Šta je novo?

mts Banka

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Mozes da dizes € sa Telenor bankomata naravno.
Ne moras u menjacnicu, udjes u app i zamenis online u telenor menjacnici i odes do bankomata i uzmes evre, prosto.
Ja recimo stanem ispred bankomata zamenim din za € i odmah ih uzmem, dakle i odmah su ti istog momenta dostupni kupljeni €.
Nego posto se blizi odmor(jos 2 dana) a kako idem preko BG u GR, a ovde je pisano da mts kartica ima problema i ne prolazi ni u BG ni u GR bas svugde a trebace mi recimo za placanje vinjete u BG na pumpi da li Telenorova kartica svugde prolazi u te dve zemlje i da li je bolje da kupim tih 15€ ili da ostavim u dinarima pa da se konvertuje na licu mesta u leve ili ja kupim € i platim karticom pa oni konvertuju.
Hvala.
 
Meni nije radilo skidanje dinara sa telenor bankomata u novom merkatoru.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
@MisaLion

Ček jel si mislio u mts menjačnici zamenim dinare u evre i onda podignem na Telenor bankomatu ?

Sent from my Redmi 4 Prime using Tapatalk
 
A kako bi to uradio majke ti :)
Pa valjda u telenor app zamenis i uzmes na telenor bankomatu.
€ jedino(ako pricamo o mtsb) mozes podici u filijali, ne na bankomatima.
Ocigledno se nesto nismo razumeli.
 
Pa da sam hteo da pitam za telenor karticu pitao bi u Telenor banka temi. Ovde pričamo o mts banci.

Sent from my Redmi 4 Prime using Tapatalk
 
Pa imas na prosloj strani.

Septimus, pogledaj ovaj post, za australiju.
Pazi, nisam se udubljivao.

Rodbina slala nekakav kesh okrugle cifre i na SWIFT izvodu je bilo 50aud manje, dakle troškovi ino banke sa ili bez troskova slanja. Nisam dalje ulazio.

P.S. Ispalo je to naravno i vise jer kada su pare stigle onda su isle na konverziju pa onda taksa domace banke na priliv... trte mrte ocesala se svaka kurta&murta koja je mogla :D
 
Ne znam kako izgleda kod drugih banaka SWIFT izvod trenutno; kod RF imas iznos koji je poslat nakon njihovih provizija i iznos ino provizije zasebno (koji se odbija od poslatog, ukoliko nije OUR).
Taj poslat moze biti manji nego sto su oni uplatitli, jer njihova banka uzima deo isto.

Koliko vidim odavde, stvarno deru!
https://www.commbank.com.au/personal/international/transfer-money/fees-and-charges.html
30$+17$ da se salje u UK! A to je najniza tarifa :)
30$ je dakle ono sto naplacuje sender's bank, bez obzira na iznos i zemlju primanja (22$ kada je preko eBankinga), a 17$ je correspondent bank fee.
 
Poslednja izmena:

a da pogledaš ceo trarifnik?
https://www.mtsbanka.rs/docs/Preciscen tekst odluke o tarifi.pdf

odgovoreno bar 5 puta u temi
"Ц) ПОСЛОВИ СА ФИЗИЧКИМ ЛИЦИМА
1. Отварање рачуна
1.4. Текући рачун Плус Врсте валута РСД, ЕUR CHF, USD Без накнаде
2. Вођење рачуна
2.4. Текући рачун Плус Без накнаде"

e sad ako ti nećeš "račun plus" koji oni reklamiraju i o kome uglavnom ovde ljudi pričaju, ti možeš da otvoriš običan tekući račun i da plaćaš 300din održavanje, čudno ali je tako ;)
 
Nema potrebe čitati ostalo.
300din je održavanje kartice, tj. računa, plus sve ostalo (zbog toga se i zove RačunPlus kartica :)
Prevaranti.
Ne naplaćuju ebanking servis, već su ti prodali RačunPlus aplikaciju za mbanking.

Logika je sledeća, prvo te navuku pričom kako je održavanje računa besplatno, logički razmišljaš, pa što da ne platim 500din za izdavanje kompletne RačunPlus kartice. Posle toga donesu odluku da ti naplaćuju ebanking servis.
Lepo smišljeno i očekivano od mts-a.
Nema veze :D
I tako ih napuštam ,definitivno, otkazujem Box, otkazao sam postpaid, otkazaću i RačunPlus karticu, u inat..platiću još 500din za Telenor karticu i to je to.

U pitanju je princip. Iako su me izvaćaril za 500rsd, uspeli su i da mi povrede inteligenciju kraduckanjem , mešetarenjem, pilićarenjem.
Više nema poverenja, već ko koga uspe da pre*ebe.
 
Poslednja izmena:
Netačno. Racun plus je 0.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
  • Like
Reagovanja: M J
jel razumeš da postoji običan račun i račun plus?
za običan naplaćuju održavanje a za račun plus koji svi otvaraju i koji reklamiraju ne
 
Upravo sam ih zvao. Račun plus koji je jedini račun u ponudi mts banke trenutno i dalje ostaje besplatan, tj bez naknade za održavanje. Onih 300 dinara će se naplaćivati vlasnicima starih tekućih računa (računi otvoreni u Dunav banci). Ovo je verovatno fora da ih nateraju da pređu na račun plus. Ne zaboravite da mts banka nije novoosnovana banka, već je kupljena Dunav banka (koja je jelte imala svoje klijente), pa sad gledaju da ih sve prebace na novi tip računa. :)
Ipak ne zatvaram račun :)
 
Taj tarifnik stoji od prvog dana gde pise koristio ili ne ebanking 300din...
I vise puta je receno da ne vazi za racun plus

Sent from my Le X820 using Tapatalk
 
Okej, skapirali smo da je to tarifnik od starta. Problem je nastao u nesrećno sročenom saopštenju, gde nisu napomenuli da je reč o starim tekućim računima Dunav banke. Ne vidim nikakvu tragediju što nas je nekoliko ovde tražilo pojašnjenje. A ovi "genijalci" koji se ovde nešto išćuđavaju da ubuduće iskuliraju.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Dobro, ljudima je cudno da danas neko daje nesto besplatno. E bank. Mbank. Vodjenje racuna, placanje, podizanje na bilo kojem bankomatu...
 
Poslednja izmena:
Na forumu sam aktivan od skoro, tada karticu nisam imao. Niko nema toliko slobodnog vremena da sedi i iščitava ceo thread. Pa i ako se ponovi pitanje, nije blasfemija, tome forum i služi, mada..uvek , izvesna mala, mala, mala grupa korisnika , utrkujući se, nose olimpijsku baklju gurajući je jedan drugom u ruku, misleći da time visoko ističu kvantitet, praveći bespotreban šum.
 
Poslednja izmena:
Dobro, ljudima je cudno da danas neko daje nesto besplatno. E bank. Mbank. Vodjenje racuna, placanje, podizanje na bilo kojem bankomatu...

Upravo. I dalje ne kapiram na čemu zarađuju? [emoji23] Mada, s obzirom da su državni... kao da im je bitna zarada [emoji23]
Inače, danas popodne im nije radila isplata na bankomatima. Kao imali su određenih problema [emoji23]

Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Na primanju zarade/penzije preko njih. Ne vidim drugi razlog zasto RF nudi sada vaucer 6000 za WW, prosle godine 5K za preporuku i 5K onome ko je preporucen, pa onda Samsung Core 2, pa kamere... svake godine nesto ne bas sitno, sto nece vratiti samo kroz odrzavanje racuna za 40 meseci.
Ali je bitna stavka bila ne samo otvaranje racuna vec i PRENOS zarade/penzije. Isto i Telenor sa Progresiv+, dodatni uslov je samo prenos, a dobija se neka beneficija.

Isto kao sto kod telefonije postoji interkonekcija, postoji i u bankarstvu. A nesto mi kaze da im je najsladja od drzavnih firmi.
 
Zaradjuju, na prvom mestu, tako što držiš keš kod njih. Kako oni taj keš okreću, ne znam..ali čista logika.
A ta sića, od provizija, transakcija + on line menjačnica..etc., definitivno im se isplati da budu u trci (mala bara - puna krokodila).
 
Poslednja izmena:
Kapiram za te koji prenesu platu ili penziju... ali ogroman broj ljudi je otvorio račun onako i kao drugi ili čak treći. Tipa kad je za dž. Ja primam platu preko Intese i sa trenutnom ponudom, nikada ne bih prešao kod nekog drugog. Brdo kartica sve u okviru održavanja od 300 kinti. Da ne pominjem što bukvalno svi daju na intesa kartice odloženo.. Telenor banka mi je dala kreditnu karticu bukvalno na lepe oči. Ni tamo nisam bio uslovljen bilo čime. U mom slučaju stvarno ne znam šta bi trebala mts banka da uradi, pa da prebacim platu kod njih. Svaka im čast na dizanju keša na bilo kom bankomatu. I tu se priča završava. Za mene premalo.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Za vecinu nemam pojma... jedino sto mogu da se otarase poslovnica generalno, ako im ne treba nista vise od kartice i bankomata. Nijedna druga banka to ne moze trenutno, cak ni Postanska i Intesa nemaju toliko bankomata razbacano svugde po Srbiji :)
 
Budućnost i jesu takozvane online banke...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Како да не,онлајн у Србији и то профитабилан.Живи доказ је ТБ:),међутим МТС банка има револуционарно рјешење,али је то засад строго чувана тајна.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno