MultiCard) imao uticaja, da se ne bi ponovio peh sa Societe Generale kada je postao OTP, a klijentima se naplaćivala provizija, mada tu Vojvođanska nije bila članica mreže, za razliku od Sber i AIK.
 
Iz tog razloga je najbolje da se država potpuno povuče iz bankarskog sektora u Srbiji. I ne samo iz bankarskog sektora, već iz telekomunikacija, poštanskih usluga, prevoza putnika, energetike itd. Ali da prvo lepo otvori tržište i proda najvećem ponuđaču, a ne kao do sada preko burazerskih tendera da bira pobednike i gubitnike. A najveći gubitnici su građani odnosno poreski obveznici.
 
što se mene tiče ne moraju nikad da integrišu, aplikacija odlična, sve super radi
 
što se mene tiče ne moraju nikad da integrišu, aplikacija odlična, sve super radi
Jasno, ali tebi zavrsava posao i meni recimo mobilna app, ali gomili ljudi ovde ne jer ne mogu sve preko app i zato moraju da idu u druge gradove za osnovne stvari. Fora je sto to nije problem klijenata vec same baba Postanske, ona je u obavezi da ljudima obezbedi usluge iz paketa koje koriste kako servise tako i usluge samih filijala banke. A, ne moze svako da ode u drugu banku jer ima dosta ljudi koji placaju na rate ili su zarobljeni kreditom kod baba Postanske...

IMG_20220504_123340.jpg
Evo kako ti izgleda red penzića ispred jedne od filijala upravo, tako da je muka ziva zavrsiti nesto u banci i ne moze samo jedna stvar da se gleda vec ukupan utisak koji je totalno srozan od kada je baba Postanska pripojila mts banku... Jer stari klijenti znaju kako je funkcionisala mts banka pre ovog famoznog pripajanja.

P.S. Ovde ni šifra "mts klijent" ne pomaže jer app za rad sa Računom Plus ne radi kako stoje stvari i to baš onda kada ljudima to treba 😉
 
Poslednja izmena:
Potrajace to. U velikim sistemima sve ide sporo.
Ne verujem da ce potrajati, mislim i dalje da ga nece ni biti. Integracija je sirok pojam. U PS mogu da kazu "integracija je gotova sto se nas tice", jer realno i jeste. To sto ja ocekujem da sve filijale budu funkcionalne za ex mts klijentelu ne mora da znaci da oni to planiraju. Oni su bili obavezni u roku od pola godine i da prebace JIB sa 360 na 200, pa nisu. I ne samo da nisu, vec izdaju nove racune i kartice sa 360, sto znaci da ih nece ni menjati, tako da tog aspekta integracije nece ni biti. Ja nisam cuo dosad za banku sa 2 JIB-a.

Sto se tice osposobljavanja svih filijala za mts korisnike, tih korisnika je bilo oko 50.000. Pod pretpostavkom da ih je bar 10.000 ugasilo racune odmah cim je pocelo da se placa odrzavanje (a ugasilo ih je sigurno vise), ostaje 40.000 ljudi od kojih verovatno polovina zivi tamo gde imaju Poslovnice plus, pa ih ovo uopste i ne tangira, sto znaci da u najgorem slucaju ima 20.000 ljudi koji imaju problem sa neoperativnom ekspoziturom u svom mestu. Tesko da ce oni tu zbog njih nesto menjati.

@Korean_MCG Ja nisam za privatizaciju svega sto si naveo. Bankarskog sektora da, ali i sada ti je bankarski sektor skoro potpuno privatni. Mozes da biras, a to sto si ti (a i ja) izabrao drzavnu banku (sa svim sto to nosi) je nas problem, mogao si i privatnu. Niko ti ne garantuje da ako bi PS presla u privatne ruke nesto bilo bolje. Mozda bi, recimo, podigli Racin plus na 400 din. ili bi ga potpuno ukinuli. I neke EU zemlje su u kljucnim granama tipa energetike i saobracaja ostavile jake igrace u drzavnom vlasnistvu. Moze energetski sektor i kod nas potpuno da se privatizuje i usluga ce drasticno da se poboljsa u odnosu na kilavi EPS, ali ce da skoci i cena struje da otpadaju usi, a ovako imamo bukvalno najjeftniji kilovat u Evropi. Privatizacija za krajnje korisnike ne donosi nuzno uvek poboljsanje, a skoro uvek donosi poskupljenje. Nije ni sve drzavno za bacanje po defaultu. Recimo, osim Postexpresa sve kurirske sluzbe su privatne. I nijedna ne valja, ubedljivo najbolja i najjeftinija je Postexpres, nikad me nisu izneverili.
 
Jasno, ali tebi zavrsava posao i meni recimo mobilna app, ali gomili ljudi ovde ne jer ne mogu sve preko app i zato moraju da idu u druge gradove za osnovne stvari. Fora je sto to nije problem klijenata vec same baba Postanske, ona je u obavezi da ljudima obezbedi usluge iz paketa koje koriste kako servise tako i usluge samih filijala banke. A, ne moze svako da ode u drugu banku jer ima dosta ljudi koji placaju na rate ili su zarobljeni kreditom kod baba Postanske...

Pogledajte prilog 343221
Evo kako ti izgleda red penzića ispred jedne od filijala upravo, tako da je muka ziva zavrsiti nesto u banci i ne moze samo jedna stvar da se gleda vec ukupan utisak koji je totalno srozan od kada je baba Postanska pripojila mts banku... Jer stari klijenti znaju kako je funkcionisala mts banka pre ovog famoznog pripajanja.

P.S. Ovde ni šifra "mts klijent" ne pomaže jer app za rad sa Računom Plus ne radi kako stoje stvari i to baš onda kada ljudima to treba 😉
ja sam bio u običnoj poštanskoj da podignem devize i ušao sam preko reda, pre toga sam se najavio da hoću da podginem toliko i toliko
 
Nisu jos omogucili podizanje novca u svim postanskim stedionicama.
Neverujem da ce ovo skoro biti regulisano...
 
Bitna informacija koju mi je potvrdila šalteruša - Račun Plus, kada podižemo sa računa moramo na mts šalter, kada uplaćujemo devize takođe, a kada uplaćujemo RSD možemo na bilo koji i tu ne bi smeo niko da nam naplati proviziju...

Čisto ko nije znao da ako samo uplaćuje RSD ne mora da čeka na mts šalteru, može na bilo kom, ali to je samo ovaj slučaj sve ostalo mora mts šalter...


Za Nišlije koji se kao i ja mačuju sa baba Poštanskom - u širokom luku zaobići Poštansku kod Lutkarskog pozorišta i uvek pre ići na Bulevar u centar (generala Milojka Lešjanina) ili ex mts poslovnicu...

Obezbeđenje kod Lutkarkog je beton liga, šabani koji bukvalno ne puštaju ni trudnice i žene sa malom decom preko reda, da ne pominjem starije ljude sa štakama recimo. Nehumani bambusi bajagi obezbeđuju ovu filijalu i juče sam se raspravljao sa njima po ovom pitanju, jedan me ubeđivao da je za mts klijentelu uvek radio šalter, a on je tu tipa mesec dana i matorac pojma nema kako je bilo pre toga.

Kada su me preko reda pustili pre trudnica, rekao sam im da sad ja neću da uđem jer su teeški i nehumani šabani i otišao na Bulevar da završim posao. Ljudi su inače ogorčeni na baba Poštanksu, proklinju dan kada se se tu zarobili i generalno užasno iskustvo kad god čovek mora da ode do banke.

Ali ovo je okvirno i prikaz gde se nalazi država trenutno...
 
Poslednja izmena:
Da, uplate na mts račun mogu i u Poštanskoj, ali ponesite popunjene naloge za uplatu, pošto u nekim poslovnicama tako rade, da ne biste ga tamo popunjavali i dodatno gubili vreme.
 
U postanskoj gde ima mts salter moze uplata i isplata dinarskog i deviznog samo moje iskustvo je da nekad radi samo jedan radnik i treba nabosti dal pre podne ili po podne a i kad radi uglavnom mi se zadesi sluzbenik koji mora da zove uvek nekog da pita kako ide ili problem sa logovanjem na njihovoj aplikaciji pa onda redovno cujem "Milka jel tebi radi bela ili plava aplikacija ,meni nece bela" :ROFLMAO:.Pre 20 dana sam bio u prolazu i reko da svratim da kupim eure, da izvrsim menjanje u app i onda da podignem ali prvo da vidim dal njima radi aplikacija na racunaru.Dodjem ispred postanske u Kirovljevoj radnik obezbedjenja mi kaze da mts salter radi od 13:30h reko jel to pre podne ne radi samo danas ili inace da znam za dalje,odgovara, gospodine meni je receno da rade od tad i to je to,,ok doci cu kasnije.Zavrsavao neke druge stavri i dodjem u 13:35h radnik obezbedjenja kaze sacekaj te malo,izlazi posle 5 minuta i kaze moras sacekati 15 minuta preuzima smenu :ROFLMAO:,reko od koga kad ne radi pre podne,kaze tek je dosao pa dok se pripremi :LOL:.Konacno dodjem na salter,molim vas jel vam radi app kupio bi eure,lik mi odgovara nisi morao mene da cekas mogao si podici pare sa bankomata i odes u menjacnicu i zamenis :oops:.Podignem ipak eure ali je uspeo da mi izda uz pomoc koleginice :) i reko kad sam vec tu da podignem i dinare da imam nesto,ladno kaze bolje ti je imas bankomat ispred :D.E sad radnik nije bio bezobrazan nego mi je vise delovao kao da je tek se zaposlio i bio jako nesiguran,preplasen,,reko ok idem na bankomat!Otvorio sam Iracun u rajfajzen i prenosim platu za koji dan ;).
 
Koliko se meni cini ovo spajanje postanske stedionice i mts banke nece biti regulisano do 1 jula kao sto se pricalo.
Dok dodje vreme da svoj novac podignem ima da odapnem.
 
Ma da, nema od toga najverovatnije jos uvek nista. Kakvo crno njihovo spajanje, izgleda da su ovi teski amateri. Ne znam da li ste primetili ali aplikacija za Android vec nekoliko dana ne postoji na Google Play-u. Smem da se kladim da oni o tome nemaju pojma. Ono mrzi me i da im kazem. Zivo me interesuje kad ce da izvale...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno