Šta je novo?

mts Banka

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ako sam dobro skonto imas otvoren racun za 0, ako uplacujem pare na racun provizija 0, ako sa racuna placam u zemlji i ino preko ebank i mbank 0. A pare mogu da dignem i u poslovnici isto za 0, i na racunu mogu da imam sve 4 valute.

Ino placanje preko ebankinga koje spominjes NIJE 0 din, to su tzv. devizne doznake (SWIFT: LORO i NOSTRO) i placaju se barem 15€. Placanje karticom na POS terminalu van zemlje je bez provizije.

Kad kazes poslovnica, ako mislis na ekspozituru banke - da. Ne u poslovnici MTS.

Mozes da imas sve 4 valute, ali kao sto smo do sada prezvakali u svim temama vezanim za ino placanje, MasterCard (i Visa) sva ino placanja radi isključivo kroz €, i konvertuje u €, ako nema na računu.

* * *

Imajte ovo u vidu: TB uskoro puni 3 godine a mnoge dečije bolesti još nije prelezala. Sta mislite, zdravorazumski (nemam nikakve info), u kakavom je stanju MTS banka? Jeste ona postojala i ranije kao Dunav banka, ali je radila u sasvim drugom segmentu. TB gde je strani kapital je i dalje spora sa reklamacijama, odgovorima, brlja, ima offline time, nema tikete. Sta ocekivati od MTS banke koja je uradila copy/paste? Evo, poceli su sa netacnim tarifnikom. Glasno razmisljam.



Ne putem interneta u inostranstvu, putem neta je free, a ako placas karticom u inostranstvu provizija je 3% valja ili min 5€, citao sam tacno ugovor a sad me mrzi da trazim tu stavku a ako je bitno potrazicu, fotkacu i okaciti.

Nema provizije za POS plaćanje u inostranstvu. Ima na:
- podizanju gotovine na šalteru ino banke (ko to jos koristi?)
- ino bankomatu
Što inače važi za sve banke. ;)
 
Poslednja izmena:
Ајде да ја питам из мало другачијег угла, немам стални приход па ме занима да ли све ово важи и за нас сиротињу? Значи отворим рачун и добијем картицу а паре уплаћујем кад имам и трошим колико имам? Помиње се одржавање за Дина картицу док би уз рачун требало да се добије Мастер код које је одржавање фрај а отварање 500? Одавно немам никакав рачун па више не знам која правила важе.

Уплаћујем кад имам и после могу од куће или са мобилног да плаћам разне рачуне? Последњи пут сам то радио пре неколико година, плаћао струју и телефоне преко интернета и сада ми понекад недостаје та услуга, више ми се баш и не иде до неке банке или поште да то радим. ;)
 
^ Onda kol-centar duva u svoju trubu. [emoji34]
 
@calexx
Na sva pitanja je pozitivan odgovor - da. :)
Nego, zašto u mts banka andorid aplikaciji stoji da nisam registrovan i nema dugme za prijavu, već samo 'Registruj se'? (Maločas sam se registristrovao online preko pc-a)
Edit:
Mora registracija uređaja preko aplikacije.
Ima li neko podatak ili link da se pročita neki detalj o štednji?
 
Poslednja izmena:
Vazi calexx,ja planiram tako i da ga koristim,upravo sada otvorio racun.Kad imas gotovinu uplatim i placam racune preko telefona najverovatnije. :D
 
Ako sam dobro razumeo, prednosti u odnosu na TB su podizanje novca na bankomatima drugih banaka besplatno (kod TB to može samo za progressive račun za koji je održavanje 300 din mesečno). Takođe, nema provizije za plaćanja preko mbankinga i ebankinga, dok je kod TB provizija 30 dinara.
 
Све делује лепо, док неко не открије и другу страну. Свеједно, малопре сам се регистровао, идем сутра да узмем картицу па да кренем са авантуром. ;)
 
@tomic ,radi aplikacija ali mora registracija,tj dobijes opet neki kod.
calexx,za nas obicne smrtnike ne bi trebalo ima druga strana,dok ne uvedu odrzavanje racuna kad tad.Zahtevniji korisnici koji vrse mnogo placanja,podizanja i placanja prema inostranstvu sigurno ce biti druge strane. :D
 
@calexx
Nećeš sutra dobiti karticu. Sutra možeš samo da potpišeš ugovor, a karticu dobijaš najkasnije za 15 dana.
 
Ovo za sad deluje odlicno.
Druga strana ce biti verovatno za dve godine kad dobiju gomilu korisnika pa uvedu "posebne pakete" a najosnovniji paket izgubi neke pogodnosti ili bude ogranicen na neki nacin. Dotle ce biti sjajno. :D
 
Samo odeš u bilo koju poslovnicu. Ja sam malopre potpisao ugovor i račun je aktivan. Rečeno mi je da kartica stiže za 5-7 dana na kućnu adresu i da će tad račun biti zadužen za 500din. Rok za izmirenje tog minusa je 30 dana a posle valjda ide neka zatezna kamata.

Sve u svemu, radnici u poslovnici se još uhodavaju, vidim da im je sve to strano. Po njihovim rečima, banka je bila aktivna od decembra 2016 za zaposlene a sada i za sve ostale. Sistem im još ne vuče podatke koji su uneseni na sajtu pa mora ponovo da se diktira email, broj telefona i ostalo.

Još samo da vidimo kako su odradili aktivaciju kartice, da li kao TB ili je automatski aktivna čim se napravi.

Sent from my Redmi 4 Prime using Tapatalk
 
Ајде да ја питам из мало другачијег угла, немам стални приход па ме занима да ли све ово важи и за нас сиротињу? Значи отворим рачун и добијем картицу а паре уплаћујем кад имам и трошим колико имам? Помиње се одржавање за Дина картицу док би уз рачун требало да се добије Мастер код које је одржавање фрај а отварање 500? Одавно немам никакав рачун па више не знам која правила важе.

Уплаћујем кад имам и после могу од куће или са мобилног да плаћам разне рачуне? Последњи пут сам то радио пре неколико година, плаћао струју и телефоне преко интернета и сада ми понекад недостаје та услуга, више ми се баш и не иде до неке банке или поште да то радим. ;)
Tako je sve je free placas samo karticu 500 i mozes da placas sve nabrojano za Dz.
 
Da idem na registraciju preko telefona ili preko pc-a?
Moze li mi kurir dostaviti ugovor da ne idem u poslovnicu? Tom prilikom placam i 500 din?
 
Све делује лепо, док неко не открије и другу страну. Свеједно, малопре сам се регистровао, идем сутра да узмем картицу па да кренем са авантуром. ;)
A kako to mislis sutra da uzmes karticu?
A kad si potpisao ugovor?
Poranio si, prvo ugovor pa cekas najvise 15 dana za izradu pa tek onda sve ostalo.
 
Kazem ti, proveri i namesti to odmah da te ne zaduzuju jer je po defaultu ukljuceno i pise lepo 5+pdv.
 
Jeste li vi koji ste potpisali ugovor dobili ono uputstvo za uplatu tih 500din?

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Šta mislite da li će biti cimanja sa aplikacijom ako se flešuje neki rom na telefon?
Kod telenora je to ok, ali za neke banke se mora ići u poslovnicu .
 
Da li je neko uspeo da upload-uje prednju i zadnju stranu lk, u ovoj njihovoj formi za dostavu ugovora na kucnu adresu?
 
Ja jesam ali sam skontao da ima drugi tab (potpisivanje ugovora u poslovnici) pa sam džabe popunjavao i uploadovao.

Usput, jel se meni čini ili nema opcije podešavanja Sms notifikacija u android aplikaciji ?

Sent from my Redmi 4 Prime using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Iz Firefox-a ne mogu nikako da upload-ujem. Probacu iz Chrome-a.

Aplikacija im izgleda nekako nedovrseno. Siromasna je sa opcijama.
 
Da li je neko uspeo da upload-uje prednju i zadnju stranu lk, u ovoj njihovoj formi za dostavu ugovora na kucnu adresu?
Ne radi im, mene ce sutra zvati kad tehnicari poprave tu gresku.
Znaju za to i sami nisu verovali dok im nisam rekao da probaju sami, tad su mi poverovali i prijavili kvar koji kako rece bi treba sutra biti resen pa ce me zvati da uploadujem LK.

Ja jesam ali sam skontao da ima drugi tab (potpisivanje ugovora u poslovnici) pa sam džabe popunjavao i uploadovao.

Usput, jel se meni čini ili nema opcije podešavanja Sms notifikacija u android aplikaciji ?

Sent from my Redmi 4 Prime using Tapatalk

Imas u web aplikaciji.

Da znate svi koji ne zelite da vam se skida 5+PDV za sms odmah to deaktivirajte, jer je po defaultu aktivirano sve, pa i ta opcija koja nije free.
 
A kako to mislis sutra da uzmes karticu?
Добро, де, написао сам онако како би ишла процедура, теоретски би могло и сутра, практично је за неколико дана. :)
Јел боље да одем у пословницу или у банку? Ионако су у комшилуку.
 
Добро, де, написао сам онако како би ишла процедура, теоретски би могло и сутра, практично је за неколико дана. :)
Јел боље да одем у пословницу или у банку? Ионако су у комшилуку.

Dobro de, samo sam rekao, pa znamo svi kako ide procedura.
Najbolje ti je online.
Sto bi isao igde?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno