Šta je novo?

mts Banka

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
MTS ili AIK?
Doduse AIK odrzavanje je 500din ali dobijam

Otvaranje i vođenje dinarskog platnog računa ( dinarskog tekućeg računa),

Debitna kartica - DinaCard debitna kartica*

Po zahtevu i izboru korisnika: MasterCard debit ili Visa Electron debitna kartica*

Izdavanje mesečnog izvoda po tekućem računu

Uspostavljanje i realizacija trajnih naloga

Izdavanje čekova****

Isplata penzije unapred – važi samo za penzionere

SMS servis**

Devizni tekući račun (EUR, USD,CHF) + DinaCard debitna kartica, a po zahtevu korisnika Visa Electron debit (devizna)*

Kreditna kartica Mastercard standard , VISA Classic, Visa Gold revolving ili DinaCard Revolving, po izboru*

KešKlik – mogućnost transfera novca putem elektronskog ili mobilnog bankarstva bilo kome, bilo kada, primaocu koji ne mora imati račun u Banci. Podizanje gotovine vrši se na ATM AIK Banke. Naknada za izvršenu transakciju transfera se naplaćuje po Tarifi naknada.

AIKeWallet (elektronski novčanik)*

Elektronsko bankarstvo***

Mobilno bankarstvo***

Usluge KONTAKT CENTRA

START Paket tekući račun AB omogućava korišćenje savremenih usluga plaćanja i jedinstven model dozvoljenog prekoračenja računa, uz mesečnu naknadu za vođenje paketa u iznosu od 500 RSD.

Period korišćenja prekoračenja 24 meseci

Za iznos iskorišćenog prekoračenja računa do 15.000,00 RSD NKS je 0,00%, preko 15.000,00 RSD NKS je 24,00% godišnje, fiksna

https://www.aikbanka.rs/stanovnistvo/platni-racuni/start-paket-tekuci-racun

https://www.aikbanka.rs/stanovnistvo/platni-racuni/dozvoljeno-prekoracenje-racuna
 
Poslednja izmena:
U MTS banci imaš sve isto + možeš koristiti bilo koji bankomat bez provizije. Jedina je mana manjak poslovnica
 
Da li se placa neka provizija za podizanje deviza (euro, kesh) u poslovnicama? (ne mislim na proviziju za priliv deviza na racun iz inostranstva, koje nema) vec bas za podizanje kesha za salterom, da li ima neke naknade? Vidim na sajtu u tarifniku za "Racun plus" stavku:
Isplata gotovog novca koriscenjem debitne kartice
-na bankomatu: Mastercard debit BEZ naknade,
-na SALTERU: Mastercard debit 3% min 300 RSD !?
Nije naznaceno konkretno za devize, a posto devize, kad mi bas trebaju, mogu podici samo u poslovnici, interesuje me da li je neko podizao evre za salterom i platio neku proviziju?
Hvala
Ja ne znam da iko to naplacuje.

"Pa mozda se i odlucim za mts."
Polako,ne zuri,ovako je zanimljivije:)
 
Ja ne znam da iko to naplacuje.

Saznao sam, ipak se ne naplacuje, bilo bi zaista glupo. Na stranici tarifnik, nisam odmah video da gore ima da se skine kompletan tarifnik naknada, gde ima i stavka da je podizanje gotovine i deviza u njihovim filijalama bez nadoknade. Ovo sto sam prvo video je iz tarifnika za Racun plus ali se odnosi na provizije ako podizes u drugim bankama, ali oni to nisu posebno naznacili da se radi o drugim bankama, pa su me doveli u zabludu i mozda jos neke koji procitaju samo to.
 
Ma opusteno...

"

amdpower said:
08.09.2019. 21:02
MTS ili AIK?
Doduse AIK odrzavanje je 500din "

Aik nije los.Paket je 250 din. ali bez dozvoljenog minusa,ne znam da li ti je znacajan.Korektan ponuda i cijena.
 
Otvoren racun u mts,ali se ne mogu ulogovati,jel treba neko vreme da se aktivira racun??
 
Bila je zabuna oko korisnickog tj pojedeno jedno slovo.
Aktivirana i aplikacija na telefonu online,za sta sam u otp morao da idem u poslovnicu da trazim pin,potpisujem papire...*mjau**mjau**mjau**mjau*m te otp e banking.
 
Ma prava onlajn banka:)Samo da ti kartica stigne na vrijeme,jer nekad zna da zaluta.Valjda je sad redovna dostava.
 
Ovo je ipak jos poluproizvod banka. Ja u Novom Sadu ne mogu da podignem i uplatim devize-evre u keshu posto nemaju ekspozituru u Novom Sadu, a nemaju bankomate koji primaju uplate i isplate kako deviza tako i dinara. Tako da evre koje mi stizu naracun, ako mi zaista trebaju u keshu, ja moram preko aplikacije da konvertujem u dinare, podignem dinare na nekom bankomatu i onda ih kupim u nekoj menjacnici. U ovom slucaju em sto je komplikovanije em jos verovatno gubim na razlici u konverzijama. Tako da odustajem od ove banke dok ne uvedu bankomate koji isplacuju, primaju evre ili bar otvore ekspozituru u Novom Sadu. Ok, kontam, on-line banka, ne trebaju ekspoziture (imaju ih samo u BG i jos par gradova), ali onda da bi pruzili kompletnu uslugu moraju imati svuda u gradovima dostupne bankomate koji primaju i devize i dinare i isplacuju devize, a dinare ajd mogu bez provizije podci na bilo kom bankomatu.
 
Pogrešna ti je logika...
Online banka ne da ne mora imati ekspozituru i bankomate već ne mora u opšte sa kesom da radi tako da je ova MTSB ipak neki hibrid ;)

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Dinarsku uplatu na svoj račun možeš u svakoj pošti bez provizije.
Ako imaš devizni priliv onda gubiš oko 0.5 din po evru, 0.2-0.3din im je niži kupovni kurs od srednjeg i isto toliko je po (boljim) menjačnicama viši prodajni kurs od srednjeg.
 
Znam sve to i za postu i za kurs, ali opet znaci cimanje sa salterima, u ovom slucaju i popunjavanje uplatnice u posti sa pozivom na broj, bla bla.
On line banka ne mora da ima ekspoziture i sluzbenike, ali treba da ima savremene bankomate koji primaju uplate i isplate i u devizama i u dinarima, kao sto je to slucaj sa Telenor bankom.
Bez obzira na bezgotovinske prilive na racun sa raznih strana, uvek nekad imas potrebu za devizama u keshu ili da kesh i devize uplatis na svoj racun nekako ako ti zatreba, bez cimanja sa salterima.
Neverovatno je da ti u jednoj banci svoje evre sa racuna ovde nemas opciju da dobijes u ruke (osim ako nisi u BG ili jos samo par gradova) bez cimanja sa konverzijama i menjacnicama. Nadam se da imaju u planu postavljanje takvih bankomata.
 
Nisam siguran ali mislim da plaćaju drugim bankama za korišćenje njihovih bankomata. A da su hteli da imaju svoje bankomate šta će im i taj trošak, odmah bi nabavili bankomate valjda...
 
Nase mnogo veca,bogatije,uspjesnije banke ne uvode(ili djelimicno)multif. bankomate.Draze su im dvije poslovnice umjesto jednog takvog bankomata.Znaci ima nesto u tom sto ih nece..:)
 
Juce sve popunio onlajn,danas stigli kuci ugovori na potpis i vraceni nazad.
Brzo i jednostavno.
 
Drugari moze li mala pomoc. Da li se naplacuje podizanje novca sa bankomata u grckoj? Vecu sumu treba da podignem, muka naterala

Poslato sa NEM-L21 pomoću Tapatoka
 
2% ili min 3eura (bankomat)
i 3% ili min 5 eura (salter)
 
Opet ja. Imate li info koliki je limit za podizanje na bakomatu

Poslato sa NEM-L21 pomoću Tapatoka
 
Ovo je ipak jos poluproizvod banka. Ja u Novom Sadu ne mogu da podignem i uplatim devize-evre u keshu posto nemaju ekspozituru u Novom Sadu, a nemaju bankomate koji primaju uplate i isplate kako deviza tako i dinara. Tako da evre koje mi stizu naracun, ako mi zaista trebaju u keshu, ja moram preko aplikacije da konvertujem u dinare, podignem dinare na nekom bankomatu i onda ih kupim u nekoj menjacnici. U ovom slucaju em sto je komplikovanije em jos verovatno gubim na razlici u konverzijama. Tako da odustajem od ove banke dok ne uvedu bankomate koji isplacuju, primaju evre ili bar otvore ekspozituru u Novom Sadu. Ok, kontam, on-line banka, ne trebaju ekspoziture (imaju ih samo u BG i jos par gradova), ali onda da bi pruzili kompletnu uslugu moraju imati svuda u gradovima dostupne bankomate koji primaju i devize i dinare i isplacuju devize, a dinare ajd mogu bez provizije podci na bilo kom bankomatu.
Nije ni moglo kada si otvarao račun, da mi treba podizanje EUR otvorio bih odmah u Telenor banci. Po tvom komentaru ispada kao da je nekad moglo i da su ukinuli, oni nisu nikad ni nudili opciju za podizanje EUR na bankomatu, to imaju Telenor i RF.
 
Znao sam da nemaju bankomate za evre, ali ok ja sam kriv sto nisam video ni pretpostavio da nemaju nijednuekspozituru u NS, a koja bi mi onda odradila posao nekoliko puta mesecno. Posto mi vise puta mesecno trebaju evri bas u keshu, ovo mi ne odgovara (konverzija mojih evra a racuna u dinare, pa opet u menjacnicu da kupujem opet evre), tako da svako bira banku po svojim porebama. Nema veze, platio 500 dindzi za karticu, i taman tih privih 6 meseci sto je besplatno iskoristim za online banking i placanje racuna, komunalija, itd bez provizije, pa zatvaram racun ako mi ne odgovara. Kada sam zvao call centar da pitam kako ja u NS da podignem evre u keshu kaze mi operater: pa najblize vam je u Beogradu, haha, hvala lepo. Pitam jel imaju u planu postavljanje multifunkcionalnih bankomata uplata/isplata evri/dinari? - kaze imaju u planu. E sad koiliko je verovati informacijama nekog iz kol centra...
 
Poslednja izmena:
Ako mislis na Telenor start paket racunaj da imaš manji kurs nego u menjačnici i u mts banci, i pregrst stvari jos za naplatu krece od 1.10.
Evo ja cu ti dati predlog sta mozes. Posto ti ne mozes sebi da uplatis evre dirketno na račun(nemas ekspozituru banke) , možeš uplatiti dinare i te dinare iskoristiti za kupovinu evra. Evre imaš na raspolaganju za online trosak ili u EU za placanje (sto ti je super jer nemas proviziju).
Danasnji kurs za kupovinu je npr. 117.72 din.
(poređenja Menjacnica Dok 117,80, Paris 118,00). Dakle od toga imas korist svakako.
U odnosu na menjacnicu klasicnu je usteda svakako - dakle kupis u online menjačnici.
Ako ti vise ne trebaju opet po povoljnom kursu vratis u dinare i imas ih za podizanje.
(to je u Telenor banci postao skup posao meni licno).

Ako treba dinare da konvertujes u evre pa ih podignes e tu imas taj problem, jer mts nema tu opciju. Dakle kao sto si rekao, podignes sa bankomata (bilo kog) pa licno ides u menjacnicu (ne gubis mnogo na kurs razlici) . Ja više konverziju pa isplatu u evrima na Telenoru ne radim jer je kurs očajan. Čak i one najmanje menjačnice klasične u gradu imaju bolji kurs.
Npr.ako zelim da kupim sa svojim dinarima evre i direktno ih uzmem na bankomatu Telenora kurs bi mi bio 118,6.
Meni je na 1000 evra to trosak, e zato ja evre vise ne podizem na Telenor bankomatu. Niti ih uplacujem da ih imam. Niti ih trosim za online kupovinu kada su tu zbog provizije.

Kada sam ranije sa Telenora nesto radio onda skidam dinare na Zelenom vencu i u menjacnici pored (2 metra) ih menjam za evre (kada mi trebaju) jer bankama ne poklanjam nista. Dakle nađeš neku menjačnicu sa dobrim kursom i bankomat blizu da ne trosis mnogo vremena.
S druge strane taj Telenor bankomat koji svi hvalimo, ja na primer nemam u Beogradu na 7 km od mene koji god put ka gradu ili periferiji odaberem što mi je isto trošenje i goriva i vremena. Uostalom to su moja neka viđenja, ti odaberi najbolje za sebe a ja ti govorim iz nekog svog ličnog iskustva dok jos mts banka nije ni otvorena kao i kada sam koristio gold paket Telenora koji ne moze svako da ima.

Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
Hvala ti na sugestijama i predlozima.
Ipak cu ostati sto se tice deviznih poslova u klasicnoj banci i salteru - Intesi, gde ne placam bas nista sto se tice odrzavanja deviznog racuna, izdavanja kartice, transakcije, priliva i podizanja i uplata evra u keshu (sa PayPala), placanja u inostranstvu karticom... Ostaje salter j*g, ali za to i u mts moram na saltere - posta da uplatim dinare ili menjacnica da kupim evre. Tako da mi je salter sudjen do daljnjeg:) Za moje potrebe jedino mi je mts pogodna zbog povoljnih dinarskih transakcija i online bankinga bez provizija za 100 din mesecnog odrzavanja. Uglavnom i Intesa nesto najavljuje 2020 god. uvodjenje multi funkcionalnih bankomata, pa cu videti kod koje banke cu pre da se ratosiljam saltera i sta ce ispasti povoljnije tada.
 
Poslednja izmena:
Biće nešto interesantno uskoro izgleda.
9d960bd665e91fad5c5390c92ec930f0.jpg


Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
Mozda,ako si rodjen pod sretnom zvijezdom.
 
Kakva je ovo pomama danas u vezi sa naplatom ebankinga od "nekih banaka"? Zna li neko koje su to uvele?

Citam nesto sad obavestenje iz suprugine banke, ima nesto bezgotovonski prenos, 80din/1%; Nemam pojma jel to novo, vrlo cesto prenesemo familiji kad ustreba sto sa mog sto sa njenog racuna na tekuci u drugim bankama. Sa MTS sigurno nije bilo provizije, sad se pitam da li je moguce da nije ni promeceno za drugu banku ili su sad uveli, odn planiraju da uvedu.
 
ZA njih sam i znao, neko rece danas na poslu. Nije mala banka (koliko ja pratim). To jedino moze da znaci da je samo pitanje vremena kad ce i ostale.
Ili to, ili idu na poskupljenje odrzavanja ...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno