Šta je novo?

mts Banka

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pisalo se već o tome ovde, verovatno je otvoren namenski račun, moraće da ode do Pošte ili PŠ da podigne novac.
 
ona je imala redovan racun otvoren u mts banci (ne u PS), nije uplata samo pomoci pa da je namenski otvoreno.
znaci korisnik je banke bila i pre uplate pomoci i na njega prima platu, trebalo bi automatski da joj legne na racun kao i do sada.
 
Pogledaj prethodnu stranicu, ispada tako da ko ima tekući račun samo u bivšoj mts banci (račun plus) ne može pomoć od 100e da dobije na svoj tekući račun već mora namenski, dok za sve ostale banke može da se dobije uplata na tekući račun. To je zato što su sa stranice za prijavu za pomoć uklonili opciju da se izabere račun u mts banci (360). Moraće da podigne novac na šalteru pošte ili banke poštanske štedionice.

Iz tog razloga sam izabrao Rajfajzen banku, gde imam iRačun, i tu sam uredno dobio 100e.
 
Pisaću i Lidlu.
Odmah sam poslao i prigovor NBS, jer im je rok za odgovor 3 meseca, da ne gubim vreme.

ona je imala redovan racun otvoren u mts banci (ne u PS), nije uplata samo pomoci pa da je namenski otvoreno.
znaci korisnik je banke bila i pre uplate pomoci i na njega prima platu, trebalo bi automatski da joj legne na racun kao i do sada.
Meni su prethodne pomoći uplaćene na Račun plus.
 
Roditelji bili u mts banci, prebaceni sa primanjem penzija u Mobi. Do sad sve pomoci primali na Racun plus. Udjem danas na RP da proverim je li leglo po 20.000, nema. Pomislim da nije ovo kao kod bakare, da pomoc ne uplacuju vise na Racun plus, vec otvaraju namenski u PS. Udjem na Mobi racun, kad ono legle i penzije i pomoc. Prijatno iznenadjenje.
A pre kad su ljudi zatvarali tekuci racun na koji su, izmedju ostalog, primali i pomoc i otvorili neki drugi racun, pa trazili da uplata ide na novi - nije bilo sanse, otvarali su namenski.

Btw, calu na Racunu plus ostalo nekih 200 din. Ne moze da ih prebaci online na drugi racun, jer ce onda biti naplaceno odrzavanje od 250 i otici ce u minus. Dobar stos. :)
 
Poslednja izmena:
Najavili novih 100e pomoći 1. juna, ko ima Račun Plus a prijavio se da primi novac u BPŠ izgleda da će morati ponovo na šalter da bi podigao novac. Osim ako ne prebace Račun Plus korisnike sa 360 na 200 u međuvremenu.
 
@Toshiro Mifune
Нек пребаци и сачека књижење па затвори.Тако сам урадио,не плаћа се одржавање у том случају,сем ако није задњи радни дан у мјесецу.
 
Dugo nisam koristio svoj račun plus u mts banci, zvao sam kontakt centar da proverim da li je proradila opcija elektronskog novcanika tj beskontaktnog placanja putem mobilnog telefon, i naravno nije i nema najave kada će.
Drugo pitanje je bilo da li su uveli bankomate na kojima moze da se podizu euri sa master karticom i uplacuju dinari i naravno jos nisu obezbedili te bankomate i nema najave kada će. Postoji jedan! za poštansku štedionicu ali nije moguće da se koristi sa karticama mts banke!
I tako posle pauze od nekoliko godina i integracije nove modernije opcije nisu uvedene :(
 
Ko ima MTS račun i ide u Poštansku štedionicu u 27. marta / Starine Novaka treba da uzme papirić sa brojem za MTS banku, tj. šalter 12 da ne čeka 2x kao ja pre neki dan. Dobra stvar je što na šalteru 12 nije bilo nikog.
 
Takodje ko ide u poštansku štedionicu u Kralja Aleksandra u Beogradu, dijagonalno od pravnog fakulteta, ne treba da ceka u redu koji je ogrman nego treba portiru da kaze da ide na šalter mts banke. Ja sam cekao 20 min jer nisam znao!
 
Drugari, verujem da je bilo price, ali ako moze neka preporuka za alternativu za nas koji smo Mts->Postanska. Dosta je bilo, pre neki dan sam cekao 5 minuta da se ulogujem na ebanking za koji verujem da se hostuje na raspberryPi koliko je spor. Mobilna apalikacija vrlo cesto pukne kad skeniram ips kod. Bas je amaterizam i stap i kanap. Treba mi za primanje plate i da se dobija po mogucstvu multivalutni racun(eur) MC debitna za online placanja i u inostranstvu. Da je sto vise moguce zavrsiti online. Veliki + bi bio dobar kurs za kupovinu eur. Hvala unapred.
 
Mobi Progresiv plus (koji postaje nakon prenosa zarade na Progresiv) se ponajviše uklapa u zadate kriterijume. Druge banke imaju ili samo viševalutni devizni (Komercijalna i to partije se otvaraju na zahtev i po potrebi, Erste uz posebnu deviznu karticu koja troši valute sa kursne liste ili evre za ostale, itd), dok AIK start ima istu cenu održavanja i takođe su nalozi bez provizije, ali trebala bi ti i Fleksi štednja uz koju dodatno ide Master, ali ne bi razmišljao o autokonverziji, pošto za dinarsku i deviznu istu radi MC, a ne banka.
 
Poslednja izmena:
Hvala puno na savetu.
Ja sam pre neki dan namerno pokusao online da platim nesto za sta nije bilo dovoljno dinara ali vise nego dovoljno EUR, i nije izvrsena konverzija iz EUR-RSD vec je transakcija odbijena jer nema dovoljno sredstava. Ja sam mislio da multivalutni racun bas tako radi: menja iz jedne u drugu valutu po potrebi. Jel gresim?
 
  • Like
Reagovanja: uji
Ne, nije imperativ. Multivalutni račun radi samo u tom smislu da je broj isti, a ima partije u drugim valutama. Reč je o kombinovanoj potrošnji karticom. Međutim, ima banaka koje to usko definišu (Credit Agricole na primer takođe ne zadužuje dinarski račun u nedostatku sredstava i obrnuto, za Addiko nisam siguran da jeste ako se tako zatraži, verovatno i Halk, RF mislim da isto ne zadužuje dinarski kad se kartica veže na evro račun, ranije je to SoGe isto radila, Vojvođanska odn. OTP sada radi autokonverziju, itd). U Kombanci na primer ide autokonverzija po kursu banke i plus 2% dodatno, tako da sve je po tom pitanju relativno. Kao što spomenuh, AIK je jedinstven slučaj gde autokonverziju radi Master, ali oni pak nemaju dvovalutne kartice i na to ako dodam Erste koja za svoju deviznu karticu zahteva posedovanje valuta sa kursne liste (preciznije rečeno, ako nemaš dolare, evre će ti banka pretvoriti po svom lošem kursu) ali ako valuta nije na kursnoj listi, e onda će ti evre pretvarati Master (u kunama, forintama, levovima i drugo).
 
Drugari, verujem da je bilo price, ali ako moze neka preporuka za alternativu za nas koji smo Mts->Postanska. Dosta je bilo, pre neki dan sam cekao 5 minuta da se ulogujem na ebanking za koji verujem da se hostuje na raspberryPi koliko je spor. Mobilna apalikacija vrlo cesto pukne kad skeniram ips kod. Bas je amaterizam i stap i kanap. Treba mi za primanje plate i da se dobija po mogucstvu multivalutni racun(eur) MC debitna za online placanja i u inostranstvu. Da je sto vise moguce zavrsiti online. Veliki + bi bio dobar kurs za kupovinu eur. Hvala unapred.
@uji ti je prakticno odgovorio, najverovatnije Progresiv+ u Mobi, ali gledaj sta ti je najneophodnije, pa prema prioritetu rangiraj i nakon toga iseci koju ces varijantu. Jer "Racun Plus" je i dalje najbolja kombinacija sa onim sto nudi na papiru, ali ne i u praksi i ako uzmes u obzir recimo i kurs u online menjacnici koji je ponovo bio povoljniji nego u najpovoljnijim gradskim menjacnicama i ovog vikenda... Potpuno razumem situaciju kada coveku prekipi da otera drzavnu banku i amaterizam koji uz nju ide u paketu.

Pored Progresiv+ ja mogu da preporucim Osnovni tekuci u Sberbanci koji ti je multivalutni, RSD + EUR u paketu, naravno ide fancy MC kartica vezana za ovaj paket racuna sa kojom placas sve i ovde i vani. Sto se bankomata tice ova banka sem svojih na raspolaganju ima i MoneyGet u svakom gradu kao i baba Postanska i Erste recimo. U banci je verovatno najmanja guzva kada moras bas da odes, ako poredimo nju sa ostalim bankama. Dobijas naravno pomenutu MC koja placa sve + Dinu kao obaveznu svuda, mobilna app je maltene kopija Intesine app, ali ima mogućnost grubog podesavanja limita potrosnje iz mobilne i preko sajta (Netbanking). Ovaj paket je 200 kinte mesecno gde sem paketa racuna dobijas i besplatne SMS poruke o prilivu/odlivu, ali samo za iznose vece od 1000 kinti. Kurs banke moras da proveris posto ti je to jedan od najbitnijih faktora i zelis max. da izbegnes odlaske u banku, znaci verovatno hoces kao i ja da kada primis platu u RSD, zavrsis sve preko app, mobilne ili web i to je sasvim razumljivo.

Moja cura koristi taj paket oko godinu dana i za sada je zadovoljna, za ovo odrzavanje od 200 kinti ima sasvim dovoljno bankomata na raspolaganju, minimalan broj odlazaka u banku, online podrska je skroz regularna, u Nisu banka radi i subotom za razliku od Erste koja je skuplja u svakom pogledu, a nudi manje itd. Jedino online menjacnicu mislim da nije koristila do sada jer joj ja kupim EUR kada zatreba preko mts online menjacnice bas zato sto znamo da ima najpovoljniji kurs. U Nisu u okviru ove banke imas i Smart bankomat na kome mozes da podizes i kupujes EUR, a mozes i da uplacujes RSD i podizes ih naravno. Preko bankomata moze i bez provizije racuni preko QR koda da se placaju i kazem ovo sve ispred banke, jer je jedina filijala u Nisu preko puta Lutkarskog pozorista okvirno. Verovatno je tako i po drugim gradovima, da postoji bar jedan Smart bankomat za podizanje deviza recimo, da ne ulazis u banku uopste.

E, da bezvezna stvar je sto rokaju 15 kinti za standardne elektronske uplatnice, a 30 za instant, ali ovo su fiksna odrapljivanja po uplatnici do iznosa od 300k dinara. Mobilna app cita QR kodove bez problema, ali mislim da ne mozes da izmenis podatke o uplatiocu ako se dobro secam, ali ovo uzmi sa rezervom. Ja sam takodje bio par meseci klijent Sber, ali sam ipak zatvorio ovaj paket racuna tamo jer mi nije odgovarala kontrola limita tamo i izmedju nje i baba Postanske dadoh prednost babi zbog viska bankomata i sto nema naplate pri elektronskim uplatama i eto zato sam jos uvek na ovoj temi, a kad pogledam zavrzlame koje sam imao ovde...

Sve u svemu imas nekoliko paketa u ponudi, pa ti vidi sta od toga najvise odgovara realno tvojim potrebama. Nema idealnog resenja, ali moze da se napravi solidan kompromis.
 
Poslednja izmena:
Apropo price zasto bezati iz baba Postanske su momenti kao u prilogu... Ovo cisto da nam stave do znanja da koriste Oracle bazu podataka recimo, klijente banke to jaaako interesuje i svi se odusevimo kada nas pozdrave ovakvim dijalozima koji iskacu na sve strane 😉.

Dodatno trenutno ne radi ni online placanje, 3D Secure servis je takodje u nokdaunu i transakcije su automatski odbijene...

Drzavna banka je u pitanju, sutra se ne radi, raZno vreme je vec odavno pocelo i ko ce sad da se zamlacuje tamo nekim upitima u bazu i servisima i to da resava jos u sred raZnog vremena. Tako da ko nije vezan za baba Postansku - paljba 😎
 

Prilozi

  • IMG_20220214_122428.jpg
    IMG_20220214_122428.jpg
    104.7 KB · Pregleda: 34
Poslednja izmena:
  • Like
Reagovanja: uji
Ја сам пре пар дана отворио онај бесплатни ирачун у рајфајзен банци и на њему пребацио нешто новца да у случају као што сад не ради апликација мтс банке могу да користим тај ирачун. То ми је најбоље решење. Не иде ми се из поштанске јер има највише банкомата у граду плус поште, могу да бирам где ћу да подигнем новац.
 
U trenutku kada im ne radi 3DS i nije moguće uraditi online plaćanje, Poštanska dobija Sretenjski orden drugog reda za naročite zasluge i postignute rezultate.
 
U trenutku kada im ne radi 3DS i nije moguće uraditi online plaćanje, Poštanska dobija Sretenjski orden drugog reda za naročite zasluge i postignute rezultate.
Dan ranije sms obaveštenja o prilivu na standardnom TR Poštanske štedionice kasnile su više od 12 sati. Obaveštenje o prilivu sam dobio u 01.20 iza ponoći ( kao i moje kolege) . Sva je sreća u postojanje aplikacije pa sam mogao da proverim stanje.
 
Kada na Aliexpresu plaćam mts-ovom Master Card da li će sam pretvoriti dinare u dolare, ili to moram sam prethodno da uradim? Unapred hvala!
 
Najbolje je da kupiš evre, jer to prvo skidaju kada god plaćaš karticom u bilo kojoj stranoj valuti.
 
  • Like
Reagovanja: uji
@srgor76 ukinuta je autokonverzija iz dinara, moraćeš da pretvoriš u evre, jer je to obračunska valuta za potrošnju u inostranstvu, tj. MasterCard vrši dalju obradu u ostalim inostranim valutama.
 
Не мора да се претвара у евре, ја сам мало пре наручио нешто са али експреса а нисам имао евре на рачуну.
 
Može, ali onda oni preračunavaju po svom. Ipak je to inostrani trgovac, moguća je čak i trostruka konverzija. Bolje je postaviti na evre (kada banka obračunava dodatnu proviziju kao Komercijalna).
 
Poslednja izmena:
Роба коштала 3,75 долара, са рачуна ми скинуто исто толико. Није ми ништа додатно наплаћено јер нисам имао евре.
 
Na Aliju mogu da se podese i dinari, ali piše da može da se podesi bilo koja valuta, ali naplata je u dolarima. Ja nikad nisam uplaćivao ništa osim dinara na račun i bez problema kupujem na Aliju. Stigne mi poruka da je skinuto u dolarima, sad da li je neki dinar skuplje zbog kursa, ne proveravam.
 
  • Like
Reagovanja: uji
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno