Šta je novo?

mts Banka

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
U Poštanskoj je dnevni limit za online kupovinu deviza 2.000 eura. Pri tome se ne računa kalendarski dan 00-24h, već mora da prođe 24h od prethodne kupovine. Sinoć oko 23h sam kupio 1.500 eura i jutros sam probao još 2.000, formalno dva različita dana. Nije moglo, u korisničkoj podršci su mi rekli da mogu tek večeras posle 23h. Videćemo da li i to može.
 
Kakva je situacija sa aplikacijom za android, da li moze uredno da se instalira i aktivira ispocetka? Kada se menja telefon npr..
Naravno,. samo što,.kada se ponovo budeš logovao, tj. na kraju procesa autorizacije, pitaće te za prethodni account da li i dalje važi,ili kreiraš novi. Ideš na 'DA' , tj. potvrđuješ da se loguješ sa prethodnim credentials i to je to.
 
U Poštanskoj je dnevni limit za online kupovinu deviza 2.000 eura. Pri tome se ne računa kalendarski dan 00-24h, već mora da prođe 24h od prethodne kupovine. Sinoć oko 23h sam kupio 1.500 eura i jutros sam probao još 2.000, formalno dva različita dana. Nije moglo, u korisničkoj podršci su mi rekli da mogu tek večeras posle 23h. Videćemo da li i to može.
Tako je i to smo vec pominjali, ja sam ih zvao da pitam jer sam trebao da kupim preko te cifre. Mora da prodje bar 24h od poslednje kupovine, tako su postavili organicenje. Kod mene nije predstavljalo problem kupiti ponovo do tog limita nakon 24h.

Nije frka online kupovina, problematicno je podici to posle zbog svima nam znanih razloga... Ali ko ima RSD bolje je kupiti sada nego posle izbora svakako 😉
 
Tako je i to smo vec pominjali, ja sam ih zvao da pitam jer sam trebao da kupim preko te cifre.
Pa eto, iako redovno pratim temu, nisam to ispratio...
A za euro ćemo videti. Mala je šansa da će se vratiti na staro, mada se sećam da je i pre 5-6 god. bio 124, pa je spao na 118 i držali su taj kurs do skoro.
 
sami pravite frku, i zloupotrebljavate opcije koje imate.

A i oni nisu normalni sta glume sa ovim zadrzavanjem kursa.
 
Kupovina eura online, odnosno elektronska konverzija iz dinarske u euro pariju nije, niti bi trebalo da bude frka, frka je kad ljudi u strahu od propasti bankarskog sistema bez potrebe podižu sve eure, što nemam nameru da radim.
 
Jedino je zvaničan kurs NBS važan, sve ostalo je nebitno. Lično ne očekujem da će NBS pustiti dinar da oslabi jer su privreda i građani prezaduženi u evrima, a ostvaruju prihode u dinarima. Setite se samo kolika je bila katastrofa sa kreditima u švajcarskim francima, kada bi evro naglo ojačao u odnosu na dinar niko ne bi mogao da vraća kredite.

Lično smatram da je gomilanje evra u kešu potpuno nerazumno, osim ako nemate sef u kući i polisu osiguranja, taj keš je potpuno neosiguran. Čak je taj keš bezbedniji u domaćim bankama jer tu ste makar u teoriji osigurani do 50.000 evra.

Ako je nekog strah od propasti bankarskog sistema u Srbiji, na žalost nema mnogo dobrih opcija. Najbolje je da ne živite i ne držite novac u Srbiji ako imate mogućnost 😁 ako nemate onda ste manje-više u istom kazanu kao i mi ostali.
 
Upravo mi je stiglo obavestenje od mts banke sada u jaslama baba Postanske, stiglo sa maila [email protected] i bio sam prijatno iznenadjen kako posiljaocem tako i ciframa. Za celu proslu godinu su mi naplatili 2100 kinti za mesecno odrzavanje, 6x100 + 6x250 kinti. Ovo je skroz regularno i logicno, 100 kinte pre i 250 mesecno nakon cuvenog pripajanja.

Ono sto je jos interesantnije i sto svi aktivni korisnici Racuna Plus u baba Postanskoj mogu da procene da li im odgovara ovaj racun, tj. sta njima od usluga zapravo treba.

Ja sam u toku prosle godine imao preko 150 podizanja na bankomatima i preko 100 elektronskih uplata. Nista od toga mi nije naplaceno jer sam uvek birao bankomate na kojima nema provizije i koristio elektronske uplate preko mobilne app iz istog razloga naravno. Ovo samo potvrdjuje ono o cemu sam vise puta pisao ovde, meni su najvazniji bankomati i elektronske uplate bez provizije i paket (RSD + EUR) racuna. Tako da sam zato jos uvek ovde gde sam, a jedina alternativa je Progresiv+ koja takodje ima bug-ove, ali manje nego ovde naravno... Uvek mozes da placas i neki GOLD, VIP paket za 500+ RSD mesecno naravno, ali slabije da ce neko mesecno bacati novac za tako nesto. Pisao sam i kako je mojoj koleginici pri uplati u prodavnici preko POS terminala od 80k za laptop valjda Mobi banka naplatila jos 160k, tj. 3 transakcije i posle se macovala sa bankom narednih nedelju dana da to sredi...

Sto se tice kursa evra i podizanja novca, o tome mozemo da diskutujemo jos dugo i svako radi onako kako misli. Da nema uzbuna od strane drzavnog vrha i medija koji za taj isti drzavni vrh rade, ljudi ne bi kupovali ulje, so, brasno i benzin ovih dana kao blesavi. Kako gde, ali po prodavnicama u kojima ja pazarim se vidno kupuje na veliko. Kada neko cuje da je u Becu litar goriva gotovo 3 EUR, dovoljno mu je da skapira da ce kod nas vrlo brzo ici na gore i koliko god mi glumili trenutnu stabilnost, mnogo jaci igraci vode globalnu igru, a manje zemlje tu obicno izvuku deblji kraj.

No kako ko, moj drug je recimo resio da kupi auto u sred ove "blage krize" jer su sada polovnjaci skuplji nego ikada pre sa tendencijom daljeg poskupljenja i coveku sam kupio i podigao solidno deviza jer je stavio na papir koliko bi ga izaslo da je to radio u menjacnici. Inace auto je pre 5 god. kupio za 5500 EUR, a sada ga prodao ladno za 4800 cim ga je stavio na oglas. A, oni koji kupuju evrice jer ne veruju bankama ne rade to dzaba, narod je nepoverljiv i uplasen, zato se i radi to sto se radi....

P.S. U prilogu slika sa pumpe u Becu koju mi je poslao kolega pre nedelju dana, tako da nasi mediji nekad govore i po nesto od istine, a narocito vole da loze narod sa naslovima "SENZACIONALNO", "UDARNA VEST", "SKANDAL" itd. jer su to sve profesionalni i skolovani novinari koji pisu samo ono sto im se kaze, dakle poslusni 😉
 

Prilozi

  • IMG-aa2cd91f7467bc6d1966d669e8048432-V.jpg
    IMG-aa2cd91f7467bc6d1966d669e8048432-V.jpg
    84 KB · Pregleda: 70
Poslednja izmena:
Rastu cene polovnjaka.:ROFLMAO:
Neka rastu,kupovacemo nove a ne krseve koje su vozile babe do pijace.
 
Rastu cene polovnjaka.:ROFLMAO:
Neka rastu,kupovacemo nove a ne krseve koje su vozile babe do pijace.
Da, kupovacemo nove sa ovim platama sigurno, tj. sa platama koje nam je obecao nas vrhovni vodja. Ljudi se razbise kupovinom novih automobila po salonima godinama unazad. Lagano podignu kredit za auto jer im je to prioritet u odnosu na stan recimo, tako da dva kredita sa dve prosecne plate u Srbistanu, sve zavrsis u baba Postanskoj o istom trosku 😉. I to sve onda kada se nikada manje automobila nije proizvelo na globalnom nivou...

Naravno da je uvek bolje da se prozezamo, zato ova baba koju pominjes kod kuce otvori paket sa flasama zejtina koje je ustekala prethodnih dana, sipa duplu dozu u tiganj ili serpu i kaze: "Ma j... krizu, nek' ide zivot" 😎
 
A, oni koji kupuju evrice jer ne veruju bankama ne rade to dzaba, narod je nepoverljiv i uplasen, zato se i radi to sto se radi....
Ja "kupujem evriće", ali verujem bankama, jer tamo držim novac. Ne veruju im oni koji ih podižu i trpaju u slamaricu.

Po naslovu sam očekivao kritiku monetarne politike i širenje panike, ali kad se pročita - tekst je potpuno afirmativan za stabilnost dinara i deviznu likvidnost.
 
Mozda је bilo pitanje... Drzanje evra na deviznom računu kod MTS banke (postanske) da li se naplaćuje provizija mesecno? Kao npr. Kod Intese
 
Za Račun plus ne, a za klasični devizni u Poštanskoj mislim da su pisali da je održavanje pola eura ili 50 din (tako nešto) ako je bilo promena, ali neka ti neko potvrdi tačnu informaciju.
 
Jedino je zvaničan kurs NBS važan, sve ostalo je nebitno. Lično ne očekujem da će NBS pustiti dinar da oslabi jer su privreda i građani prezaduženi u evrima, a ostvaruju prihode u dinarima. Setite se samo kolika je bila katastrofa sa kreditima u švajcarskim francima, kada bi evro naglo ojačao u odnosu na dinar niko ne bi mogao da vraća kredite.

Lično smatram da je gomilanje evra u kešu potpuno nerazumno, osim ako nemate sef u kući i polisu osiguranja, taj keš je potpuno neosiguran. Čak je taj keš bezbedniji u domaćim bankama jer tu ste makar u teoriji osigurani do 50.000 evra.

Ako je nekog strah od propasti bankarskog sistema u Srbiji, na žalost nema mnogo dobrih opcija. Najbolje je da ne živite i ne držite novac u Srbiji ako imate mogućnost 😁 ako nemate onda ste manje-više u istom kazanu kao i mi ostali.
U teoriji to je sve super, ali imaš primer u Rusiji gde je država zabranila da ljudi sa svojih deviznih računa u narednih 6 meseci dignu više od 10k usd.

Država im je praktično zamrzla deviznu štednju. A nije da to nismo doživeli i ovde devedesetih kada je pokradena devizna štednja. Jedan od razloga zašto sve 55+ generacije drže pare u sefovima i slamaricama, a ne u bankama. Jednom su se već opekli.
 
Bio sam danas u Postanskoj Stedionici. Zeleo sam da podignem neke evre sa deviznog racuna. Kada su pokusali da to odrade rekli su mi da pise da mi je racun u blokadi i da treba da se obratim u poslovnici u Goce Delceva posto su tamo ljudi koji mogu da vide sve podatke bivsih korisnika mts banke. Da li je neko imao slicnu situaciju?
 
Jesi li imao transakcije na računu u prethodnih 12 meseci? Jer oni mogu da blokiraju račun u slučaju neaktivnosti.
 
BPŠ(ex mts banka) na autoputu u BG se zatvara i seli na drugo mesto.
 
Sta mislite koliko je pametno sada drzati aktivno orocenje u dinarima?
Povlacenje prevremeno i konverzija u nesto drugo ili rizikovati i posle izbora?
 
Kamatne stope koje banke nude za oročene depozite su niže od stope inflacije, tako da garantovano gubiš novac bilo da su u pitanju depoziti u dinarima ili u devizama. Posle izbora očekujem da će zamrznute cene da se odmrznu, ali ne očekujem da će i NBSov kurs dinara prema evru da se odmrzne. Privreda i građani već godinama uzimaju kredite u evrima po trenutnom kursu, a prihoduju u dinarima. Kada bi evro naglo ojačao ne bi mogli da vraćaju kredite. Mada i bez toga očekujem da će većina imati problema sa vraćanjem kredita kada energenti poskupe.
 
Moze li se npr preko mob aplikacije prebaciti tipa 150 - 200.000din na racun fizickom licu u drugoj banci? Ne secam se da li ima provizije.. Do 100.000 mi nije pravilo problem.
 
Grk traži da novac u evrima za letovanje uplatim na njegov IBAN račun. Da li je to moguće preko MTS banke, online ili šalter i kolika je provizija? Ako neko zna molim za odgovor.
 
Da li je neko podizao dolare ili švajcarce u mts-u? Da li su snabdeveni tim valutama?
 
@arandjele može preko PaySend-a direktno na EU IBAN (plaćaš karticom, transakcija ide SEPA transferom).
 
Koliko dugo može da traje sending status transakcije preko Paysend-a? Novi nalog i prva je transakcija i to na grčki IBAN račun.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno