»RSS Benchmark sajt

Strana 279 od 280 PrvaPrva ... 179229269275276277278279280 PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 4.171 do 4.185 od ukupno 4196

Tema: mts Banka

Member Avatar korisnika Sku11e.
        Na forumu od
        Sep 2015
        Poruka
        108
      2. Moja mašina
        • CPU: INTEL i7 7700k
        • MoBo: Asus PRIME Z270-A
        • RAM: G.Skill Trident Z RGB DDR4-3200 16GB
        • VGA: Gigabyte GTX 1060 Xtreme Gaming
        • MON: BenQ XL2411Z
        • HDD: Samsung 850 Evo 250GB || Samsung 860 Evo 1TB
        • Case: Ms Titan Pro | Evga SuperNova 750 G2
        • INET: Kablovska
        • Ostalo: Xiaomi Pocophone F1
      3. Ne razumem se u sve te termine, ali po ovome što sam pročitao ovo nije avista štednja. Jednostavno imam još jedan devizni račun otvoren koji nije vezan za kartice i nije moguće da njega povlačiti novac, nego služi za sklanjanje novca sa glavnog računa.
        Znači nema nikakve kamate, jednostavno ukoliko želiš da sačuvaš 500€ a da ti prilikom kupovine online ne skine te €, ja ih sklonim na taj dodatni račun i tu su dok ih opet ne pošaljem na glavni.

Member Avatar korisnika Condor
        Na forumu od
        May 2009
        Poruka
        570
      5. Moja mašina
        • CPU: Intel Core 2 Duo E8300 (2.83 GHz) & OCZ Vendetta 2
        • MoBo: GA-EP45-UD3LR (rev. 1.0)
        • RAM: Kingston HyperX DDR2 KHX8500D2/2G (2x2GB)
        • VGA: EVGA GeForce GTX 275 (896 MB, 448 bit DDR3)
        • MON: LG W2261V-PF (21.5'')
        • HDD: Samsung 840 EVO (120GB); WD Caviar (RAID-5, 3x500GB): 2x AAKS + 1x AACS; Samsung EcoGreen F3 (2TB)
        • OPT: NEC DVD-RW ND-3540A & Sony Optiarc DVD-RW AD-5240S
        • Case: Chieftec LBX-02B-B-B & SilverStone Element SST-ST65EF (650W)
        • SND: Integrated 7.1-channel (Realtek ALC889A Codec)
        • INET: DSL
        • Ostalo: Mouse: Razer Abyssus; Keyboard: A4Tech KL-45MU; TV Card: Leadtek WinFast TV2000XP Global.
      6. Citat Citiram korisnika: spavach Pogledaj poruku
        Mora u expozituru banke, ne može čak ni u onim mts poslovnicama gde mts banka ima savetnika.
        Samo da potvrdim ovo... Bio sam juce u poslovnici mts-a u Zmaj Jovinoj u Novom Sadu (da, poslovnica najobicnija je u pitanju, iako pise "mts Banka" na vratima pa bi se dalo zakljuciti da je klasicna filijala/ekspozitura, ali nije) i bukvalno su me ljubazno o'ladili: "Ne mozemo stedni racun da ti otvorimo ovdje, zovi call centar pa vidi sta dalje.". Doduse, prvo su se konsultovali nesto, pa zatim skontali da to ne mogu da urade.
        Cari modernih online banaka, imaju dosta prednosti, ali i gluposti (kao i svi, na kraju krajeva).
        Menjao Condor : 05.01.2021. u 14:57
        Rebel with a reason!

Member Avatar korisnika Sku11e.
        Na forumu od
        Sep 2015
        Poruka
        108
      8. Moja mašina
        • CPU: INTEL i7 7700k
        • MoBo: Asus PRIME Z270-A
        • RAM: G.Skill Trident Z RGB DDR4-3200 16GB
        • VGA: Gigabyte GTX 1060 Xtreme Gaming
        • MON: BenQ XL2411Z
        • HDD: Samsung 850 Evo 250GB || Samsung 860 Evo 1TB
        • Case: Ms Titan Pro | Evga SuperNova 750 G2
        • INET: Kablovska
        • Ostalo: Xiaomi Pocophone F1
      9. Ako nekome znači i blizu mu je, ja sam dodatni devizni račun otvorio u ekspozituri u sklopu Dunav Osiguranja, Ustanička 128, Beograd.

Member Avatar korisnika Jeremy
        Na forumu od
        Nov 2003
        Poruka
        593
        Dakle da rezimiram (pošto sam i ja prešao iz telenor tj. mobi u mts i hteo bih da zadržim stare navike)
        - dodatni devizni štedni račun (koji to zapravo i nije jer nema kamate, ali se tako zove) po viđenju ili bankarskim žargonom a vista - otvaram tako što odem u ekspozituru i tražim da mi otvore
        - dodatni dinarski štedni račun (koji to zapravo i nije jer nema kamate, ali se tako zove) po viđenju ili bankarskim žargonom a vista - mi neće otvoriti kao devizni, već moram da otvorim i oročeni štedni, pa ovaj dobijam uz njega?

Pri tom pazeći na terminologiju i nazive računa, da me ne bi otkačili u ekspozituri i rekli da je tako nešto nemoguće

Tako sam shvatio čitajući poslednjih par strana

Member Avatar korisnika atheista
        Na forumu od
        Apr 2002
        Poruka
        128
        Ja sam pre godinu dana otisao u ekspozituru u Marsala Tolbuhina na Nbgdu, trazio poseban dinarski i poseban devizni racun za avista stednju i to su mi i otvorili. Zgledali su se malo i bili zbunjeni, ali su otvorili. Oba sluze za "sklanjanje novca sa strane" sa regularnog tekuceg racuna, u dinarima i u evrima. Vidim ih iz aplikacije i mogu da prebacujem pare online sa jednog na drugi.

Nemam nikakvu orocenu stednju kod njih, niti su me uslovljavali istom.

Sent from my COL-L29 using Tapatalk

Member Avatar korisnika Jeremy
        Na forumu od
        Nov 2003
        Poruka
        593
        E, super, hvala. Nije bitno i ako moram da otvorim dinarski oročeni... ali ako budu tražili da znam u koju ekspozituru da odem

Newcomers
        Na forumu od
        Apr 2020
        Poruka
        119
        Sjajno, baš sam razmišljao o a Vista računima.
        U mts aplikaciji je sve vidljivo, pregledno..?

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Newcomers
        Na forumu od
        May 2018
        Poruka
        91
        Valjda im se to u tarifi naknada zove dinarski i devizni depozitni racun i oba su naravno besplatna i ne placa se odrzavanje. Insistiraj na tome da je izvodljivo da ti ih otvore jer se desavalo da su vecini govorili da ne mogu to da urade za dinarski, dok su im devizni otvarali bez problema.

Member
        Na forumu od
        Jun 2008
        Poruka
        748
        Da, ja sam bio jedan od tih kojima nisu mogli da otvore dodatni dinarski. I to baš u ekspozituri na NBG. To je iskustvo iz 2019. Ja sam poprilično insistirao na tome i nije da se nisu potrudili. Zvali su centralu banke više puta, pitali za savet, gledali neke šifarnike računa. Na kraju nije moglo. Posle sam stavio jedan iznos dinara na štednju i dobio taj dodatni dinarski račun. Slučajno sam došao u posed istog i to sam objavio ovde.

Posle ove moje avanture bilo je onih koji su napisali da su dobili taj račun bez oročenja, ali bilo je onih kojima je isto rečeno da ne može. Moguće da su u međuvremenu ispravili ovaj nedoatatak, ali da ima službenika koji još uvek to ne znaju. Bilo kako bilo, zaobilazno rešenje postoji ako se naiđe na problem i može sve odjednom da se završi u poslovnici.

Member Avatar korisnika Balzak
        Na forumu od
        Dec 2013
        Poruka
        825
      17. Moja mašina
        • CPU: Ryzen 3600/Deepcool castle rgb v2
        • MoBo: Gigabyte Aorus Elite x570
        • RAM: 2x8 Kingston HyperX Predator 3600mhz CL16
        • VGA: Asus Strix RTX 2060 SUPER
        • MON: iiyama G-Master GB3461wqsu 34" 144hz
        • HDD: Gigabyte Aorus NVME 512gb, Silicon Power 1tb NVME, Kingston SSD 250gb
        • Case: Lian Li 011 dynamic, FSP Hydro G 750
        • SND: M-Audio M-Track 2x2/ Krk 5 RP3
        • LAP: Macbook Pro 2015
        • Ostalo: Logitech g305
      18. Pitanje za one kojima je ovo primarna banka za platu. Kako ste zadovoljni istom? Planiram da prebacim platu iz rajfazena ovde jer nisam zahtevni korisnik i mts ponuda mi bas odgovara

Newcomers
        Na forumu od
        Feb 2010
        Poruka
        99
        Citat Citiram korisnika: Balzak Pogledaj poruku
        Pitanje za one kojima je ovo primarna banka za platu. Kako ste zadovoljni istom? Planiram da prebacim platu iz rajfazena ovde jer nisam zahtevni korisnik i mts ponuda mi bas odgovara
        Веома сам задовољан, да не кажем презадовољан.
        Сваки банкомат мој, нисам неки захтеван корисник те ми одговара оваква тренутна поставка.
        Чекови иду на захтев и добија се отприлике онолико чекова колико је плата подељена са 5000 колико је лимит чека.
        Одржавање рачуна 100 динара, додатна Дина кредитна је 40, апликација за телефон пристојна и скоро све је у детаље приказано, мењачница има повољан курс и за продају и за куповину девиза, рачун је могуће повезати са ПејПалом и тако га користити коме треба, а верујем да може и са осталим сличним сервисима да се повеже ок, уплате из иностранства пролазе ок по датим инструкцијама из банке...
        Мана може да буде потреба да се иде баш у пословницу банке а њих нема превише и некоме су иза ћошка па то није ни мана а некоме су у другом граду па је то баш велика мана, уплата и исплата евра са банкомата јер и њихових банкомата нема превише те је човек помало тиме ограничен а доста тога је исписано и на овој теми па се може стећи како искуство тако и добар утисак о још неким сегментима услуге.
        Мени лепо ради посао и надам се да ће бити само још боље.

Member Avatar korisnika Balzak
        Na forumu od
        Dec 2013
        Poruka
        825
      21. Moja mašina
        • CPU: Ryzen 3600/Deepcool castle rgb v2
        • MoBo: Gigabyte Aorus Elite x570
        • RAM: 2x8 Kingston HyperX Predator 3600mhz CL16
        • VGA: Asus Strix RTX 2060 SUPER
        • MON: iiyama G-Master GB3461wqsu 34" 144hz
        • HDD: Gigabyte Aorus NVME 512gb, Silicon Power 1tb NVME, Kingston SSD 250gb
        • Case: Lian Li 011 dynamic, FSP Hydro G 750
        • SND: M-Audio M-Track 2x2/ Krk 5 RP3
        • LAP: Macbook Pro 2015
        • Ostalo: Logitech g305
      22. Hvala na detaljnom opisu , cak i previse za moje potrebe jer meni je potrebno samo da radi servis i usluge, koristim samo placanje karticom i ponekad dizanje sa bankomata, ne zanima me kredit, rate itd... Mada mozda bih konvertovao nekad dinare u eure iz aplikacije kad putujem.
        Imam jos jedno pitanje koje je odgovoreno na orethodnim stranama al cisto da potvrdim, ako imam eure na kartici kada placam nesto online ili u drugoj drzavi u stranoj valuti on skida sa eur particije, a sve domace transakcije u dinarima? A ako imam samo dinare on automatski konvertuje po dobrom kursu u stranoj valuti?

Sent from my Mi 10 using Tapatalk

Member
        Na forumu od
        Jun 2008
        Poruka
        748
        Samo poslednje pitanje ne mogu da ti lično potvrdim, jer sam uvek imao dovoljno evrića na računu. Ostalo je sve provereno.
        P.S. Ja sam prešao iz RF u mts. Pozitivna promena. Ima sitnica koje ponekad zaškripe, kao kod svih, ali opšti utisak je pozitivan.

Newcomers
        Na forumu od
        Feb 2010
        Poruka
        99
        Citat Citiram korisnika: Balzak Pogledaj poruku
        Hvala na detaljnom opisu , cak i previse za moje potrebe jer meni je potrebno samo da radi servis i usluge, koristim samo placanje karticom i ponekad dizanje sa bankomata, ne zanima me kredit, rate itd... Mada mozda bih konvertovao nekad dinare u eure iz aplikacije kad putujem.
        Imam jos jedno pitanje koje je odgovoreno na orethodnim stranama al cisto da potvrdim, ako imam eure na kartici kada placam nesto online ili u drugoj drzavi u stranoj valuti on skida sa eur particije, a sve domace transakcije u dinarima? A ako imam samo dinare on automatski konvertuje po dobrom kursu u stranoj valuti?

Sent from my Mi 10 using Tapatalk
        Управо тако, прво се скидају еври па и кад се одавде плаћа нешто у страној валути (дакле, не морају да су еври, могу бити и долари и прво скида са девизног дела рачуна ако на њему има евра или које год стране валуте а потом са динарског дела рачуна).
        Ако их пак немаш на девизном делу рачуна, све се обавља у динарима и то по нешто бољем курсу него иначе, а веома сличном оном који је обично тренутно у мењачницама, разлика је незнатна.

Newcomers
        Na forumu od
        Mar 2014
        Poruka
        63
      26. Moja mašina
      27. [QUOTE=Balzak;

Sent from my Mi 10 using Tapatalk[/QUOTE]

Kada plaćaš preko interneta , a kupovina je u stranoj valuti , skida ti to što imaš u evrima, isto i za plaćanje u inostranstvu, možeš imati bilo koju valutu , uvek ti skida evra , a ako nema evra, konvertuje dinare u evra. Platio sam na Alliju u dolarima, imao dolare i evre na računu , skinuto mi je sa evra, tako da je evro za plaćanje napolju.

Strana 279 od 280 PrvaPrva ... 179229269275276277278279280 PoslednjaPoslednja

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •