Šta je novo?

mts Banka

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nisam vise u RF banci davno sam otisao ima vise od 5 godina naravno nije tada moglo ako sad moze a nesto bas nisam siguran u to to je jedina bankarska app te vrste koja to dozvoljava a to nimalo nije dobro.
Ja imam 3 bankarske app trenutno na tel mts banka, otp banka i mobi i nijedna ne moze biti aktivna na dva telefona istovremeno.
Kao ni viber sto ne moze na dva telefona istovremeno bez gimnastike da bude aktivan.
 
mobi moze imam na 2 telefona aktivirano imao sam i na 3 u jednom trenutku ali svakako ima pin za ulazak.

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 
Mobi može na 5 ili čak 10 uređaja istovremeno. Ne sećam se baš tačno.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
U merkator odličan bankomat-dvosmeran. Mogu I evrici da se ubacuju i izbacuju. Dobra stvar da se ne ide po poslovnicama za evre. Jedino mi se ne sviđa što prvo ne izbacuje, posle transakcije, karticu već novac.

Sent from my M2007J20CG using Tapatalk
 
To je dobro, jer imas mogucnost da nastavis sa koriscenjem bankomata bez potrebe da posle svake transakcije kucas pin i prolazis proceduru...
 
Samo da potvrdim da ne aplikacija MTS banke ne moze biti aktivna na 2 uredjaja u isto vreme.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Dobar taj bankomat ako ne vraća prvo karticu.

Za aplikaciju je logično jedino da sme na jednom uređaju da se aktivira. Sve drugo dupliranje ili više uređaja odjednom koje je neko naveo je ozbiljan propust i malo je verovatno da bilo koja banka to sebi dozvoljava.

Posmatrajte to kao da ste klonirali MasterCard karticu i podelili ljudima oko sebe. Kontrola ko je sta kupio I da li je to zabranjeno ili nije.
 
Pa nije bas. Dešava se ljudi da na brzinu podignu i zaborave karticu. Meni se nije dešavalo ali znam par koji jesu.

Sent from my M2007J20CG using Tapatalk
 
Pretpostavka da je da bankomat koristi osoba koja ne zaboravlja novac ili karticu u bankomatu. Iznad je neko dao odličan primer za ne moraš dva puta da se prijavljujes za više operacija na bankomatu.
 
Uostalom bankomat bi trebalo da proguta karticu ako je ne izvadis posle x sekundi. U slucaju da uzmes novac i zaboravis karticu ona ce biti bezbedna u bankomatu (pod uslovom da neko nije cekao u redu iza tebe :d)
 
Samo da potvrdim da ne aplikacija MTS banke ne moze biti aktivna na 2 uredjaja u isto vreme.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
Bas kao sto sam i rekao.
Dobar taj bankomat ako ne vraća prvo karticu.

Za aplikaciju je logično jedino da sme na jednom uređaju da se aktivira. Sve drugo dupliranje ili više uređaja odjednom koje je neko naveo je ozbiljan propust i malo je verovatno da bilo koja banka to sebi dozvoljava.

Posmatrajte to kao da ste klonirali MasterCard karticu i podelili ljudima oko sebe. Kontrola ko je sta kupio I da li je to zabranjeno ili nije.
Upravo to ali kome da objasnjavas sta znaci bezbednost nema svrhe ako neko ne razume taj pojam.
 
Večeras probao bankomat na početku Kneza, baš fino radi.

Sent from my P30Pro using Tapatalk
 
Bas kao sto sam i rekao.Upravo to ali kome da objasnjavas sta znaci bezbednost nema svrhe ako neko ne razume taj pojam.
Хмм,ал зато картицу шаљу обичном поштом.Не бих се ,као лаик,сагласио.Многи месе(и)нџери,менаџери лозинки,користе логовање с више уређаја,као и та банка,чији нисам корисник.Уз добре сигурносне мјере,мислим да је добра карактеристика.
 
Ради ли вам веб пријава у банку?
 
Narode, ako otvorim račun online, da li na poslednjem koraku može da se bira da se ode u poslovnicu zbog ugovora ili ga šalju isključivo poštom, pošto vidim da je 5. korak "dostava ugovora" ?
 
Može, ja sam pre par dana tako uradio doduše uz dosta cimanja jer im u većini poslovnica nije radila aplikacija. Na kraju sam u Bulevaru završio u poslovnici mts-a, ne ona u Loli gde je bankomat, već ona preko puta Taša, tu imaju savetnika banke.
 
Potvrđujem da može, odradio online i na poslednjem koraku se izabere drugi "tab" gde je opcija preuzimanje ugovora u najbližoj poslovnici. I ja sam bio u toj ekspozituri preko puta Taša, službenica odštampa one papire, potpiše se i gotovo. Da napomenem ko ne zna da onaj broj telefona koji stavite prilikom otvaranja računa taj će vam biti broj tekućeg računa tako da sam ja stavio neki broj sa trafike pa naknadno promenio gde će da mi stižu notifikacije. Ali imajte u vidu da će vam na taj broj koji ste stavili prilikom otvaranja računa ako idete do poslovnice da preuzmete ugovor, stići sms sa nekim kodom koji izdiktirate službenici tako da bar tamo kod njih mora da vam bude aktivan.
 
Ima li neko da koristi trajne naloge za eps (ili druga dva), radi li ok?
 
Je l uzimao neko kes kredit u mts banci, gledao sam ponude svih banaka i kamata od 5.8% u mtsb je najbolja koju sam nasao? Bez troskova obrade kredita i odrzavanje racuna je najjeftinije. Ali mi je cudno sto mi je covek koji radi u ekspozituri rekao da je obavezno uzimanje kreditne kartice, da li znate je l se odrzavanje te kartice placa cak i ako je ne koristim i da li ima nekih dodatnih troskova, nikada nisam koristio kreditne kartice pa se ne razumem?
 
Poslednja izmena:
Je l uzimao neko kes kredit u mts banci, gledao sam ponude svih banaka i kamata od 5.8% u mtsb je najbolja koju sam nasao? Bez troskova obrade kredita i odrzavanje racuna je najjeftinije. Ali mi je cudno sto mi je covek koji radi u ekspozituri rekao da je obavezno uzimanje kreditne kartice, da li znate je l se odrzavanje te kartice placa cak i ako je ne koristim i da li ima nekih dodatnih troskova, nikada nisam koristio kreditne kartice pa se ne razumem?
Кредит је најповољнији на тржишту, процедура подразумева одлучивање између Мастер и Дина кредитне картице, моја препорука за Дину, која је далеко повољнија за одржавање (мислим да је 40 динара месечно) и једина "зачкољица" јесте што тих 40 динара скидају управо са кредитне Дина кртице и тиме праве промет по тој партији рачуна те уз тих 40 динара дође и припадајућа камата по оствареним промету која испада испод једног динара, у мом случају, те ћу преживети али ми смета што наплата одржавања није са текућег рачуна па ни тог промета по Дина кредитној картици не би ни било, али тако је како је.
Са друге стране мислим да је одржавање Мастер кредитне картице преко 200 динара (можда и целих 300, заборавих) на месечном нивоу па једино ако неком треба за куповину на рате у продавницама па да се човек одлучи за њу.
Још једна опаска-након шест месеци одржавање текућег рачуна је 100 динара а до тада је бесплатно.
Са осталим сам задовољан.
 
Poslednja izmena:
Master kreditna je 200, a sa porodičnim putnim osiguranjem 250.
 
Koliko vidim samo sa master karticom je moguce podizanje na svim bankomatima bez naknade, tako da bih uzeo nju jer u Kragujevcu nema bankomata(koliko sam video) a ekspozitura mi nije blizu. To mesečno odrzavanje je ok, ukupno 300 din mesečno, nakon tih 6 meseci promo perioda.
"Mogućnost korišćenja sredstava po kartici
do 45 dana bez kamate. Iznos otplate za revolving model je 5% od potrošenih sredstava, dok se na preostali iznos dugovanja obračunava fiksna kamatna stopa u visini od 17,99%. Kupovina robe i usluga putem POS terminala i interneta, u zemlji i inostranstvu, sa izborom od 3 do 24 mesečne rate bez kamate."
Da bih koristio ovo placanje na rate, je l moram prvo da prebacim sredstva na kreditnu karticu da bih platio proizvod i posle u okviru aplikacije podelim na rate?
Ovaj prvi deo vezan za revolving model i kamatu ne kapiram, ako moze neko da mi pojasni?
 
Немој да мешаш Мастер дебитну и Мастер кредитну картицу.
Мастер дебитну свакако добијаш и дижеш новац на било ком банкомату без провизије и немој да се зезнеш да са њом плаћаш на шалтерима Поште јер се то рачуна као да си подигао новац на шалтеру неке друге банке и провизија за то је мислим 300 динара.
Кредитна картица Мастер има своје погодности и када купиш нешто на рате, сваког месеца ти се аутоматски скида најмање 5% од износа који си платио и иде са каматом која се обрачунава н крају месеца.
Дина мени више одговара јер сам завршио са кредитним картицама и не желим више да их користим, а одржавање је 40 динара.
 
Aha, ok hvala. U tom slucaju bih verovatno i ja išao na dinu jer do sada nisam koristio kreditne kartice i ne bih da pocinjem. Ako dobro razumem i kreditna i debitna kartica su vezana za jedan racun i automatski se skida trosak odrzavanja, tako da ne moram ja da se bakcem sa tim?
 
Наравно, аутоматски је све и мали савет-добро размислити када ће рата кредита ићи, тј. када је теби најзгодније (први или други део плате и све што на њих утиче да би било све равномерно и кад стигне рата на наплату).
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno