Šta je novo?

mts Banka

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
@twister

Pa i na tom limunu kupac-prodavac dobije tvoje podatke prilikom kupovine-prodaje.
To sa broj telefona = broj računa nije izmislio mts, nego je kopirao Telenor banku.
 
Ok, prosto ne verujem da ljudi ne shvataju. Ajde da objasnim jos sporije...

Imas privatni telefon na koji ne zelis da te bilo ko uznemirava, i za koji ces takodje vezati racun iz mts banke (radi dobijanja sms-ova ili cega vec).

DRUGI broj telefona ces upisati u svoj profil na limunu. Taj DRUGI broj telefona ce kupac dobiti kada pobedi na aukciji. Taj DRUGI broj telefona cu moci da iskljucim kada ne zelim da me bilo ko uznemirava (npr. kada spavam, ili kada jednostavno hocu mir).

Ako mi broj mts racuna sadrzi mobilni od PRVOG (privatnog) telefona, lik moze da me smara na moj privatni broj (koji necu iskljucivati), a taj privatni broj treba da ostane 'privatan'.

Mozes pomisliti da je resenje da onda vezem broj telefona sa limuna za racun u mts banci, ali to ne zelim. Privatni broj ce mi sluziti za privatne stvari (i za taj mts racun), a onaj DRUGI broj za 'trange frange' koji mogu da iskljucim kada zelim.

Nije da nekoga pokusavam da prevarim ili slicno, samo zelim da maximalno zatvorim sve prilaze potencijalnim smaracima. Uostalom, komunikacija putem poruka na limunu je najbolja jer ostaje pisani trag kome (ako zatreba) i admini sa limuna mogu da pristupe u (eventualnom) resavanju spora.

Mozda ces mi savetovati drugu banku, ali eto ja sam se dvoumio izmedju telenora i mts-a i odluka je pala na mts. Samo je ostala ta mala 'zackoljica' oko tako d#bilne odluke da broj racuna sadrzi broj mobilnog telefona. Ne verujem da su to tek tako odlucili. Verujem da postoji neka ...'logika' koja stoji iza te odluke. Pa ako neko moze da mi objasni zasto je mts mislio da je 'dobro' da broj racuna sadrzi broj mobilnog? Zasto ne neki nasumicni (random) # ?

@ bakara: jel' opcija da trazim da mi broj mob. ne bude deo br. racuna, ili je opcija da mi broj racuna sadrzi br. mobilnog? Sta je default? Jer, cini mi se da je njima upravo default da ukljuce broj mobilnog kao deo br. racuna.
 
Ne znam da li u mts Banci moze da se otvori racun koji nije isti kao br. telefona. Kod Mobi banke moze, najverovatnije moze i kod ovih. A ako ne moze, onda recimo bi bilo ok resenje da ga vezes za taj drugi broj, i onda kad otvoris taj racun samo promenis broj telefona na koji ce da ti stizu obavestenja. Tako te niko nece moci smarati na tvoj privatni telefon, a ujedno ce ti na njega stizati obavestenja od mts Banke.
 
I ja mislim da se vecini svidja to ali kapiram i coveka sta oce da kaze i zasto mu se ne svidja.
 
Kapiramo šta je hteo da kaže, ali nema potrebe da nekog naziva d#bilom i pored toga što ima izbora oko broja računa.
 
^ nemas razloga da se osecas uvredjeno, jer tebi nije upuceno. A da li ima potrebe da neko bude nazvan d#bilom, to sada zavisi od osobe i ugla iz koga posmatra stvari.

Nego, da se mi vratimo na temu. Tvrdite (neki tvrde) da je dobijanje broja racuna koji sadrzi broj moblinog samo opcija. Ok. Evo ja sam ponovo citao ovde:

Kod:
https://mtsbanka.rs/sr-Latn-RS/stanovnistvo/racunplus

i ovde:
Kod:
https://online.mtsbanka.rs/webapp/Applications/BecomeAClient

...i ja ne vidim da se bilo gde pominju ikakve 'opcije' oko racuna. Mozda sam nekako 'preskocio' taj deo, pa ako neko moze da okaci screenshot gde se pominju bilo kakve 'opcije' oko izbora broja tekuceg racuna (odnosno opcija gde ja mogu da zatrazim da mi broj racuna ne bude isti kao broj mobilnog).

Kod ovog drugog linka gde se otvara racun, nemoguce je znati koju opciju (ako takva postoji) cu imati ponudjenu u trecem koraku ('otvaranje tekuceg racuna'), jer nikako ne mogu da 'preskocim' sa prvog na treci korak a da prethodno ne upisem svoj broj telefona jer ce poslati verifikacioni code 'radi potvrde identiteta', kako bi mi dozvolili da predjem na drugi korak. Jedino ako se tu u trecem koraku nalazi ta 'opcija' ali ja, kao neko kao nema racun kod mts banke, ne mogu znati sta su oni ponudili na 3. koraku. Ako je ta opcija tamo, onda su to trebali unapred da napisu jos na samom prvom koraku ili na prvom linku koji sam gore paste-ovao odnosno na:

Kod:
https://mtsbanka.rs/sr-Latn-RS/stanovnistvo/racunplus

Dakle, molim za screenshot gde se nudi ta opcija koja mi omogucava da se opredelim da li zelim (ili ne) da mi broj racuna bude kao broj telefona.
 
Poslednja izmena:
Da li si možda razmišljao da pozoveš call centar mts banke i raspitaš se da li je moguće i kako izabrati broj računa pri otvaranju?

Sumnjam da će ti neko pomoći na forumu oko tako specifičnog zahteva.

Sent from my COL-L29 using Tapatalk
 
Ја сам у пословници МТС-а отворио,мислио брже ће,па се грдно преварио.Тек ме тамо нико ништа није ни питао,а мислим да ни они сами нису знали шта раде:)
 
@twister
Ne znam za mts banku, ali ja imam račun u Telenor banci koji nije isti kao broj telefona. Tako da je velika verovatnoća da ista opcija postoji i kod mtsb-a.
 
У ТБ је било,онлајн,сасвим јасно такво отварање рачуна.У МТСБ не знам,нисам сигуран.
 
Bilo pre godinu dana, kada sam otvorio racun, ali koliko se secam prilikom otvaranja racuna online bio je korak gde ti ponudi tvoj broj a ti to mozes da promenis.
 
Ok, prosto ne verujem da ljudi ne shvataju. Ajde da objasnim jos sporije...

Imas privatni telefon na koji ne zelis da te bilo ko uznemirava, i za koji ces takodje vezati racun iz mts banke (radi dobijanja sms-ova ili cega vec).

DRUGI broj telefona ces upisati u svoj profil na limunu. Taj DRUGI broj telefona ce kupac dobiti kada pobedi na aukciji. Taj DRUGI broj telefona cu moci da iskljucim kada ne zelim da me bilo ko uznemirava (npr. kada spavam, ili kada jednostavno hocu mir).

Ako mi broj mts racuna sadrzi mobilni od PRVOG (privatnog) telefona, lik moze da me smara na moj privatni broj (koji necu iskljucivati), a taj privatni broj treba da ostane 'privatan'.

Mozes pomisliti da je resenje da onda vezem broj telefona sa limuna za racun u mts banci, ali to ne zelim. Privatni broj ce mi sluziti za privatne stvari (i za taj mts racun), a onaj DRUGI broj za 'trange frange' koji mogu da iskljucim kada zelim.

Nije da nekoga pokusavam da prevarim ili slicno, samo zelim da maximalno zatvorim sve prilaze potencijalnim smaracima. Uostalom, komunikacija putem poruka na limunu je najbolja jer ostaje pisani trag kome (ako zatreba) i admini sa limuna mogu da pristupe u (eventualnom) resavanju spora.

Mozda ces mi savetovati drugu banku, ali eto ja sam se dvoumio izmedju telenora i mts-a i odluka je pala na mts. Samo je ostala ta mala 'zackoljica' oko tako d#bilne odluke da broj racuna sadrzi broj mobilnog telefona. Ne verujem da su to tek tako odlucili. Verujem da postoji neka ...'logika' koja stoji iza te odluke. Pa ako neko moze da mi objasni zasto je mts mislio da je 'dobro' da broj racuna sadrzi broj mobilnog? Zasto ne neki nasumicni (random) # ?

@ bakara: jel' opcija da trazim da mi broj mob. ne bude deo br. racuna, ili je opcija da mi broj racuna sadrzi br. mobilnog? Sta je default? Jer, cini mi se da je njima upravo default da ukljuce broj mobilnog kao deo br. racuna.


U najgorem slučaju kupiš broj na trafici za to ili promeniš banku gde možeš da biraš br. računa. Meni je prednost, znam broj računa i lakše za kontrolu da li sam nekom dobro dao broj.
 
Pitao sam juče u banci za ovo i kažu da broj računa prave prema broju telefona to su i sigurnosni razlozi a broj telefona možete vi da menjate.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Moze se promeniti naziv racuna sta god to bilo


slika 1.PNG

slika2.PNG

Da li se i vama cini da u poslednjih nedelju dana online banking radi daleko brze nego pre?
 
Poslednja izmena:
Није то то.Ово је само промјена имена рачуна,не и броја.
 
Pitao sam juče u banci za ovo i kažu da broj računa prave prema broju telefona to su i sigurnosni razlozi a broj telefona možete vi da menjate.

Hvala sto si pitao.

Sto se tice njihovog odgovora... to je onaj osecaj kada vam neko u lice prica pricu i vi znate da vas pravi b*dalom ali prosto ne znate kako da se ponasate dok ta ista osoba nastavlja da baronise.

Ne moze biti iz 'sigurnosnih razloga'. Nije problem da oni imaju moj broj mob (iz sigurnosnih razloga). Problem je da svako kome dam broj racuna automatski ima i moj broj mobilnog (jer je on deo racuna). To nikako ne moze biti iz 'sigurnosnih razloga'. I po treci put: stvarno su d#bili ovi iz mts-a.

(offtopic: jednom sam im trazio password za huawei adsl ruter, a odgovor im je bio u fazonu 'postovani xxxxxx user:pass je telekom:telekom. Ukoliko to nije ono sto zelite, posaljite nam objasnjenje iz kog razloga vam trebaju ti podatci'.

Sto ce reci, znaju tacno da mi treba da bih koristio neki drugi ruter (a ne njihov) ali se prave ludi. Samo su me naterali da preko linux-a decrypt-ujem password, s'ozbirom da je neki lik napravio alatku bas za tu svrhu).

Cuj, 'iz sigurnosnih razloga'. Tipican odgovor call centra ili salter-radnika.
 
Poslednja izmena:
  • Like
Reagovanja: M J
Да су ставили број рачуна као ЈМБГ:D,некако бих и схватио те безбједносне разлоге,овако може и мејл-адреса бити у рачуну колико је сигурно,као и број тел.
 
Mozes ti da das neki random broj telefona i onda ce racun da se kreira prema tom broju.

"Sigurnosni razlozi" su da ce taj broj telefona biti potreban radi autorizacije vaseg racuna, dobijanja pin broja itd...

U ostalom nije mts banka formirala ovu opciju da bi neko sakrio svoj broj telefona vec da bi se broj racuna odmah znao napamet.

Uvek za limundo mozes otvoriti racun u bilo kojoj drugoj banci gde dodeljuju random broj racuna i niko ti nece znati broj cak ni ti sam
Nije nikakva obaveza da za limundo mora da se koristi racun bas u mts banci.
 
Poslednja izmena:
Prevelika je tema, hteo sam da nađem odgovor na moje pitanje, pa se izvinjavam ako se ponavlja.
Hteo bih da ugasim račun u Halkbanci i pređem u mts, pa me zanima npr. pri kupovini na AliExpress-u da li moram pre izvršenja da konverujem određenu svotu novca iz dinara u eure ili se to automatski samo odradi ako imam novca na dinarskom računu?

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
 
Samo se odradi ako imas dovoljno.

Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
  • Like
Reagovanja: M J
Uplatu na svoj račun bez provizije možete uplatiti u pošti, primer uplatnice.

LvBGvqg.png

Stavljamo svoje ime i prezime i u polje uplatilac i u polje primalac?

Da li je moguće da neko drugi uplati novac na vaš račun bez provizije?
 
^ "Partija vašeg računa sa ugovora" je pun broj računa sa brojem banke (xxx-xxxxxxxxxxxx-xx) ili bas samo partija bez oznake banke i bez kontrolne dve cifre na kraju?
 
Pun broj računa sa brojem banke ali bez crtica (možda može i sa crticama, nisam probao)
 
Meni su u jednoj pošti rekli da ide provizija, dok u drugoj nema provizije. Sa istom uplatnicom
 
Јесу плаћали картицом или готовином?Провизија упућује на картицу и већ познату ствар.
 
Rekli i naplatili nisu iste stvari, mnogi su neupućeni pa vide tek kad unesu podatke i odštampaju uplatnicu da piše provizija 0 din pa se još i čude kako...
 
Poslednja izmena:
I meni je radnica na salteru u posti rekla cifru sa provizijom, ja kazem nema provizije kod ovakve uplate, ona gleda zacudjeno u monitor - kaze da, u pravu ste.

Ne mogu u jednoj posti da naplacuju, a u drugoj da ne naplacuju, to je vise koliko su te radnice upucene ili nisu. Nemojte placati ako traze, samo recite da uplata na mts racun nema proviziju. Ako pravi problem prijava radnika na sajtu ili telefonom pa neka objasnjava nadredjenima sta je to naplacivao/la.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno