Šta je novo?

mts Banka

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
^tako je. Cak je cudno ako su ti dinare skinuli????????

Onaj prosli izvod koji si mi poslao na PM ne secam se da li smo do kraja prosli, ali nije ti falilo ~220 EUR, nego si ti nesto tipa prodao 300EUR umesto da ostanu u evrima... pa je tih 220 EUR bio promet.
Ne secam se napamet, malo sam lupio verovatno :)


Taj njihov izvod nije najsrecniji nimalo, jer i ja se tesko snalazim. Intesa me je razmazila extremno, sve u njihovim izvodima je bilo toliko jasno da nista nisam nikada pitao.
 
Ništa ti nisu ukrali. Piše ti iznos transakcije u eurima, kurs po kome su ti radili konverzju i tačan iznos zaduženja u dinarima. To kad provučeš karticu je samo iznos rezervacije koji se radi po srednjem kursu. Pročitaj ugovor, tamo pišu sva pravila po kojima se radi.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
Ali uopšte nisu radili konverziju, svo plaćanje se obavlja u dinarima samo se plaća nekoj firmi u Španiji a ne u Srbiji. Na sajtu je prikazan iznos u dinarima, nema eura nigde, nema kursa...

Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
Za sve što se plaća u inostranstvu, bilo fizički ili online, zaduženje je u eurima. Tako je u svim bankama u Srbiji jer Master i Visa rade kliring sa Srbijom samo u eurima. Tebi je trgovac naplatio konverziju iz eura u dinare i prikazao ti zaduženje u dinarima. Zatim je Mastercard to zaduženje konvertovao u eure i poslao tvojoj banci. Kako nisi imao Eure na računu, banka ti je otkupila dinare po kursu koji piše na izvodu. Sve je tu jasno i niko te nije ukrao. Trebalo je da izaberes naplatu u eurima na sajtu trgovca kako bi izbegao dvostruku konverziju.
 
Nema naplate u eurima. Sve se plaća dinarima. Sajt je zara.com/rs pa proveri i sam ako želiš. Zato me i čudi situacija. Po tebi bi ja trebao raditi konverziju u eur, pa bi sajt naplatio u dinarima a opet bi onda mc radio konverziju dinara u eure. Duplo znači.

Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
Zara.com/rs je inostrani sajt, naplata ide kroz EUR.

Nazalost, mnogo je tesko znati gde ce ici u EUR a gde u DIN. Samo poneki domaci sajt stvarno naplacuje u dinarima! Kao sto sam rekao u temi o platnim karticama u FAQu - uvek birajte native valutu sajta, a ne neku drugu.
ALi jeste zagonetka sta je "native valuta" zara.com/rs-a, da. EUR je :(

Pogledaj ko je naplatilac: "Fashion retail S.A.". To je strani prodavac (spanski ako se ne varam).


Jedini izuzetak gde sam video da naplata moze ici kroz dinare direktno je Intesina MC na WizzAir-u. AIKova MC ide kroz MC kurs (a inace bi trebala kroz SREDNJI kurs dinara, jer tako ide u Srbiji). AIK mi je zvanicno javio da je tako, i da je to do nacina rada MCa.


Nemam pametan predlog kako znati gde ce kako biti naplaceno, ali generalno ako nisu 2-3 domaca sajta tipa GT/Idea/Maxi, racunajte da naplata ide kroz EUR. To je najbolji predlog koji mogu dati.
 
Samo da dodam da i Intesina Visa Inspire na WizzAir-u isto lepo prolazi. Koliko din je na sajtu toliko i skine. Placao sam nesto pre nekoliko meseci i sve je proslo ok.
 
Pa hajde probacu jednu transakciju da obavim da promenim u eur, a ostatak novca u rsd da skinem sa racuna da vidim kako ce da se ponasa i koliko ce da skine.
To bi banka tako trebala i napisati u odgovoru a ne da se čeka 10 dana.

Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
To su stvari za koje ni obicna podrska u Intesi i RFu ne zna odgovor (za Intesu bi mozda rekao nista cudno, ali za RF jeste cudno).
Tek kada se proveri dalje se dobiju te informacije. Ne verujem da je do toga sa kog broja zovem ili maila pisem, moguce da pogodim ton kada pitam :)

Ako hoces da proveris, OBAVEZNO imaj VISE EUR nego sto je transakcija, tipa 10% vise. Podesi na Zari valutu u EUR, i plati u EUR - trebalo bi tacno EUR da skine.
 
Боље питати НБС да ли је то регулисано и како?
 
Dekius je u toj bransi, da zna precizno, verovatno bi nam rekao.

Ono sto tvrdim iz iskustva je da se ne ponasaju sve kartice isto jos uvek!
 
Ako hoces da proveris, OBAVEZNO imaj VISE EUR nego sto je transakcija, tipa 10% vise. Podesi na Zari valutu u EUR, i plati u EUR - trebalo bi tacno EUR da skine.

Pogledaj, uopšte nema EUR kao odabir. Znači primoran si da platiš u RSD.
Ne znam samo kako ide ako nemam RSD na računu, povlači li EUR automatski ili odbija transaksiju.

Zato mi je mnogo čudno, ako se plaća u dinarima zašto se transakcija obavlja u Španiji a ne u Srbiji?
Kada rade shiping isto sve stiže iz Španije a ne iz Srbije, dosta stvari na sajtu ima da se kupi a fizički u radnjama nema. I nakačili su mi se svi prijatelji i porodica da kupuju preko mene, počeću da naplaćujem dodatno [emoji16]
df87dac7c170c161b9526409cc70d9f2.jpg


Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
Pogledaj, uopšte nema EUR kao odabir. Znači primoran si da platiš u RSD.
Ne znam samo kako ide ako nemam RSD na računu, povlači li EUR automatski ili odbija transaksiju.

Zato mi je mnogo čudno, ako se plaća u dinarima zašto se transakcija obavlja u Španiji a ne u Srbiji?
Kada rade shiping isto sve stiže iz Španije a ne iz Srbije, dosta stvari na sajtu ima da se kupi a fizički u radnjama nema. I nakačili su mi se svi prijatelji i porodica da kupuju preko mene, počeću da naplaćujem dodatno [emoji16]
df87dac7c170c161b9526409cc70d9f2.jpg


Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока

Ovako odokativno mogu da procenim da je trgovac registrovan u Španiji, a to što je iznos u RSD je gotovo izvesno pljačka zvana DCC transakcija (konvertovanje u lokalnu valutu kupca da mu bude "lakše" da preračuna, inicijalno namenjeno tupavim USA turistima koji osim dolara ne umeju da računaju ni u čemu). Kad stigne na knjiženje, mts banka će ovo videti kao ino transakciju iz inostranstva i po svojim internim pravilima knjižiti primarno po EUR komponenti računa. Valuta transakcije ne odredjuje primarno način na koji će se račun zadužiti, može, no to je delom i do poslovne odluke banke.
Ako stignem ovih dana proveriću sa ekipom koja održava mts banku, pa vam precizno javim.
 
Оно што једино можеш,сем да престанеш куповати:D,је да имаш евре на рачуну.
Можда погледати и Опште услове.
 
Na svim sajtovima sam do sada video i mogucnost da se izmeni valuta, ali ovde jok...
Cifre su .99 pa je manje realno da je DCC sam po sebi. Ko zaradjuje tu, samo banka ili i trgovac?
 
Na svim sajtovima sam do sada video i mogucnost da se izmeni valuta, ali ovde jok...
Cifre su .99 pa je manje realno da je DCC sam po sebi. Ko zaradjuje tu, samo banka ili i trgovac?
Gde si video .99?
Pogledao sam detaljnije i definitivno je trgovac registrovan u Španiji. Opis trgovca u SMS poruci nosi oznaku ES na poziciji gde se i nalazi dvoslovna oznaka zemlje trgovca.
 
3990rsd i sl. - .99 style. Nije 39$ u dinarima plus DCC izgleda.

Laicki gledano, jer sve cene su XX90RSD
 
Jako zbunjujuće. Iako je shiping uveden od skoro za Srbiju, sve se dakle plaća u Španiji. Ali se ne plaća nikakva dodatna carina, uvoz itd i cene su baš iste kao u radnji. E sada koliko vidim i komšije u Hrvatskoj imaju mogućnost online kupovine ali je verzija sajta fino prevedena dok se u Srbiji forsira engleski kao maternji izgleda pa ako pitate nešto podršku na sajtu odgovaraju isto na engleskom. Neverovatno.
Druga stvar, trgovac u Opštim uslovima navodi da banka može uzeti proviziju
E sada, ja imam i 1 otkazanu transakciju kod njih, novac su skinuli, a daju 14 dana rok za povraćaj. Kako se sada taj novac prikazuje na računu? Kao posebna uplata ili je nevidljiv (samo se pojave evri kao u Telenor banci)?
Rado ću ovo ispitati sledećeg meseca na Progresiv paketu u Telenoru.

I još jedna stvar, sva plaćanja idu odmah bez 3d secure provere, ne stiže sms i slično...

Inače oni kažu ovako na sajtu. Koliko ja razumem dakle, iako se plaćanja obavljaju u lokalnoj valuti, banka radi konverziju u eur i može to dodatno naplatiti.

Šta mi je činiti onda, da prebacujem u eur pre kupovine, opet će mts konvertovati u rsd izvršiti naplatu pa konvertovati u eur.
I zar nije logično da ako je ovo online plaćanje to ne rade ako nisu naveli da to košta u računu plus. Sve na AE što plaćam plaćam u EUR a imam dinare na računu, pa automatski odrade konverziju i zaduže koliko je tih xy eura xy dinara.
8deb284aa5860a652bdbc35c35f83dbc.jpg


Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Primim hitnu uplatu malopre, poruke nema, odem u mBank app, vidim da su pare legle...

Jel to opet kasne SMS notifikacije?
 
Kako kad, meni se to isto desilo pre desatak dana, SMS stigao tek ujutru.
 
Možda SMS servis radi od 09 do 17h [emoji16]

Послато са SM-G920F помоћу Тапатока
 
Jednom mi je tako hitna uplata stigla u subotu popodne oko 18h, i poruka je bila instant isporučena... bili ste u pravu, stigla je jutros tačno u 09:00 :)
 
  • Like
Reagovanja: M J
U vezi onog minusa po odrzavanju tekuceg racuna,zatezna kamata je 24%(pise na izvodu),dakle nije onolika koliko sam mislio od 11%,pa ako neko moze da mi pojasni.
 
Kamata na nedozvoljeni minus?
 
Palo mi je to na pamet,s obzirom na kamatnu stopu,ali nisam provjeravao.Ne znam,pise i zatezna...Kako od naplate po raspolozivim sredstvima stigose do nedozvoljenog minusa.Zasto nisu naplatili prvo ovu zateznu od 11% godisnje?Interesuju me pravila,kamata je mizerna.
 
^ne bih znao, nadam se da ce neko drugi reci.
Zatezna je zatezna - 8% + REF_NBS (3% trenutno). Nije bas tipicno da banke zvanicnim izrazima se bacaju. Jedina stvar gde nisu haoticni.
 
Image 001.png
Ево овако,да не буде да измишљам.:)
 
  • Like
Reagovanja: M J
Izvinjavam se na bas pocetnickim pitanjima....ko je voljan da pomogne, odlicno!
stigle su mi obe kartice-dina i mastercard. aktivirao sam ih. negde u temi sam procitao da pojedinci odjavljuju dina karticu?(ako je tako mozete li mi reci zbog cega?) nemam stalna primanja a aktivirao sam je....
otisao bih do poste da uplatim odredjen iznos. da li ce uplaćen iznos biti raspoloziv na obe? pa sa koje prve potrošim? i što se tiče kupovine sa aliexpressa ili ebaya,kako najbolje proci sa konverzijom, uplatiti dinare a konvertovati na mts sajtu -pretpostavljam?
hvala
 
Ako uplatis dinare biće raspoloživ saldo na obe kartice.
Ako uplatis devize samo na masteru će biti raspoloživo.

Za internet kupovine uplati devize.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Nisam nigde pomenuo postu
U pošti samo dinare uplacujes.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno